Цветя- гордостта на всяка жена ~36~

  • 67 132
  • 555
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 809
Момичета, можете ли да ми кажете от къде във Варна да си купя ножица за ашладисване?

Предполагам от Мр. Бриколаж. Там щанда за цветя е много богат.Знам един два развъдника но там продават по скоро цветя отколкото принадлежности ....

# 91
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Thinking приличат ми на листа на обикновен бенджамин, а тези по-горе на двуцветен, някъде го виждах кръстен  "фантазия"

Шареният е присаден на дебелото стъбло, но от стъблото си почнаха да избиват тези зелени листа.Приличат на листата на цитрусите, но не е, и аз помислих да не е зелен бенджамин, но някак си не ми прилича съвсем.Ще го видим по-нататък на какво ще заприлича.


продължавам да мисля, че е бенджамин  Peace опитах се да снимам ново листенце на моя, но на обикновения още няма  Blush затова снимах този
връхчетата са същите (като на твоята дясна издънка), а и цвета е почти същия




ако пък не е  Hug ще си имаш И цитрус  Peace

# 92
  • Мнения: 43
Аз отхвърлих предположението за цитрус, защото не миришат листенцата.Имам покарало цитрусче, но не помня каква семка боднах, много бързо изкара - лимон, мандарина или портокал е, листенцата му миришат,но не разпознавам на кой плод точно.Та може и бенджамин да е, има такива зелени, може да са си естествени, знам ли ги.Каквото и да е, аз си го обичам.

Ками, ani_4ka в другият форум за експертите цветари четох че е хубаво малко прашинки мастербленд

Това за орхидеята ли казваш?А какъв Мастербленд, че май са няколко?
Много сладък е цвета на каланхоето.Камъчетата също са хубави /като моето  Grinning / и драцената много ми харесва, с радост да си ги отглеждаш. Grinning

# 93
  • Мнения: 289
Снощи замъкнах милото до Била но се оказа че в нашата няма живи камъчета а такъв мерак имах да си купя  Sad
Goody  К@ми  този бенджамин много ми прилича на Бенджамин Барок  newsm78 дали ще е такъв или и аз се бъркам
http://www.gilia.snimka.bg/album.php?album_id=279310&pid=7257470
http://www.gilia.snimka.bg/album.php?album_id=143416&pid=3157040
Това е моят бенджамин дано да се види какви са листенцата му  сега порасна още повече

# 94
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
прилича на единия от моите  Blush и неговите листенца са такива навити, но не знаех как се казва  Blush моя е "краден" и прихванат от клонче  Hug

а не е бил в малка саксия? чувала съм, че така се садят  бонзаите за да не им растат прекалено листата  Hug

# 95
  • Мнения: 43
Хубав е твоят, Галка, но на моят /ако е бенджи/ листата не са така навити.
На Goody е такъв.

# 96
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Хубав е твоят, Галка, но на моят /ако е бенджи/ листата не са така навити.
На Goody е такъв.

 Hug споко де, всички са бенджамини, аз имам и с "прави" листа Wink а снимах " навития" защото само на него имам ново листенце, а нали трябваше да се види какви са младите издънки  Hug

 Peace вече знам, че освен обикновения и "фантазия", има и "барок"  Laughing полезно е човек да пише тук, каквото и да казва половинката  Whistling

# 97
  • Мнения: 3 219
Момичета, днес си купих едни перфектен ананас от Била, със страхотни свежи листа...мисля пак да се пробвам със засаждането. Сега като го срежа да поизчакам ли 1-2 дни и тогава да го го сложа ? Помни ли някой линка със съветите ?
Мъжът ми нали ми донесе в неделя вечерта като се прибра от Германия една кашпичка с 4 луковици нарциси. Утре вероятно единия ще е цъфнал, ще го снимам. З 4 дни пораснаха 4 пръста на височина #Crazy, направо ни смаяха

# 98
  • Мнения: 1 089
MerCedes,
Остави ананаса да засъхне няколко дни, аз навремето го държах захлупен върху една чиния сигурно седмица и едва тогава го засадих.

# 99
  • Мнения: 289
Хубав е твоят, Галка, но на моят /ако е бенджи/ листата не са така навити.
На Goody е такъв.

 Hug споко де, всички са бенджамини, аз имам и с "прави" листа Wink а снимах " навития" защото само на него имам ново листенце, а нали трябваше да се види какви са младите издънки  Hug

 Peace вече знам, че освен обикновения и "фантазия", има и "барок"  Laughing полезно е човек да пише тук, каквото и да казва половинката  Whistling
Goody добре че имаше табелка с името и снимка на Бенджамина боднато на една саксийка  в един цветарски магазин че така и нямаше да разбера как се казва аз си го краднах моя  беше едно малко клонче и нямах надежда че ще се захване но сега много добре върви и се надявам да го опазя до лятото че в детската ми е доста топло а аз често забравям да поливам цветята там .

# 100
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Момичета, днес си купих едни перфектен ананас от Била, със страхотни свежи листа...мисля пак да се пробвам със засаждането. Сега като го срежа да поизчакам ли 1-2 дни и тогава да го го сложа ? Помни ли някой линка със съветите ?

моите бяха от семенцата на ананаса - покълнаха учудващо много, растяха добре, но се наложи да остана в София за 7 месеца и милото ги умори  Tired
не съжалявам, пак ще опитам, но да порасте малкия, че и тях ще ги опасе  Mr. Green

като го отрежеш се огледай, семенцата са като макови зрънца  Peace

# 101
  • Мнения: 422
Само ви 4ета, скоро не съм писала Simple Smile
да си покажа олеандрите, дет 4акат засаждане напролет Simple Smile

# 102
  • Мнения: 3 782
 baba_mravka, как се разсаждат олеандрите? Питам, защото септември месец ще съм булка, а много ги харесвам, доколкото си спомян цъфтят и тогава, нали? Искам в двора ни да има доста цъфнали цветя, но освен мушката и рози не се сещам за друго.

# 103
  • Мнения: 0
здравейте и от мен! Hugаз съм нова ,но любимо хоби ми са цветята   bouquet
искам да ви попитам newsm78 какви цветя да посадя,за да нацъфтят в градината през май newsm12

# 104
  • Мнения: 1 089
Eli
вече е късно сега да засаждаш, каквото и да е било, но можеш да си направиш вътре разсад от семена или да си купиш готов, когато излезне на пазара и него да засадиш в градината , иначе по това време цъфтят страшно много неща.

Общи условия

Активация на акаунт