Машина за хляб - 14 част

  • 65 804
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 59
Браво, момичета!
Какви хубави кифлички, хлебчета....а Мама Цоцоланка какъв козунак Shockedсупер е newsm09! Аз едва ли някой ден ще направя такъв. На мене Господ две ръце ми даде да се чеша отзаде Weary newsm62. Майтап да става!
Лек ден и много кулинарни успехи! smile3525

# 106
  • Мнения: 141
Маме, и аз закусих с тях, виртуално.Много добре ти изглеждат кифличките.
Ти само го измеси в машината ли?Щом не ти е лепнело, сигурно е втасвало отвън?

# 107
  • Мнения: 11 607
Не, не втасваха отвън...Аз правих 2-на доза. Всичко в контейнера. Само забъркахме двете - аз и Ханка - и я оставих. През това време як конферентен разговор в скайпа и когата приключихме и тестото бе готово(месене+втасване в машинката, 1,30ч.). Т.е. ей това харесвам на Ханка - хем удоволствие, хем после не ми се мънка,че няма манджа! Извадих, оформих 24 топки. С нищо не ги пълних. Правих кръгче и завивах, оставих както по рецепта 20 мин. да втасат още. През това време си загрях фурната, върнах се в разговора в скайпа. И те се пекоха - наистина по 15 мин. на тава и когато трябваше да лягам - имаш 2 тави пухкави и въздушни кифлички. Да си кажа, днес сутринта не са като снощи. Но и по-добре,че сигурно щяха да одита за отирцателно време. Другият път - няма да ги хапнем топли, но не и студени. Нап. 30 мин. след като съм ги направила.

Чушчица дали изгони нейните от тях?????? Дали е започнала да се пече?????Предлагам 2 в 1, но аз вярвам,че то там няма да се стигне! Praynig

# 108
  • Мнения: 22
Като гледам какви ги вършите и ме амбицирате. Обаче да кажа какво направих с вчерашния си класически хляб. Изпечен и се яде,обаче докато го бъркаше машината ми се видя първо гъст и добавих вода, след малко ми се видя рядък/ хайде малко брашно. Това стана на 2 повтаряния. От 750 гр. сигурно направих 1000. Не се смейте  Laughing Хлътна му горната кора сякаш някой му издърпа въздуха. И моята машина е moulinex . Не ми се беше случвало това в предишните изпълнения и разбрах, че проблема  за хлътването не е в нея, а в неточни рецепти.

# 109
  • Мнения: 411
Като гледам какви ги вършите и ме амбицирате. Обаче да кажа какво направих с вчерашния си класически хляб. Изпечен и се яде,обаче докато го бъркаше машината ми се видя първо гъст и добавих вода, след малко ми се видя рядък/ хайде малко брашно. Това стана на 2 повтаряния. От 750 гр. сигурно направих 1000. Не се смейте  Laughing Хлътна му горната кора сякаш някой му издърпа въздуха. И моята машина е moulinex . Не ми се беше случвало това в предишните изпълнения и разбрах, че проблема  за хлътването не е в нея, а в неточни рецепти.

po goре писах никога не доливам вода.като ми се стори твърдо слагам малко олио,около лъжица,като поеме вси4кото и все оЩе не ми харесва слагам оЩе малко олио.никога не ми се е слу4вало хляба да ми хлътне става като козунак ,на конци

# 110
  • Мнения: 214
Ей, от толкова дни каръшка работа, най-накрая един хляб дето става за ядене
, ама като гледам вие какво творите, има да ви догонвам ooooh!

# 111
  • Мнения: X
За да не е сама чушчица, днес правя и аз козунака на Кети отново. Сега втасва в машината, но после ще го сложа да се пече във фурната, че този моят Мулинекс не изпича добре бухналите неща отгоре. Отчет ще давам по-късно. Вие засега просто ми пожелайте успех.
Маме, и аз ги правих тези кифлички преди няколко дни! Много са хубави наистина, пък и лесни!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 14:50 от Анонимен

# 112
  • Мнения: 1 147
Ma4o, успех, с теб сме Simple Smile
А чушчица хич я няма днес да сподели как са нещата Crossing Arms

# 113
  • Мнения: 321
ето ме , ето ме САМО ДАВАМ ЗНАК,ЧЕ СЪМ ТУК И ЗАПОЧВАМ ДА ПИША. една много щастлива чушка съм аз!!!

# 114
  • Мнения: 321
Момичета,започвам с благадарностите ,като на Оскарите. LaughingБез вас нямаше да се справя.Цоцоланке  bouquet Миленче, Кетти и всички останали ,поклон. Както разбрахте,аз съм чувствителен човек и рядко срещаната човешка доброта ,ценя високо.ОТЧЕТ:СНИМКИ НЕ ОЧАКВАЙТЕ Mr. Green Mr. Green Mr. Green,ДЪЛГО Е ЗА ОБЯСНЕНИЕ,а не желая да си развалям доброто настроение.Изчезнах тази сутрин,защото и интернет нямах Mr. GreenБях "сам войнът е войн ",и се справих. записах всичко по минути и ще го напиша,защото наистина стана бабиният козунак,това конци-не концища, това бухване,втасване-по всички правила и закони.описанието по минути -по късно!Сега искам да остана насаме с козунака, за  да му се порадвам и т.н. Laughing Съвсем обективно и сериозно- това е хванахме му дружно цаката! Ако успея по-късно ще покажа и снимки, ако не ,който иска да вярва!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 16:00 от чушчица

# 115
  • Мнения: 1 147
Ееее чушчице smile3501 smile3501 smile3501
Хайде като му се порадваш сподели Wink

# 116
  • Мнения: 11 607
Пу...язък......няма да ядем салата от чушки, оцет и чесън......

Цялата съм сетива - за четене, за хапване, за споделяне, за всичко.-......

# 117
  • Мнения: 459
Чуячице, БРАВО!!!! Радвам се, че успя! Всички очакваме да споделиш творението си....

# 118
  • Мнения: 321
Маме, за теб съм готова да се жертвам ,но това няма да отмени факта,че успях! Сега,направих рецептата на Кети ,500гр-брашно.,100гр.-масло.,150гр.захар.,3 големи яйца,като отделих 1/2 от последното жълтъче за намазване.,125гр.мляка .,1/2 кубче мая.,малко сол.,1 капсула ванилия., 1капсула лим.есенция., 1 капсула ромова есенция.  маята+2 с.л.брашно+ 1с.лзахар,сложих на 50гр.да шупне във фурната за 10 мин. яйца+ захар разбих, сложих ги в контейнерчето,после маята ,брашното. В първете 5 мин.слагах мазнината/70гр.масло и останалото олио/ растопена естествено.Добавих до десетата мин 2 с.л. брашно/не знам защо/ машината спря/да почине тестото/ и след звуковия сигнал добавих аще 2 с.л брашно, защото на пипане,не по бъркалката малко ми лепнеше.На 45 минута ,започна втасване и на 65-тата, кратко бъркане. Тук бързо извадих, отделих 1 юмруче от тестото,което после премерих и се оказа точно 100 гр. Разделих на три фитила,дърпах бързо изплетох. Обратно в контейн. намазах с жълтъка и поръсих със захар още тогава. 1 час преди края тестото беше да 1/2 на контейнера., на 50-тата минута бухна до 3 пръста,под края му, на 45 -тата беше до края/тук ,според мен ,започва същинското печене/,но то продължи да втасва.на 35-тат от финала стигна на 2 пръста под стъклото, АЗ включих фурната ,очаквайки ,че ще прелее,но то спря. отгоре се пукна,пукнатината се разшири,като голяма шупла и там остана по светло. всичко друго се опече . ЗАБЕЛЕЖКИ: кората е прегоряла/не жилава /вкусна но не екато тази на останалото мъничко козуначе,/онези 100 гр./което след втасване опекох на 180гр. То просто стана истинско. Коз. от машината има невероятни конци ,мн. е вкусен, може да е по сладък ,но не е фатално. Липсват стафиди ,но не смеех да слагам каквото и да било.                           

# 119
  • Мнения: X
Малко снимков материал и от моя козунак-получи се перфектен, дами! Колкото и нескромно да звучи-за моя вкус това е почти идеалният козунак. Приятно сладък, пухкав, на конци, с аромат на истински козунак. Пекох го, както казах и преди това, във фурната. Мисля, че при мен вече това ще е правенето на козунака-месене в машината и после печене във фурната.
А това са снимките - сори за качеството!
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513755036250.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513735348750.jpg
 http://www.bgphoto.net/photos/21055/o633688513767692500.jpg
Дано така се виждат вече!
Чушчице, ма как щях да пропусна  Laughing Бравоооо, радвам се, че се получи! Приятен апетит на цялото ти домочадие!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 18:58 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт