Машина за хляб - 14 част

  • 65 836
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 321
Е не маме,ти ме уби!!!! Аз утре пак ще съм пред 5 дилеми- в машина,извън машина ,във фурна, да махам да слагам. Освен това ,да ти имам проблемите,виждам един ,според мен разкошен козунак.Боже,добре,че ще съм сама утре и ще мога да си се изяждам от нерви без да се съобразявам с когото и да било. Виж- аз с оцет и чесън сигурно ще съм по вкусна от неделният ми козунак Joy

# 91
  • Мнения: 141
Маме, важното е че си му намерила начина.Къде ще го печем май няма значение, важното е да е вкусно.
Millena, искам да те помоля, понеже и твоята машинка е голяма, ако правиш пак козунака, да си запишеш колко точно брашно ти отива.Вече със сигурност се знае, че е маалко повече от 600 гр.

# 92
  • Мнения: 11 607
Да си кажа - намалих само брашното - точно 450 гр- и увеличих маята.

Той, козунака, вече почти го няма......

Благодаря, момичета, но снимката лъже...Има какво да се желае...Втасването, втасването........

# 93
  • Мнения: 3 271
кети, може би чак уикенда ще правя пак, че се оказа, че предимно аз и мъжа ми го ядем, децата са на друга вълна, а аз вчера се зарекох, че край с тестото, сума килограми качих, пролет идва  Embarassed Но следващият път ще го правя с 150 мл мляко (досега слагах около 170), за да глътне малко по-малко брашно и да се събере точно в машината. Че вадене, печене отделно - не благодаря Simple Smile Обикновено си слагам 550 г брашно в съдче, изсипвам около 500 при месенето и ми отиват и останалите 50 + няколко супени лъжици. Така че като гледам е това, което казваш - малко над 600 г. Но пак уточнявам, това е при около 170 мл мляко. Със 150 се надявам да е около 600 г брашното.

Маме, недей така, лъже, ще ни изкараш всички лъжци тук. Пък щом ВЕЧЕ почти го няма, какво изобщо се оплакваш?!!?!?!  newsm78 Wink

# 94
  • Мнения: 11 607
край с тестото, сума килограми качих, пролет идва  Embarassed

Една позната вика - Моята кума си купила хлебопекарна. Не се мина и 1 м. и веднага и пролича.....Така че тази болест не е само при теб и нас...Аз ако мога въобще целия готварски форума да махна.......Че той целия ми влияяе зле.......Ако мога хич да не влизам тук.....Права е Предателка Пина... - заобикаля го, че иначе....не се знае какъв развод ще даде на диетата си.....

А пролетта...пролетта тя е далеко.........

# 95
  • Мнения: 141
Да си кажа - намалих само брашното - точно 450 гр- и увеличих маята.

Той, козунака, вече почти го няма......

Благодаря, момичета, но снимката лъже...Има какво да се желае...Втасването, втасването........

Ааа, Маме не мож на излъга, щом вече го няма.
Ти колко мляко и яйца сложи, че ти отиде толкова малко брашно?
Чушчице, утре ще стискаме палците.Да записваш всичко, щото ще стане, ще видиш.

п.п.Преяде ми се салата от печени чушки, тя Мамето с този оцет и чесън си нямаше друга работа  Laughing

# 96
  • Мнения: 3 271
Е, хайде, далеко, ей го къде е март.

Айде сложих 3 снимки още.
Първият ми сладък хляб. Правих го в деня, в който взехме машината, или следващия Simple Smile Просто рецептата от книгата.

Това е първият ми "козунак". Тогава просто изсипах всички продукти в машината и пуснах на програмата за сладък хляб. Стана точно това - ароматно сладко хлебче.

А това е хляба, за който ви разказвах оня ден - едно от най-вкусните неща, които съм правила. Само да отбележа, че е изцяло от пълнозърнесто брашно. Нали по-рано в темите някой питаше колко се надува, ами ето толкова Simple Smile При мен това е ръба на контейнера, така че съм предоволна от рамера Simple Smile

# 97
  • Мнения: 389
А как ги плетете козунаците да питам аз? Какви плетки им правите?

# 98
  • Мнения: 11 607
Момичета, в момента правя Виенските кифлички на Наталина за утре, за закуска.....Леле...че те като козунак стават......Аз ако не я пробвам тази рецепта като козунак, пък на..... - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365657.0

# 99
  • Мнения: 3 271
Снимки, Маме, снимки, знаеш Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 17 596
Ох, научих какво означавало превтасало тсто... Получих, след всички несгоди, сладко изделие с огроомни пори.. Sad

# 101
  • Мнения: 11 607
Ох, научих какво означавало превтасало тсто... Получих, след всички несгоди, сладко изделие с огроомни пори.. Sad

Сподели.....повече....

# 102
  • Мнения: 22 867

И тук да спамна малко - Мама Цоцоланка, поразчисти пощата, препълнена е.

# 103
  • Мнения: 411
сложих вси4ко по рецептата на кетти

3 яйца от които отделих 1/2 жълтък
175 мл. мляко
1/2 куб4е мая жива
150 гр.захар
вместо 100 гр. масло сложих 50гр. масло и останалото олио около 50 мл.олио(малко пове4е,не съм го мерила)
Щипка сол и браШно ми отиде 600 плиус 80 гр.
вси4ко сложих заедно  без олиото и 80 гр. браШно които дослагвах докато ми хареса тестото

само захарта беШе малко,но следваЩия път Ще махна 50гр мляко и Ще сложа оЩе 50 гр захар

# 104
  • Мнения: 11 607
Снимки, Маме, снимки, знаеш Simple Smile

Милена, вярвай ми, все едно памук хващах... - и тестото стана едно...Без проблем се отдели от контейнера, тук таме малко конци,които останаха, а като станаха готови.......наистина съм безмълвна......Двойна доза забърках,че като прочетох 12 кифли и си казах - за кой по-напред......

Не съжалявам. Без нищо са, утре всеки да слага каквото иска вътре! Препоръчвам ги горещо!

Утрешната ни закуска и Тук - жалко, мака ми бе свършил....

Общи условия

Активация на акаунт