МАРТенската ни дружинка скоро ще празнува втората годинка!

  • 15 478
  • 290
  •   1
Отговори
         



  29.01 Калоян на мама tina77 



13.02 Милена на мама verdadera                        
14.02 Маргарет на мама milix (Палермо, Италия)                            
15.02 Виктория на мама VJG /Галя/ София; Ралица на мама Благовеста                             
16.02 Алек на мама bilbo bo/Стефка/ (Стара Загора)Калин на мама Felizidad (София)                            
18.02 Александър на мама Муцуна   EFP                              
20.02 Деян на мама svetlan4o                                  
21.02 Кристина на мама EliMeli                    
22.02 Николай на мама sky angel; Грета на мама mimi4; Борислав на мама bopsi (Добрич) има и по-голямо дете                   
24.02 Пламен на мама wish                 
25.02 Стефания на мама mini_79/Мария/, бебе Преслава  passifier(Ст. Загора)                      
26.02 Филип на мама fl0/Флора/ (Варна)                     
27.02 Калоян на мама face off, кака Калина; Ния на мама Sade (София)                        
28.02 Гено на мама Tanya Genova, бебе Петър    passifierПресиян на мама poohcho /Дора/, батко Михаил; бебе Момчил на мама mimina75



01.03 Лукас Джонатан мама NRGДжъстин на мама rosito_m_m /Росица/ (Варна/ Калифорния) Елена на мама marissha (София); Атанас на мама vili_ap /Вили/Емма на мама arabela82Виктория на мама cher (Пловдив) Теодора на мама desi6ava (Банско); Мартина на мама VAVA
02.03 Християн на мама tina78 (Варна)  има и по-голямо дете; Ивана на мама sladka_mama (Бургас); Божидар на мама soni@ (София) има и по-голямо дете           
03.03 Иван на мама Pepin /Петя/ (Стара Загора)           
04.03 Кристиян на мама eva74 (София) 2ро; Стела на мама ianast, има батко            
05.03 Елица на мама Desem/Десислава/ (София), батко Мити; Ива на мама Amelly/Ирина/; Виктория на мама klimkris                  
06.03 Кристиана на мама tan4a /Таня/ (Троян); Полина на мама babble (Бургас)                    
07.03 Димитър на мама mirannda (София) ; Кристиана на мама Ann-G (Карлово) ; Мартин на мама Raadinela /Радослава/ (Пловдив) ; Велин на мама mate ; Мартина на мама dodkoDD (Видин)            
08.03 Мартин на мама petygs; Виктория на мама 4о4ka /Любляна/; Ели на мама Люсka (Сливен)  ; Ния на мама MianaNia /Мира/ (София)             
09.03 Весела на мама scruchi (София); Антон на мама krasi_vasi; [Мартин/b] на мама chels/Тихомира/ (Дебелец)             
10.03 Георги на мама deni_k /Деница/ (Габрово) ; Румен на мама desito_m (Добрич); Виктор на мама иглика333; на мама IvelinaKancheva ; Ева на мама Noritta /Нора/ ; Мария на мама Паля /Павлина/
11.03 Кристиян на мама MissCaprice; Владислав на мама iskra.v.s
12.03 Димитър на мама dakra /Дарина/, батко Петьо; Денислав на мама trust             
13.03 ....... на мама маия (Варна); Елизабет на мама SunshineMery /Мария/ (София) ; Калоян на мама delena; Яна на мама neleto (Разлог), батковци Спас и Георги (София)                    
14.03 Теодор на мама marchella (Пловдив/Стара Загора), батко Пресиан; Валентин на мама dicheva_79 (Варна); Стела на мама bimba /Милена/ (Карлово), кака Виктория; Киара на мама gertrudka /Гергана/ (София)  ; Калина на мама mila_pa /Лили/ (София), кака Мила; Християн на мама desi 78 (Шумен) има още едно дете; Моника на мама tanya.hr /Татяна/; Моника на мама iva i moni /Ивелина/ ; Рая на мама PEPANP /Пенка/ ; Ан Мари на мама bibilota (София)            
15.03 Димитър на мама Deina (София), кака; Светлин на мама witchie /Десислава/ (Пловдив) ; Александър на мама Teodora Stankova /Теди/ (София)              
16.03 Кристиан на  мама Vess33 (Варна) има още едно дете; Виктория на мама zayo (София), кака Дени; Петър на мама katia_vladimirova (София) ; Ралица на мама ninyo, батко Мони          
17.03 Йоана на мама freia (Пловдив); Алекса на мама honey_81 (София); Карина на  мама Winnie /Михаела/ (UK, Cambridge)                    
18.03 Венислав на мама mimi85 (Монтана)   stork-boy; Никола на мама panda7                     
19.03 Ралица на мама lubricant /Мая/ (Пловдив); Александър на мама isapisa; Емили на мама bebeemily /Жана/                
20.03 Симона на мама mi
21.03 Яна на мама venividivince, кака Мими; Яна на мама Zelenika            
22.03 Никол на мама aneliika1 (Търговище) ; Емма на мама morgause /Юлияна/ (Милано); Лидия на мама mdt (София) има и по-голямо дете ; Васил на мама jeni sz ; [/color=deepskyblue]Светослав на мама vanka 11 (Габрово)
; Никол на мама alex-s ; Лора на мама Теодора, батко Виктор              
23.03 Ния на мама Джу; Мишел на мама Наталчето /Наталия/ (София); Дарен на мама Indi (Монтана) има и по-голямо дете; Тихомир на мама bambi mama ; Виктор на мама daninka /Даниела/ (Варна)           
24.03 Сара Елизабет на мама Dobrina78 (Бургас); Зара на мама Iga /Иглика/                  
25.03 Цветина на мама ala-bala /Теодора/ (Габрово), батко Ваньо; Деница на мама Mama Mishi (София), батко Додо; Георги на мама goguna (Бургас)             
26.03 Калоян на мама annakaterina (Кърджали), кака Люба            
27.03 Гергана на мама viki1984_ (Бургас); Алекса на мама stefani83 (Бургас); Стефан на мама nevi27 (Шумен); Андриян на мама ANI ORM /Ани/ (с.Българево общ. Каварна)                  
28.03 Светослав на мама chillysun (Русе); Габриела на мама ДАН /Даниела/ (Варна) ; Мартин на мама gabusha; Алена на мама elfieta  (София); Александър на мама svetli_845
29.03 Петър на мама gk77 (Бургас) има и по-голямо дете; Андреа на мама lluvia (Мадрид, Испания)Александра на мама Desislava2403 (Варна)              
30.03 Максим на мама Zanda Ksurik (София)                                
31.03 Александър на мама Shadows ; Никола на мама evanik; Патрик на мама petrunka


             
02.04 Андрея на мама mango /Василена/ (Пловдив)  ; Рада на мама Egisihora (Велико Търново)               
03.04 Ивайло на мама mishchitzata (София)                
05.04 Флоранс на мама p4eli4ka /Десислава/ (Монреал, Канада); Мартин на мама brian /Радомира/ 


Имаме си 130 МАРТенчета , от които

67 и 63


Това сме ние, - user: martenki password: 2007

а това са нашите деца - user: martenski password: 2007

Тук са нашите дечица вече на 2 годинки, колко са порастнали - user: 1year password: 2007



Последните 5 теми:

103. МАРТенче сутрин реве - на ясла хич не му се ще!
104. МАРТенските майки на работа се връщат, а вкъщи дълго дечицата прегръщат!
105. Празниците чукат на вратата- МАРТенските мами ще пълнят на дядо Коледа торбaта!
106. Поздрави валят в МАРТенската ни дружина - втора дъщеричка Мини има!
107. МАРТенчето Стефи вече стана кака и сестричката си Преси да гушне нежно чака!


Предложението на заглавието за темата е на mila_pa

Предложения за следващи теми:

1. Всички МАРТенчета чакат с нетърпение сладки бебешорски попълнения! mila_pa
2. Може да е влажно и мъгливо, по-важно е, че МАРТенчето е игриво! mila_pa
3. МАРТенските майки в леглото сутрин се прозяват, поне един ден им се иска да могат да се излежават! Mary Jane
4. С лъжичката си най-любима МАРТенчето папка кат' за трима! mila_pa
5. МАРТенче сутрин в мама се натиска - на градинка хич не му се иска!  mango
6. МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета! Mary Jane
7. Водолеи, рибки и овни - МАРТенчетата обичат весели игри! mila_pa
8. МАРТенски другарчета с талантливи майчета! ДАН
9.  Кога се раждат най-щастливите деца? МАРТенчето отговаря Пролетта! иглика333
10. Татко вечер новините не изпуска, а МАРТенчето сладко бисквитката си хруска. Mary Jane
11. "Най-обичам да играя с татко" - казва МАРТенчето сладко. mila_pa
12. С любими занимания ще се простиш, щом в МАРТенския форум ти се пристрастиш! Mary Jane
13. Мама за зъбките се притеснява, но МАРТенчето биберона си не дава! mila_pa
14.  Макар да не е още МАРТ, първите рожденици на веселбите дават старт! mango
15. Бебешката ни компания се увеличава - МАРТенчето кака или батко става! Winnie
16. МАРТенче иска сутрин да спинка, не му се ходи на градинка! mango
17. МАРТенчетата засмени за втори ден рожден са пременени! mila_pa
18. По-сладки няма на света от наш`те МАРТенски деца! mila_pa
19. Колко бързо времето изтече - на 2 годинки става МАРТенското ни човече! Winnie
20. Февруарски МАРТенчета скоро ще лудуват, за втори път РД ще празнуват!!! dakra



Идеи за подаръци:
Момичета:
    * Детски център кухня/ комплект чинийки, тенджерки...; * Детски център за почистване/ прахосмукачка; * Ютия/ пералня/ миксер; * Детски център за къпане на кукли; * Кукла с аксесоари; * Количка за кукла; * Легло и гардероб за кукла; * Къща за кукли

Момчета:
    * Детски център майстор/ кутия с инструменти
; *Гараж с коли; ; *Магистрала;    * Влак
Унисекс:
    * фотьойл/ комплект столчета с маса/ люлеещо столче; * Чин/ масичка за игри; * колело/ триколка/
без педали  ; * количка за бутане/ с акумулатор; * пазарска количка с продукти; * Детски център Доктор; * Магнитна дъска ; *Магическа дъска ; * Дъска с тебешири; * Книжки/ дървени книжки пъзел; * Люлеещо конче, мече, тигър...; *Къщичка за игри

Полезни връзки:

Програми "Детско здравеопазване" и "Майчино здравеопазване"
Имунизационен календар
Ваксините


Бебешорски сайтове в помощ на мама
www.9m-bg.com
mama.start.bg
bulgarianbaby.hit.bg
bebe.start.bg
www.moetodete.com



Забавления
Детски песнички и текстове
Текстове на детски песнички

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 23:05 от mart2007

# 1
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Хопа  Hug
Честита темичка ,нека я напълним с много хубави снимчкици от РД

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Почудих се къде да пиша и реших тук!
Брей, тази моми са много оправни. То нашите лигльовци момчетата още се движат с биба и памперс  Joy и все нещо не им е угодно.
В този контекст- много сме зле с гърнето. Ама ние даже тук в Германия нямаме гърне, а направо на тоалетната ходим, ако въобще благоволим. Става въпрос за пиш. За аки- няма никаква надежда. И аз го изпикавам, не си казва.  Sad

# 3
  • Мнения: 386
Здравейте,
Мила,   bouquet за темичката.
 Аз имам някакъв  проблем с multiply  и не мога да видя клипчетата на Стефи и Кари Sad, но не се съмнявам в тях, те винаги са страшно чаровни и забавни. Утре пак ще се боря с multiply , дано успея.
 С Кика снощи се забавлявахме и и се възхищавахме цялото семейство. Ние сме на крачка от Узана, а за последно през зимата сме ходили, когато Ваньо беше на година и нещо. Но от тогава си имам болезнен спомен и малко ме е страх да заведа децата. Една начинаеща скиорка се спусна отстрани на пистата, където се пускаха децата със шейни , събори го от шейната и го повлече. Разминахме се само с уплахата, но още ме държи.
 За памперса-при нас никакъв напредък -всичко в памперса си вършим. Веднъж на ден я слагам на гърне и по още  2-3 пъти на тоалетна, като идва с мен и си иска, но не прави нищо, само и е кеф да поседи и после да пусне водата.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Мини, да я нацелуваш малката голяма кака  Heart Eyes С глас съм се смяла сега на клипчето вече със звук  Joy
Кика направо ме изуми  Shocked /бях пропуснала нещо клипчетата/ Толкова е стабилна на ските! Цунки и за нея  Heart Eyes
Уини, голяма помощница си имаш вкъщи  Heart Eyes
Мартенчетата са уникални сладури просто  Hug

# 5
  • Мнения: 93
Момичета, няма да е лошо да изпишем и старата тема.  Peace

# 6
  • Мнения: 492
А аз, както винаги бързам като пърле пред майка си   Embarassed   Crazy
Заповядайте в старата тема. Там съм сервирала сутрешно извинение  Mr. Green

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 07:37 от mila_pa

# 7
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте!Записче от мен! Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Писах в другата тема, но да се запиша и тук  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 960
ЧЕСТИТА ПОРЕДНА НОВА ТЕМИЧКА  :bouquet:
Да са усмихнати и ведри малките мартенчета,отдавна не съм "нахлувала "тук ...ама нали все търча работа-в къщи ooooh!
Хе-хеееее колко хубави моменти наближават....2-те годинки на нашите палавници.
Отивам да поизчета кой какво е правил/не е правил през това време.

# 10
# 11
  • Мнения: 79
Благодаря ти Мила за новата темичка и за похвалите към моето дъъълго мислено заглавие Laughing
Записвам се тук, но ще отида да се почерпя с кафенце в старата темичка.
daninka , вчера си мислех за теб и защо така безцеремонно ни заряза и ти днес се появяваш  HugДобре дошла и да не се губиш така, че ще дойде лятото и ще те намерим ние във Варна Joy.
Цитат
Брей, тази моми са много оправни. То нашите лигльовци момчетата още се движат с биба и памперс   и все нещо не им е угодно.
Аааа, моля,моля моето момче още от лятото е без памперс и си казва, а биберон не сме ползвали Grinning Wink Виж това, че все нещо не му е угодно си е точно така Joy
Кога децата започват да говорят за себе си в първо лице?Мисля, че е  след двете години към две и половина.Поне от Петьо така помня.Та те едва сега започват да връзват думи и изречения и им е още рано според мен да се усмислят като личности.Е, всяко си е индивидуално разбира се.
Айде спорен ден, а аз отивам да пия кафе в старата тема.

# 12
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Здравейте искам да ви покажа моя син как танцува с баща си и един приятел
http://vbox7.com/play:2e7d7931

# 13
  • Мнения: 11
Записче и от мен!И ние се включваме към мартенската дружинка,че сме родени на 29.03!А относно гърнето,и моята госпожица не ще и да чуе.Обаче,с колкото и майки на по-големи деца съм говорила,всички са единодушни,че детето само започва да си казва,и няма смисъл да я мъча на гърнето.Така че,лично за мен не е проблем,че сме още с памперс.

# 14
  • Мнения: 11
Мами от Варна,моля ви пишете от коя сладкарница поръчвате торти за дечица,защото отсега ми настръхва косата,като се замисля пак какво обикаляне за торта ще падне,и накрая пак няма да намеря,каквото търся.Миналата година откачих,а исках обикновена детска торта с къщичка и езерце,и захарни фигурки,а навсякъде вече ги правят с пластмасови,или със снимки.Не знам къде да търся вече,защото където и да обясня какво търся,навсякъде ме гледат доста странно,не знам аз ли не мога да обясня,те ли не могат да разберат...Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт