Отговори
# 225
  • Мнения: 200
Мамчета моля ви споделете опита си. Значи нали давам на Габи да гризка бисквитки, това добре, ама честно да ви кажа като отгризне по голямо парче или като се задави направо всичко ми се преобръща, просто изпадам в паника. Наплашена съм от разкази на мои приятелки как се задавяли децата им и сега всеки път като и дам да гризка бисквитка и съм на тръни. Моля ви кажете как не ви е страх при положение че давате дори солетки вече а те не се топят в устата като бисквитките. На Габи като и застане нещо твърдо на гърлото и край аз пощурявам.Знам че е време да и давам да гризка ябълки, моркови, солетки вече, но ме е адски страх. Кажете ми вие как се справяте ?

Възглавница не ползваме по същите причини както и ЛУРДЕС Wink

# 226
  • София
  • Мнения: 125
Аквариел, Велин преди няколко дена така се задави с една бисквитка, та се видях в чудо. Има ли някакъв специален начин да реагираме в такава ситуация? Аз го наведох напред и го тупах по гръбчето и успя да изплюе бисквитата. Но оттогава не смея да му дам нищо  Confused

Днес не можах да изведа малкия и то защо - във входа имаше огромен паяк! Имам фобия от паяци от доста години и не успявам да се справя с нея. Много се ядосвам на себе си, защото това ме прави повече или по-малко зависима и все си казвам, че трябва да го преодолея, но пусто не става. Вие имате ли фобии и как се справяте с тях?

# 227
  • Мнения: 54
Акварел, и Бобката така се дави, даже последния път като му давах бисквитка, така му се заклещи на гърлото едно парче, че той милия повърна.... Не може още да се справя с това  Confused Снощи обаче му давах малки парченца хляб - имаше голям успех, дъвчеше ги и накрая преглъщаше без проблем. Става въпрос за малки трошички, колкото грахово зърно, смятам така да започна  Peace
От доста време се канех да ти кажа, че Габито много добре върви с развитието си - визирам точно игри като този прословут жираф и разни други дижения , за които си разкавала, например излизането от чувала - браво на Габито   bouquet

Тодоранче, и на вашия батко Теди много се кефя - много е криетивен, с въображение и сръчен - прекрасно дете   bouquet

Боби спи в чувалче - не се откопчава и не протестира. А да ви кажа, че от снощи и ние сме в отбора на спящите при мама и тате, защото ми омръзна да ставам в 6.00 , за да си играем. Днес като се събуди сутринта в 5.30, го преместих при нас и спахме до 9.00 - чудо на чудесата. Изобщо не ми пука, ако така ще се наспивам, ще го местя като се събуди сутрин, то от безсъние вече такива нерви бях образувала, ама друго си е като се наспиш  Mr. Green

Столче още не сме купили  Embarassed Сондирам мнения.

С тази дюканската тематика така ме зарибихте, направо ми се ще и аз да я подхвана, обаче трябва да навия и Тони, ащото ще ми е много трудно, ако не я пазим заедно - все ще се изкушавам.

За възглавничките много се чудя дали да ви казвам и моето мнение, защото на няколко пъти като споделих за съветите, които получих в болницата на доста от вас им беше "смешно", ама аз да си кажа, пък вие си мислете каквото си искате  Peace Та значи, една доцентка там ми обясни, че не е хубаво детенцето на такава малка възраст да спи с възглавничка, защото му се повдига главиката, по този начин дишането се променя и горната част на белите дробчета остават някакси с по-малко приток на въздух. Абе думите не бяха точно такива, ама по смисъл толкова съм запомнила. та така - аз си направих извода, че не е хубаво все още да слагам на Бобата - може би след годинката ще започнем с много иска възглавничка (сега много моля без изказвания от сорта - кви са тия тъпи доктори)
Ако се налага да се повдигне главичката на детето - най-добрият ваариант е да се повдигне цялото матраче, както е направила Сисито  Peace

# 228
  • Мнения: 560
Aquariel аз давам на малката солети бисквити,даже не от меките а от обикновените и всякакви такива. В началото отчупваше големи парчета и се даваше,но не чак толкова- просто някак сама ги изплюваше. Но аз не спрях да и давам и малко по малко тя се научи сама и сега отчупва малки парчета, държи си ги известно време в устата като явно чака да омекнат и тогава ги гълта. Поне при мен фактора беше това че не спрях да и давам и тя само разбра какво да прави.
сега няма проблем-всичко за гризкане и е любимо Peace
Даже вече имаме и начин да се навечеряме с тати спокойно-слагам я в стола дава и крайчето от хляба и готовооооооо

# 229
  • Мнения: 96
Лурдес, може би имаш предвид закуската от киви и ананас дето обяснявах newsm78 Аз правя така: Пасирам едно киви и шайба ананас и получената смес я сгъстявам с 1-2 лъжици бисквитена каша или 7 зърна но Милупа. То всъщност се получава с всякакви плодове, ако са по-сухи,  изстисквам сока на един портокал или лимон вместо вода, за да се пасират по-лесно.
Правих и домашен кисел - яде го детето (купешкия не го близва хич), като накрая пак прибавям пасирани пресни плодове. Правих и грис с плодове, като вместо вода слагам изстискан сок от портокали, мандарини или лимони, въобще номера е да яде плодове, просто сменям основата. Grinning

Иначе си спи в леглото, с чувал, без възглавница. Вече рядко давам да гризе разни работи, за да не се дави.

Тодоран, даваш ли назаем сценариста - аниматор?


Столче взехме Maxi Cosi Priori XP , бонбонено розово  на цветенца Laughing ей го на
Като седне в него и почва да пее, пробвахме го на дълъг път - много добре се чувстваше детето. Доволна съм от избора.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 15:41 от Lassi

# 230
  • Варна
  • Мнения: 939
Ади пак здравейте  Hug
Чувалче си имаме много готино от каката още, но ни идва доста широчко и си караме със завивка и отвити съответно, възглавничка ползваме още от 2-3 месец, че бебо беше със страхотен рефлукс, ама сега с тези салта дето ги изпълнява цяла нощ и завивката и възглавницата са постоянно в движение заедно с него
Фобия - гадните миризливи пернати, а тук във Варна е пълно и със смотани чайки и гларуси, освен всички други - питай ме Коалке как излизах на разходка, когато беше каката бебе, а точно до блока ни имаме трафопост на който, когато я родих тъкмо тогава се размножиха и гадните горепосочени морски летци, на всичкото отгоре е точно пред терасата ни, а сме и на втория етаж - всяка сутрин започваха да грачат още по тъмно и така почти цял ден  Mr. Green  #Cussing out
Абе момичета някой от нашите не беше ли се заселила в Австралия - Ритка или може би бъркам - че гледам онзи ден още по новините страшни пожари там, голямо чудо - как ли се справят горките хорица  Whistling  Rolling Eyes
Варненки я да ви върна малко - абе то баш не си е малко, че то децата ни ще навършат годинка вече - във времето назад, да се присетите кога ходихте за първи път при доц.Балев по време на бременността -  И ВЪОБЩЕ ДАЙТЕ МАЛКО ПОВЕЧЕ ИНФО - кога може да се запише час за него, че май имаше някаква особеност се сещам и въобще искам да чуя мнението ви за него, като вече опитни и гърмяни зайци - доколкото помня доста от вас ходиха при него на прегледи нали, а носихте ли си вие дискове или направо на готово ви дадоха записа на бебоците - Много благодарим предварително, за което   love001

# 231
  • Мнения: 2
Aquariel аз давам на малката солети бисквити,даже не от меките а от обикновените и всякакви такива. В началото отчупваше големи парчета и се даваше,но не чак толкова- просто някак сама ги изплюваше. Но аз не спрях да и давам и малко по малко тя се научи сама и сега отчупва малки парчета, държи си ги известно време в устата като явно чака да омекнат и тогава ги гълта. Поне при мен фактора беше това че не спрях да и давам и тя само разбра какво да прави.
сега няма проблем-всичко за гризкане и е любимо Peace
Даже вече имаме и начин да се навечеряме с тати спокойно-слагам я в стола дава и крайчето от хляба и готовооооооо
И аз се шашкам супер много , но не съм се и отказала като, vesy1 . И наистина с времето май сама се усеща и ги смуче, дъвче, докато ги глътне.

# 232
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Аз давам от всичко малки парченца. След като веднъж се задави много се изплаших и реших по-малко да предлагам от плодовете и бисквитите.

# 233
  • Мнения: 70
Aquariel, и Дари в началото се давеше с парченца. Но не се отказах да и давам, просто постоянно бях нащрек, не че сега съм спокойна де. С течение на времето се понаучи. От време на време и засяда по някое парче, и аз давам вода да го преглътне по-лесно (не знам дали е правилно).
Ха ха vesy1, и ние така като вас си вечеряме спокойно.

Момичета, още веднъж ви благодаря за хубавите пожелания  Hug

# 234
  • Мнения: 1 080
Честито на рожденичките!!!
  bouquet  bouquet  bouquet
По въпсоса със задавянето да ви кажа вчера какво ми се случчи - още треперя.
Почвам да храня Филип и на втората лъжица той става червено - лилав и не може да си поеме въздух. Реве и кашля и не му стига въздуха и аз така се шашнах, но майчинския ми инстинкт ме накара да действам светкавично и му бръкнах надълбоко в гърлото и извадих от там................................. ПАРЧЕ ТВЪРД НАЕЛОН. Сърчицето ми щеше да изкочи не бях на себе си - милото ми момченце се успокои, но аз вече 2 - ри ден треперя и не мога да се успокоя. Това се случва след основно чистене на дома (за св. Харалампи  Wink Wink Wink)
Откъде го е намерил незнам    Tired Tired Tired
Чувствам се супер тъпо и съм щастлива само че успях да реагирам навреме.
Отначало го наведох и го тупах по гърба, ама йок файда и тогава му бръкнах в гърлото...

# 235
  • Мнения: 200
Мерси момичета за скорострелните ви отговори Simple Smile НЕ бива да се отказвам значи, но ще давам хляб поне докато се усети за кво става дума (хЕлънче  Hug)   bouquet Само трябва да се стегна и да не се шашкам толкоз очевидно Sad

Коалката имам ужасна фобия- от хлебарки и въобще от всякакъв тип бръмбари с твърди крилца. Могат да ме докарат до лудост  #Crazy #Crazy #Crazy И аз имах подобен на твоя случай. Прибирам се от разходка и влизам във входа, гледам на земята до вратата все едно е избухнала бомба от хлебарки...имаше поне 100, всякакви, черни, кафеви, малки, големии огромни. В следващия миг точно като на филм осъзнавам че навсякъде около мен гъмжи от хлебарки- на пода, по стените, на тавана...щях да припадна казвам ти. Като насън изкачих стъпалата с количката и после се къпах у нас, да не би да е влязла някоя по косата или незнам и аз къде. Беше неуписуем ужас!

Ванче много благодаря за страхотните думи и за комплиментите, направо срам ме хвана  Embarassed.И Бобката и всички бебенца ни се развиват идеално, само че аз нали съм Мара Подробнмата и всичко ви описвам и досаждам с клипове и снимки и кво ли не  Embarassed Embarassed Embarassed Добре че направихме сайтчето та да се нагледаме на бебчетата ни. Hug Чакаме ви да станете и вие Дюканчета Simple Smile А за възглавничката и аз съм чувала подобни неща, за които са ти говорили и в болницата и съм напълно съгласна с тях, че е още рано за това Simple Smile

Ласи честито ви столче много пътешествия с него да изкарате и със здраве да си го ползвате Simple Smile И браво че си въвела цитрусите- лимоните и портокала, как ги въведе, изведнъж ли и на сокче ли?

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.   #Crazy #Crazy #Crazy

# 236
  • Мнения: 200
Лелеееее СТЕФФФФ какво си изкарала бе женаааааааааа! Егати ужасаааааа  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Браво за това че си реагирала трезво, спасила си му живота  Shocked Ей от това най-много ме е страхххххххх Sad

# 237
  • Варна
  • Мнения: 3 245
didnik за първи път ходих на ФМ при Балев в 12-та седмица.  Диск не носех, доколкото знам той не прави записи. Часовете се даваха само в петъците за следващата седмица - трябва да се отиде рано към 8ч. в болница "Темелков". За себе си ли питаш?  Wink

стефинка поздравявам те за бързата реакция   bouquet Hug

Ласи оня ден давах киви, но го смесих с каша. Дали защото кашата беше топла, не знам, но след няколко минути като опитах - яко си горчеше. При теб става ли така?

# 238
  • Варна
  • Мнения: 939
Ясмина то телефона не може ли да се запише час, че не ми се мъкне чак до там - аха - иска ти се  Laughing - то принцип има идея и за трето, ама като доде ред ша ти искам съвети, че ти нали си по-напред с материала  Laughing За сега така или иначе трябва да се пазя, защото и двете съм раждала с операции и не ми се рискува, а и още е много малък бебо
Сиска като че ли беше показвала запис или той не е от Балев - ехо Сисе кажи бе душа

# 239
  • Мнения: X
Didnik, може да опиташ за си запишеш час по телефона за д-р Балев (пак в петък около 8 сутринта), но няма гаранция, че ще ти вдигнат, с предимство са тези, които са отишли на място и първо записват часове за тях, а те са много, така че.....А иначе съм чувала, че Давидков прави диск ( и май Сиса при него беше ходила), но..... за мен той е пишман доктор, но това е лирично отклонение. Също големия Яков уж го дават добър за ФМ, но нямам впечатления.
 За справка-аз ходих при Балев някъде 18-19 седмица.

 Стефке......дишай дълбоко!

Общи условия

Активация на акаунт