Автоимунен тиреоидит на Хашимото (5)

  • 90 051
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 656
Момичета,много интересна тема сте подхванали.Така като ви чета,все едно аз съм го писала.
Аз за себе си като голям недостатък отчитам това,че правя много планове.Вечно мисля и премислям,кое как да стане,кое кога да стане,искам всяка нещо предварително да ми е предвидено и разпределено.Не знам как да го опиша това чувство,но понякога се хващам ,че се тормозя за някакви невероятни глупости,които може и никога да не се случват.Даже мъжа ми все казва-абе какво толкова го мислиш,отпусни се,живей,всичко ще се нареди.Ама аз не и не-всичко да е под контрол.Ама не става-най-малко от мен зависи нещо.Прекалено чувсвителна,прекалено емоционална,за най-незначителни неща се измъчвам с дни.Опитвам се да го преодолея,но как ли ще си променя характера,като отвътре ми идва.
Момичета,някой ако може да ми каже какви са тези вливания,и кога се правят?Много се страхувам да не пропусна нещо.Само при високи антитела ле се правят тия изследвания NK клетки и др.

# 721
  • Мнения: 58
Ерота, благодаря ти много за телефона и информация за клиниката, където мога да намеря
д-р Тодорова.  bouquet
Преди време ви писах, че моето ТСХ е 0.014 и затова ходих на ендокринолог.
След прегледа ендокринолога ме помоли да си направя изследване на Т3 и Т4, които бяха в норма.
След вторият преглед ми спряха Л-Тироксина за 1 месец, след което следва отново преглед.
Казаха ми, че жлезата се е натоварила много от Л-Тироксина и й трябва покой. Засега съм
без лекарства. Не знам как ще бъда 1 месец, но засега съм добре. Може да се каже, като
не изключвам, че съм напрегната, нервна. Rolling Eyes Аз също като вас много мисля, преосмислям и
най-малкото може да ме изкара от релси. Не мога да овладея понякога емоцията си.
Станала съм прекалено чувствителна към всичко.

# 722
  • Мнения: 2 111
Хайде да се изкажа и аз по темата  Simple Smile
Първо-за авторитарния родител-имам прекрасна майка,но много властен баща,който никъде не ме пускаше вечер до 17 години и в допълнение,това което е писала и Диди6-алкохолик с лошо пиянство.
Години наред трупани отрицателни емоции,страх,плач непрекъснато.
За шопинг манията-и аз купувам непрекъснато само че на детето,за мен на този етап не ми е интересно,още повече с кг с които съм в момента.Манията ми е по детски дрешки.
За себе си какво да кажа-много емоционален човек,който иска всичко да е така както трябва,всичко да е по план и всякакви отклонения всяват смут.
За работата-обичам да правя всичко,което се изисква от мен,дори и повече,много обичам да ме хвалят и го правя защото явно съм такъв човек-обичам хората да имат нужда от мен,да знам че например само аз мога да свърша това нещо.Дразня се на колегите,които гледат само да им свърши работното време и не вършат нищо,не че не ги виждат шефовете,но аз все пак се дразня.
Много съм чувствителна,един лек конфликт ме вади от равновесие,после дни наред го мисля и много трудно ми минава.Трудно прощавам,трудно се сдобрявам,много съм горделива  Blush

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 10:27 от erota

# 723
  • София
  • Мнения: 6 798
И аз като вас, относно емоциите. Супер ранима съм, обаче поне се научих да не ми личи. Особено от близки хора, от външни съм се дистанцирала съзнателно и рядко допускам някого.
Авторитарния родител си го имам и аз.  Wink
С децата много често съм нервна, знам си го, но моите са невероятни диванета и който и да беше нямаше да им издържи. Дори баща им обърна плочата, който е супер спокоен човек, какво да говорим за мен, дето паля от четвърт оборот.
А за шопинга го дадох като пример само, не че е нещо основно. Просто дори за работа или образование съм същата, в момента, в който постигна нещо веднага искам следващото ниво. То не че е лошо, но е изморително и натоварващо, още повече, че като искам нещо го искам ВЕДНАГА.  Laughing

# 724
  • Мнения: 13 768
Та в тази връзка, не ви ли се струва, че Хашимото е заболяване, нападащо предимно жени с интелигентност над средната? Дано не ви звучи шовинистично, но това все пак е малко успокоение.

Умни сме newsm18 Страшни сме newsm18 Готини сме newsm18
Ние сме най-най-най-  newsm18 newsm18 newsm18

Какво тук значат някакви си хормони и антитела #Silly

Да пускам ли нова тема, или да си довършим първо хвалбите Mr. Green

# 725
  • Мнения: 371
Птица, ако ще пускаш нова темичка може ли да махнем от първа страница  за ВМИ Пловдив. Писах аз, че не правят там ТАТ и МАТ, но съм се объркала.  Много ме е срам Embarassed  Embarassed Embarassed

# 726
  • Мнения: 13 768
В какъв смисъл да махнем. Да махнем ВМИ Пловдив въобще от списъка или само това, че не правят антителата?

Бургазлийки, имаше информация назад в темата за докторка от поликлиника Бургас. Така се казва поликлиниката или newsm78 Не вярвам в Бургас да има една-единствена поликлиника.
Открих я. За това ли става дума:
Поликлиника "Бургас"
Град: Бургас
Адрес: бул. Ст.Стамболов 132, срещу х-л Космос
Телефон: 056/ 86-54-73, 81-11-59

# 727
  • Мнения: 371
Само това, че не правят антитела. Embarassed

# 728
  • Мнения: 1 209
Ужас,
като чета явно сме се сбрали не само за ендокринолог, ами и за психолог групово. За да не се уливам и аз в писане за момента установих, че съм кръстоска между Птица, Мерри и Ерота. Само дето автотренингите не ми влияят особено. Много съм критична и не се подавам ни на сугестия , ни на нищо. Което е лошо.
В резюме:
критичен родител- налице
перфекционизъм- налице (Дева съм все пак)
желание ве4но вси4ко да е в ред и под контрол- налице
създаване на проблем от нищо-нещ0 -налице
последващото му изстрадване- налице, прилага се системно
къса нервна верига и палене от нищо- налице
липса на навици за отпускане - налице
обострена форма на шопингмания- налице

спирам , 4е .... срам

# 729
  • Мнения: 74
Бургазлийки, имаше информация назад в темата за докторка от поликлиника Бургас. Така се казва поликлиниката или newsm78 Не вярвам в Бургас да има една-единствена поликлиника.
Открих я. За това ли става дума:
Поликлиника "Бургас"
Град: Бургас
Адрес: бул. Ст.Стамболов 132, срещу х-л Космос
Телефон: 056/ 86-54-73, 81-11-59


Птица, да за същата поликлиника става въпрос Laughing

# 730
  • Мнения: 3
Здравей усмивка-усмивка, добре дошла при нас. За нашето заболяване е важно да сме спокойни и да избягваме стреса, така, че гледай да не се тревожиш излишно. Просто, си следи периодично стойностите и ако решиш един ден да забременееш трябва своевременно да уведомиш ендокринолога, той ще ти каже какво точно да правиш, евентуално предполагам ще ти увеличи дозата на  хормона. Така, че няма страшно  Hug

Клеми, честита прическа, точно чертата е много модерна в момента, нямам търпение да те видя. Тук ли ще пуснеш снимка или в другата ни любима тема в КМ? Аз откровено казано също имам да свалям 5-6 килца, понатрупани през зимата Rolling Eyes,  та ще видим кога и как точно ще ги свалям, все пак вече се стопля и ще захвърлим тежките дрехи.
За билките против косопад съм чувала за корени от репей, накиснати в зехтин или спирт, но не съм го пробвала, за същата рецепта ли става въпрос?
Да, добре съм ви заварила.
Естествено, че съм решила да забременявам. А и вече си ми е време де. Лошото е, че сега Хашимотото ми обърква плановете, но явно това е само докато го приема. После мисля, че всичко ще си тръгне по нормално му. Докторът ми каза, че трябва да водя живот като на тези, които не са носители на Хашимото и че не трябва да се притеснявам. Но изрично подчерта, че като забременея веднага трябва да отида при него.

# 731
  • Мнения: 13 768
НОВАТА ТЕМААААА Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384271.msg10718209#msg10718209

Добавих новата информация. Ако има още нещо, казвайте Peace

# 732
  • Мнения: 220
Абе хора нас една майка ли ни е раждала бе   Grinning
Зодия РАК има ли измежду Вас ????

# 733
  • Мнения: 13 768
Майката не е една, ама всичките сме патки застреляни, затова и болестите ни еднакви Mr. Green

Хайде, пренасяйте се в новата къща Hug

# 734
  • Мнения: 220
ХАХАХАХАХА Joy

Общи условия

Активация на акаунт