Автоимунен тиреоидит на Хашимото (5)

  • 90 072
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 311
PIPILOTE, Добро утро мила  sun
точно както казваш  ще стане на 14.04.2009 съм при Д-р Конова, на следващия отивам в Майчин дом.
Желая ви слънчев и усмихнат ден на всички  Hug  bouquet

# 691
  • Мнения: 97
icyangel - чак сега седнах за малко на компютъра.
Нк клетките ми бяха 19% - Тодорова ми назначи Интралипида веднага. Влива се в клиниката на Щерев за около час и половина с цялото събличане и обличане - не съм чакала изобщо. Час не се запазва.  Лекарството се намира трудно - някоя аптека трябва да ти го поръча, защото се ползва основно от болничини заведения и го нямат в наличност. Обикновено е в толеми разфасовки около 20 лв. излиза. Това вещество се справя със завишените стойности. Ако се налага на по-късен етап от бременноста може да се направи повторно вливане - зависи.
Стискам палци само това да е при нас и да не се притесняваме повече.

# 692
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, три дена без компютър щях да се побъркам  Crazy Добре, че събота и  неделя обикновено не пишете много. Установих, че съм се пристрастила към нашата темичка и като я чета, се чувствам по-спокойна, затова се радвам, че ви има  Heart Eyes Липсвахте ми   bouquet

Ara_bella, обърнала ли си внимание дали стягането на гушата се появява, когато си притеснена или подложена на стрес? При мен е така - не постоянно стягане, а само като се притесня за нещо. Щом не си се изследвала от юли е крайно време да го направиш!

А стягането при стрес е направо задължително за мен. И като си помисля ми е било спътник винаги - развълнува ли ме нещо и бам за гушата ме стяга.
Но сега нещо ме стяга по принцип,носех си винаги едно кръстче сега даже го махнах, но пак ме стяга.
А кожата на ръцете ми е толкова суха, че...
И спя като мече зимен сън - въобще през зимата съм зле.
Лятото по ми понася и на мен
Тази седмица ще си правя изследвания...

Толкова мъки, че ми писва

И аз мисля,вече да си осинова детя.


# 693
  • Мнения: 371
Толкова мъки, че ми писва
И аз мисля,вече да си осинова детя.
Ara_bella ,
и мен ме измъчват тези мисли. За да не разводнявам темичката ни ако може на лични да ми пишеш при теб какви изследвания ще пускат и при кой д-р ходиш.  Може да сме си полезни една на друга.  bouquet

# 694
  • Мнения: 220
Ara_bella ЗА МЕН ЕДИНСТВЕНИЯ ПЛЮС ОТ ТОВА ХАШИМОТО Е ИМЕННО, ЧЕ СПЯ КАТО МЕЧЕ ЗИМЕН СЪН, ВИНАГИ СЪМ ИМАЛА ПРОбЛЕМИ СЪС СЪНЯ, А СЕГА СПЯ МНОГО ХУБАВО И ДЪЛБОКО  Stuck Out Tongue ГОЛЯМ МАЙТАП, ТРЯБВАШЕ ДА МЕ ХВАНЕ ТАЗИ ГАДОСТ, ЧЕ ДА МОГА ДА ЗАСПИВАМ БЕЗ ПРИСПИВАТЕЛНО, САМО ДЕТО И ПРЕЗ ДЕНЯ МИ СЕ СПИ И МИ Е МОРНО, НО ДОКОЛКОТО РАЗБРАХ ОТ МОМИЧЕТАТА ТУК С ПОДХОДЯЩТА ДОЗА ХОРМОНИ, НЕЩАТА СЕ РЕГУЛИРАТ    bouquet

# 695
  • Мнения: 220
А относно осиновяването като се замислих днес, в моя род няма никой с такова заболяване, нито с каквото и да е било автоимунно, но ето ФАКТ аз го придобих, без да ми е предадено от родителите. Каква е гаранцията, че на здрави родители децата им няма да развият нещо в по-късен етап, ГАРАНЦИЯ няма за нищо вече. Аз го придобих от силен стрес натрупван с годините - в моето семейство, много се крещи, майка ми е много емоционален човек и за щяло и нещяло вдигаше скандали. Баща ми е алкохолик и има много лошо пиянство, така че нещата са логични нали? Според мен и ЧЕРНОБИЛ си е казал думата, тогава съм била 1-2 клас. Решена съм да се боря да имам свое детенце или дори две. Каквото трябва ще направя по въпроса, каквото зависи от мен, другото е Божа работа, но все си мисля, че ще успея, всички ще успеем........  Peace

# 696
  • Мнения: 776
Диди6, харесва ми как разсъждаваш, ти си чудесна, съжалявам, че си преживяла такъв стрес. Hug

Абсолютно си права, че не е задължително децата да наследяват болестите на родителите си! Нека това не ви спира, защото няма по-голямо щастие от това да имаш собствена рожба! Едната ми дъщеря например е взела кръвната група на дядо си, т.е. човек никога не знае гените как точно се групират, някои дори прескачат от дядото и бабата. Страшно няма, нали имаме поддържащо лекарство, пък и животът е борба. Имаме късмет, защото светът изобилства от много по-страшни болести за някои от тях - няма и лечение. Не се плашете , посто такъв е  животът - има и хубави и лоши неща, но въпреки всичко е прекрасен.  bouquet
Спирам, защото много философска реч дръпнах  Embarassed

# 697
  • Мнения: 87
И аз съм отраснала в силен стрес - също много емоционална и крещяща майка и куп други стресове съм преживяла и това разбира се има своята роля, а за наследственост - мисля, че е и наследствено, а стресът го отключва. Само че преди години никой не е знаел, че това е Хашимото.
Ето сега се оказва, че имам и автоимунен гастрит, което също било обикновено при Хашимото.

# 698
  • Мнения: 776
Преди време бях чела някъде в интернет, но не помня къде, че Хашимотото се появява при хора, които са израстнали при авторитарен родител - единия или и двамата или в по-късна възраст при властен съпруг. Понеже Хашимотото се среща предимно при жени, теорията беше, че дълго време сте преглъшали и премълчавали неудовлетворението си от нещо или някого.
Това разбира се е хипотеза, но ми стана интересно и се замислих, доколко може да е вяра  Thinking

# 699
  • Мнения: 3
Здравейте всички,
От днес тук ще имате още един член....вчера ме сюрпризираха, че и аз имам Хашимото...каквото и да значи това е съвсем ново за мен, а още по-стряскащо е, понеже не съм раждала все още и това, както се казва ми предстои, а не знам дали и какви проблеми може да възникнат в такъв случай.

Четох някои неща, които сте изписали, относно темата, но като гледам писали сте много и нямах времето да се запозная напълно. Темата ви е страхотна. От днес и аз ще я допълвам.

# 700
  • София
  • Мнения: 6 806
icyangel , честито трепетно очакване! Пожелавам ти лека и най-вече безпроблемна бременност и накрая една красива и здарава рожба!
Mlyna , може би има резон в това, за авторитарния родител.  newsm78
Аз честно казано мисля, че има шанс да се преборим с това с алтернативни средства. Поне в случаите, когато не са се задълбочили нещата много. Аз от днес пак тренирам, направих 40 минути на кростренажора, решила съм също да не вечерям тежки храни, само салата. Трупнала съм едни 5-6 кг, дето ми пречат и не се харесвам. Но иначе нямам абсолютно никакви оплаквания освен косопада. Спя по 8-9 часа и се наспивам. Не се чувствам уморена, не съм нервна, нямам суха кожа, напротив лицето ми е с мазна кожа.
Според мен си стува да се замислим какво трябва да променим в собственото си мислене и начин на живот. Както и да помислим върху онази статията, която беше пусната преди време. Не може просто ей така собствения ни организъм да се самоунищожава, нали?
И да не завършвам песимистично - от вчера съм с нова прическа, на черта. Като се снимам ще ви покажа. Много се кефя. Grinning А относно косопада и народната медицина, ще си купя етерични масла и ще започна с тях да правя маски, а птделно намерих една рецепта за спирт и билки, които престояват 30 дни на тъмно и после всяка вечер се маже с памук главата и това ще пробвам, само да намеря всичко. Надявам се скоро да ви се отчета с положителни резултати! Peace

# 701
  • Мнения: 776
Здравей усмивка-усмивка, добре дошла при нас. За нашето заболяване е важно да сме спокойни и да избягваме стреса, така, че гледай да не се тревожиш излишно. Просто, си следи периодично стойностите и ако решиш един ден да забременееш трябва своевременно да уведомиш ендокринолога, той ще ти каже какво точно да правиш, евентуално предполагам ще ти увеличи дозата на  хормона. Така, че няма страшно  Hug

Клеми, честита прическа, точно чертата е много модерна в момента, нямам търпение да те видя. Тук ли ще пуснеш снимка или в другата ни любима тема в КМ? Аз откровено казано също имам да свалям 5-6 килца, понатрупани през зимата Rolling Eyes,  та ще видим кога и как точно ще ги свалям, все пак вече се стопля и ще захвърлим тежките дрехи.
За билките против косопад съм чувала за корени от репей, накиснати в зехтин или спирт, но не съм го пробвала, за същата рецепта ли става въпрос?

# 702
  • Мнения: 365
Здравейте:)
Ух, какъв ден...
Сещам се да питам момичетата с косопад, допитвали ли сте се до специалисти в тази област за мнение??? Интересно ми е...

Не знам за авторитарния родител, аз не съм имала такива, нито майка ми, явно е индивидуално както всяко нещо, на мен друго ми е повлияло:)

Усмивка-усмивка, добре си дошла, за съжаление  bouquet

Ау, щях да забравя, честит нов имидж на Клеми:)) Ииии, какво е това разделение, коя е другата любима тема:)))) Пусни и тук, че иначе няма да видя:)))
 Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 776
Пипилоте, това е другата любима тема, за всички, които искат да се погрижат за гривите си
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383419.0

Казваш, че при теб липсва авторитарен родител, а някаква дълбока вътрешна неудовлетвореност  Thinking Аз например, каквото и да направя в професионален план, винаги не ми е достатъчно, все съм недоволна , че е можело повече  Crazy

Естествено дълбоко се съмнявам това да са причините за нашата болест, по природа съм скептик, но ако има голямо съвпадение , наистина е интересно  Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 6 806
 Hug
Другата тема е тази за косата в Красива мама.  Mr. Green
Иначе рецептата, която намерих е за 300мл силен спирт + 50гр мащерка, 50гр корени от коприва.
Другите са общо взето зехтин или бадемово/жожоба масло + по 5 капки от мащерка, розмарин , чаено дърво.
Репей не съм намирала, сега ще видя и с него рецепти.

Относно неудоволетвореност, аз НИКОГА не съм доволна.  Joy Нито в личен, нито в професионален план. Дори да стигна това, което съм искала на 100% радостта ми трае не повече от ден, след това на ново. Никога нищо не ми стига. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт