Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 27-а тема

  • 51 537
  • 351
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 358
Exoo ако знаеш този черен фон колко тормоз тормозих момичетата от фотографската тема, та Изи ли не беше, та Диди ли.Горките хора ooooh!.
Снимам вече само под лампа.Т.е имам лампа в кухнята дето виси надолу.Хващам мчинията с ръка и снимам на макрорежим, без светкавица и на по малко ИСО.
Ако не ме разбра питай на лични.Ще обяснявам Hug
Локумките са на Берина - голяма работа са - лесни, бързи и невероятно вкусни.Дано като ги спратнеш малката даги хареса  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258629.0

# 316
  • Мнения: 1 461
Здравейте
тук пак мирише вкуснооо  Crazy така ми се е прияло кисело зеле с свинско но тук една малка кисела зелка  е 6?  Shocked само по празниците си взимаме
по назад видях едно негърче мисля че беше на Гелева може ли рецептата  Hug

# 317
  • Мнения: 1 313
Ето ме пак Wink
За вечеря само-
Пикантни скариди и гриловано авокадо с балсамов дресинг

Еххо, ето тук сме си говорили за черният фон, ако ти е интересно прочети  Peace
ПолинHug

# 318
  • Мнения: 1 253
Ох, esy ако може ли линк към твоето въображение за поднасяне и приготвяне на храна да ми пратиш просто ще бъда най-щастливия човек, ама ще се задоволя да гледам снимките ти и евентуално ще се опитам да копирам Simple Smile
Всеки път се възхищавам на красотите създадени от теб и на търпението и желанието да сътворяваш такива красоти   bouquet
Мерси за линка за фона, тъкмо помолих Бъни на лични да ми прати линк към дискусията:hug:

# 319
  • Мнения: 1 313
Eее, това си е комплимент, благодаря ти много!  bouquet
Ще се радвам ако мога да помогна с нещо Hug

# 320
  • Мнения: 569
   Привет момичета! Бяхме на гости и окъсняхме...
 
  Най- напред да кажа , че абсолютно това е рецептата за Италианския хляб:
Полин, аз не съм Дина, но ако не се лъжа хлябът представен от нея е по тази рецепта , но нека и тя каже де  Peace

- преди 2 месеца си я бях харесала и преписала за рождения ден на половинката , но така и не стигнах до него. Заедно с още няколко рецепти стои на видно място в кухнята на една дъска с магнитчета. Бях забравила на кого точно е рецептата- Esy благодаря и за отговора и за самата рецепта! Хляба е чудесен ,а не е и никак труден- аз използвах и малко пълнозърнесто брашно, и малко топено сирене, прекалих със сушените домати, понеже много ги обичам и стана леко солен- другият път ще сложа по-малко  bouquet

  Сьомгата я мариновах с каквото ми дойде на ум в момента- сол , черен пипер , лимон , пресен лук нарязан на тънки лентички, зехтин и тук има едни дресинги за салата на Кьолн-  сухи подправки , които се разреждат със зехтин , вода и лимонов сок- използвах половин пакетче и хубаво втрих в рибата. Оставих в хладилника за около час , докато приготвях другите неща и накрая за 7-8 мин на скарата Heart Eyes

 Отделно приготвих сос от " English clotted cream"(тази която се използва за сконс и други такива- не знам как се превежда в БГ newsm78),заквасена сметана , лимон , много малко чесън горчица на върха на чаена  лъжичка , и зелени подправки...

 Пеп-40 тези пържоли в зелев лист изглеждат божествено!
 Това видях от тази страница- връщам се да доразгледам!

# 321
  • Мнения: 9 109
Дина, наистина в зелевия лист са невероятно вкусни. Отдавна съм ги слушала, но не съм се и замисляла преди години да пробвам. Вече ще, редовно  Laughing Laughing

Да си покажа и закуската Пицаааа

# 322
  • София
  • Мнения: 3 816
Честит рожден ден, esy!   Пожелавам ти много здраве, щастие, късмет и най- вече любов!!! Нека всяка твоя съкровена мечта стане реалност!   bouquet

kar4ita , пища ти рецептата за негърчето. Не го бях правила от години, много е лесно и е страхотно на вкус. Crazy

тесто: 1 коф. кис. мляко, 1ч.л.сода, 1ч.ч.захар, 1/2ч.ч олио, 2 1/2 ч.ч. брашно, 2 с.л. какао на прах
глазура: 125 гр. масло, 1 с.л. какао на прах, 7 с.л. вода, 1 ч.ч. захар
Продуктите за тестото се разбъркват с миксер, изсипват се в намаслена форма и се пече в предварително загрята фурна на 180- 200 градуса. Изважда се от фурната и след като изстине, се залива с горещата глазура.
  Hug

# 323
  • Мнения: 223
за вчера хапвахме ето това:
питки с извара / на Morena /

пилешка супа със зеленчуци

яйца на очи с колбас / децата са много по яйцата, сигурно защото аз не обичам и като бях бременна почти не съм яла, освен ако не са били съставка в някое ястие Rolling Eyes /

и зеленчуци натюр Grinning


току що видях публикацията на Гелева Simple Smile

Esy, честит празник! Пожелавам ти много здраве, късмет и любов  / на теб, и любимите ти хора, за да е пълно щастието ти Grinning /!  bouquet

# 324
  • Мнения: 9 776
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ESY! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, ЛЮБОВ И СЕМЕЙНО РАЗБИРАТЕЛСТВО! smile3525 bdbaloni

# 325
  • Варна
  • Мнения: 5 533
esy, Честит Рожден ден! Много щастие и късмет ти пожелавам и да продължаваш да ни радваш с прекрасните неща, които приготвяш.

# 326
  • София
  • Мнения: 220
  Честит Рожден Ден  esy !!!
       Не мога да си представя утре какви красоти ще публикуваш тук  newsm78

# 327
  • Мнения: 4 358
Мила Кеми Честит най личен празник и от мен  Hug Hug Hug.
Да си жива и здрава, много обичана и да ни радваш с красотата която твориш.
Тези цветя са за теб мила Креми
                                         
Exxo - драснах снощи само 2 думи, че ми дадоха оскъдно време на компа.Едва смогнах и това да напиша  #Crazy Видях,че Кеми ти е пратила вече дискусията.Не се притеснявай да ми питаш - ще ти обиснявам на драго сърце  Hug.
Сега ще видя какво си миписала и на лични.

# 328
  • Мнения: X
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И  ОТ МЕН,ESY!   Много здраве,любов и вдъхновение ти желая!!!  
С нетърпение чакам снимки и рецепти от празника!

Аз вчера не съм готвила,дояждахме от онзи ден...И чакам рецептата за едни страхотен тутманик...  

esy ,пак към теб,може ли по-подробно за скаридите...коя е пикантната съставка?  

# 329
  • Мнения: 1 679
От вчера:

- супа топчета


- зелеви сарми с бял сос


- руска салата

Общи условия

Активация на акаунт