Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 27-а тема

  • 51 544
  • 351
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 389
Благодаря за хубавите думи към моите гозби  Mr. Green

Дина, страхотни неща си показала  Peace

Кафенцето, какво е това руло от детството? Как го правиш? Изглежда великолепно.

Пепика, този тас-кебап направо ми се дояде  Heart Eyes

Аз имах останало тесто от мекиците, и разпънах една пица набързо за тази вечер:



# 301
  • Мнения: 413
Kafenceto, това руло ме върна 15 години назад, когато леля ми го правише, страхотно е Peace

# 302
  • Мнения: 1 352
Вечерята ни:

- пиле с прясно зеле, на фурна

- това е един бъркоч със стари палачинки и малиново нишесте. Нещо като бисквитена торта, но с палачинки. Не е лошо като го свикнеш Party.

# 303
  • Мнения: 11 607
И аз на опашка за рецептата за тутманика......

Бърза питка от бяло и типово брашно + парчета

Грах

Зелена салата

Кладница, леко загоряла по вина на висене във форума

Шлагера на форума тези дни - крекерите на Ксения


Пепика, никой няма да ме остави у нас така да направя кебапа.....Като ви гледам зелетата...скоро и у нас ще има зеле......Ох.....от този форум вече копчетата трудно стигат илика.....Иде пролет, лято.....Далеко са обаче, нали? А и домашните като започнат да ме хвалят...и аз за другата вечер се амбицирам още по-вкусно и разнообразно да сготвя......Като сложа и вас в кюпа...картината е ясна - За килограмите ми са виновни домашните и форума! Аз...аз чиста като детска сълза......

# 304
  • Мнения: 293
краси.мира, благодаря за рецептата, копнах си я веднага  Hug
pepetia, твоите спагети болонезе ме вдъхновиха и това беше у нас за вечеря, но не ги снимах... Heart Eyes и кифличките си харесах  Grinning
labrex, страхотна торта, еклерова, ммм... и свинското с кисело зеленце, ммм...  Crazy
Dina767, страшни гозби , много обичам зелени салатки... и сьомга... и пълнени гъбки... Пълнен италиански хляб не съм яла, но след като видях твоя, вече и него обичам... Hug Да обясня за "мазната" пита - пра-баба ми я наричаше така, защото едно време, на село , след като изпекат хляба и им остане тесто, правили тази пита с мазнина - най-често мас, понякога шарлан /нерафинирано слънчогледово олио, което било много вкусно/ или домашно масло от овче мляко - аз като малка съм яла такова масло - има неповторим вкус и на цвят е снежно бяло...- и поръсвали с домашно овче сирене,а после с айрянче... ех, спомени.... Самата пита не е мазна /е, ако се прекали с мазнината ще стане мазна, няма как/. Толкова за мазната пита! Между другото, копнах си рецептата за бухтичките... Peace
Pety,страхотен тутманик, голям и лъскав... Peace
Kafenceto, бях го забравила това руло, а толкова често го правих преди години ... твоето е супер  Peace
Пепика, най-обичам кюфтенцата пържени, с лютеничка, точно като твоите. А порцията телешки тас-кебап е много красиво оформена  Peace
Еее, аз докато публикувам и още 4 отговора /бърза съм като куц охлюв  ooooh!/

# 305
  • Мнения: 22 867
labrex, страхотна торта, еклерова, ммм... и свинското с кисело зеленце, ммм...  Crazy


nela_66 , благодаря!  bouquet Тортата наистина си я биваше. Heart Eyes

labrex, за крекерите вече ти казах. Обаче тая торта нещо съм я пропуснала newsm78. От еклери ли се прави? Много вкусна изглежда, и с тия орехчета отгоре, ммм...Къде мога да погледна рецептата?

polin_a ,наистина стана много вкусна, сочна и креместа. Хич не го очаквах, защото един път съм яла такава торта, но не ми хареса. А защо реших да я правя, и аз не знам - може би защото имах продуктите, пък и тя е от форума - ето  рецептата. Направих малки промени в крема, на втора страница от темата съм писала.

# 306
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ох нямам време за нищичко  Tired

днес обаче се изхитрих  Mr. Green
ядахме катми, но ги пекахме на грила за маса...
чудна работа, не стоя на котлона, докато станат всички Crazy

# 307
  • Мнения: 1 313
Момичета, страхотни неща кте сготвили, поздравления!  bouquet
Еххо, Крисче, мама Цоцоланка, Hug
Пепетия, много красиво!
Петя, чуден тутманик!
Пепика, много вкусно!
Полин, аз не съм Дина, но ако не се лъжа хлябът представен от нея е по тази рецепта , но нека и тя каже де Peace
Аз ако успуя ще покажа нашата вечеря  chef

# 308
  • Мнения: 9 123
За килограмите ми са виновни домашните и форума! Аз...аз чиста като детска сълза......


  bouquet дълбоко съм съгласна с теб! Не бях  осъзнала тази истина  до сега  newsm78

Пепи, много ти накипрен кебапа  Hug

Ние вечеряхме Пържоли в зелев лист по бордовски



и пак таратор-сърчице от детенцето  Laughing Laughing

Сутринта пък хапнахме пълнозърнести Локумки 

# 309
  • Мнения: 9 776
labrex, ама ти сама си си правила еклерите. Струва ми се мисията невъзможна при мен Sad. Макар че не изглежда да е сложно по описанията. Преди няколко дни една приятелка ми идва на гости и ми донесе такава готова торта и беше ама много креместа, както казваш. Хубава беше, щом я омаах сама Shocked. Много ме е срам Embarassed. Затова твоята ми събра очите Laughing. Прочетох, че някои ползват готови еклери, че и блатове си правят вместо бишкоти. Но явно кремовете я правят Peace. Дано се престраша с тези еклери Thinking. Любопитна съм и разреза да видя. Ако стигне до теб фотото, пусни я, моля.
esy, сега по снимките ти се сетих за тази рецепта Peace. Благодаря Hug!

# 310
  • Мнения: 4 358
От мен кюфтенца с гарнитура пържени картофки и краставички със самардала.

И пълна доза от локумките на Берина.
.
Много е вкусно отново тук - таскебапче ми се дояде на Пепика, на Цоцето салатката и питката, на Пепчо тези пържолки по Бордовски - уф като съм си такава укусливичка hahaha

# 311
  • София
  • Мнения: 231

Кафенцето, какво е това руло от детството? Как го правиш? Изглежда великолепно.
Ами то е супер лесно  Blush . Бисквити (по принцип кръгли без дупка ,но  аз  имах  само с дупка )  се  слепват  като се маже всяка с масло и шипков мармалад  ,докато  ти свършат бисквитите . Отвън  готовото руло  се  намазва   отново с масло и  шипков мармалад  и  се овалва  в  смлени орехи ( които аз заместих със стрити бисквити ,защото  не си открих  орехомелачката  Whistling ). Слага се да престои в хладилника  през нощта (да  омекнат  бисквитите ). Режат се диагонални парчета  и .... се изяжда  без капка срам  Joy .
Мама правеше  по  три  дози (три пакета бисквити )  и вечно свършваше  Whistling .

# 312
  • Мнения: 22 867
labrex, ама ти сама си си правила еклерите. Струва ми се мисията невъзможна при мен Sad. Макар че не изглежда да е сложно по описанията...........


polin_a, по рецептата за еклерите се получават. Аз много се страхувах да не се спихнат след изваждането, и си казвах ще ги напълня с крем и спихнати, нали не се виждат. Grinning Но станаха такива хубави топчици, изобщо не помръднаха, както ги извадих от фурната, така си и останаха. Пробвай, не е трудно. Само ми се струва, че кремчето за еклерите трябва да е малко по-гъсто или и на него да се сложи малко желатин. Но това ще е процес на доработка. Ще сложа разрез, само да ми пратят снимките. Гостите много я харесаха и разрезът е на техния фотоапарат. Grinning

# 313
  • Мнения: 1 253
Dina767 страхотно празнично меню ! Останаха ми очите в бухтите!
Pety тутманик един път! Как обичам теста, но иде лято.....
Пепика по-красиво оформен кебап не бях виждала. Красота!
Бъни много красива снимка на кюфтенцата. Как го докарваш този черен фон.
Ще метнеш ли и рецептата за локумките. Имаше една рецепта по която ги правех едно време и бяха божествени....ех, лято....

# 314
  • Мнения: 305
Кафенцето,много ти благодаря за рецептата.Утре ще пробвам по твоя начин да направя ориза със зеленчуците и се надявам да имам твоя успех.Ще споделя после. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт