Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 27-а тема

  • 51 554
  • 351
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • София
  • Мнения: 259
Ох , най-после и аз да стигна до темата, миналата седмица нищо не бях готвила, надявам се тази да ми остане повече време.

Спагети Болонезе


Виенски кифлички

# 287
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Диди, оформлението на темата ти е прекрасно! Поздрави!  bouquet

Толкова красота, уют и апетит лъха от тази вълшебна тема, че направо оставам без дъх......
Любимото ми кътче във форума, което ме зарежда с много положителна енергия!
Благодаря ви на всички!  Hug Hug Hug

Ето малко неща и от мен, които приготвяхме за 14.02  Wink
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10591042 - шоколадови сърчица, правени от детето /с моя помощ/, специално за тате! Simple Smile
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10590997 - руло с конфитюр и орехи
 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10590995 - любимите курабийки на детенце
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10591041 - кифлички със сирене и кашкавал -лесни, бързи и вкусни

А от Рожденият ми ден http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10590998 - пилешки шишчета и салата от моркови + мезета  Grinning

# 288
  • На плажа
  • Мнения: 1 109
Искам само да кажа,че нямам думи.Невероятни сте всички  smile3501
На Гелева крилцата са страхотни,по погрешка ги сложих във фурната,резултатът е ,че си облизахме пръстите.
Днес на мъжа ми са му се прияли свински пържоли,но предния път се излъгах да сложа маги фикс за крехки пържоли и ги съсипах.Моля Praynig кажете ми някоя рецептичка,но по проста да не взема да объркам пак нещо Mr. Green Не ми върви с тези пържоли и това е Embarassed

# 289
  • Мнения: 22 867

Днес свинско със зеле



мафини със сушени плодове и орехи



крекерите на xeniа , но  с мак и сусам, много са вкусни, непременно ще ги направя и с ленено семе. (не ми се смейте на формичките, имам и лабрадор, който ги хрупка заедно с нас!) Joy



и еклеровата торта от празниците.

# 290
  • Мнения: 569
    Здравейте момичета!

   По всичко си личи , че празникът е бил невероятно романтичен , уютен и вкусен - чудесни неща сте сътворили всички!
   Един проблем имам само- не мога да ви смогна WinkТолкова много нови попълнения,толкова много кулинарни магьосници , толкова интересни предложения , рецепти... Много се радвам на всички!

  mitsie- много труд и любов си вложила при подготовката - чудесно е всичко!

  Eli_c - твоите фиш кейкс са много идеини и вкусни със сигурност- нямам търпение да ги пробвам!

 ♥ iguanka ♥- чудесно се е получила тортата!

Кълбовидна Мълния,rafaela Heart Eyes  bouquet Ето къде сте били Wink

nela_66- незнам колко е мазна питата , но е адски изкушаваща!

Вивиан- много вкусно при вас, ама много!

brazilka- Страхотно меню и страхотно оформление  bouquet

краси.мира- леле колко неща си измайсторила! А тортата... Hug

Иржи-рулото изглежда страхотно!И честит Рожден ден на патерици!  bouquet

explanet-поздравления и за твоите вкусотии!

Esy, Pep4o, Labreks,Ягодка,еххо,
Бъни, t_ilieva, polina_a, smily,Гелева, Диди, Крисче
- и въобще всички мои вдъхновителки( извинявам се ако пропущам някой)- не се включвам толкова често- затова поздрави на всички! Hug


Ето и нашето празнично меню:

Маринована сьомга на скара

Салата със зелелнинки и чери доматки

 Гъби с топено сирене и колбас на фурна

Пълнен италиански хляб

пак той

Десерта(вече го публикувах)

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 16:19 от Dina767

# 291
  • Мнения: 569

Някой беше поискал рецептата за тези бухтички- съжалявам не си спомням кой Embarassed Заповядай:

500 гр. брашно
1/2 пакетче прясна мая
1 1/4 ч.ч. прясно мляко(стайна температура)
1 яйце
1ч.л. сол
1с.л. захар

Обикновено се налага да добавя още малко брашно на око.Използвам го за пици , бухти, хляб... Обикновено правя една голяма пица и останалата част слагам в хладилника за бухти на следващата сутрин  bouquet

# 292
  • Мнения: 4 358
Игуанка заповядай кекса  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243025.30
Краси_Мира записвам си ливанските кюфтета Peace
Ехпланет агнешко често има в Елемаг ако си от София.
Лабрекс умирам си за свинско със зеле Heart Eyes
Дина чудесно меню Peace Peace Peace

# 293
  • varna
  • Мнения: 676
Дина,ястията изглеждат страхотно! HugС какво маринова сьомгата?

# 294
  • София
  • Мнения: 231
Кафенцето,да вземеш да ми кажеш как го правиш този ориз със зеленчуци,че моя все нещо не става.А твоя изглежда много добре.
Запържвам  нарязаните лук и моркови на кубчета , добавям  ориза  и  малко  Пикантина ,чер пипер и малко къри  . Пържи се  съвсем малко .Добавям  вода  и оставям малко да се задуши (около 5 мин.). Премествам всичко в тава  и доливам вода ,разбърквам и печа  на фурната  докато остане без вода . Винаги става страхотен и се отделят  оризчетата  а не се слепва.

 Ягодка , питката ми не беше  тотален провал  Embarassed ... ядеше се ... но стана  някак жълта  и мъжа ми каза "Меченце ,много е хубава...прилича на просеник (дано  знаете  какво е просеник , де )  Embarassed "
 Нищо де, продължавам тия  дни с опитите  hahaha .  Докато не се проваля със всички изпитани рецепти няма да се откажа  Joy .

# 295
  • Мнения: 1 777
За днес тутманик,пилешка супа и телешки кюфтета на скара. Simple Smile

 

# 296
  • Мнения: 22 867
За днес тутманик,пилешка супа и телешки кюфтета на скара. Simple Smile


Pety, ама тоя тутманик изглежда поразяващо! Фантастичен е!  chef (нали съм по тестеното, залепиха ми се очите на него.)

# 297
  • София
  • Мнения: 231
Боже , Петиииииии , не се сдържам ... Нечовешки  е тоя тутманик   newsm74  !
 Дай рецепта ,моля  Praynig !
Забравих да питам Dina767  ,  каква марината ползваш за сьомгата?
Много често  готвя сьомга и  пробвам всевъзможни варианти . Всъщност това е  рибата ,която според мен почти  всичко и отива  и  винаги резултата е добър .  Peace
 От мен едно руло  от детството ,а  таз вечершното меню се готви в момента ,та утре ще пльосна снимчици

и  парченца

# 298
  • Мнения: 9 776
pepetia, много апетитни кифлички Peace. Всичко що е тесто, го любя Laughing.
labrex, за крекерите вече ти казах. Обаче тая торта нещо съм я пропуснала newsm78. От еклери ли се прави? Много вкусна изглежда, и с тия орехчета отгоре, ммм...Къде мога да погледна рецептата?
Dina767, страхотно празнично меню Peace! Може ли да помоля за рецептата за хляба? А мъфините ти са разкошни Peace! Копнах си и рецептата за бухтите Simple Smile.
Pety, Страхотен тутманик Peace! Прилича ми на питка, на вита баница от домашно точени кори и въобще на нещо много вкусно Simple Smile. И аз ще следя за рецептата.
Kafenceto, и мен ме върна в детството Simple Smile. Голямо изкушение!

# 299
  • Мнения: 1 283
Здравейте и от мен! Готвя, но не ми стига времето за снимки, а когато имам време, вече е изядено. Предложението ми за тази вечер:

Телешки тас-кебап


Пържени кюфтенца с гарнитура - квото има  Wink

Общи условия

Активация на акаунт