Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 24

  • 55 210
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 098
Строители, заповядайте в новата есенно-зимна тема.
Да не е само запис, реших да питам въпросче: Каква е мечтаната къща за вас? Hug




Темите дотук

1   2   3    4   5    6    7   8   9   10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20   21  22  23

# 1
  • Мнения: 9 481
Ауууу какви красоти! Ами как да кажеш коя от тях..аз искам и четерите Mr. Green
Благодарско за темата Ms.Gorgeous   bouquet
Конкретно на въпроса-гоАма, светла, удобна и уютна..май това е Hug

# 2
  • Мнения: 11 338
Аз съм скромна.....пу за мен 1-вата  Grinning

Благодаря за новата тема   bouquet

# 3
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ms.Gorgeous, благодаря за новата тема!   bouquet  Дано само хубави новини да споделяме в нея!

Моята къща мечта ли? Еееех  Heart Eyes
Ето тези:
http://www.seeof.com/modern-beach-house-architecture-by-richard- … ichael-palladino/
http://freshome.com/2012/06/27/modern-californian-house-facing-an-uninterrupted-landscape/


А защо не и това?
http://www.designrumahgratis.com/recycled-silo-house-design/

И нещо българско за финал:

# 4
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Опс, и аз тук.

Аз съм от скромните, не искам много голяма, мааалко повече от нашата. Определено не модерна, може би приличаща на първата.

# 5
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
И аз да се запиша в новата темичка Laughing
Ms.Gorgeous   bouquet
И да се отчета -на нас ни остана само мазилката на къщата. Чакаме да отлеят бетонните пътеки околовръз и едно покривче на предверийце (което го няма по проект, но решихме, че без него не можем  Mr. Green )и ще я почват. Вътре сме готови обзаведени само без щори и разбира се безброй первазчета и др, джиджавки  Rolling Eyes
Двора и завършването на оградите ДОГОДИНА, че вече ми писна . На 1 октомври правим 1 год. от първа копка. Доста си беше натоварена, но резултата си струва. След мазилката, ще покажа резултата, че сега не е интересно  Sunglasses

# 6
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Айде кажете пак за мазилките - питах и в края на предната тема, някой има ли отзиви за Декен (на Вебер някаква) и на Оргахим Деко, все силиконови. Отзиви за тях или някоя друга на прилична цена.
И се колебая за цвят, дали да я оставя бяла  newsm78?

# 7
  • София
  • Мнения: 35 098
Айде кажете пак за мазилките - питах и в края на предната тема, някой има ли отзиви за Декен (на Вебер някаква) и на Оргахим Деко, все силиконови. Отзиви за тях или някоя друга на прилична цена.
И се колебая за цвят, дали да я оставя бяла  newsm78?
Нашата е на Денел ( българска) и съм много, много доволна. Цената беше на 1/3 от другите.
Цветовата гама не е много пълна, но аз исках мръсно бяло/ ванилия. Та, те ми отговориха напълно на изискванията Peace

# 8
  • Мнения: 11 338
И ние сме на тази тема, изолация, мазилка, цвят......направо се чудя какъв цвят да е..............Голямо чудене пада за всичко  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 020
Аз май клоня към втората къща (но по-ниска) и ако може да е хем на (близо до) плажа хем леко в планината Simple Smile 

# 10
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ms.Gorgeous, мерси много, ще я видя и нея. Срамота, тук в Русе се произвеждат какви ли не бои, мазилки, фибрани, стириопори и какво ли още не, пък не знам какво да избера направо. То изолацията си е русенска де, но боята вътре не, навън мазилката ще видя Wink.

# 11
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ms.Gorgeous, благодаря, че ме подсети за Денел - бенефициенти са ни  Wink Май са най-голямата фабрика за строителни смеси в България, та ако не и на Балканите  newsm78
Аз поне с цветовете на фасадата съм наясно - искам или бяла, или съвсем светло бежово + тъмно кафяво.

# 12
  • Мнения: 11 338
SvetlaK, и аз искам нещо подобно светло да е и евентуално цокъл от камъни.....

Тези Данел как им вървят цените?
В понеделник започваме с външната изолация и т.н. и до тогава трябва да сме наясно с всичко  Mr. Green

Ms.Gorgeous, вашата къща с Данел ли е правена? Може ли снимки от близо? Wink

# 13
  • Перник
  • Мнения: 4 863
http://www.denelbg.com/main.php?content=fasadnagl&dir=./mazilki/fasadnagl

Ето сайта на Денел и по-конкретно мазилки с цени  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 561
Аз уж следя внимателно най-важната ми тема и пак ви изпуснах!!
mds, да, покривите са едноскатни и няма било никъде, ти ме разсмя, говориш като нашия архитект и той смята, че бг покривите са ненужно сложни.
Asinka, вашата къща е спираща дъха, и гледката към градината, уникално просто. Но тая работа не е за мен, тези витрини биха били идеални в една действителност без битова престъпност и с чистачка. Нашата къща се намира в едно забутано село, с наличие на малцинства и даже и на малкото прозорци ще има решетки, за лятна употреба основно, а пък гледката към градината всъщност я осигурява верандата, тя е на проекта, отворена на изток и север към целия двор назад. Още да те питам за клинкера, от къде го купихте и колко, ако не е тайна? Иначе за ламината съм напълно съгласна, забранила съм тази дума, както и гипсокартон също.  Simple Smile
СветлаК, много внимавайте с тези сглобяеми къщи, ние от там тръгнахме, както чета и много други  Wink, не искам да те разочаровам, но за мен 70 000 лв са прекалено за това, което казваш (нашата къща е толкова на груб строеж с покрив вкл. и ВиК), първото и много важно, което ми хрумва на пръв прочит - основите някой калкулира ли ги там? Защото това е по-голям разход от един етаж!! Дори да са плитки, има хидро, термоизолации, геотекстил, сондажи,много неща. Дори заради това се отказахме от мазето, насипани куп пари под земята, за нас неоправдан разход....Тук съм съгласна с Ljuboznatelna, сглобяемата къща излиза на сметка, ако вие си я правите!!!

Общи условия

Активация на акаунт