Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 24

  • 55 212
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 303
Така де, ако има денивалация и така или иначе трябва да се запълва, да, но нашият терен е доста равен (не повече от 1 м) и ако трябваше да копаем само за мазе, бетон и т.н, пък и после още колко пари, за да го понаправим (механа щях да направя с половината), всичко това са си много средства. Иначе никой не оспорва ползата от мазата, но спрямо цената не мисля, че е толкова оправдана. Пък и само повече място за трупане на боклуци. Ние и подпокривното го направихме, така че да не се ползва. Иначе си имаме 7 кв килер, там е всичко, на двора ще правим и барака за инструментите, че сега всичко пак е в килера, но това догодина.
Боби, вашето е мазохизъм, само като си представя, че трябва да се чисти и ми се отщява да живея на толкова голямо.

Съвсем не е толкова чистенето колкото много хора си мислят. Много по-лесно се чисти като няма наблъскани мебели и столове, в хола в апартамента една румба не можеше да се завърти даже. Жената не отделя повече време за чистене от преди, само спалнята, детската на най-малкото и хола, другите деца сами си поддържат стаите и от време на време общи части.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Боби, явно домочадието е голямо и помага, ние сме с 2 малки дивака и вярно, че си прибират играчките, но им е още доста рано да си чистят сами. Така че дотогава аз трябва да се справям сама (румбата е в списъка на коледните подаръци вече 3-та година Wink).

Светле, идеята за офиса ми хареса много, добре си го изгонила мъжО Wink.

# 32
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Светле, идеята за офиса ми хареса много, добре си го изгонила мъжО Wink.

Де да бях... къщата е пълна с документи - щото той си продължава да работи вкъщи, пък всичкото бумаги били ценни и трябвало да са постоянно под наблюдение...ела да видиш на какво ми прилича хола  #Crazy Ама в бъдещата къща това няма да го има!
Поне си приема клентите там.

# 33
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Щом работата му е такава, тогава е супер, особено, че и външни хора идват. Иначе постоянно някой ще ти влиза и излиза от вкъщи, което си е доста неприятно.

# 34
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Щом работата му е такава, тогава е супер, особено, че и външни хора идват. Иначе постоянно някой ще ти влиза и излиза от вкъщи, което си е доста неприятно.

Ами, адвокат е. Но никога не си е пускал клиентите вкъщи Naughty 

# 35
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Браво на него Simple Smile. Сериозна работа, така че нормално да му трябва място за документи, така че явно сте намерили супер решение. Лично на мен много ми допада.

# 36
  • Мнения: 13
Запис да не ви изпусна.

Не съм писала  отдавна но ви чета редовно, най накрая излезе ни ПУП сега ще чакаме да получат съседите писмата и да минат тези 14 дена и после пак отново с документацията. Вече не си правя никакви планове когато тогава ,че този ПУП почти година го чакаме, то беше на пролет да почнем , после на есен сега когато стане.
Светле и аз първоначално  исках да е  сглобяема но с времето си промених мнението. Не работят нашите строителни фирми с хубав дървен материал и след време всичко е в мухъл и плесен, външната изолация да е минимум 15 см - и вътрешна още10 см  и това мисля че е малко.Читави фирми почти няма а  сам е нещо непозната технология.   

Надявам се да дойде и на мен реда да покажа някой снимчица Praynig

# 37
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
външната изолация да е минимум 15 см - и вътрешна още10 см  и това мисля че е малко.

Е, не се увличай де, 25см тухла с 5см изолация по-добре ли е? Wink 25см тухла четворка има топлоизолационни качества на 2см неопор. http://www.toploizolacia.eu/vidove.htm
И още една таблица: http://forum.imoti.net/read.php?17,51368,54587#msg-54587

# 38
  • София
  • Мнения: 923
леле изтървала съм ви  ooooh! нали тия дни ходя по доктори само и от вчера съм с разширени зеници, та малко по диагонал ви прочетох  Shocked Laughing

благодаря за новата тема   bouquet
аз не мечтая за кой знае каква къща, мечтая да си влезем в нашата  Praynig

по въпроса с мазетата съм твърдо ЗА, лятото в нашето мазе беше 24градуса, там се крихме от големите жеги и ако не беше то щяхме да умрем, че нали нямат нашите климатици и направо не се дишаше, друго си е да имаш котелно, склад и механа, лятоска в горещините ще седим в механата пък зимата пак там като е мн студено долу си е държи една постоянна температура от 24-5 градуса  Grinning

# 39
  • Мнения: 104
Привет и от мен Hug Благодаря за хубавата тема  bouquet
Относно къщата си мечтая за нашата си къща - голяма, светла, удобна и най вече уютна.
И за да не е само запис да попитам относно тези термо помпи , все още не сме уточнили дали ще е вода-въздух или само въздух-въздух,  но ме интересува заслужава ли си инвестицията, основно за отоплението достатъчни ли са или ще е необходимо и допълнително отопление?

# 40
  • Мнения: 11 338
Минавам да сигнализирам за поредната БГ простотия и далавера  ooooh!

В понеделник трябваше да започнем с изолацията на къщата, но ще се забави с няколко дни защото: НИ ИЗЛЪГАХА С СТИРОПОРА   Shocked
ММ поръчал, платил и ни доставили на обекта желаното количество стиропор, но се оказва, че не е това което ние искаме.и за което сме ПЛАТИЛИ!!! Махнали етикетите  и някакъв по лек стиропор ни домъкнали. Ако ММ не беше го измерил ( усъмнил се е , че няма етикет ) и разбрал щяхме после сигурно да обвиняваме майсторите, че не са си свършили работата като хората  #2gunfire То мошеници, то чудо......за съжаление в БГ трябва да си по всеки въпрос компетентен и да гледаш със 100 очи и 50 глави  ooooh!

Иначе ми се искаше да ви се похваля с импровизираното ни пробно барбекю в новата камина:) http://prikachi.com/images/896/5328896p.jpg
Трябваше да пробаме хубаво ли стават пРъжолките  Grinning

# 41
  • Мнения: 63
Пак добре, че сте се усетили навреме. Мисля, че за ефективността на топлоизолацията имаше значение дебелината и плътността на материала Peace

# 42
  • Мнения: 11 338
Пак добре, че сте се усетили навреме. Мисля, че за ефективността на топлоизолацията имаше значение дебелината и плътността на материала Peace

Да, добре, че е ММ....дебелината е точната, но плътността - нц  Crossing Arms
Интересно ми е в понеделник като идем какво ще кажат.
Яд ме е , че се отлага изолацията и от такива нередности, неточности ни бавят плана за действие  Crossing Arms

# 43
  • Софето
  • Мнения: 621
При нас все още си текът документалните процедурите по местенето на кабела. Скоро не се очаква да е готово, но досега нищо свързано с държавни или монополни институции/компании не става бързо и лесно. Докато не ти вземат парите, нервите и времето няма резултат.
Получихме и оферта за груб строеж, 418кв * 120Е = 50160Е.

# 44
  • Мнения: 390
Това с котела и топленето на бурканите не ми беше хрумвало. При нас помещението, където ще е котела беше предвидено за допълнителна спалня, после обаче се превърна в складово помещение, а сега май ще се наложи да стане и котелно, защото идеята да се отопляваме на система с ток взе да отстъпва пред дървата, просто този ток се вдига постоянно. Та малко недомислено стана, но вече няма връщане назад.

Общи условия

Активация на акаунт