Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 24

  • 55 206
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 4 863
СветлаК, много внимавайте с тези сглобяеми къщи, ние от там тръгнахме, както чета и много други  Wink, не искам да те разочаровам, но за мен 70 000 лв са прекалено за това, което казваш (нашата къща е толкова на груб строеж с покрив вкл. и ВиК), първото и много важно, което ми хрумва на пръв прочит - основите някой калкулира ли ги там? Защото това е по-голям разход от един етаж!! Дори да са плитки, има хидро, термоизолации, геотекстил, сондажи,много неща. Дори заради това се отказахме от мазето, насипани куп пари под земята, за нас неоправдан разход....


В сумата се включва основа, поне по първоначални данни  Peace А едноскатен покрив и на мен ми се върти в главата напоследък  Crazy

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 13:14 от SvetlaK

# 16
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Дано да е така.

Нашата излезе 60000 до покрив. На вас какво ви включват тези 70000лв, защото преди имаше разни оферти до ключ, ама ... на нас не харесаха нещо.

# 17
  • Мнения: 561
Меггисан, мен ли питаш или СветлаК?

# 18
  • София
  • Мнения: 35 098
Ето близък план на Денел-ската мазилка.



Значително по-евтина ни излезе, но при нас и квадратурата е много.
Показателите и са много добри, цвето и водо устойчиви са и т.н.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Меггисан, мен ли питаш или СветлаК?

Светла, ти си писала, че вашите 70000 лв са за едно с ВиК. Колко ви е голяма къщата, май съм пропуснала нещо твоята?

# 20
  • Мнения: 561
Меггисан, мен ли питаш или СветлаК?

Светла, ти си писала, че вашите 70000 лв са за едно с ВиК. Колко ви е голяма къщата, май съм пропуснала нещо твоята?
Нашата я пуснах на линк на миналата страница. Около 170 м2, на етаж и половина, с веранда 40 м2, без гараж, без мазе.

# 21
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Около 120 - 130 кв.м. се очертава, 1 етаж, засега без веранди - от френския прозорец - направо на ливадата  Laughing. Мъжът ми обаче много държи на мазе, та ще видим то как ще се отрази на общата сметка. За мен си е ненужно заравяне на пари в земята, ама...  Confused

# 22
  • Русе
  • Мнения: 3 711
kalinuccia, извинявай, сетих се, нещо съм се разсеяла с малките Simple Smile. Мисля, че е нормална цената, защото пък е на 2 етажа, а това определено намалява малко цената.
А нс Светла е баш като нашата, без мазе, веранди, само голяма врата към двора. Абсолютно съм на мнение, че са излишно много пари за мазе, колкото и да го харесвам. То бетони, арматури, ... париии. Както казва свакото на моя мъж, сега докато съм жив да съм над земята, после ще съм под нея достатъчно.

# 23
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ще се боря до последно срещу мазето, но едва ли ще спечеля. Къде щял да си прави виното моят мъж? Като че ли до сега го е правил в мазето  Twisted Evil

# 24
  • София
  • Мнения: 35 098
Ще се боря до последно срещу мазето, но едва ли ще спечеля. Къде щял да си прави виното моят мъж? Като че ли до сега го е правил в мазето  Twisted Evil
Е, ти пък Laughing Важно си е виното, важно си е да си захождаш по 100кв. бетон в двора Whistling
Важни са си тия неща за мъжете, жизненоважни Laughing
Така, сега от опита на живееща от 1 месец в къщата и аз бих се радвала да имам мазе 20-тина квадрата. Хем от едната страна имаше лека денивелация, та пълнихме като луди- можеше да се остави за мазе. Чудесно би било да сложим котле, хидрофор и т.н в отделно помещение. Сега част от гаража е абонатна. Confused

# 25
  • Перник
  • Мнения: 4 863
И за мен виното е важно - пия повече от мъжО (1 чаша на вечеря, той не я допива  Laughing) Аз също искам такова "сервизно помещение" - бях си го планирала като килер с вход откъм кухнята. И специалистите казаха, че може да се направи изолацията, така, че да е хладно като мазе, но на нивото на етажа. Ама искаме подземно. То денивелация има де.

# 26
  • Мнения: 303
И за мен виното е важно - пия повече от мъжО (1 чаша на вечеря, той не я допива  Laughing) Аз също искам такова "сервизно помещение" - бях си го планирала като килер с вход откъм кухнята. И специалистите казаха, че може да се направи изолацията, така, че да е хладно като мазе, но на нивото на етажа. Ама искаме подземно. То денивелация има де.

То не е само виното, кисело зеле, домати и чушки зреят в него, аз имам пресни от август до януари чак. И разбира се инструменти, консерви, два гаража и какво ли не още. 140 квадрата сутерен ги запълвам без проблем. Нищо че имам още 400 м2 нагоре и отделно 40 м2 барака на двора, пълна с дървен материал.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Така де, ако има денивалация и така или иначе трябва да се запълва, да, но нашият терен е доста равен (не повече от 1 м) и ако трябваше да копаем само за мазе, бетон и т.н, пък и после още колко пари, за да го понаправим (механа щях да направя с половината), всичко това са си много средства. Иначе никой не оспорва ползата от мазата, но спрямо цената не мисля, че е толкова оправдана. Пък и само повече място за трупане на боклуци. Ние и подпокривното го направихме, така че да не се ползва. Иначе си имаме 7 кв килер, там е всичко, на двора ще правим и барака за инструментите, че сега всичко пак е в килера, но това догодина.
Боби, вашето е мазохизъм, само като си представя, че трябва да се чисти и ми се отщява да живея на толкова голямо.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 122
 Mr. Green А аз съм с два килера и мазе от 30 квадрата... Преградихме едно стайче в мазето за котелно - да не топли котела бурканите през зимата Laughing Супер си е с мазе - лятото вътре беше 16 градуса, децата си правеха в него кино /с лаптопа, пуканки и сок/ - ами със суичъри бяха, че много студено ... Първоначално не искахме мазе, нашата денивелация също е малка, някак си ни убедиха архитектите и сега сме много доволни  Peace.

# 29
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ааа, Боби, това вашето са огромни пространства  Shocked
Барака и ние си имаме. Даже съборихме 2. Външна тоалетна имаме също, както и къщичка - офис за мъж ми.

Денивелацията мисля, е ок. 1 м.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт