Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 24

  • 55 209
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 098
Реа, пак сте разбрали овреме! ooooh! То, майсторите щяха да видят, ако сте уговаряли, какво ще слагате. Различната плътност има солидна разлика в теглото.
И на мен ми е интересно какво ще кажат. То, знам, де. Няма персонал, не е разбрал какво слага, няма етикети, бла, бла, бла.. ooooh!
Пържолките са ви точно каквито ги обичам- дебели, сочни и на скара! Heart Eyes

 niklen, много се радвам, че сте на старта Simple Smile Не знам, изпращат ли се официални писма на съседите?

 lariva, проучи добре въпроса. Не трябва да ползваш друго отопление, при подобна инвестиция. Термопомпите въздух-въздух имаха някакъв недостатък, за качеството на въздуха в помещенията мисля, но дано се включат други момичета.

Валентинка, проверка на зрението преди раждане ли са ти правили? Hug

Малена, какво включва тази цена?

# 46
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Реа, браво на мъжа ти! Аман от евтини номера значи! И колко щяха да спечелят от това?  #2gunfire

# 47
  • София
  • Мнения: 923
Ms.Gorgeous за мое успокоение всичко е наред и въпреки високия ми диоптър ще мога да родя нормално както искам  Hug

да не се отклонявам от темата, имаме вече сглобена спалня, без матрак, утре ще снимам и ще покажа до къде сме стигнали  Mr. Green че остана много малко остана, но пък хората които го правят са все наши и нямат време за всичко да се довърши и така дали сме срок тази и другата седмица и да се нанасяме  Naughty че вече ми писна  ooooh!

# 48
  • София
  • Мнения: 35 098
Ms.Gorgeous за мое успокоение всичко е наред и въпреки високия ми диоптър ще мога да родя нормално както искам  Hug

да не се отклонявам от темата, имаме вече сглобена спалня, без матрак, утре ще снимам и ще покажа до къде сме стигнали  Mr. Green че остана много малко остана, но пък хората които го правят са все наши и нямат време за всичко да се довърши и така дали сме срок тази и другата седмица и да се нанасяме  Naughty че вече ми писна  ooooh!
Eee, супер Heart Eyes Аз нямах шанс. Остави -7.5 D с които бях, ама налягането Crazy
Ще довършите всичко, ще видиш Hug Само спокойствие и пооовече почивки Sunglasses
Ще чакам снимки с нетърпение, тези дни и аз ще снимам Simple Smile

# 49
  • Софето
  • Мнения: 621
Малена, какво включва тази цена?
Конструкция на първи и втори етаж, т.е. плочи, колони, греди. Без покрив и тухли, а аз си мислех че и те влизат в грубия строеж  Thinking
А аз как си мечтая за къщичка в някое китно американско предградие, с хубавите дворчета, тротоарчета, улички.... Heart Eyes. Е това няма как да стане тук, ще си остана с мечтата.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 098
Малена, какво включва тази цена?
Конструкция на първи и втори етаж, т.е. плочи, колони, греди. Без покрив и тухли, а аз си мислех че и те влизат в грубия строеж  Thinking
А аз как си мечтая за къщичка в някое китно американско предградие, с хубавите дворчета, тротоарчета, улички.... Heart Eyes. Е това няма как да стане тук, ще си остана с мечтата.
Материал предполагам влиза, ама пак много ми изглежда Rolling Eyes
За тази квадратура покрив, ако си е стандартен, пак ще е много.

# 51
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Малена, какво включва тази цена?
Конструкция на първи и втори етаж, т.е. плочи, колони, греди. Без покрив и тухли, а аз си мислех че и те влизат в грубия строеж  Thinking
А аз как си мечтая за къщичка в някое китно американско предградие, с хубавите дворчета, тротоарчета, улички.... Heart Eyes. Е това няма как да стане тук, ще си остана с мечтата.
Материал предполагам влиза, ама пак много ми изглежда Rolling Eyes
За тази квадратура покрив, ако си е стандартен, пак ще е много.

И на мен ми изглежда висока цената.
А къщичките от американските филми и тук ги има вече - в затворените комплекси  Peace

# 52
  • Софето
  • Мнения: 621
Ms.Gorgeous, SvetlaK , материал от строителя, покрив не влиза, само таванска плоча на 2 етаж. Аз хич не съм наясно кое колко трябва да е, споделете що ви изглежда скъпо?
SvetlaK ние преди да решим сами да си строим обиколихме доста от затворените комплекси, но аз нямах предвид къщите, а инфраструктурата в американските квартали, широки и чисти улички, тревички и дръвчета, хубави широки тротоари...  Heart Eyes. В затворените комплекси от всичко е спестено, малки/редови къщички, миниатюрни дворчета, уличките се ползват главно за паркиране на коли а тротоари почти няма. Е видяхме един с по-големи къщи и дворове, но 700 000Е  Shocked и всичко главно в бетон  ooooh!.

# 53
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз затворените комплекси съм ги разглеждала само на картинки, не мисля, че бих живяла на такова място - друго си е на село  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 35 098
Аз бих живяла, ма пусти пари....


Малена, изкопни работи, основи, хидро, желязо и бетон- 100 хил. Ами много си е.
Вярно и греди си трябват, хидрофорни платна, техника и т.н, но ми звучи като поне 30% горница на реалната цена. Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 104
Ms.Gorgeous , мисля го много това отопление да видим какво ще излезе, че засега квадратите се очертават над 700 и ако варианта с термопомпа не е за нас , какво ми остава топлото с котле, но пък студеното...не знам ако изолацията е добра в жегите ще има ли нужда от охлаждане как мислите? newsm78 Архитектката днес каза още малко търпение, не могат да се разберат с моя мъж за покрива и това е Sad
*MALENA и на мен ми се струва висока цената, но пък от това което съм изчела всяка фирма различно си смята квадратите и начина на работа, така, че  пожелавам да намерите най-подходящата за вас Peace Тази оферта по количествена сметка ли ви я направиха?

# 56
  • Мнения: 303
Ms.Gorgeous , мисля го много това отопление да видим какво ще излезе, че засега квадратите се очертават над 700 и ако варианта с термопомпа не е за нас , какво ми остава топлото с котле, но пък студеното...не знам ако изолацията е добра в жегите ще има ли нужда от охлаждане как мислите? newsm78 Архитектката днес каза още малко търпение, не могат да се разберат с моя мъж за покрива и това е Sad
*MALENA и на мен ми се струва висока цената, но пък от това което съм изчела всяка фирма различно си смята квадратите и начина на работа, така, че  пожелавам да намерите най-подходящата за вас Peace Тази оферта по количествена сметка ли ви я направиха?
700 квадрата всичките отопляеми ли са? Наблегни на отлична изолация - поне 15 см, а защо не 20 см и 40 см на тавани, дограма с тройни стъклопакети и в нормите за осветеност, без френски прозорци и такива изгъзици. Моята изолация е 10 см на стени и 30 см на тавани, троен стъклопакет, не се налага да се охлажда през лятото. С 20кВ термопомпа спокойно отоплявам 400 кв. м. Ако не е термопомпа ще се озорите с тия котлета.

# 57
  • Мнения: 104
BobyB , като се замисля зимата основно ще се ползват кухня, дневна и спални, а 700кв е общо всичко така , че явно отопляемата част ще е по малка, за изолация ще наблегнем със сигурност, но френските прозорци ще ги има Grinning Би ли ми казал зимата при  най ниска температура ( например -20-25)навън каква най висока температура вътре се достига с термопомпа?

# 58
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Еее, Боби, ама защо така всички мъже сте против френските прозорци?

# 59
  • Мнения: 303
BobyB , като се замисля зимата основно ще се ползват кухня, дневна и спални, а 700кв е общо всичко така , че явно отопляемата част ще е по малка, за изолация ще наблегнем със сигурност, но френските прозорци ще ги има Grinning Би ли ми казал зимата при  най ниска температура ( например -20-25)навън каква най висока температура вътре се достига с термопомпа?

Какво значи най-висока, не съм пробвал да го докарам 30 градуса или някаква подобна пещ. Просто поддържам 21-22 градуса навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт