Проблем с розацея!?!

  • 356 134
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 098
На мен двама доктори ми казаха, че е розацея, но аз и преди тях си знаех. Гледам снимки на хора с розацея, същото е и при мен, чета за симптомите, препокриват се.
То от какво толкова трябва да се откажеш- от алкохол и кафе. Направи го поне в началото, за да видиш дали ще се подобри положението.
А това за хората- и на мен ми е най- неприятно. Също като теб ме питат, на козметик ли си била, изгоряла ли си нещо. Сега като ми се пооправи малко лицето не ме питат толкова често.

# 91
  • Мнения: 15
Ами на мен лекарката ми каза, че не трябва да пия кафе, кола, алкохол и да ям пържено, солено, пикантно ... и доколкото четох по разни статии в нета наистина това се препоръчва ... И да спряла съм примерно кафето, колата, алкохола .... не ям люто ... вече за солено не ми е много ясно какво точно се има предвид (да се храня изцяло без сол или да не са пресолени нещата) ... но странното е, че ям горе долу еднотипни неща, а има дни, в които съм доста по-добре и дни, в които съм бая пъпчасала ... Sad А и това, което забелязах ... в повечето случаи, като стана сутрин кожата ми е перфектна почти ... ама вечер като се погледна в огледалото ... Sad

# 92
  • Мнения: 1 098
Точно това и аз исках да ви пиша. Сутрин като стана кожата ми е почти без проблем, имам само червенина. Пъпчиците не личат. Вечер нещата са най- зле. Обеснявам си го, че цяла нощ сме почивали, не е имало напрежение, емоции и затова.
Исках да попитам за шоколадът. Той в крайна сметка забранява ли се? Знам, че в един шоколад има 30 мг. кофеин, а в едно кафе 150.

# 93
  • Мнения: 958
Ох браво на сериозните.
Аз не могад а спазвам тия ограничения. За алкохола няма грижи, но кафето, без него не мога, газирано не пия, но съм с ниско кръвно и без кафе не излизам. А за лютото и киселото не ми се коментира, как обичам туршийка ехххх.
И си угаждам, сигурно и затова не се излекувам. Ама пък в статията на тоя украинец пише, че не е важна диетата май. Ако съм го разбрала де.
И друго се чудя, хем лекарите казват, че не знаят какво причинява розацеата и как се лекува, хем препоръчват диета. Малко ми е странно. Това между другото е същата диета като за акнето, според мен.
borianna, много е важно доброто почистване на лицето, да не остава никаква мръсотия вечер.
Аз след работа, си мия лицето с специална пяна и след това се обтривам с тампонче с лосион. Не можете да си представите каква мръсотия остава по тампончето и то след измито лице. Всичко ни е толкова мръсно и вредно, и въздух и храна, нищо чидно че заболявания като розацеата се разпространяват толкова бързо и масово.

# 94
  • Мнения: 15
Хей joya Simple Smile

Абе за диетата не знам дали наистина има полза ... ама сега съм решила да карам няколко дни на плодове и зеленчуци и да видя какъв ще е ефекта ...
Исках само да те питам за каква статия говориш?! Че аз май не съм попадала на нея ... или поне не се сещам ...
А и аз много се чудех с какво да си почиствам лицето ... бяха ми изписали някаква борова вода ... но аптекарката каза че много изсушавала кожата, а тя нали и без това е суха ... заради розацеята ... ще се радвам ако ми кажеш името на лосиона и на пяната ... Simple Smile Мерси предварително Simple Smile И хубав ден Simple Smile

# 95
  • Мнения: 958
momi4eto_do_teb,  Mama Enia на 4 страница пусна този линк, за някакъв руски лекар, който лекувал розацеа, на руски е и не съм сигурна колко правилно го разбрах. Прочети ако знаеш руски, ама общо взето трябва да се отиде при него.
http://www.dr.syrokomskyy.com/rus-page31.html
На мен за почистване ми препоръчаха на Нутроджена едно което е 2в1, маска и пяна за почистване.
Засега съм доволна. Ианче ползва и на Клиник 3те стъпки, ама те не са конкретно за розацеа.

# 96
  • Мнения: 1 098
Аз си мия лицето с сапун за чувствителна и нетолерантна кожа на Авен.

# 97
  • Мнения: 2 110
Мия лицето си рядко и то само с едно много нежно гелче на Новидерм ,казва се Серенактив! Иначе почиствам лицето си с мляко за нетолерантна кожа на Юриаж.
Ето малко инфо:
http://www.puls.bg/illnes/issue_35/part_5.html

# 98
  • Мнения: 1 098
Аз преди този сапун миех лицето си с този гел. Много е хубав.

# 99
  • Мнения: 15
Хм ... joya ... интересна е наистина тая статия ... и наистина пише, че храната нямала значение ... ама не знам ... изглежда сякаш наистина лечението му има ефект ... ама като цяло ми се струва, че статията цели да си доведе пациенти при него ... но това не е от чак такова значение стига наистина да има ефект ... за жалост не бих тръгнала да ходя на преглед в Украйна ... за това трябват бая пари ... Sad

# 100
  • Мнения: 2 110
Аз не бих отказала разходка до Украйна ,но ще ми трябва преводач ! ooooh!
Не видях никъде колко струва и колко често се ходи ?!


Според мен храненето/храните/ има много голямо значение. Но,това си е мое лично мнение ! Crossing Arms

# 101
  • Мнения: 958
Сиси и аз искам да отида, затова питах някой дали е пробвал.
Храненето има значение за всички процеси в тялото, това е така, но не съм убедена конкретно за розацеата, или просто не искам да откажа кафето, киселото и лютото  Twisted Evil
Момичета да си направим една групичка за Украина, какво ще кажете. Аз съм чувала, че е доста евтинко там, само не знам дали трябват визи.

# 102
  • Мнения: 1 098
Да си направим, ама кога- ти си бременна, аз кърмя, всеки с по нещо си.Т
Вчера и днес лицето ми е много добре. Може би, защото много малко съм била навън. Нямам търпение за събота да видя какво ще ми каже доктор Паскова.

# 103
  • Мнения: 15
Си-си аз до колкото разбрах се ходи 5 пъти по време на лечението ... някъде струва ми се през 20 дена ... и всеки път се взимат лекарства от него ... прегледа продължавал 2-3 часа ... и май можело да си вземеш за по дълъг период от 21 дни лекарства ... ама не трябвало да се спират ... аз така го разбрах Simple Smile Ама го четох на английски ... че тоя руски никак не го чувам Simple Smile

А и исках да ви питам .. какво ви е мнението за дерматологичната клиника към ВМА ?! някакви впечатления ...?!

# 104
  • Мнения: 3 266
От опит мога да кажа, че алкохолът влияе, дори и само една чаша вино. Лютите храни също, за кафето, който е ниско кръвно, може просто да го намали, не да го спира. Някой по-напред беше написал за майката на приятелка с розацея, която спазвайки определени неща, има перфектна кожа. Съко от опит мога да кажа, че напълно вярвам на това. И ако всичко това е комбинирано и с правилното лечение, ефектът бързо си проличава. Всеки си преценява за себи си. Цинкова паста, приготвена в аптека по рецепта наистина упокоява червенините.

Общи условия

Активация на акаунт