За първа година на ДЕТСКА ГРАДИНА - част 24

  • 16 699
  • 437
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 949
Незнам, коя отговорна за себе си бременна би си пуснала детето, когато има карантина в ДГ (дори и не конкретно неговата група), да не говорим пък да иде на празника.

Аз съм от безотговорните бременни, които си пускат децата по време на карантина.  Crossing Arms От края на септември до момента постоянно има карантина, е, какво да правя? Да я спирам само защото някой е решил да си заведе детето на тържеството с варицела ли? И 9 месеца да взимам болнични, за да я гледам ли? И после бебето като ми е малко пак да не я пускам, за да не ми носи болести у нас ли?

Дю, мисля, че не ставаше дума за това. Ти след като я пускаш в период на карантина, явно си карала варицела и не се притесняваш да не се разболееш. Но АКО на тържеството да речем има някоя бременна, която НЕ Е БОЛЕДУВАЛА, тогава ще е опасен евентуалният контакт с болно дете. Въпреки че, който го е страх от мечки не ходи в гората и всеки си преценява. Големи хора сме все пак.
Съгласна съм обаче, че не е етично болното дете да се събира със здрави такива. Това са неща, с които едни се съобразяват, а други - не. И двете страни са прави всяка за себе си.

# 166
  • Мнения: 702
Спяща красавице, Честит Рожден ден   bouquet

# 167
  • Мнения: 702
Еееееех, защо не са всички майки съвестни и загрижени за другите като майките от нашия форум Crazy. Момичета я стига сте спорили за глупости. Радвайте се на децата си и се молете да не се разболяват.

# 168
  • Мнения: 1 240
шоши, права си, че това са глупости. Но аз като бременна го приех малко по-навътре.

Симба, тя МерСедес го е написала - ако е в начална бременност и не е направила изследване за варицела например?

И нали за това е карантина от ... до .... В този период без значение кой е карал или не, дали си бил контактен или не, си длъжен да пазиш другите хора.
 
 Hug

# 169
  • София
  • Мнения: 1 326
Честит рожден ден, Спяща красавице!!! От здраве да не се отървеш!!! Обичай много и бъди много обичана!!!!

# 170
  • София
  • Мнения: 7 039
Спяща красавица, честит рожден ден, бъди здрава, усмихната и много обичана  bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 395
Спяща красавица, честит рожден ден, бъди здрава, усмихната и много обичана  bouquet

Скъпа ,ЧРД
Да си жива и здрава Ти и цялото ти семейство.
Много радост ,щастие и успехи в личен и професионален план.

# 172
  • Мнения: 2 312
Питам го вечерта "Що не стана да скачаш и играеш?", а той: " Ам' да не се уморя!!!"  #Crazy


 JoyГолеми са сладури  Grinning

Спяща красавице,Честит Рожден Ден!

Да си жива,здрава ,много обичана,само щастие и късмет да споходят теб и всички,които те обичат!!!


Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 11:33 от Наталия

# 173
  • Мнения: 2 587
Спяща красавице,Честит Рожден Ден!   bouquet

Вчера като ходих до градината видях мартеничката оцветена от Вики - и двете пискюлчета бяха червени.Госпожата й обяснила че едното е бяло,а другото червено,но Вики пак си ги направила и двете червени,на което госпожата казала:"Вики,нали се разбрахме че едното е бяло!",а Вики:"Е,добре де,а ти не разбра ли че нямам бял фулмастер"

# 174
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
jmoto  Joy

# 175
  • Мнения: 320
Спяща красавица, честит рожден ден, бъди здрава, усмихната и много обичана  bouquet
Скъпа ,ЧРД
Да си жива и здрава Ти и цялото ти семейство.
Много радост ,щастие и успехи в личен и професионален план.

 hbday bdbaloni  party023
Честит рожден ден СПЯЩА . Здрава, щастлива и мноооого усмихната.

Ние вчера имахме критичен ден, Готвя си аз, а малката си играе - вади някакви нейни чанти от раклата. Еййй сто пъти съм казвала да внимава и да държи капака на раклата по здраво, защото е тежък и ако го пусне ще и счупи главата. Няма кой да слуша обаче. По едно време се чу трясссс и като писна това дете. Аз бях с гръб към нея и в първия момент не разбрах какво става. Като я видях сърцето ми спря - за секунди почна да и посинява носа и да се подува - хайде лед, компреси. То пищи, в чудо се видях - помислих дори, че го е счупила. Голям стрес преживяхме и добре, че капака е паднал върху основата на носа, а не на хрущяла, че сега пак по болници щяхме да се носим. И оток не стана - само ожулването ясно си личи. Сутринта даже се  посмяхме на случката. Баща и вика: Сега в детската като отидеш децата ще те зяпат само в синьото носле hahaha. А нашата: Еми нищо аз ще им кажа вчера как ме би раклата. Ти мамо защо не ме гримираш със синьо гримче - та очичките да са ми като нослето. Даже и синя диадемка имам. Да вметма, че и син панталон и синя блузка сме облекли. Днес определено ще е синия и ден Joy.

# 176
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Имам едно въпросче за инхалаторите:
Ползва ли някой тези двата:

http://izmeri.com/prX_1177.htm
http://izmeri.com/prX_1176.htm

Аз на първо време друга разлика освен в цената не виждам  newsm78

# 177
  • Мнения: 1 949
Успях да сканирам нашата картичка Simple Smile

Ето я!

# 178
  • Мнения: 1 949
Дона, абе това с раклата много зловещо звучи  ooooh! Горкото дете! Дано да се оправя по-бързо... И дано й отива синия цвят  Joy

# 179
  • Мнения: 2 957
Успях да сканирам нашата картичка Simple Smile

Ето я!

Много е хубава Simple Smile

На мен госпожата ми се обади тази сутрин, да ми каже когато имам възможност да отида да си получа подаръка и ако искам да си поръчам още от него:)

Общи условия

Активация на акаунт