Епилепсия-тема 6

  • 35 299
  • 589
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 48
Даааа не може и редовна работа и болно дете да гледаш.Направо си е "мисия невъзможна".Аз имам късмет,че професията ми позволява да работя на домна работа.Така свързваме двата края.Иначе просто не ми се мисли как щяхме да се справяме.Но пак си е трудничко.Трябва да ангажирам някой да я наглежда,че ми пречи.Все пак дете е.Но да са ми живи бабите!!!!

# 316
  • Мнения: 1 040
Съжалявам Сиянка но няма как трябва да си силна и търпелива да има оправяне  да се възстанови Иренка да има напредък,другото след времето се забравя с вас съм и в добро и лошо.  love001

# 317
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Zizivoli ,аз също като синът ти имам копривна треска и се сърбя като откачена макар,че съм голяма,та то детето как да се въздържи.Това е нещо ужасно.Сиянче съжалявам ,че пак са избили тези херпеси и горкото дете се мъчи.Аз съм от работещите майки ,но моята дъщеря получи епи в пуберитета и е с по лека диагноза.Веси дано при вас нещата се оправят,но ако се окаже епи кураж мила.При нас ще намериш подкрепа.

# 318
Здравейте,благодаря за отговорите,много сте мили,моят син нямаше температура,когато получи гърчовете,и не е вдигал висока нито преди това,нито след това,и се притеснявам,че можге би ако имаше температура по-лесно ще се овладее...незнам и аз,ще чакаме еег-то

# 319
  • Мнения: 3 540
vesidimitrova,здравей!
Както виждам вече са ти обяснили,за вас сега е важно да не се повторят пристъпите! Peace
А за доц. Божинов съм чувала добри отзиви,работи с пациенти с епилепсия!

Сиянка ,мила много сили,Иренка колкото и да не разбира усеща вашата обич и загриженост! Hug

# 320
  • Мнения: 506
Сиянка а на кожен лекар води ли я?Да потвърдят, че е това за което си мислиш? Confused Звучи ми много гадно, напомня ми когато Криста беше бебе и от памперсите дупето й все беше зле.Когато беше само зачервено (ярко) ни беше по-спокойно, но често ставаше и на рани, кървави рани....а тя посиняваше от рев, нито можеш да я намажеш, нито да я измиеш, понеже болката беше адска! Sick Дано бързо да й отшумят на буболечката! Hug
Здравейте,благодаря за отговорите,много сте мили,моят син нямаше температура,когато получи гърчовете,и не е вдигал висока нито преди това,нито след това,и се притеснявам,че можге би ако имаше температура по-лесно ще се овладее...незнам и аз,ще чакаме еег-то
трябва да се направи ЕЕГ и да се намекне за какво иде реч.Стискам палци да излезе нещо безобидно! Praynig
.. но за Т-та не е така мила, не е лесно да я овладееш  Cry и двата пъти нямаше никаква, нито симптоми за гнойна ангина, но за 15 минути няма как да се реагира на време, тя я вдига рязко и нямаш много време да му мислиш.Докато аз й слагам свещичка, някой вика линейка и така..имам всички температуро понижаващи медикаменти за които може да се сетиш, Но понякога нищо не помага.Почти една година живяхме в кошмар и ужас всеки път когато вдигне Т-ра за да не направи отново гърч, но в един момент тя направи, в един момент когато пак нищо й нямаше и изведнъж .... се случи пак.  Sad

Искам и аз да ви попитам нещо.Досега не му отдавах специално внимание, тъй като мойта дребната е родена с НАТФИЗ, но днес пак два пъти го направи.Озъбва се, стискайки зъби и си тресе тялото, като треперене, сякаш й е студено...не знам какво да мисля, дали наистина "играе роля", но от друга страна защо да го прави??  Sad

# 321
  • Мнения: 140
vesidimitrova здравей ,
Моят син също като твоят направи гърч по време на сън макар да не е съвсем същия като описание.Той спря да диша и хълцаше /по скоро беше все едно плаче отколкото като вик/.Не е бил провокиран от температура.Оттогава изминаха вече 3 месеца и 2 дни ние направихме 2 ЕЕГ-та една лекарка каза че имал "промени " и спорред нея трябвало да се лекува /не успя да ме убеди че наистина е така/,на другото ЕЕГ излезе че има огнище но понеже пристъпът е един единствен засега изчакваме с лечението .ПРедстои ми среща с Дяков в Разград/той ми е бил лекуващ лекар на мен/ и след това София като последен окончателен етап преди да взема решение.Не знам кое е по-страшно да имаш категорична диагноза че детето ти е болно и да започнеш лечение или да нямаш такава /да си с надеждата че всъщност нищо му няма/ и в същото време всяка нощ да трепериш че ще се повтори.Аз сякаш вече страдам от невроза по няколко пъти го проверявам през нощта дали диша и ако ми се стори че не диша го разбутвам.Абе лудост.Май аз трябва да се лекувам.Стискам палци възможно най -скоро да получиш яснота защото вече няколко пъти споменхме тук във форума че това е първата стъпка към решението на проблема.  bouquet Heart Eyes

# 322
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте момичета, днес водихме Иренка на психолог. Психоложката каза че има тежко умствено изоставане, но все пак има някаква основа и доколкото разбрах памет. Каза ни също това че по е унесена и пасивна е от конвулекса въпреки че ние не бяхме съгласни, защото Ирена пие малки дози конвулекс пък може й да е права не знам. Каза че като спрем конвулекса може да навакса малко и ми препоръча да говоря с някой лекар да изпишат на Ирена витамини за подпомагане на мозъка и това е общо взето. Изследвания не можах ме да й пуснем за херпеса защото много се забавихме пред кабинета на психоложката, при нас при нея имало някакъв с раздвоение на личността и не могла да го накара да излезе от кабинета. Но така е, за съжаление винаги ще има хора с увреждания и психични заболявания просто това е неизбежно колкото и да е жалко.

# 323
  • Мнения: 471
искам да ви питам вие как правите ЕЕГ на децата ? слагат ли някакви упойки , хапчета ,че при брат ми не се получава

последния път му сложиха 3-4 упойки и не го хванаха  ooooh! и  то беше ритане ,блъскане и накрая нищо не се получи , а сега като порасна още и изобщо няма как да стане ..... а трябва да му се направи

мерси   bouquet

# 324
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравей ravvenr , на моята дъщеря и правят еег без упойка, но гледаме да е приспана, защото и много се криви. Но все още е малка и лесно я приспивам преди еег-то. Чувала съм че някой слагат упойки преди еег, но не съм запозната, защото не ни се е налагало

# 325
  • Мнения: 140
siqna.muk съжалявам да чуя това ,но доколкото успях да те опозная чрез този форум ми се струваш много борбена жена, а това да не се предаваш е най-важното условие за успех във всяко начинание.Иренка е още съвсем мъничка и живота е пред нея,понякога децата ни изненадват и опровергават всяка диагноза.Кураж мила  Heart Eyes
ravvenr не пишеш на колко години е брат ти ,но ми се струва странно да му сложат толкова много упойки наведнъж и на всичкото отгоре да не подействат.Моят син е на 6 и вече ЕЕГ-то му е дори забавно,като беше на 2г. когато му правиха първото ЕЕГ ревеше но не са му слагали упойка.Индивидуално е .

# 326
  • Варна
  • Мнения: 1 272
zizivoli аз наистина се боря с всичко което е по силите ми, защото ако слушах всеки лекар какво ми казва и почна да се отчайвам трябва да си тегля въжето както се казва newsm62. Слушала съм какви ли не работи и глупости, но последния път когато лежахме в болницата им казах че не ме интересува какво говорят и какво и мислят и какво пише в книгите им и учебници. Защо някой от лекарите като знаят че има и такива случай които не са по книга и се развиват съвсем добре след тежко заболяване не го казват, а си премълчават. Пък има и такива дето от врата с поглед само на обувките на детето казват "оооооооооо от това дете нищо не става, защо го водите чак сега, до сега къде бяхте, спахте ли" аз лично познавам една такава лекарка(екстрасенска), но мисля че и много други във форума знаят коя е. newsm62. Каквато и да е Ирена аз я обожавам и никога не бих я оставила дори наистина да бъде с много сериозни увреждания, тя си е моята малка глезанка и аз не мога без нея нито секунда. Какъвто кръст ми е писано да нося ще го нося до край и няма да се предам пред нищо. Затова се боря и ще се боря!

# 327
  • Мнения: 140
siqna.muk  и аз ходих при същата екстасенска.Мисля че не споменават за онези случаи при които изходът е бил благоприятен въпреки лошите прогнози  тъй като ги е страх да не би случайно да ти дадат някоя надежда в повече.А иначе ми се струва че обичат много да се презастраховат ,да се вържат гащите дет се вика.Възхищавам ти се на силата искренно. newsm51

# 328
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами ще ги връзват, иначе ако паднат и останат без гащи страшна работа, ептен ще останем без лекари. moresmile.

Пък екстрасенската много добра newsm62, без изследвания поставя диагнози на 100% с лечение и страшни прогнози направо все едно си търси парцел  Joy Joy Joy

# 329
  • Мнения: 48
 И аз водих дъщеря си по екстрасенси още в началото.Опарих се!!!!Вече зна на такива НЕ СЕ ДОВЕРЯВАМ!!!Само губене на време е това.Но когато медицината е безсилна си мислим,че ТЕ са единсвения ни шанс.И мошениците се възползват веднага.Докато обикаляхме по "екстрасенси и лечители"се наслушах на какви ли не глупости.Книга мога да напиша.АЗ ВЕЧЕ НЕ ИМ ВЯРВАМ!!!

Общи условия

Активация на акаунт