Машина за хляб - 15 част

  • 73 251
  • 897
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 358
Защо бе Поли какво не му харесваш newsm78
Идеален е според мене.
И за рецепта щях да питам.С царевично брашноли е само и от къде купуваш такова брашно?

# 406
  • Мнения: 9 776
Бъни, или съм задобряла в снимките, или толкоз разбирам, което е по-вероятно Laughing. Ами на снимката изглежда голям, пухкав, а всъщност не е чак толкова. Отвътре не можах да направя свястна снимка и затова не пуснах. Ронлив е, което е типично за царевичния хляб. Рецептата е на Алиса отпреди две страници някъде - бяло+царевично брашно. А брашното си го купих още лятото от Метро един червен пакет 5кг ooooh!.

# 407
  • Мнения: 5
Ето един хляб с царевично брашно:1/2 кубче мая,250 мл. топла вода,2 с л. мед ,3с.л.олио,1ч. л. сол ,500гр. брашно
Слага се 200-250 царевично,а останалото бяло,а аз слагам вместо олио зехтин .
Прави се на бързата програма,моята е 1ч. и 20.Не си спомням чия беше рецептата,но е много хубав ,а още по-хубаво ,че е бърз.

# 408
  • България
  • Мнения: 432
Alisa, в момента правя твоя хляб с царевично брашно, ама нещо малко му дойде количеството течност. Наложи ми се да добавя 2 с.л. олио, за да се оформи топка. Пуснах на основната програма, спрях я, и пуснах програма месене и втасване, като си подготвих една продълговата форма, за да пека във фурната. Та поскалъпих работата. А, и сложих по една ч.л. сол и захар. А маята я разтворих с част от посоченото мляко. Ти отделно течност ли ползва?
Не аз натроших маята върху брашното. Аз добавих малко бяло брашно. За царевично ползвах на Техра.

# 409
  • Мнения: 1 147
в сайта на Бон апети има промоция.
Моля ако някой има клактроник да напише отзиви.
Моята първа машина беше клатроник, малкият грамаж и е единствения недостатък, поне за мен ... машината все още си работи безпроблемно.

# 410
  • Мнения: 383
Здравейте!

Първо се извинявам, че нахлувам в темичката ви Embarassed
Издирвам рецепта за царевичен хляб...машината ми за хляб е Мулинекс...Благодаря предварително и хубав ден!  bouquet

120 мл. пасторизирано мляко.
3   големи яйцa, разбити.
1/3 cup краве  масло (разтопено на слаб огън).
350 гр. (2 cup + 1/2 cup + 2 TBSP) обикновенно брашно.
140 гр. (1cup + 2 TBSP) царевично брашно (ситно)
1/4 cup захар.
1 TSP  морска сол / сол.
5 TSP бакпулвер.

настройки на машината:
програмa: Бързa
количество: 1 кг.
избор на цвят:  среден

-продуктите трябва да са на стайна температура.
-слагате първо течните, после сухите продукти . a най отгоре бакпулвера.
-рецептата е без мая
-рецептата е от книжката на Essenso BM1309

# 411
  • София
  • Мнения: 17 596
Май за изв. време - вероятно дълго - ни забраняват тестените. Sad И ще правя само за бебето - тъпо - то малко, колко хляб мож да изяде...е

# 412
  • Мнения: 62
Свилена, радвам се да те видя.....Първо, поздравления за търпението да изчетеш всички инструкции.....Второ - козунака ти е много добър. Аз такъв не мога да направя в машинката! Hug
Трето - спазила си всички основни изисквания за козунакоправене стриктно! Четвърто - усещам,че много си треперила на козунака и много емоции си му хвърлила! Пето - стига съм те хвалила, малко и критика......Това доста мекичко, което си писала ме притеснява......Хептен меко също не е добра диагноза за козунак.....Следователно - май брашното е било с една идея по-малко.

Забележки - другият път - не се страхувай толкова много. Давай по-смело, бъди по-уверена и не му се връзвай толкова много на козунака. Съвет - май втасването ти е било малко......Другият път - избери програма - месене и втасване. Ако не ти хареса как е втасал - довтасай навън и после мятай в обикновената фурна. Нищо,че и такъв съм яла, лично поризводство, но ми загорча тогава и от тогава - само в другата фурна. Доволна съм,че машинката е омесила. И....ако още се чудиш - ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382668.0 - има още четиво. Няма да бъдеш изпитана върху него,курсовата ти работа ще я чакаме около Възкресение Христово, но знам,че ще ти помогне да станеш перфектната козунакотворяща хлебарка!

И...накрая, но не последно - 1 парче козунак за съветите......
Благодаря за вниманието и за съветите   bouquet
Другия път май наистина ще си го направя на програма за месене + прог. за печене, че имам мерак в машинката да си го направя. За какво съм дала 250лв.

А парче от тоз няма да получиш, зашото на следващия ден въобще не беше мек и пухкав, а по-скоро збит  Sad Предполагам заради по-краткото печене...
И благодаря за линка.Този май съм го пропуснала.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 13:11 от Svilena33

# 413
  • Мнения: 13
Здравейте всички да ви се похваля от вчера съм мгорд собственик на хлебопекарна Мулинекс ето тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027639. Имам едно питане само, като сложих бъркалките на меестата им леко хлопат така ли трябва да е по принцип. Просто не влизат плътно на осите си, а са леко хлабави. Кажете как са вашите. снощи я разопаковахме и я поставихме на мястото й, сложих бъркалките и видях че са хлабави, като се сложат на осите им и като ги бутнеш са хлабави, притеснявам се дали по време на месенето няма да се омотаят в тестото и да се извадят, или като са толкова хлабави след определено време работа да се повредят и те и осите им. моля ви кажете вашите как са???

# 414
  • Мнения: 9 776
Мойта не е хлабава, нормално си влиза, но помня, че някой тук се беше оплаквал, че му хлопа. Дано се включи да каже.

# 415
  • Мнения: 7
  Здравейте отново на всички.Имам един въпрос за програмата за кекс.Извадих няколко рецепти и на тях пише че програмите за кекс са 2 часа и нещо.Моята е мулинекс 5003 и програмата ми е 1.25часа.За да ми стане кекса както трябва предполагам,че трябва може би да разбия яйцата със захарта предварително.Защото според мен разликата е във времето за разбиване,но не съм сигурна.Знае ли някой от вас и можете ли да споделите дали съм на прав път или греша.И може ли примерно програмата за кекс да бъде заменена с програмата за безглутеинов хляб например защото на моята машинка тя е точно 2.25 часа?

# 416
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Току що извадих ръженото хлебче, като изстине малко ще снимам разреза и ще добавя снимката.




Правих го по рецептата на Фукла, като добавих и 2 с.л пшенични трици.
Рецептата е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.new#new

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 19:54 от Джемма

# 417
  • Мнения: 471
Джемма, мерси непременно ще го пробвам!

# 418
  • Мнения: 1 147
ivelinafileva, аз също съм с Мулинекс и си правя кекс точно на тази програма за кекс, която е 1.25 и нищо НЕ разбивам предварително ... кекса става супер Wink

# 419
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Джемма,чудесно ти е хлебчето.И аз трябва да се пробвам на тъмни хлебчета,но първо трябва брашно такова да се купя.

И тук да си постна произведението.Надявам се да не правя вече до Великден,голямо трениране беше.

Общи условия

Активация на акаунт