Актуален ценоразпис за раждане в Майчин дом - София

  • 99 015
  • 629
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 8 939
Отиди на ден на отворените врати, ще видиш и ще питаш, ще ти станат ясни много неща и ще си представиш нагледно, кое как става.

Раждане - 800 лева е за здравно НЕосигурени лица.
Избор на екип - 870 лева си е избор на екип, избираш си лекар, плащаш това и той присъства на раждането и т.н.
За акушерка не се плаща.
Акушерка, която да стои на пост 5 , 10 - 20 часа, няма такава. Има си акушерки на етажа, които минават периодично, мерят тонове, питат те как си, пукат мехура, слагат система, казват ти да се разхождаш, идват заедно с докторите на визитация през определено време.
За престоя на бебето не се плаща нищо, носиш само еднократни пелени.
Единична със собствен санитарен възел има на 12тия етаж, мисля че са 4 такива стаи и се водят единичен ВИП и се плащат. Май имаше такава и на 7мия, но не съм сигурна. Но изобщо не е сигурно, че ти когато родиш, тия стаи ще са свободни. Това си го казваш, след като родиш, те проверяват, казват ти и чак тогава ако има свободна стая, те водят в нея, ако няма, те водят в каквато има.

И последно за избора на екип и за допълнителното плащане, аз съм супер против първо избора на екип, а още повече да му плащаш допълнително.

# 586
  • Мнения: 1 152
alina_si благодаря за обяснението!
Отворени врати ще има след края на февруари - началото на март, днес се обадих да попитам.

# 587
  • Мнения: 8 939
Това е идеално за теб, като гледам седмиците ти.

# 588
  • Мнения: 1 522
Gaggi и аз мисля да проверя как стоят нещата там и какви са условията защото е една от малкото болници който имат апаратура ако има някакъв проблем с бебето. Като има ден на отворени врати може да се публикува в темста и да идем повечко бъдещи майки Simple Smile

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 33
Gaggi и аз мисля да проверя как стоят нещата там и какви са условията защото е една от малкото болници който имат апаратура ако има някакъв проблем с бебето. Като има ден на отворени врати може да се публикува в темста и да идем повечко бъдещи майки Simple Smile
Преди десетина дни родих в Майчин дом. Ако имате въпроси, с удоволствие ще отговоря.
Аз лично съм очарована както от екипа, който беше с мен по време на раждането, така и от самата родилна зала. Отделно суъм  безкрайно признателна на екипа от 12ти етаж - детски акушерки, женски акушерки...дори чистачките (повечето) или жените от млечна кухня. Всички бяха мили и внимателни. Въпреки, че други майки мрънкаха, че никой не работи в тази болница, аз съм на мнение, че с добро отношение към хората, получаваш добро.
Горещо препоръчвам Майчин дом!

# 590
  • Мнения: 1 522
то май е така навсякъде Simple Smile Честито ти малко бебче щом си родила толкова скоро да ти е живо и здраво Simple Smile Ами мен най вече ме интересува какви са условията в стайте защото гледах че са правили ремонт на родилното отделение но стайте май са си с легла от едно време ?

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 33
За родилно отделение, да ремонтът е на най-високо ниво. Може би най-модерното родилно отделение в България. Чувстваш се човек!
За стаите...  хм..  Една нощ бях в двоен Вип и няколко в единичен.... положението няма нищо общо с родилна зала. Нямам идея кое е Вип на стаите, просто имат хладилник, телевизор и самостоятелна баня. Всъщност разбрах, че в Шейново Вип стаите нямат самостоятелна баня, което е плюс за майчин дом. Стаите са съвсем обикновени.... приличат на стаи в евтин хотел. Чистят се ежедневно. В крайна сметка там пребиваваме само няколко дни. Важното е, че ако недай си Боже нещо се наложи за бебето, Майчин дом си е Майчин дом. След като все още от всички болници в София, ако има проблем с новородениете, карат ги в Майчин дом..... това е показателно за нивото на неонатологията.

# 592
  • Мнения: 1 522
Да и аз точно заради нивото на неонатологията се двуомя между майчин дом и клиника вита

# 593
  • Мнения: 1 152
Преди десетина дни родих в Майчин дом. Ако имате въпроси, с удоволствие ще отговоря.
Аз лично съм очарована както от екипа, който беше с мен по време на раждането, така и от самата родилна зала. Отделно суъм  безкрайно признателна на екипа от 12ти етаж - детски акушерки, женски акушерки...дори чистачките (повечето) или жените от млечна кухня. Всички бяха мили и внимателни. Въпреки, че други майки мрънкаха, че никой не работи в тази болница, аз съм на мнение, че с добро отношение към хората, получаваш добро.
Горещо препоръчвам Майчин дом!

Ако имаш време и желание, ще ми е много полезно да разкажеш за екипа, при който роди, как мина раждането, приемането, престоя, изписването и вобще как "протича" всичко, за такива като мен, на които живот и здраве това им предстои за пръв път.
Благодаря предварително!   bouquet

# 594
  • Sofia
  • Мнения: 33
Привет отново
Малко ще се отклоним от темата (актуален ценоразпис..), но надявам се никой няма да се сърди.
Така... приеха ме с изтекли води, леки контракции и почти 7см разкритие. Отначало имах чувството, че в кабинета, в който приемат не им се работи, но после видях, че не е така. Просто бяхме няколко жени едновременно и малко суматоха настана. Оформиха ми документите, направиха ми преглед и ме качиха в родилна зала. Сложиха ме да ми мерят тонове и конракции. Още от приемния кабинет бяха дали информация за всичко на избрания от мен лекар. Той вече пътуваше към болницата Simple Smile
Аз слава Богу родих бързо, за няма и два часа. Екипът, на който разчитах бяха невероятни. Голямо благодаря на всички тях. Проф. Николов -акушер гинеколог, акушерка - Елка Байлова. За съжаление не знам имената на останалите, които бяха на смяна и бяха с мен през цялото време, но мога да кажа, че всички бяха много внимателни.
Цената на раждането на моето съкровище беше по ценоразписа на болницата -870лв. Не съм наясно как вътрешно си разпределят парите, но много бих искала да има и за сестрите дори. Както казах, целият екип беше страхотен!!

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 19:35 от cappuccino_love

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 33
За престоя споменах по-горе. Персоналът е внимателен. Разбира се стига и вие да подхождате с разбиране към тях. Повечето майки  ги побъркват с безумни въпроси или глупави забележки. Аз подходих с уважение към труда им и се получи Simple Smile те бяха мили с мен и детето.

# 596
  • Мнения: 1 152
cappuccino_love много благодаря!   bouquet

# 597
  • Sofia
  • Мнения: 33
Запишете си час за отворени врати, аз така направих. Мисля, че това ми помогна да взема решение. И не съжалявам!
Успех на всички, на които предстои този величествен ден - раждането на детето ви.

# 598
  • Мнения: 1 522
cappuccino_love  Благодаря ти много за отговорите беше много полезно Simple Smile))

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 33
Забравих да напиша, че храната е ужасна.. Слава Богу на мен ми носеха всеки ден та не умрях от глад. Имайте предвид и тази подробност.. защото ако не сте от София и няма кой да ви носи....би било  неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт