Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 852
  • 1 163
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 223
И аз съм в отбора, днес си взех епикризата:L4-L5 двустранна коренчева увреда и перифиностволова за левия н. перонеус - ЕМГ-то
На ниво L4-L5 протрузия на диска.Медианна дискова херния 6 мм с компресия на коренчето в ляво. Ниво L5- S1 остеофити по задния ръб на прешлените - резултат от скенера newsm78 каквото и да означава тази диагноза newsm12 .
ОК мисля, че ти беше писала, че се полагат до 6 месеца болничен, моля дай малко повече инфо - с ЛКК ли? А пичния колко може да даде?

   Ели, за ЕМГ-резултатите не съм много сигурен какво точно значат, освен това, че са засегнати нервите и към двата крака.
   Скенера сочи, че имаш немалка херния на ниво Л4-Л5, която ти създава проблеми повече към левия крак.Остеофитите са шипове.
   Да ме прощава Елпи, ако греша Embarassed

# 361
  • Мнения: 47
ОК като нямаш CD трудно ще ти видим хернийките.Освен да снимаш с многопикселен фотоапарат,да зумираш кадъра който искаш да покажеш и да го запазиш както е зумиран            Текс при теб трябва да е по-лесно.Ако програмата която са използвали е същата като моята при записа на CD-то, горе в ляво пише:Patient,Edit,View.Image,Tools,Scroll и Help.Избираш си изображението,което искаш да ни покажеш,кликваш веднъж на Patient и после избираш опцията "Save as JPEG".Така снимката ще се запамети в компа ти като обикновена снимка и след като се регистрираш в някой сайт за качване на снимки (аз се регистрирах в www.snimka.bg) ще можеш да ни дадеш линк,както аз направих.

# 362
  • Мнения: 47
Аз не мога в този форум да започна нов абзац,пък съм тръгнал да давам акъл как се качват файлове  Confused

# 363
  • Мнения: 47
Ааааааааааааа,открих как се започва нов абзац.Спирам да спамирам темата...Sorry

# 364
  • Мнения: 1 437
Привет  Hug
От 5 години страдам от дискова херния.На ниво Л4-Л5  имам медианна десцендентна дискова херния , компримираща текалния сак. А на ниво Л5-S1  медианен пролапс на диска.

# 365
  • Мнения: 98
Благодаря за разяснението Текс - за остеофититите го разбрах ЕМГ-то ми беше замотано, но според това, което чувствах е така, дори с пареза на левия крак, която Слава Богу започна да понамалява Praynig, сега ако мога да прасна малко болничен и после санаториума се надявам да се върна като "нова Embarassed" А за ЯМР-а ще се озганизирам...

# 366
  • Мнения: 98
медианен пролапс на диска
Какво е това? newsm78

# 367
  • Мнения: 803
Привет  Hug
От 5 години страдам от дискова херния.На ниво Л4-Л5  имам медианна десцендентна дискова херния , компримираща текалния сак. А на ниво Л5-S1  медианен пролапс на диска.

Добре дошла, колежке! И "честито" двете хернийки! Само няма да се плашиш. Дай повече инфо как си, имаш ли болки и какво лечение прилагаш? И ако ходиш при някой добър невролог във Варна пиши моля те на лични.

В един друг форум тази вечер мамите много здраво дават наздравици! Хайде и ние да си кажем едно "наздраве"! Че на нас пожеланията за здраве са ни много нужни!

# 368
  • Мнения: 1 437
медианен пролапс на диска
Какво е това? newsm78
не е хубаво нещо  Laughing

# 369
  • Мнения: 661
медианен пролапс  означава срединнен пролапс на диска
  1. нормален диск



2 . дисково раздуване



3 .дискова протрузия



Еволюция на хернията - снимките по -долу

   





Дано модераторите не ме порицаят за дългия пост и многото снимки .


Последна редакция: пт, 08 май 2009, 20:09 от ***elpida***

# 370
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен! Вчера се върнах от Павел баня. Правих процедури назначени от невролог. В началото болките се възобновиха - предимно в глезена и подбедрицата, но терапевтите ми казаха, че ще отшуми. Водата е просто ВЪЛШЕБНА. Нейнит състав е такъв, че спомага възстановяването на засегнатия нерв и коренчетата. Вече не куцам. Връзвам си връзките на маратонките без проблем. Запознах се с едно момче, което работи като кинезитерапевт в санаториума. Каза, че картата по НОИ излизала около 240 лв. за 10 дни с вкл.храна, процедури и нощувки. Ние със съпруга си резервирахме апартамент в същия частен хотел, в който бяхме сега за периода 01-15 август. Процедурите ги правих в друг частен хотел с мн.добра база. Ако искате да се чувствате добре, да се възстановите след кризи и парези намерете начин да отидете в Павел баня. Може през НОИ или както ние *на частно*. Просто го направете, не заради някой друг, а за себе си.

# 371
  • Мнения: 1 437
Еlpida благодаря за информацията и снимките Hug
Отдавана не съм имала кризи, но сутрин като ставам целият ми гръбначен стълб е схванат.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 14:23 от dessi71

# 372
  • София
  • Мнения: 2 020
Елпи, къде са снимките и дългия пост?  Thinking

Хей, съфорумци, гледам че нараства броят на гласовете в анкетата!
А конгрес в крайна сметка ще има ли?  Mr. Green

# 373
  • Мнения: 803
Елпи, къде са снимките и дългия пост?  Thinking

Хей, съфорумци, гледам че нараства броят на гласовете в анкетата!
А конгрес в крайна сметка ще има ли?  Mr. Green

Софи, за конгрес никой не говори. Аз отново предлагам да се събереме на Павел Баня-хем е на средата, хем ще се повъзтановиме.

# 374
  • Мнения: 661
Софи , ми това малко ли е  Hug Бяха ми направили забележка за една снимка с цветя ,че била голяма , а тук са повече снимки . Ама нямам време да ги намалявам , а и така по-ясно се вижда за какво става въпрос .

Колкото до конгреса желание има , но май няма да стане скоро . Времето е топло и всеки гледа да мръдне нанякъде със семейството си според възможностите си .

Чана , разкажи , моля те , по-подробно какви процедури са ти правили и колко ти излязоха като цена тези , които си правила в другия хотел , защото есента също мисля да ходя на Павел Баня .

Общи условия

Активация на акаунт