ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 6

  • 64 202
  • 580
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 123
ейййй този дъжд няма край... толкова неща исках да си свърша през почивните дни... Sad

# 571
  • Мнения: 6
Ирини, погледни го от добрата страна- ще си починеш, ще помързелуваш.... Аз вече се пренастроих, мииии.... добре се чувствам Laughing А и обявих почвините дни за дни на здравословното хранене и бъркам само кисело мляко с мюсли и извара с препечен ръжен хляб - бе мечта, нищонеправенето както казва Мечо Пух Twisted Evil

А и народа казва "Гергьовски дъжд - златен дъжд. Всяка капка- жълтица!"

# 572
  • Мнения: 3 219
Простете ме за незнанието за флокса Blush-наистина много ми заприлича на люляк.
При нас още не е заваляло, снощи закапа, но за кратко, в момента даже пече слънце Grinning.

# 573
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ами там на първата снимка си пишеше сирень, сиреч люляк  Simple Smile По-нататък бяха флоксове. Аз разглеждам албумите от сайта. Спирам се само на най-интересните, и въпреки това, за два дни стигнах само до ник с буква G. Simple Smile

Ето от там една "френска" градинка за малки зеленчуци и подправки: http://www.websad.ru/photos/224/66914.jpg

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 15:04 от Ljuboznatelna

# 574
  • Мнения: 3 219
Абе и аз съм една смотана....отворила съм първата снимка само, на която си пише сирень, затова упорито твърдях, че е люляк, после обърнах внимание, че има и други снимки. Момичета, ако имате проблеми с руския -обаждайте се, ще помагам каквото мога- с руска филология съм.

# 575
  • Мнения: 6
Абе и аз съм една смотана....отворила съм първата снимка само, на която си пише сирень, затова упорито твърдях, че е люляк, после обърнах внимание, че има и други снимки. Момичета, ако имате проблеми с руския -обаждайте се, ще помагам каквото мога- с руска филология съм.

Да, това е цял албум. Под името на автора е името на албума - "Флоксы", и после отдолу поетичното име което автора му е дал, или сорта. Но дори и да нямаше надписи, цвета и листата издават флокса

Днес четох за делфиниума. Руснаците имат техни хибридни сортове, създал ги е някой си от тях и още продължава да създава, затова може би и са така разпространени там, има ги във всяка градина. Пише също че много лесно се размножават с връхни резници, работата е откъде да намеря да ги взема. Една баба на село има едни такъв многогодишен, светло син, ще провбам това лято

# 576
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
О оо при нас грейна слънце.
Тези икси много ми харесаха.Ще разуча.

http://media.snimka.bg/2836/011926465.jpg

# 577
  • Мнения: 2 123
Днес пазарувайки във Фантастико видях, че са напускали семенца и... пак накупих разни работи... пламъче, невен, хризантеми, риган... В това време, обаче, ще видим кога ще им дойде времето.  Rolling Eyes
Калико, царица съм на нищоправенето  Hug покрай децата, обаче, само през почивните дни имам достатъчно време, за да почопля градината и затова ме е яд...
Тарлио, това, което си пуснала са лалета, според мен...  Rolling Eyes

# 578
  • Мнения: 1 365
 Любознателната, откъснах си едно клонче от растението и утре ще го снимам и ще го покажа. Не си спомням миналата година как цъфтя, защото тогава не се интересувах от цветя... Тази мания ми е отскоро...
Да се похваля - днес си купих жълта петуния. Утре мисля да отида и да си взема още няколко и малко сакъзчета. Дали мога да ги насадя комбинирано в сандъче или да са поотделно е по-добре? newsm78

# 579
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
котенце десси-г , в крайна сметка си търсиш такова растение ли?
Calico, семена на различни делфиниуми има тук http://www.tandmworldwide.com/seeds1/ilist/annuals.html?page=14; Thompson & Morgan, предполагам, че има и на флоксове Rolling Eyes Аз насях някакъв син, но представа нямам ще никне ли. Изобщо имам толкова семена, че да насея цяло поле, пуста лакомия... Сега нямам къде да ги сея, а и като сея, не никнат всички Sad Добре , че са с давност няколко години. Всичкия ми калифорнийски мак обаче излезе, ако не друго - мак ще имам Simple Smile

Преди малко прочетох, че гипсофилата образувала туфа до един метър ooooh! А аз как съм ги насялааа...Разредих наскоро - през 15см Blush

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 00:52 от Ljuboznatelna

# 580
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Хайде на новата тема

Общи условия

Активация на акаунт