За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 287
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 713
autumnsphere, няма такива правила. Може да е станало инцидентно, в смисъл да е било еднократно, и по-натам наново да почне да го прави.
 Peace

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 21:45 от ЛУРДЕС

# 76
  • Мнения: 567
Здравейте!Искаш да ви питам вашите деца някога да са си смукали езика?Защото моето от 3-4 дена  го забелязвам че го прави.Тя също така и пръстчето си смуче и саге почна и езика.Само това ни липсваше.......... Sad Биберонка никога не е искала и не е смукала.Какво да я правя?Дали може някой път като го  смуче и да вземе да си глътне езика?Да не дава Господ! Sad
Ох, ние пък си дъвчем езика.......

# 77
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Моята мишка пък си смуче долната устна до посиняване, като я видя да го прави и дърпам брадичката

# 78
  • Мнения: 9 776
Момичета, моят бебок кашля зверски. Вчера го заведох на лекар, но нищо не изскочи - няма зачервено гърло, чисти гърди, няма промяна в апетита, в настроението, няма хрема, разстройство или Т и въобще нищо. А кашлицата му е една такава къртеща. Педи му изписа Мукоплант, който е на билкова основа. Засега не виждам подобрение. Даже напротив. Нощеска много кашля, и понеже спи все по гръб, много ме беше страх да не се задави нещо. Взех го при мен, но общо взето не спа спокойно от тази кашлица. А снощи, след като почти го бях накърмила в 22.00 часа, така се задави горкия, взе да се дави, наведох му главата напред и реших, че е по-добре да повърне и дано се успокои. Чак от носа му излизаше. Ужас. Преживях един малък кошмар. Накрая заспа гладен, защото нямах какво да му дам, той беше изсукал всичко. Чела съм тук из форума, че такава кашлица може да има връзка със зъбите. Но аз се чудя как е възможно да не е съпроводена с никакви други "екстри". Направо не знам как да му помогна, не е за антибиотик, дори витамини не му изписа лекарката. Само сиропчето. Можете ли да ме посъветвате нещо? Случвало ли ви се е ?

# 79
  • София
  • Мнения: 2 508
Минава ми през акъла, че може да е и от алергия... Заведи го при друг лекар за второ мнение. Peace

# 80
  • Мнения: 183
здравейте момичета, да питам нещо за което са изписани хиляди неща, но нямам време да се ровя. Embarassed Моята дъщеря е на 5 месеца и седмица, от две седмици захранвам, като първата бяхме на пюре от ябълки, а втората от моркови. Питането ми е, че от днес искам да и дам пюре от ябълка с морков, след като съм захранила и с двата продукта и то по седмица и няма реакция мога ли да й дам цялото пюре или пак трябва малко, по-малко да го хапва? И какво да вкарам като асортимент от другата седмица? Мерси предварително Laughing

# 81
  • Мнения: 6 713
здравейте момичета, да питам нещо за което са изписани хиляди неща, но нямам време да се ровя. Embarassed Моята дъщеря е на 5 месеца и седмица, от две седмици захранвам, като първата бяхме на пюре от ябълки, а втората от моркови. Питането ми е, че от днес искам да и дам пюре от ябълка с морков, след като съм захранила и с двата продукта и то по седмица и няма реакция мога ли да й дам цялото пюре или пак трябва малко, по-малко да го хапва? И какво да вкарам като асортимент от другата седмица? Мерси предварително Laughing

Според мен можеш да дадеш цялото пюре. Друг е въпросът, дали ще го изяде. Аз колкото и да исках да дам цяло пюре на бебка в началото след като имаше въведени 3-4 зеленчука, тя не искаше повече от 5-6 лъжички. Simple Smile
Можеш да дадеш някакъв друг зеленчук например - картоф, тиква. Или първо плодове смяташ да даваш?

# 82
  • Мнения: 183
Не държа да са плодове, просто така ме посъветва нашето педи (за ябълката и моркова де) Grinning
предполагам, че няма да има проблем да го изяде цялото защото е такава ламя, че нямам думи Laughing щом изяде цяло от морков, а това е едно от най-гадните неща който съм опитвала през живота си!!! Другата седмица ще вкарам картофа или тиквата, мерси Hug Всъщност има ли значение дали са плодови или зеленчукови, нали няма проблем да се месят? От това което съм чела тук просто ако захраниш с плодови после се мръщели децата на зеленчуковите, защото били по безвкусни.

# 83
  • Мнения: 1 336
Наблегни на зеленчуковите, аз почнах със зеленчуци, но дадох само морков, картоф и тиквичка и после почнах плодовите. Плодовите много му се усладиха - много обича банан и ябълка и сега не мога да го накарам да яде пак моркови. Може би трябваше да давам зеленчуци по продължително време.
Полина моя дребен кашля от зъбите - по-точно от слюнката, дави се с нея или като вземе да си бърка в устата и се задавя и кашля, но ти пък казваш че кашлицата ви е "къртеща"?
Впрочем малко оф, има ли зъби малкия?

# 84
  • Мнения: 9 776
yani_cat, няма зъби още, но на каката по това време изскочиха /без проблеми между другото/ и затова си мисля да няма връзка с кашлицата. Днес е съвсем малко по-спокойно гърлото. Дано утре вече да има подобрение. Вие имате ли вече зъбки?

# 85
  • Мнения: 6 713
От това което съм чела тук просто ако захраниш с плодови после се мръщели децата на зеленчуковите, защото били по безвкусни.

При мойто се получи така, че е захранена със зеленчуци и плодовете не ги обича много-много. Confused Мръщи им се.
Иначе не мисля, че има проблем да се смесват.

# 86
  • Мнения: 2 447
здравейте момичета, да питам нещо за което са изписани хиляди неща, но нямам време да се ровя. Embarassed Моята дъщеря е на 5 месеца и седмица, от две седмици захранвам, като първата бяхме на пюре от ябълки, а втората от моркови. Питането ми е, че от днес искам да и дам пюре от ябълка с морков, след като съм захранила и с двата продукта и то по седмица и няма реакция мога ли да й дам цялото пюре или пак трябва малко, по-малко да го хапва? И какво да вкарам като асортимент от другата седмица? Мерси предварително Laughing
Не е проблем да й дадеш цялото бурканче след като вече си захранила и с двете.

Иначе моя син първо е захранен с плодовите и след това със зеленчуковите.Не съм имала проблеми и двете си ги ядеше без проблем.

# 87
  • Мнения: 494
Вие при каква температура давате нещо на бебо. Сега му измерих 37.3С и не знам да се тревожа ли или е ок. По принцип е  между 36.6 и 37. Бебо изглежда добре, смее се и е щастлив, само малко повече киха.

# 88
  • Мнения: 2 013
Вие при каква температура давате нещо на бебо. Сега му измерих 37.3С и не знам да се тревожа ли или е ок. По принцип е  между 36.6 и 37. Бебо изглежда добре, смее се и е щастлив, само малко повече киха.

След втората ваксина дъщеря ми вдигна 37.6 и й поставих свещичка!
Но според мен 37.3 не е температура,и не давай нищо,ако не се повиши!  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 44 128
над 38 давам...даже дан 38,5.
37,3 не е нещо особено, но наблюдавай, дали ще ги поддържа или дигне....тогава може да е обезпокоително...ако е еднократно надали е нещо....може дет се вика да се е попретоплило детето.

Иначе Т при децата не са като при възръстните....няма страшно и по-висока като дигне, така организма се бори, като я сваляте от рано повече пречите, отколкото да помагате...
Даже 1 път д-р Мангъров(завеждащият на детското в инфекциозна) каза, че ако детето е в добър тонус можело и до 40 да се остави без да се смъква....
аз лично не смея, чак толкова.

Общи условия

Активация на акаунт