Египет - трета тема

  • 49 425
  • 705
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 215
Ми май няма... летище - да, пристанище - да, но гара  Thinking Важното е, че са дошли да ви приберат все пак, а и са се усмихвали  Joy

# 496
  • Мнения: 11 747
Аз досега рових за карти на железницата - няма  Simple Smile  Ами, аз бях чела, в информация на тур агнецията, че в Египет имало уреден и удобен жп транспорт, та затова бях убедена, че има гара!  Laughing  Няма да уточнявам, колко 'подготвени' тръгнахме за Египет, тогава - нямахме нет в къщи, аз ходих в зала, но не знаех какво да правя, къде да търся.... То и тогава не бяха пълни форумите, като сега. Аз бях после от първите съветващи за тази дестинация... Не, че имам кой знае каква информация, ама за тогава си беше ценно. Служителката в тур агенцията не можеше да произнесе Шарм ал Шейх без да се оплете, затова отидохме в Хургада.... Изобщо.... добре че оцеляхме   Joy

# 497
  • Мнения: 3 215
 Joy То и аз така - хем не отивах просто на екскурзия...представите ми включваха само три пирамиди, пустиня с пясък и камили. Направо не знам как може човек да оцелее така, но ей ме на  bowuu

# 498
  • Мнения: 11 747
Тъй като ние пътувахме с редовен полет на Хемус ер (сега вече май я няма тази компания), а не с чартър, кацнахме в Кайро. От там имахме трансфер до Хургада. Ние си представяхме, че Хургада е на 30-тина км - примерно.... То се оказа на 500км и пътувахме цяла нощ!  ooooh!  Laughing  Ей такива работи  Simple Smile  В офиса на тур агенцията не знаеха  Simple Smile

# 499
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Потвърждавам и аз. До Хургада железопътен път няма.
Покрай нашето пътуване там разучих всичките им възможни маршрути Mr. Green
Но пък гара може и да има, защото според картата има планирана железопътна линия Сафага-Хургада.

# 500
  • Мнения: 3 215
А, едва ли...то и в Кайро отдавна има планирана допълнителна линия на метрото, даже я има на картите, но не съществува на практика.
А като тръгне влакът за Сафага, първа ще науча, защото ми е любимо място за почивка. Тогава ще снимам и гарата  Mr. Green Може би ще е като заведем детето за първи път там (разбирай след няколко години поне  Crazy)

# 501
  • Мнения: 1
Аз съм нова в този форум...и от скоро почитател на египетските приключения  Flutter днес цял ден чета вашите публикации и не мога да се откъсна от компютъра, страшно са интересни и пълни с полезна информация... а и като се има предвид, че с мъжа ми плануваме от няколко седмици една екскурзийка в тази дестинация бих искала да се посъветван с вас... Разглеждах различните оферти и общо взето са подобни...преобладават предложенията за 8 дена - Кайро + Хургада, като има 2 възможности една нощувка в Кайро (тоест към половин ден за разглеждане,така и не разбрах точно в колко се отпътува за Хургада) или две нощувки (тоест имаш един пълен ден в града) и се чудя кой е по добрият избор??? Иска ми се да видя колкото се може повече интересни неща от Кайро през този убедена съм крайно недостатъчен един ден  ....
Със сигурност знам,че не трябва да пропускам пирамидите и ист. музей! Тук вмъквам че повечето оферти на бг-туристически компании предлагат обиколка на Кайро с пирамидите и музея с обяд с/у доп. заплащане от 45 евро, но прочетох в някои други форуми отрицателни мнения,че тази обиколка включва и някакви фабрики за парфюми и папируси, което е било страшно отегчително и като цяло губене на време за разглеждане на други много по интересни забележителности, апък в ист. музей са препускали страшно бързо и не е имало достатъчно време за пълноценно разглеждане там  newsm78   Ето защо много се чудя дали сама мога да открия на място вариант за посещение на пирамидите и музея??? С надежда, че без тези фабрики и хапване на крак ще ми остане време да посетя и някой и друга забележителност в Кайро??? По този въпрос знаете ли дали не съществуват организирани автобусчета с т. нар. "sightseeing"??? И ми е любопитно дали мога да се поразходя малко из града вечер, безопасно ли е? Да ми препоръчате някое ресторантче не много скъпо за вечеря? И бих ли се оправила само с английски???  И сега се сещам да питам - скъпи ли са такситата там?  Толкова много въпроси са ми в главата, а става въпрос за едва първите ден два от екскурзията, но аз обичам винаги всичко да ми е планирано и добре организирано  Wink
Що се отнася за Хургада, там най-много се чудя на кой хотел да се спра (трябва да е нещо с максимум 4 звезди, доколкото гледах цените)... Струва ли си да е близо до центъра, има ли нещо кой знае колко интересно и каква е разликата между нов и стар град???  Има ли значение като цяло разположението на хотела (почти всички имат плажчета  Flutter )? Иначе горе долу съм се ориентирала как може да оползотворим най- добре 4те-5те дена в Хургада -  един ден в Луксор, др ден гмуркане , 1 ден сафари, после малко плажче на басейна или морето, малко пазаруване иии ето че почивката ни привършва  Wink
Ще съм ви страшно благодарна и признателна ако намерите време да драснете някой съвет или имате др полезна информация   bouquet

# 502
  • Мнения: 11 747
Олд Спорт трябва да ти отговори на тези въпроси, тя вече го е правила в предишни теми. Аз само ще напиша, че за музея в Кайро, дефакто, трябва една седмица, не един ден. Няма начин да не препускате там, все ще е набързо.

# 503
  • Мнения: 3 215
Да, ще попиша след малко. А сега искам да ви пусна албума на Mimidoni и да благодаря от нейно име на всички, които и помогнаха  с инфо и впечатления, за да бъде почивката и в Египет незабравима  Hug

Да се разходим пак заедно до Египет!  Peace

Кайро

П.п. На следващата страница има още няколко албума  Peace

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 15:07 от Old Sport

# 504
  • Мнения: 11 747
Позавърнах се в Египет пак...  Simple Smile

# 505
  • Мнения: 1 033
Позавърнах се в Египет пак...  Simple Smile
И аз Simple Smile Колко мнооооооооооого ми се ходи не е истина Simple Smile

# 506
  • Мнения: 11 747
И на мен мнооооооого ми се ходи! Ама не е истина на колко мнооооого места, колко мнооооого ми се ходи!  Tired

# 507
  • София
  • Мнения: 13 149
lyly_star, Old Sport ще ти отговори най-изчерпателно, но и аз да се изкажа  Grinning. Като човек ходил само веднъж в Кайро, не бих се опитвала да обикалям сама ако има само един ден на разположение. Не за друго, а ще загубя повече време в лутане и пазарене с местните, отколкото в натрапените фабрики за папируси и парфюми на организираната екскурзия. Още повече, разбирам че първия ден в Египет ви е в Кайро. На нас ни беше последния и бях свикнала малко...
Колкото до спането/дали 1 или 2 вечери/ - разучи добре програмата. Ние спахме само 1 вечер, но на другия ден тръгнахме по тъмно към летището и на практика си беше цял ден в Кайро.

# 508
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
lyly_star, вариантите на програма са:
1/ 1 нощувка в Кайро - или на отиване или на връщане - Тез тур, Астрал холидейз
2/ 2 нощувки в Кайро - Алма тур

При всички положения екскурзията в Кайро + пирамидите е една и съща - целодневна и програмите не се различават съществено.
Вчера се върна моя клиентка пътувала с програмата на Астрал - полета София -Кайро е сутринта, с 1 нощувка в Кайро. Само при тези колеги съм виждала да се предлага екскурзията - вечеря на корабче по Нил. Моите клиенти бяха супер въодушевени, страхотно изживяване и приятна програма.

Хотели в Хургада - следи ласт минитите - пускат и 5 звездни хотели на цени под 300 евро. По отношение на местоположението им. Тези, които бяха в баш център на Хургада държат необосновано по-високи цени и не отговарят въобще на *. Бих препоръчала хотели в Макади бей и не толкова централни в Хургада.

Актуален пример:

LAST MINUTE OFFERS EGIPET / CAIRO- HURGHADA / - POLETI NA 21.11 i 28.11:
 
HURGHADA PHARAOH CLUB HOTEL 3 * AI Цени от 169 Eur
HARMONY MAKADI BAY HOTEL & RESORT 5 * HB Цени от 237 Eur
SPHINX HOTEL 5 * AI Цени от 284 Eur - закуската е в съседен хотел от същата верига
SUNNY DAYS EL PALACIO HOTEL 5 * AI Цени от 296 Eur -    приличен хотел
CORAL BEACH ROTANA RESORT 4 * AI Цени от 314 Eur
AL NABILA GRAND 5 * AI Цени от 330 Eur
LTI PYRAMISA BEACH RESORT SAHL HASHEESH 5 * AI Цени от 347 Eur
SERENITY MAKADI HEIGHTS 5 * UAI Цени от 365 Eur
STELLA MAKADI 5 * AI Цени от 372 Eur - много добър хотел
INTERCONTINENTAL ABU SOMA RESORT 5 * HB Цени от 396 Eur - един от моите фаворити, отговаря си на звездите




# 509
  • Мнения: 3 215
Лили стар, да ти отговря и аз, като искам да кажа, че Пина и Таня съвсем точно са те ориентирали  Peace
Малко отзад напред - такситата не са скъпи, но тъй като сте туристи, ще ви вземат двойно и тройно, колкото и да се пазарите. Цените пак ще са приемливи вероятно, ако ги сравниш с тези в Европа и даже София, като се има предвид какви разстояния се изминават в Кайро.
Но не ти препоръчвам да се мотаете сами. Не защото някой нещо ще ви направи, а защото няма в никой случай да смогнете да видите повече отколкото, ако си стоите с групата. За първо ходене там, ако човек няма никаква представа кое къде е, как функционират нещата и т.н. просто е най-удачно да си стоите с групата. Като цяло забележителностите са на голямо разстояние едни от други, а задръстванията са уникални (каквото е и цялото движение там), така че за един ден и при много добра организация пак може да се види само една минимална част от забележителностите.
Друг е въпросът, ако имате на разположение поне няколко дни в Кайро - тогава мога да ти предложа и маршрут, и съвети да ти дам. Но при ограниченото време, с което ще разполагате, едва ли искаш да се загубите някъде и да видите и по-малко от предвиденетото в програмата на групата.
Има вариант да си наемете собствен гид, който да ви закара до местата, които искате да видите - това го направи една съфорумка Роксан с моя помощ и останаха много доволни. Проблемът е, че гидът, за който говоря, нещо ми изчезна от погледа  и не мога да гарантирам, че още е в Кайро. Просто загубих контакт с него. А друг не бих ви препоръчала без да го познавам лично.
Туристически автобусчета от типа, който споменаваш, няма. Все пак говорим за Кайро, а не за Лондон...
По тази причина няма смисъл и да ти препоръчвам ресторант за вечеря, защото нито знам къде ще бъдете, нито с колко време ще разполагате. Просто ще трябва да разчитате на организираните мероприятия. Достатъчно ще видите, достатъчно впечатления ще натрупате и така, повярвай ми. В Кайро даже и само с автобус да се движиш, без изобщо да слизаш, виждаш толкова много, че ти се завива свят и после с месеци асимилираш видяното.
За Египетския музей не седмица, ами месец няма да ти стигне, така че не се коси излишно. Колкото видите, толкова. Качете се на втория етаж при съкровищата на Тутанкамон, това е най-ценното при първо ходене за няколко часа. Не си губете времето да търсите залата с мумиите (за там се плаща допълнително на влизане в двора на музея), а намерете залата с мумии на животни (безплатно е) - щом обичаш да си организираш нещата - разгледай сайта на Ег. музей,не е лош. По него можеш да си набележиш какво искаш да видиш и да стигнеш до там сравнително бързо, без да губиш излишно време. И имай предвид, че музеят наистина е море от старини, няма начин да видиш всичко, затова не се подлагай на излишно напрежение..по-добре се насладете на това, което ви харесва, отколкото да се юркате и да тичате като луди, само и само да видите повече. Живот и здраве, ако ти хареса, винаги можете да се върнете един ден  Peace
За разхождане - можете да се разхождате спокойно, само внимавайте много да не се загубите. Просто ще се притесните излишно. Иначе с английски ще се оправиш, да. Особено в курортите всеки говори малко или много.
За Хургада - така или иначе няма да сте дълго в хотела, така че избери нещо, което ти е по джоба. Разликата между старата и новата част е именно в това, че новата е нова  Mr. Green Там са по-скорошните хотели. Старата е всъшност града Хургада, който си е същесвтувал преди да се превърне в курорт, но и той е много променен и там също има нови хотели. И на двете места вече има достатъчно забавления, магазини и т.н. Така че няма кой знае какво значение според мен къде ще сте, стига хотелът да ви хареса.
Ходенето до Луксор е ключов момент от престоя ви - тръгва се рано и се прибираш късно. Така, че си дайдте поне един ден след това, за да порелаксирате малко.

Ами това май е достатъчно (пак дълго стана  ooooh!). И само да ти кажа, че понеже си нова във форума и нямаш 50 публикации, няма да можеш да пишеш повече тук докато не ги натрупаш. Казвам го само, за да не се чудиш какво става. Или се захващай да ги натрупаш, или пиши на лични, но попрегледай хубаво линковете на 1 стр. - сигурно съдържат много от отговорите на въпросите, които те мъчат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт