16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 574
  • 457
  •   1
Отговори
  • Мнения: 575
ПРОТЕСТ срещу липсата на достатъчно места в детските градини в София на 16.04.2009г. в 10:30ч. пред сградата на Столична община на ул. Московска 33!(карта)
Нека го направим за нашите деца! УЧАСТВАЙТЕ!









Листовки
ТУК и ТУК





Медии , към които сме се обърнали за съдействие и отразяване:
БНТ, БТВ, НТВ, ТВ7, ТВ2, РеТВ

примерни текстове за плакати (by *щурчо*):

1. " И аз ИМАМ ПРАВО на място (в детска градина).." и около него отпечатъци от детски ръчички в различни цветове..(може на място да добавяме ръчички- аз ще донеса боички специално за целта...пък и Александър с радост ще се включи в оформлението..)
2. " Г-н Борисов, НИЕ Ви подкрепихме - време е да се погрижите за бъдещето на София - нашите деца! " (това..може в най-различни редакции, желателно е да е по-кратко)
3. " И аз искам да ходя на детска градина"
4. "Искаме места за всички деца"
5. "А защо за мен няма място?"
6. "Ние сме бъдещето на София. Никой ли не се интересува от нас?"
7. "ИСКАМЕ МЕСТА ЗА НАШИТЕ ДЕЦА" (by diana_t)



Призоваваме темата да не бъде разводнявана със страстите ни около самото кандидатстване! Нека се мобилизираме и заедно , с общи усилия, работим за децата си!

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 17:22 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 575
Момичета , казвайте какво да добавим още на първа страница, и да измислим една петиция, защото развяването на подписи на гласоподаватели оказва влияние в/у чиновниците

Имаме ли плакати? Лозунги (как не понасям тази дума!!)

относно плакатите, ако има такива: на шаблони ли ще бъдат, транспортен печат ли ще са? Кой ще ги прави?

# 2
  • Мнения: 3 993
Мотивация, красота и изящество, браво!  Hug

Хайде сега ми кажете докъде сме стигнали в разговорите с варненки, bubche, щурчо?

И друго, да обсъдим дали ще правим подписка в интернет да събираме повече подписи. Другият вариант е писмото да подпишем няколко човека, инициативният комитет например, както досега. Аз лично съм за подписка с повечко подписи, вкл. варненски.

# 3
  • Мнения: 3 993
Щурчо има много хубави идеи за плакатите. Сега ще се върна в другата тема да ги изровя.

# 4
  • Мнения: 1 364
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Страхотен е сайта! Писмото е чудесно! Адмирации за момичетата, които са ги създали. Аз съм майка на прието дете, но в четвъртък ще съм там с вас пред общината.

# 6
  • Мнения: 1 470
Айде и тук сега на чисто да напиша....Благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Трябват ли ни аниматори?!Мога да се обадя на едни артисти,които идваха на протестите януари...Като от истински цирк са...Много са добри...Въпросът е искате ли да ги поканя?!

Гледам че въпреки всичко отразяването в медиите нещо ни куца...Ако искате все пак да направим една пресконференция пред БТА...
Достатъчни са три-четири нахъсани мами,без деца,да изложат проблемите...

Или поне да се съберем събота привечер,или неделя наобяд отново...Да доизчистим нещата,защото от предишната тема,само се обърках до къде я докарахме... CrazyПонеже влизам по рядко и... Hug

УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Стигнахме до почване на общо национално писмо. Да пуснем и петиция, за да могат от всички градове да я подписватл Писах при варненки и на моята приятелка, чакам да подемат идеята. Плводивчанки ще ги ръчкаме ли?
Аз утре заминавам за тийм билдинг и до неделя ще съм аут, но ако ви трябвам по телефона съм на линия Peace
И съм търдо за пресконференцията - колкото повече , толкова повече!

# 8
  • Мнения: 575
Аз съм за за пресконференция, мисля че колкото повече се говори толкова по добре, също така съм и за относно петицията и подписите. Колкото повече толкова по - добре. Едно съм научила от сблъсъка си с институции- тях наистина ги е страх от медии и вдигане на шум. Да използваме това!
Червената Шапчица, аниматорите са хубаво нещо, но според мен това не е парти, а напротив. Ние сме бесни, и трябва да им покажем това. Въпреки , че ще го правим с балони, можем да бъдем мирни и тихи, но силни и с ясни изисквания!


Имам приятели в МС, в пресцентъра и в администрацията като цяло, задействала съм нещата и утре след обяд , ще имам инфо по какъв начин точно се пишат подобни писма и до кого да се адресират, за да имат отзвук и да не останат незабелязани. Моята приятелка в МС , въпреки че няма деца още, е с нас и ще помогне с каквото може

# 9
  • София
  • Мнения: 4 899
Ели, благодаря за новата темичка   bouquet !
Мотивация, чудесно оформление  Hug !!!
Успех на всички!

# 10
  • Мнения: 3 993
Шапчице, не мисля,че са необходими аниматори. Не е удачно според мен. За пресконференцията съм "за", но не мога без детето, няма на кого да я оставя, трябва да я водя с мен. Ако те устройваме двете, ще дойдем.

Мотивация, аз знам как се пишат подобни писма, и другите майки вече знаят, след като направихме тези дни отвореното за ББ. Въпреки това, не пречи да говориш с твоята приятелка, разбира се. Аз не съм започнала да пиша, защото първо трябва да ми се избистри идеята. После е лесно. Днес ще пропусна откъм писане, уморена съм, последните няколко дни вечер до 1ч. стоях да пиша и редактирам, затова днес съм в почивка.

Ето идеите за плакати на Щурчо ( цитат):

Даже мислех за текстове за плакати и също на какво можем да ги напишем..
Измислих,че мога да купя плат- хасе и на него да напиша с фулмастер за тениски.. Обаче...как се "опъва" такова нещо?
Мислих и за вариант на кадастрон..

За сега мисля върху няколко текста:

1. " И аз ИМАМ ПРАВО на място (в детска градина).." и около него отпечатъци от детски ръчички в различни цветове..(може на място да добавяме ръчички- аз ще донеса боички специално за целта...пък и Александър с радост ще се включи в оформлението..)
2. " Г-н Борисов, НИЕ Ви подкрепихме - време е да се погрижите за бъдещето на София - нашите деца! " (това..може в най-различни редакции, желателно е да е по-кратко)
3. " И аз искам да ходя на детска градина"
4. "Искаме места за всички деца"
5. "А защо за мен няма място?"
6. "Ние сме бъдещето на София. Никой ли не се интересува от нас?"
...

# 11
  • Мнения: 3 993
bubcheto, няма да ръчкаме пловдивчанки. Отвреме навреме влизам в тяхната тема. Те още спорят дали имат проблем, разделени са на две групи. Едните твърдят, че има места за всички деца, другите обратното и не могат да се разберат. Затова, да минем без тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto, няма да ръчкаме пловдивчанки. Отвреме навреме влизам в тяхната тема. Те още спорят дали имат проблем, разделени са на две групи. Едните твърдят, че има места за всички деца, другите обратното и не могат да се разберат. Затова, да минем без тях.
От варненки още няма реакция. но все пак сигурно те влизат в по-нормално време във форума Mr. GreenОбаче ще ги следя и ще ги моля да се включат!

# 13
  • Мнения: 575
Little wingels, аз също знам как се пишат, ама си викам че е друго, някой отвътре да ни даде жокерче какво може да ги жегне. След като ми даде инфо и аз ще почна да пиша, пък ще вземем най- доброто от всички примерни писма , така ще сме по- силни Simple Smile
Бройте ме за всякакви медийни атаки, така ми е писнало да им мълчим, че се притеснявам да не взема пушкалото Simple Smile Освен това, защо да не вземеш детенцето си, тъкмо да помолим г-н Борисов, след като не й е осигурил място в ДГ, да я погледа , докато ти вършиш работа. Така де, да го сблъскаме с проблема не само на теория , но и на практика.

# 14
  • Мнения: 3 993
bubcheto, няма да ръчкаме пловдивчанки. Отвреме навреме влизам в тяхната тема. Те още спорят дали имат проблем, разделени са на две групи. Едните твърдят, че има места за всички деца, другите обратното и не могат да се разберат. Затова, да минем без тях.
От варненки още няма реакция. но все пак сигурно те влизат в по-нормално време във форума Mr. GreenОбаче ще ги следя и ще ги моля да се включат!
Чудесно. Те са много идейни. Когато започнах да творя отвореното писмо, случайно намерих една стара петиция за ДГ на варненки отпреди 2 години, харесаха ми текстове вътре и направо ги копирах в нашето писмо. Не се наложи да започвам от "а" и "б", демек улесниха ме много.

Мотивация, ставаше въпрос за пресконференцията в БТА, ББ няма да бъде там.  Laughing Ако дойда, ще бъда с детето.
НО аз все си мисля да изчакаме малко с тази пресконференция. Първо, самото мероприятие "пресконференция" малко изкуствено ми стои, не е като репортаж от парка и детската площадка. Второ, телевизиите ни обръщат внимание, в понеделник БиТиВи излъчиха репортажа с мен само заради протеста, после и Нова направиха с diana. Другата седмица ще се активизират, ще видите, сами ще ни потърсят. Предполагам, че през уикенда може да излъчат днешното инфо за отвореното писмо до ББ.

Общи условия

Активация на акаунт