Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 21!

  • 14 023
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 967
Старите ни теми:
1. Дългокърмещи майки - да пообщуваме
2. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 2
3. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 3
4. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 4
5. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 5
6. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6
7. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 7
8. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 8
9. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9
10. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 10
11. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11
12. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 12
13. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13
14. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 14
15. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 15
16. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 16
17. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 17
18. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18
19. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 19
20. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 20


Добре дошли в новата тема!   Hug

# 1
  • Мнения: 327
 Когато децата ви бяха на по 1.5г. как им отказвахте да им дадете да сучат? Има случаи в които е твърде неудобно за кърмене, но моя син не знае "Не". Скимти, пищи и съжалявам, че съм му отказала, че така всички разбират, че става нещо. Или пък ако съм в рейса, искам да забавя кърменето поне докато слезем, но той е малък,за да му обяснявам, че след 5 минутки ще му дам.

Знам,че не е най-доброто,но за таива моменти нося в чантата от онези киндер шоколадите.За някакво време(не много разбира се)успявам да откланя вниманието му.Не казвам всички да заредим чантите с шоколади,но това за момента шоколада е единствения достатъчно силен стимул да му отклони внианието от циците на майка му.

# 2
  • Мнения: 283
Запис от мен!!!


Честити имен ден,
на всички празнуващи днес!!! Hug
Пожелавам здраве, много усмивки и
сбъднати мечти!!!

Аз нямам проблем, когато синът ми иска да суче, а няма как да му дам, просто му обяснявам, че сега не може и толкова - въпросът е приключен!!! Но да му откажа почти не се случва, за мен няма неудобно място за кърмене! Wink

# 3
  • Мнения: 381
Честит имен ден на всички именници ! ДА са живи и здрави и красиви като имената си   bouquet

# 4
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Има дечица, които не се отклоняват лесно, когато им се досуче. Според мен в такива случаи нещата не трябва да се насилват, защото и майката, и детето, се травмират. Майката отказва на детето, това, което то желае, или от което има нужда, детето се изнервя и настава ад, впоследствие майката също се изнервя и започва да изпитва чувство на вина. Crazy

Ако поради някаква причина не желаете да дадете на детето си да суче, направете само 1-2 опита (разсейване, говорене, гушкане, помощ от тати/баба), ако не се получи, откажете се, защото има опасност да стане по-лошо.

С времето стръвното желание за майчината гръд се разрежда и постепенно съвсем изчезва. Може би е добре да погледнем на сукането от друга перспектива, като приятно, топло чуство, което скоро ще отмине и ще ни бъде мъчно за тези моменти, особено ако не сме ги изживяли пълноценно. baby_neutral

# 5
  • София
  • Мнения: 2 348
Да, Мяуче, аз го гледам точно от тази перспектива, но понякога предпочитам да не кърмя пред определена аудитория или съм по средата на тротоара и няма наблизо пейка да приседна. Преди го кърмех в движение, но вече е тежичък. Не ми е чак много наболял проблем, но ако има цака, бих опитала вашите методи.

# 6
  • Мнения: 2 282
Аз да кажа по другия въпрос - хората, които биха спрели кърменето при пауза от 24 часа са същите, които обикновено препоръчват/очакват отбиване на 3-12тия месец. Убедена съм, че "много" е важно мнението им Simple Smile
От друга страна - ако вече мислиш, че е крайно време да отбиваш по някаква причина, тази пауза може да се приеме за нишан, че детето ще се справи и с малко твои усилия в тази посока ще имате скоро безболезнено отбиване. Аз отбих около 6 месеца след първата 24 часова пауза (щерката беше на 3 години).

А начините за отлагане общо взето са все едни и същи - залисване с нещо друго. Според възрастта залъгалките са различни, по-късно вече може да се води смислен диалог, че дори и пазарлък  hahaha може да изчакате да видите ятото птички накъде отлита, да дадеш водичка или играчка, или да направите състезание.... всичко в зависимост от възрастта.
Апропо, кърмила съм доста голямо кърмаче (мисля, че на година и половина) на ръце - права, на тротоара, под една козирка, по време на силен дъжд. Мноооого неудобно  Laughing Общо взето и аз съм забелязвала,че има един праг на залисване (отказване), който,след като го преминеш, детето става адски криво и изнервено. Затова доста време кърмих почти на поискване, дали не бяха две години Simple Smile

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честит празник на всички именици днес!

# 8
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
skrech, аз просто предложих вариант от типа "Щом планината не може да отиде при Мохамед, Мохамед отива при планината." Казвам го, понеже подозирам, че щом се оплакваш, значи мъникът няма да се даде лесно, ако изобщо. Peace Инак, Сребърен облак е дала много интересни идеи. Grinning

Апропо, мен направо си ме изнасилваха за сукане в периода между година и половина -- две години. Напоследък забелязвам значителен отлив. Например, навън изобщо, или, хайде, почти, не се сеща, а ако случайно поиска, много лесно я разсейвам -- успявам! Ама питай ме преди половин година -- кърмех нон-стоп и навсякъде, вкл. в движение.

Не знам какъв ефект би дало, ако можеш неколкократно за известно време да изтърпиш бурно негодувание, но без да се предаваш, в случай, че нищо друго не сработи (не го препоръчвам -- просто давам идея). newsm78

# 9
  • Varna
  • Мнения: 603
ЧЕСТИТ ПРАЗИНК!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 725
Настя пък се сеща по-рядко сама да си поиска, само като ми види циците веднага започва да диша бързо бързо или направо да мрънка от нетърпение  Simple Smile Но като чета патилата ви, си мисля, дали няма и мен да ме достигне този проблем в по-късна възраст? То кой знае колко неудобни места при нас няма, по автобуси не се качвам, но все пак няма да съм очарована да я кърмя на оживени места като улици Александровска или особено Богориди в нашия град. Иначе е лекичка засега, не ми тежи, аз често си я кърмя на ръце, но пак зависи колко време ще отнеме. Но по-неудобното е, че се дърпа понякога от гърдата ей така за кеф, после пак лапа и така - не и пука, че ме излага публично на показ.  Confused

# 11
  • Мнения: 731
skrech, и аз се опитвам да й отвлека вниманието. Предлагам вода, гризини, хлебче или плод (най-често банан) или пък маслини, гледаме птици, коли, хора. Обаче ако нищо не помага я пъхам в слинга и много често вървейки се кърмим  Peace За мое улеснение съм си взела няколко блузи за кърмачки и самото кърмене става доста дискретно.

# 12
  • Мнения: 8 242
Иска ли да цока - нищо не може да го откаже от идеята  Crazy
В интерес наистината понякога успявам да го заглавичкам.. ама по-вероятно е да последва истеричен рев  ooooh!
То не е само за цокото.. ама към това е особено чувствителен  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 6 680
В повечето случаи давам, когато ми поиска, но аз нямам особени притеснения да кърмя навън, където и да се намирам - само трябва да съм седнала. Случвало се е хората да мислят, че просто съм я гушнала, и да се чудят как така изведнъж е заспала, и като им кажа, че суче, много се учудват, явно дискретно го правя. Разсейването при нас не помага особено, дори още повече я ядосва, и настава истерия. Понякога минава номера със сурови ядки например, или "я виж кученцето...", но рядко.
Относно некърменето за известно време - случи се да не кърмя 10 дни заради мое отсъствие, после без проблем пак започна да суче, за некърменето 24 часа - бабини деветини, идеята е, че след това детето ще урочасва. Моята щерка е и със сини очи, значи комбинацията е станала страхотна. Laughing
Анна ме развесели вчера - след като посочваше очи, коса, ръце и други части на тялото си, а аз й казвах, че са много хубави, почна да сочи и моите очи, ръце и т.н., и аз да повтарям, че и те са хубави. Накрая я попитах кое в мама е най-хубаво - категорично посочи гърдите ми, ухили се и каза "ам-ам". На баща си каза, че не е хубав. Като си няма гърди, така е. Grinning

# 14
  • Мнения: 668
Ще се разпиша, като отговаря на въпроса на Skrech - аз се опитвам да помня от коя гърда съм давала последно, но да кажем в рамките на 2 часа се случва да давам пак същата гърда, защото съм преценила, че по-скоро се е залъгвала, отколкото да е пила млекце. Плюс другото, моята дъщеря има пристрастие към лявата гърда, просто още от съвсем малка нагаждането в поза за сучене ни беше по-лесно на тази страна, оттам гърдата се изяви като по-млекодайна, поради усилената стимулация, особено нощно време предлагам почти само тази гърда, за да не местя детето от другата страна, или аз да не прескачам. Но с прекомерно предлагане на същата действително рискуваш да изработва доста повече мляко и да ти донесе дискомфорт. За сметка на това, пренебрегнатата ще страда от липса на стимулация и може да се получи порочен кръг, кърмачето да не я иска защото има по-малко мляко и т.н.
А за отказването на кърмачетата в средна възраст ще ми е полезно да прочета, защото аз също не мога да отказвам засега, залъгвам я с косата ми (тя я душка и смуче  Blush ), но то е до време, и стане ли настоятелна не мога да я спра.

Общи условия

Активация на акаунт