Съобщение по скайп

  • 1 812
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 503
Научихме, че освен всичко, което ни докараха, нашите политици искат да отменят българския език като задължителен за изучаване в българските училища. Той пак ще се изучава, но не като задължителен предмет! Това означава, че държавата ни няма да изисква от гражданите си да са грамотни спрямо официалния език в нея - българският!
Предложението за отмяна на задължителността в изучаването на български език е дело на Лютви Местан (чийто майчин език е турският) и е прието на 20 март 2009 година на първо четене - без възражение!!!
Защо не се даде публичност? Защо не беше съобщено в "Новините", например? Защото е повече от скандално! Защото ще провокира едно насила създадено етническо напрежение! Защото е поредната свръхнаглост от страна на властимащите, която ще даде повод за граждански протести в този крехък за тях предизборен момент!
Няма държава, която да не изисква от гражданите си да не изучават нейният официален книжовен език. Ние отново ставаме прецедент в историята, за жалост с безумието си! Независимо от националността си, всички трябва да се съобразяваме със законите и правилата на държавата, в която имаме гражданство. Оказва се обаче, че всеки, който поиска, възползвайки се от политическото си положение, може да ги промени. Най-грозното в случая е, че българските политици отново позволиха това да се случи, както позволиха да се случат купища още неща, разрушаващи националните ни интереси като цяло и интересите на отделния българин в частност.
Апелирам всички, които имат българско самосъзнание да подпишат петицията, за да се противопоставим на поредния циничен акт, който управляващите извършиха. Безучастието спрямо безумието е по-лошо от самото безумие.
На долупосочения електронен адрес можете да подкрепите българския език, като така подкрепяте България и себе си.http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

# 1
  • Мнения: 2 401
Това не го вярвам. Нещо пързалка има пак..

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
улЮвате се вече ...

# 3
  • Мнения: 2 674

Няма държава, която да не изисква от гражданите си да не изучават нейният официален книжовен език.


От тук излиза,че България няма дори официален език Wink наред с много други страни....

http://www.proenglish.org/issues/offeng/worldlanguages.htm
 

# 4
  • Мнения: 1 187
В нашата мила родина всичко е възможно, но едва ли е допуснато такова нещо.

# 5
  • Мнения: 503
Преди няколко минути дъщеря ми го получи по скайпа.И аз не можах да повярвам.

# 6
  • Мнения: 804
А стига,бе!И това ли ще доживеем-в нашата мила родна страна ще говорим на........патагонски.Не го вярвам това нещо,а и не съм попаднала на никаква такава информация.Хептен ще я оакаме ако стане така,че ще имам и първокласничка на есен.Дано излезе само слух!!!

# 7
  • Мнения: 2 018
Не го вярвам това.

# 8
  • Мнения: 1 187
Аз по скайп получих друго съобщение, което не е пуснато от посочения адресант.

# 9
  • Мнения: 3 405
По скайп върви какво ли не.
Спамът обикновено спира до моя акаунт, не предавам такива съобщения на контактите си.
И искам да им кажа да не ми пускат повече никакви спам-съобщения. Ясно ли е!  Laughing

А това за българският език, колкото и да е сериозно, не бих го приела така, ако го получа като спам по скайп.

# 10
  • Мнения: 85
Конституция на Република България

Чл. 3. Официалният език в републиката е българският.

Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

За да бъде направена промяна е необходимо да бъде изменена българската Конституция. А това със сигурност не може да мине "тихомълком".

# 11
  • Мнения: 759
Дааа, и на мен го пратиха преди около час... Не съм го разпращала, но се подписах.

# 12
  • Мнения: 595
Елементарно е да се провери в сайта на БГ парламент и да се види, че последното заседание на Комисията по образование и наука е било на 18 март, а не на 20 март, а от стенограмата, която е публична, дори липсва думата език. Егати народа сме, как може така сляпо да се вярва на абсолютни неистини. Ето линкове да видите:
1. последното обсъждане на Закона за народната просвета е било миналата година - http://www.parliament.bg/?page=app&lng=bg&aid=4&action=execute
2.Последното заседание на комисията е било на 18 март 2009 г. - http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=163&id=1253
Който го интересува да провери и другите заседания и да си чете стенограмите.
Най-много се дразня като някой ме мисли за маймуна и се опитва да ме метне!

# 13
  • Мнения: 686
И аз го получих преди малко.

# 14
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Е това съобщение е поредната глупава , та дори просташка шега на някой идиот! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт