Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 37-та тема

  • 47 344
  • 367
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 770
краси.мира , аз намерих това на първо четене.Предполагам , че има още много рецепти , които могат да се преведат.



Шоколадови макарони

Продукти за 24 броя

450 г пудра захар 2 чаени чаши белени бадеми белтъците от 6 големи яйца 1/8 ч. л. сол 250 г течен бял шоколад малини

В блендер или кухненски робот се смилат бадемите, след което се смесват с половината захар, докато се получи добре хомогенизирано „брашно“. Отделно се разбиват белтъците заедно с останалата захар, докато станат на сняг. Към тях се прибавят постепенно бадемите при непрекъснато разбъркване, докато ги поеме напълно. Дъното на тавичка се покрива с хартия за печене. Пълни се шприц с голям диаметър и него се оформят малки „купчинки“ на разстояние една от друга, за да не се слепят при печенето. „Макароните“ се пекат в предварително затоплена до 150 градуса фурна за около 15 минути. Изваждат се от тавичката, след като са напълно изстинали. Изпечените сладки се подбират две по две с приблизително еднаква големина. Плоската част на едната сладка от двойката се намазва с бял шоколад, отстрани се подреждат малини. Слепва се с плоската част на втората сладка.
Съвет:
Към тестото за макарони може да се прибави сладкарска боя в предпочитан цвят.





Необходими продукти:

280 грама пудра захар
140 грама бадеми
4 белтъка
25 грама - какао на прах
250 грама - течен шоколад
20-30 капки готварска боя (по желание)

Начин на приготвяне:

В блендер смелете бадемите, докато станат на брашно.
Смесете полученото бадемово брашно с какаовата пудра.
Към получената пудра добавете белтъците и с дървена лъжица разбъркайте хубаво до получаване на хомогенна смес (една от сладкарските тайни е в бъркането).
Напълнете сместа в шприц и в тавичка, на чието дъно слагате хартия за печене, оформете не много големи „макарони“. Всъщност, формата трябва да е като не много големи курабийки, заобленки в горния си край.
Запечете ги за 11-12 минути във фурна, загрята на 180 градуса, като можете да оставите вратичката й леко отворена.
Много внимателно отлепете макарончетата и ги сортирайте по двойки като се съобразявате с големината им.
От плоската им страна ги намажете с течен щоколад и ги долепете една до друга като половинки на сандвич.
За повече вкус можете сложите, освен течния шоколад и малко малинки, дребно нарязани ягоди, боровинки, парченца сушени плодове или всичко малко и вкусно, което си измислите.
А ако искате съвсем да придадете царски цвят и разкош на макароните, използвайте в приготвянето им и сладкарска боя. Независимо какъв цвят боя сте си избрали, добавете 20-30 капки от нея още при разбъркването на белтъците.


Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 01:36 от ¨¨*:•. Диди .•:*¨¨

# 91
  • Мнения: 1 679
Лазаня на ролца с тиквички , сирене и орехи

Esy, днес съм решила да приготвя лазаня.
Имам кори на Melissa и една книжка с техни рецепти - продават я заедно с 2 броя продукти на Melissa в хипермаркетите.
/и добре, че са се сетили, защото на опаковките им рецептите са само на гръцки  Crazy/

Моля и за твоята рецепта  Hug

# 92
  • Мнения: 1 461
Диди определено се осеща липсата ти  Hug

Стоева искам да ти благодаря , вчера приготвих пържоли с гъбен сос по твоята рецепта която беше дала в предната тема станаха много вкусни не успях да ги снимам
Момичета всички готвите много вкусни неща това ми е любимата тема  Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 4 294
нищо особено от мен, пица  Laughing


# 94
  • Мнения: 9 145
Карчита, радвам се, че са ти харесали  Hug

# 95
  • Мнения: 1 461
Да ти кажа честно пловинката беше в немного добро настроение но с пържолките определено му го оправих благодарение на теб  Hug  ,докато го готвих от изпаренията на алкохола ми стана леко весело  Mr. Green шегичка

# 96
  • Мнения: 9 145
,докато го готвих от изпаренията на алкохола ми стана леко весело  Mr. Green шегичка

там е истината  Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 231
Росита  ме  попита за рецептата  за  тия  прословути  макарони ,и аз  намерих същата  ,която  е  побликувала  вече  Диди .Роси пускам  и  аз линк тук ,защото  кутията  ти  е  пълна  http://recepti-deserti.tialoto.bg/article.php?id=6296

От  мен  пици  за  мъжа  ми  със  месца  и топено  сирене
 и за  мен  и  със кисели  краставички и  зелени  маслинки 

# 98
  • Мнения: 623
тук наистина сте големи подкокороснички  Grinning


отдавна съм влюбена аз в тези сладурчета и ще ги правя,а все не ми остава време,защото искам да им отделя специално внимание  Flutter.........но пък бавно и методично се подготвям  Simple Smile - ето какво се мъдри в шкафа ми от известно време - брашно от бадеми - поръчах го на половинката като беше командировка,не знам има ли го тук ......а Гугъл ме беше разубедил да си го правя сама Rolling Eyes

nordina,ще пробвам и твоя вариант на соленки с бяло сирене Peace
Kafenceto,как намираш време и за тук Hug

# 99
  • Мнения: 769
тук наистина сте големи подкокороснички  Grinning
nordina,ще пробвам и твоя вариант на соленки с бяло сирене Peace

Ето заради кого съм обикаляла печката в три сутринта.Снимката беше толкова апетитна,че не се стърпях и аз да метна едни мъфинки във фурната.
didibu,благодаря ти за идеята newsm51

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 12:02 от nordina

# 100
  • Мнения: X
¨¨*:•. Диди .•:*¨¨  ,   newsm51     МНОГО!  Ще се опитам още днес да ги спретна...ама ме гони едно главоболие,та не знам...   

# 101
  • Brussels
  • Мнения: 160
Нордина, само презентацията е повлияна малко от молекулярната гастрономия. Аз съм и голям фен, преди време правих алгинатофи сфери от пъпеш. Crazy
Роца, пипетките си ги купувам от кулинарен магазин, водят се аксесоари за приготвяне на молекулярна гастрономия.

Аз съм правила 4 пъти макарони и не станаха нищо .Мисля,че не оцелих точната температура на фурната newsm78.Винаги ставаха с много красиви полички, но като ги изваждах от фурната ,спадаха.
Имам 4-5 книжки за макароните, но са на френски.Ако искате мога да преведа това онова. Peace

# 102
  • Мнения: 1 197
За днес едни тиквични спагети с домашно сирене и дресинг от билки


За мъжо баница,че почна вече да я сънува вече


И първите ми мъфини,малко не станаха както трябва,ама за първи път стават.В къщи ги одобриха,така,че явно само на външен вид са зле.Мислех,че няма да се надуят толкова,защото са без брашно,само със трици..Ама вече ги няма,така че,всички е наред  Grinning

И за финал една леща за детето,че много я обича

# 103
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета то да не ви изпусне за малко човек ама ни нападнаха вирусите и топлихме леглата още не сме се оправили но ме засърбяха ръцете и ето какво приготвих   панирано пилешко картофено пюре и задушен грах и кифлички с кашкавал по тази рецепта http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=10200
а сега се връщам да ви чета  Laughing

# 104
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 514
       
         Привет на всички момичета   Flowers Sunflower

         Благодарение на Кафенцето се сетих за тези рецепти за цитронада,които ви предлагам.
     
          Ето една рецепта на моята майка,която изрових преди малко:
         
         настъргват се 3 лимона,слагат се в тензух и се поставят в голям съд с 6 литра вода и
         1 кг.захар,2 пак.лимонена киселина.От време на време се разбърква да се стопи захарта.
         След 24 часа лимоните в тензуха се изцеждат, а цялата течност се прецежда за да не е
         мътна.Сега може да не се настъргват лимоните,а да се пасират,поне техника има.Съхраня-
         ва се в хладилник. За тази рецепта мога да споделя,че много често се правеше през лято-
         то.Като майка ни слагаше и кубчета лед.

         А тези две рецепти са от форума,но не знам на кого са,за което се извинявам.

         Първи вариант: 3 лимона настъргани,3 водни чаши захар,3 литра вода.Сместта стои 24 ча-
         са в хладилник.Прецежда се и се пие.
     
         Втори вариант:Пасират се 3 лимона,добавя се 1 чаена чаша захар,5 литра вода.Сместта
         се оставя в хладилник за 24 часа и след това се прецежда.На мен ми се струва,че тук за-
         харта ще е малко за 5 л.вода,но така съм записала.
         МОЖЕ:вместо 3 лимона да се ползват 2 лимона и 1 портокал или грейпфрут,като  захар-
         та  е според вкуса ви.

         

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 19:50 от tutulina

Общи условия

Активация на акаунт