Люлка премаза пръста на дъщеря ми

  • 11 288
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Пускам тази тема,за да имате едно на ум с тези люлки.Дъщеря ми е почти на 9 години.Докато си играеше на общинска детска площадка ,на люлка тип везна,люлката и ПРЕМАЗА пръста има 5 щева,нокъта го няма ,пръста е обезобразен ,а страничните два пръста са натъртени.Пръстите и поподнаха между металната движеща се тръба и стоперите на люлката.Тове се случи поради факта,че по никакъв начин не са взети мерки за предотвратяване на  такива инциденти.
Ще пусна жалба до общината,но знаете ли точно кой отдел отговаря за детските площадки.

                       

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 704
то да е само това колко недомислени  люлки и катерушки има

# 2
  • Мнения: 335
да,така е,но аз искам да знам кой носи отговорност за децата ни пострадали от опасно конструирани детски люлки.Ще пусна копие от жалбата и до господари на ефира.Единственото нещо което искам е да се демонтира люлката по най-бързия начин,за да няма и други пострадали деца.Този тип люлки ги има на всички новопостроени детски площадки във Варна.На същия тип люлка преди 1 месец ,на друга площадка  си счупи пръстчето и друго момиченце.

# 3
  • Мнения: 2 331
Ще пусна жалба до общината,но знаете ли точно кой отдел отговаря за детските площадки.
Пусни я до Кмета, а те ще си я разпределят по отделите. Peace

Съжалявам за случилото ви се и бързо и безболезнено оздравяване!

# 4
  • Мнения: 2 131
Пожелавам бързо да се оправи дъщеричката ти  Hug
А колко малоумия има по детските площадки  Crazy, не е за разправяне!

# 5
  • Мнения: 9 814
Съжалявам за случилото се с детенцето ти, дано да се оправи бързо и без последствия.
В София общината направи през есента проверки на детските площадки и доста опасни съоръжения бяха отстранени. За съжаление не поставиха нови безопасни.
Определено не оставяй така и подай жалба!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 230
Милото дете...  Sad
Използвам случая да пусна тук линк към наредбата за детските площадки. Излезе в началото на тази година и опредлено ще е полезна
http://www.ciela.net/FreeStateGazette/OpenDoc.aspx?id=0&idna … AEE4A&idstr=0

# 7
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Този тип люлки ги ненавиждам.Незнам кой е измислил това абсурдно нещо.И до нас на площадката има такава,като видя детето си да тръгва към нея настръхвам.Страшно тежка и необезопасена.Тони преди месец си пукна главата на люлка.Падна под нея,реши да става,но люлката нали се люлее го фрасна жестоко отзад.Това за части от секундата пред очите ми,просто не можах да стигна навреме до него да я спра Cry
Пътувала съм до доста държави и такива тежки метални люлки не съм виждала.И друго,катерушки монтирани на цимента,от тези където децата висят с главата надолу.Е, не го разбирам това.Моя не го пускам там,пък нека ми викат другите майки,че съм прекалено загрижена.
Василева,пожелавам ви бързо възстановяване Hug

# 8
  • Мнения: 7 424
  Василева80,благодаря ,че си пуснала тази тема!Страшно много съжалявам за детенцето ти!Дано се оправи по-бързо и да няма сериозни белези. Praynig Praynig Praynig
   Иначе,не ми е минавало през ум каква опасност може да крие една такава люлка-везна. ooooh! Сега ще внимавам много! Naughty
   Сантел,съгласна съм за тежките метални люлки!Безобразно опасни са!Моето детенце веднъж беше ударено с пластмасова люлка и тогава благодарих на Господ,че не беше от металните,които по принцип ги има навсякъде!Хем са метални,хем с необработени остри ръбове,хем незаградени..... #Cussing out
   

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно тук сме се събрали все "прекалено" страхливи. Не зная да има обезопасена люлка. Щарката навремето падна на плочките от една люлка, която е пластмасова дъсчица, провесена на въжета. Беше с една от бабите. И аз не бях от големите любители на катерушките и люлките навремето, защото съм виждала с очите си как едно комшийче си сцепи главата. Тогава за пръв път осъзнах какво не трябва да правя. Сега като чета тази тема поне се успокоявам, че не съм аз лудата.

# 10
  • Мнения: 511
За съжаление на детските площадки има доста недомислени и опасни уреди. Rage
Дано ръчичката на детето бързо се възстанови. Hug

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Съжалявам за детенцето ти наистина. Такава люлка има и на нашата площадка и Алекс никога не е сядала там, а и самата нея я е страх, което ме радва. Не съм си помисляла каква друга опасност крие освен падането примерно.

Но как е попаднала ръчичката й там? Защото седалката нали е в края, разстоянието не е малко до стоперите. Цялата настръхвам като си помисля каква болка е изпитала малката госпожица. Бързо възстановяване на малката.

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз пък не съм виждала "безопасна" люлка ,катерушка, пързалка или каквото и да е съоръжение за деца, нито тук в България, нито  някъде по света. Не знам какви са вашите критерии за безопасност, но навсякъде, където детото е отдалечено от земята, има сериозна опасност да падне, прещипе, удари и нарани. То, дори и по земята само да ходи, пак е застрашено. И моите деца са се пребивали от/на люлка. По едно време бяхме абонати в Пирогов, не искам да броя колко шева имат по главите, но не смятам, че самите люлки по някакъв начин са виновни. И не ми е хрумвало да пиша жалби до когото и да е.
В моето детство  съм се катерила по много по-ужасяващи съоръжения и съм се люляла на много по-паянтови люлки.
Не си мислете, че всяко зло, което сполети детето ви, е следствие на нечие /чуждо/ недоглеждане и безхаберие.
Ако детето ви се пребие с колелото, кого ще обвините - производителите на велосипеди, тези, които са направили асфалтови алеи, или тези, които са ги настлали с пясък?
Може би пък вината да е повече у нас, родителите, които не разглеждаме обстойно бойното поле и не съумяваме да предупредим наследниците си за всички застрашаващи ги опасности.
Дано момиченцето да се оправи бързо и де не му останат трайни белези.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно е, че няма безопасно съоръжение, но има някакви степени на опасност. А това, че ние в детството си сме се катерили на по-опасни съоръжения от сегашните не е причина да се пренебрегва отговорността на производителя, общината и изобщо всички по веригата. Извадили сме късмет, че не сме се пребили.  Хората в белите страни са правили проучвания какви травми са вероятни при какви обстоятелства и съоръжения и съответно изискванията се променят. Една голяма катерушка на асфалт или плочки е много по-опасна от подобна на пясък, например. А и както ти самата казваш, трябва да се огледа бойното поле. Точно бойно поле е - опасните съоръжения срещу децата.

# 14
  • Мнения: 7 640
Аз пък не съм виждала "безопасна" люлка ,катерушка, пързалка или каквото и да е съоръжение за деца, нито тук в България, нито  някъде по света. Не знам какви са вашите критерии за безопасност, но навсякъде, където детото е отдалечено от земята, има сериозна опасност да падне, прещипе, удари и нарани. То, дори и по земята само да ходи, пак е застрашено. И моите деца са се пребивали от/на люлка. По едно време бяхме абонати в Пирогов, не искам да броя колко шева имат по главите, но не смятам, че самите люлки по някакъв начин са виновни. И не ми е хрумвало да пиша жалби до когото и да е.
В моето детство  съм се катерила по много по-ужасяващи съоръжения и съм се люляла на много по-паянтови люлки.
Не си мислете, че всяко зло, което сполети детето ви, е следствие на нечие /чуждо/ недоглеждане и безхаберие.
Ако детето ви се пребие с колелото, кого ще обвините - производителите на велосипеди, тези, които са направили асфалтови алеи, или тези, които са ги настлали с пясък?
Може би пък вината да е повече у нас, родителите, които не разглеждаме обстойно бойното поле и не съумяваме да предупредим наследниците си за всички застрашаващи ги опасности.
Дано момиченцето да се оправи бързо и де не му останат трайни белези.

съгласна Peace

А като гледам съоръжениата от моето време, направо се чудя как са ни пускали да играем на тях и ак сме оцеляли, честно Confused

Друг е въпросът, че са здрави и до  ден днешен,а сегашните карат до два сезона Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт