СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 54 861
  • 1 808
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Това, което говориш е абсурд.
Невъзможно е да се открие грешка в системата, в резултат на което правоимащи деца не са приети и това да остане без последствия.

Преди малко даваха репортаж в новините, за никакви гафове не споменаха, всичко е наред, списъците са предадени (поне това даваха).

# 1 336
  • Мнения: 1 195
NBM ,
списъците ВЕЧЕ са ПРЕДАДЕНИ на Директорите.
Няма легален механизъм за ПРЕкласиране на кандидатурите.
Как би реагирала ако ДНЕС детето ти е прието и по НЕзависещи от тебе причини се стигне до ново класиране при което може вече и да не сте вътре?Как ли ще реагират останалите родители,чиито деца са били приети и някой решава - НЕ,класирането се анулира!
И още - не пренебрегвай факта,че много родители имаха желание да обжалват пред СЪД критериите,но не го направиха в името на децата и ВСИЧКИ изнервени родители!


в такъв случай нека да си пожелаем УСПЕХ !!! може пък и да се случват чудеса  Laughing утре ще видим  Peace

# 1 337
  • Мнения: 172
На всички родители и децата им - желая успех и класиране!
Не мислете какво и как ПРЕДИ да се информирате ЛИЧНО за резултата си!
Бъдете позитивни... newsm10
Спокойна вечер!

# 1 338
  • Мнения: 172
ЩУРЧО,
пиши,че мамите се побъркаха от коментари и информации!

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 20:08 от lawRY

# 1 339
  • Мнения: 4 393
ЩУРЧО,
пиши,че мамите се побъркаха от коментари и информации!

Присъединявам се  Hug Моля, моля, моля...че от напрежение ще се пръсна  ooooh!

# 1 340
  • Мнения: 1 195
ЩУРЧО,
пиши,че мамите се побъркаха от коментари и информации!

Присъединявам се  Hug Моля, моля, моля...че от напрежение ще се пръсна  ooooh!

и аз ooooh!
Хайде чакаме инфоооо

# 1 341
  • Мнения: 172
Така,
вече по БНТ Минчева въобще не коментира вариант за промяна на критериите и,че СОС има готовност за нови правила.

# 1 342
  • Мнения: 2 280
NBM,
аз,по информация на човек от групата следяла прозрачността на избора.
И не е толкова важна информацията за гафа,а,че доста деца с 10 + които заради  бъг не са приети дори и да не са запълнени социалните места!

Не е имало ГАФ..
А деца с 10+ точки ще има неприети, ако са кандидатствали в градини в които приема е много малък, а децата много..
Почти всички те обаче са приети по друго свое желание в друга ДГ..
Всъщност..това ще се види на списъците с чакащите деца още утре..

# 1 343
  • Мнения: 2 280
Днес имаше много журналисти- почти от всички новинарски телевизии..
Имаше и обичайните родители, директорки и Дирекция Образование..
Всичко беше много точно и коректно.
По едно време Джонев се шашна, че има проблем, понеже беше отворил списъците на две различни ДГ за да ги сравни в сървъра и в сайта..
Джонев беше много изморен и въпреки това организацията беше на ниво.
Видяхме и пробно класиране и класиране и накрая дирекция образование получиха списъците на приетите деца.
Родителските организации също.
Всички родители можехме да проверим всички списъци..
Г-н Джонев предостави и сорс кодовете на системата за класиране на родителите, които проявиха интерес..

# 1 344
  • Мнения: 47 991
Моля ви, искам да знам със сигурност по кое време ще можем да видим списъците

# 1 345
  • Мнения: 2 280
След класирането, всички от Дирекция Образование отидоха да се готвят за празненство по повод 24 май, а всички от СИрма останаха да разпращат мейли до родителите и списъците до всички директорки на Дг, за да може утре най-късно в 9ч да се появят реалните списъци в ДГ и да са достъпни за всички родители..

# 1 346
  • Мнения: 47 991
Благодаря

# 1 347
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
А за какви мейли става въпрос?

# 1 348
  • Мнения: 2 280
Потвърдителни е-мейли,че детето ти е прието в ДГ...и..какво следва да направиш оттук нататък..
Няма проблем и ако не получиш такъв е-мейл..
Най-важното е да намериш името на детето си в списъка на Дг...
УСПЕХ  Hug

# 1 349
  • Мнения: 2 280
По принцип днес нямаше нищо особено, което да сме чули и да не сме знаели предварително.
Новото беше,че виждахме в реално време как се теглят случайните числа и как отговарят на регистъра..
Сравнявахме случайно избрано случайно чисо генерирано от генератора с час и минута и секунда и милисекунда с такова присвоено в същия час на конкретно дете..и..съвпадаха..
..
Лично аз мисля,че всичко беше достатъчно прозрачно и не е мисля, че имаме причини да се притесняваме от някакви манипулации...
Това, което е истински притеснителното е,че няма места за всички деца..
Поискахме от Джонев да даде статистика на това колко деца са приети с 10+т (отделно по социални критерии, отделно по К4), колко с 10, 9,8 и т.н...
Идеята е да се види реално какъв процент "обикновени" деца са успели да се класират..
Той обеща..

Общи условия

Активация на акаунт