Ноемврийчета 2005 - 27

  • 13 883
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 44 121
Майче - да са ти живи и здрави дечицата Simple Smile

*MILADY* - честита нова линийка в подписа...лека...и благополучен финал Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 830
Честит имен ден на Петра и Камен! Странно, но първо за тях си помислих сутринта.

Милейди, гледам, че ти остават само 157 дни. Стис на палци. Братовчедка ми по повод ритането на беба казваше: Имам чуство, че съм бременна с Пришълеца.  Mr. Green

# 287
  • Мнения: 592
Спорна седмица и от мен!

Чеситито на Малките именици - ПЕТРА И КАМЕН! Мен ме няма много в красивите пожелания, но желая от все сърце да за здрави и усмихнати деца!

Ве се каня да питам майк - иманата им не са избрани случайно да значат едно и също?!? Преди време беше споделила, че просто си знаела, как ще се казва Пипа като се е родила, а Камен?!?

*MILADY*  - малкият хамстер не те тормози, а просто иска да ти каже - Мамо аз съм тук и вече те обичам! Heart Eyes Въпреки, че гледам да редовна в четенето, да не съм пропуснала факта, че знаеш пола или просто такава е лентичката ти?

Сиси ♥♥   - чудесно звучиш - дай боже свеки му такова сладко и кротко бебе....Реакцията на каката е повече от прекрасна.  Hug за всички ви. А тати? Горд ли е с малкият мъж Wink

# 288
  • Мнения: 1 541
 Laughing Аз никак не се чувствам изтормозена, а напротив- размазвам се от удоволствие просто като го усещам най- после това така чакано малко човече в мен....ух, как съм се размекнала като локум на слънце  Crazy

Angel_Dust , много благодаря за пожеланията!

ЕлспетHug Hug Hug Ами то някак времето си върви- аз все така си мисля, че съм в началото още, ама дай боже да не усетя как ще се изтърколят оставащите дни  Simple Smile А за палците- знаеш, че разчитам много на твоите  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Sissa, не, мила- не знаем още. Ту е мома, ту е мъж....ама едно е ясно- доста едро върви, та ако е мома ще е бая отръсна, а а ако е мъж ще да е с малко достойнство, че нещо все не му се вижда както трябва  Laughing Абе живо и здраво да е  Laughing

Сиси ♥♥ , много се радвам, че вече си се отбелязала при нас, миличка! Чакаме снимки на мъника, а той все такъв кротичък и добричък да ти е и как много да го обича и да ти помага  Hug

# 289
  • Мнения: 1 465
Привет момичета Grinning

черпя ви с кафенце Stuck Out Tongue   food010  

честит имен ден на Петра и на Камен!!! Да са и живи и здрави на Майчето!!
 bouquet
Кукла, страхотна новина!!! Желая ти лека и безпроблемна бременност и каквото бебче си пожелаете!!! Grinning
Бубе, честита ви "покупка"!!! Peace
Сиси ♥♥, звучиш ми толкова ведро и спокойно Hug Влади има голям късмет с вас Flutter Радвам се, че всичко при вас е наред. А ти сама ли се грижиш за двамата или някой ти помага? Ох аз искам след няколко дни вече бебка да се ражда, че то лятно време да си бременна не си е работа, особено накрая, пък и умирам от нетърпение вече да я видя Flutter
Хе-хе *MILADY*, много се радвам, че звучиш така весело и "размекнато". Heart Eyes
Ох такива хубави постинги ми действат много зареждащо Hug Hug Hug
Микки, много красиви снимки - и двамата са сладури. Grinning
Angel_Dust, честит ви празник и на вас!!!! - мъничко на патерици Embarassed Embarassed Embarassed
Сиса, и вашият голям ден наближава! Party
И на всички останали много  Hug Hug Hug  bouquet
Весел и усмихнат ден!!! Grinning

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 11:11 от Pollia

# 290
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile

вчера не успях да се разпиша и да честитя навреме имения ден на Петра и Камен! Затова днес им желая да носят със здраве името си!

Сиси, добре завърнала се с малък кротък Влади! Наистина звучиш много спокойно и щастливо! Хубаво е, че кака Юлиана приема толкова добре новия член от семейството ви Hug

Поля, ама и при теб малко остава! Отстрани времето не лети, ами направо е яхнало ракета! 

Хубав ден, момичета  Grinning

# 291
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ех, с толкова бременни, а и с малкия Влади на Сиси, чак ми се приисква още едно.  Hug Много ми е мило да чета такива бременно-бебешки вълнения.

Имам питане към мамите на момченцата. Знам, че тук доста свалихте пампите късно. Мисля другия месец да предприемам тази стъпка с Ачо. Чудя се как да го уча - направо прав в гърнето ли? Все попадам на майки, дето са учили бебета и после като може да стои стабилно са учили прав да пикае. А като може да стои стабилно на краката си как да процедирам. Идеи приемам всякакви.

# 292
  • София
  • Мнения: 44 121
Просто виж как ще му е по-удобно.
Филип в началото отказваше изобщо да седне на гърне....научи се да пишка прав, месеци по-късно почнада сяда да пишка на гърнето...сега пък не иска на тоалетната.... но пък прави опити прав в гърнето...пък на тоалетната го е страх да седне, че било много високо....

та....той ще си ти покаже....
само ако е седнал, гледай дупката на гърнето или седалката за тоалетна да е достатъчно голяма...че има разни с едни издадени от пред, както е нашата седалка на нук например....и му е тясно и не може да си пъхне пишата и му се смачка...и изобщо....хич не е за момчета тази седалка.....

# 293
  • Мнения: 3 089
благодаря за честитките. дано наистина са здрави и спокойни деца  Peace

да се включа компетентно темата с памперсите и гърнетата, че тъкмо преди 4-5 седмици махнах памперса на дребсъна.
камен не беше сядал изобщо на гърне у нас /в яслата не знам какво е ставало/, но един ден ми падна пердето, купих 30 чифта гащих от по 20 стотинки и махнах всички памперси. започнах да го слагам през 15-20 минути на гърне и той си пишваше всеки път х 2-3 капки. аз ест. бурно аплодирах бурно и с ентусиазъм. междувременно, той си пикаеше самостоятелно в гащите поне по 1-2 пъти за тия 15-20-минутни интервали, та положението изглеждаше отчайващо. навън го изпикавах като девойка - хванат зад коленцата и в клечаща поза, напомняща му седежа на гърне. напишканите гащи перях, нааканите хвърлях. непрекъснатото напикаване продължи 1 седмица. след туй започна да се случва х 3-4 пъти на ден, след няколко дни имаше само веднъж дневно инциденти, а сега камбата си е съвсем ок. преди около 2 седмици започнах да го държа изправен - да пикае като мъж, но честно казано, по-ми е удобно другоячето, така че у нас пикае в гърне, а навън прав. тая малка пишка, дет се гъне и уж всичко е приключило, а кат се фана да дигам гащите и се опикаваме и двамата, хич не ме кефи, ама кво да правя - мъжете имат пишки, та тъй ще е...

сиси - звучиш спокойно и уверено. това ми харесва. аз бях напрегната и с петра, и с камен, така че не се наслаждавах на майчинството, както е редно да бъде. мисля, че сама си го причиних и затова децата бяха по-нервни от нормалното. нищо де, за третото ще се мъча да поправям грешките си. ако има такова. ако ли не, просто ще знам, че грандиозно съм бъркала с много неща  Rolling Eyes

сиса - за имената на децата - не беше точно тъй. 'петра' я търсихме като име, значение, благозвучие, международност, но бързо намерихме каквото търсим. а историята на камен е много странна. пипа беше може би на месец-два, когато сънувах, че имам син и че той се казва камен. за известно време забравих тоя си сън и един ден, кат се сетих, споделих на филков, че съм сънувала, че имаме син с името камен, а той ми каза, че наскоро е имал същия сън. не вярвам в знамения, но камен си се казва камен тъкмо по тая причина. и да кажа, че тая работа със сънищата и до ден днешен ми се види хахава  Rolling Eyes

# 294
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Маик, сега като те прочетох, и аз така си мисля. Все си викам, ако имам трето, ще го гледам еди как си. И поговорката "Не питай старило, питай патило" си е точно на място и в отглеждането на деца.

# 295
  • Мнения: 11 818
Юлиана днес замина на море и ще имам малко повече време. Усетихме вече ревността на няколко пъти и въобще се опитва да привлича вниманието около себе си. Снощи Георги си дойде да ни види и гушнал Влади му говори нещо, обръщайки се със "слънце" - Юлиана веднага -"и той ли е слънце?!". Simple Smile Но в никакъв случай не е агресивна към бебето, напротив, опитва да го обгрижва и все иска да помага, постоянно се интересува напр. защо не плаче със сълзи, постоянно даваме обяснения на интересни въпроси. Simple Smile
Ето и все пак една снимка няколко минутки след раждането – http://georgi.unixsol.org/diary/archive.php/2009-06-22 Но там изглежда дебелак и много сърдит, а всъщност е съвсем различен, надявам се скоро да пусна нормални снимки, не знам Георги защо е пльоснал точно тази.

Разказах ви и колко е горд дядо Влади, донесе и специален подарък за малкия Влади от Кападокия за спомен с много силни пожелания, включително и - да владее света, както гласи и името им. Ето тук - http://vladi.unixsol.org/turcia2009/ може да разгледате снимки от някои от пътешествиятаму (той е с брада), на който му е интересно, а на 22 юни е описал и къде го е сварила новината, че е има внук - http://vladi.unixsol.org/turcia2009/

Диди, добре ще му е на Ваньо, разбира се, а вие се позабавлявайте, може да ви хареса! Wink
Милейди, силно, силно гуш!!!  Hug Още ви държи в очакване бебони значи..
Sissa, да ти се връща, кой знае, може залисани покрай сватбата, случайно да се появи още едно човече. Wink Пиши Ники вълнува ли се от предстоящото събитие, нейната рокля готова ли е?
Pollia, мисля си, че ще подраниш и съвсем скоро ще гушнеш малката принцеса! Heart Eyes Аз засега не се грижа сама за Юлиана, макар че се случи да останем един цял ден сами и честно казано луднах! Но общо взето все ще има баби покрай мен лятото, освен това Юлиана ще ходи още веднъж тук на море, после май и на Анталия се канят да я водят.. Тук има и жена, която поддържа къщата, така че домакински задължения нямам, даже и една бебешка дрешка не съм изгладила още.. Embarassed
микки, успех с памперса! Аз все още съм респектирана от мъжките атрибути и си задавам много въпроси занапред, но ще помагате.
маик, пропуснах ви на празника, макар че също се сетих веднага за вас! Здраве, здраве, здраве ви пожелавам! Hug Относно майчинството смятам, че си много самокритична и децата със сигурност не са усетили нервността ти, напрегнатостта ти, което е по-важно, ти си прекрасна майка и както съм писала и преди, като те чета ми се искало да съм твое дете. Simple Smile Някак си съм сигурна, че ще имате трето и ти пожелавам вътрешен комфорт! Heart Eyes
Благодаря ви отново за пожеланията, и аз се надявам Влади да си остане така кротичък и добричък, с всеки изминал ден го обичам все повече! Все пак вече се ослушвам и за колики, но дано пък няма като кака си, чакам всеки момент пъпчето да падне.. ох, такива неща от мен, нищо интересно.. Simple Smile
Пожелавам на всички, които вече им се иска - второ, трето.. Hug Много е хубаво, не отлагайте! Wink

# 296
  • Мнения: 9 903
много приятно ми беше да прочета всичко, барабар с пътешествието на гордия дядо Simple Smile

за коликите не мисли и няма да дойдат  Wink а пишката какво, тя си стои в гащите Simple Smile

# 297
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
а пишката какво, тя си стои в гащите Simple Smile
много точно казано!
Сиси, страхотен дядо си имате!
И аз да си похваля Мартина. Вече втора вечер изявява желание и се справя съвсем успешно в къпането на Ангел. Вярно, че след банята аз съм най-мокра  Mr. Green, но е голяма забава. Той във въничката се залива от смях, а тя много сръчно се справя с насапунисването и измиването му.

# 298
  • Мнения: 811
Сиси, с огромен интерес и удоволствие разгледах снимките  и прочетох пътеписа! Имате много як дядо, страшен дух има и вероятно и добро сърце! Как само се радва на кучето-птичар  Grinning И много хубаво се вписва в невероятната красота на пейзажите, на чийто фон се е снимал сам  Wink

# 299
  • Мнения: 506
Сиси, дядо Влади е Уникален и така е разказал/документирал всичко, че в един момент се замисляш дали не си там и ти! Sunglasses

 Аз се по изгубих, но важното е , че сме добре, Криста започна да ходи с кеф на ДГ, весела е, общителна и не толкова нервна, колкото беше!
Ето малко снимки от таз годишната Джулая :
Дългоочакваното слънце, и пак, Криста, ето ме и мен, добре замислена  Joy  

Общи условия

Активация на акаунт