Майчинството - счетоводно - 19

  • 51 802
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 835
(4) При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането.

Така че детето в случая е първо и ще вземете 250лв.

Стики, детето се е родило живо и жената тогава е получила еднократна помощ за раждане  newsm78 - според мен сега ще вземе за второ дете.

Става на въпрос за момента на раждането на детето, за което се взима помощта. В случая когато то се е родило, е единствено, т.е. първо.



 Thinking Не мога да се съглася.

Чл. 13. При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането на детето, за което се иска помощта, независимо дали се отглеждат в семейството на майката, с изключение на случаите, в които детето е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца и за него не е получена еднократната помощ при раждане.

# 106
  • Мнения: 3 835
малко е сложно за обяснение!миналата година имах собствен бизнес и се осигурявах на нисък процент.от декември мин.година не работя но продължавам да се осигурявам.разбрах че ще имам бебе но срока за повишаване на осигурителния процент го изпуснах и сега се оказва че заради 10лв.разлика в осигуровките няма да взимам майчинство.моля ви за съвет


Проявили сте недалновидност! Както казваш, за 10лв. на месец.
Не може да разчиташ на твоята фирма за получаване на обезщетение. Може да сключиш трудов договор с друга фирма. Или да си направиш Договор за управление в твоята.
Посъветвай се със счетоводителя си! Wink

# 107
  • Мнения: 1 170
Elfita, Стики, благодаря ви Peace

# 108
  • Мнения: 6 443
Lady Incandescent ,благодаря ти!  Hug Hug Hug

# 109
  • Мнения: 170
Искам да ви питам за тези смси от НОИ,които пращат за това,4е са превели пари. Какво да направя за да полу4авам и аз такива смси?

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да ви питам за тези смси от НОИ,които пращат за това,4е са превели пари. Какво да направя за да полу4авам и аз такива смси?

тези смси са за това,че са превели пари,да.


на страницаат на НОИ отиваш на СПРАВКИ,после в дясно натискаш Въвеждане/промяна на координати за получаване на съобщения от НОИ за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО

# 111
  • Мнения: 170
Много ти благодаря, Елфита!  bouquet

# 112
  • Мнения: 389

 Някой може ли грубо да ми сметне колко майчинство ще трябва да получа,като  6м -240лв/ майчинство/ +6м -бруто 870????

Като СДБ  е 870*6/129=40.46  Като 90% е 36.41
    а СДН е 681*6/129=31.67
 Кое ще се вземе в предвид ?
 а от тези 240 как се изчислява?

# 113
  • Мнения: 15
Аз не разбрах
има ли такова условие, че трябва 6 месеца преди отпуската да си с непроменяван осигурителен статус за да ти го зачетат.... нещо такова азбрах, но не знам къде да го намеря, за да прочета повече. Thinking

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз не разбрах
има ли такова условие, че трябва 6 месеца преди отпуската да си с непроменяван осигурителен статус за да ти го зачетат.... нещо такова азбрах, но не знам къде да го намеря, за да прочета повече. Thinking

В смисъл да не си си променяла осигурителния доход ли?Няма такова нещо.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

 Някой може ли грубо да ми сметне колко майчинство ще трябва да получа,като  6м -240лв/ майчинство/ +6м -бруто 870????

Като СДБ  е 870*6/129=40.46  Като 90% е 36.41
    а СДН е 681*6/129=31.67
 Кое ще се вземе в предвид ?
 а от тези 240 как се изчислява?

месечно грубо ще взимаш 410 лв обезщетение

# 116
  • Мнения: 389
Elfita , мерси за бързия отговор

# 117
  • Мнения: 347
И аз ще ви помоля за помощ, нещо хич не се справям с тези сметки. Какво (ориентировъчно) обезщетение ще  получавам при 2 месеца 960 лв бруто и 10 месеца 800 лв бруто?

# 118
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте,
Имам много спешен въпрос  Embarassed, сигурно отговора го има някъде, но нямам време да ровя.
В майчинство съм за отглеждане на дете до 2 години. Ако през тези 2 години си родим 2ро дете на каква база се изчисляват болничните за 2рото дете? Питам тъй като фирмата в която се водих до сега преустанови дейност вчера и аз от днес трябва да бъда назначена в нова фирма и ме интересува дали заплатата на която бъда назначена е от значение за болничния за 2рото дете. Надявам се, че ми разбирате въпроса... Embarassed Blush

# 119
  • Мнения: 545
Здравейте,момичета!
Бих искала да ви попитам,молбата за неплатен отпуск за гледане на дете до навършване на тригодишна възраст,в свободен текст ли е?

Общи условия

Активация на акаунт