На БГ баница и арабско табуле световните тайни ние ще разбулим -116

  • 21 396
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 7 880
Монсун аз до преди няколко месеца бях с такива мигренични пристъпи. Много неприятно, чак съм повръщала. Както и да е... Откакто взех да вземам вечер по един аспирин от този профилактичния дето не дразни стомаха, мисля, че американски си купувам ама сигурно има и други, та оттогаз рахатясах. Явно при мене има връзка с правилното кръвообръщение, а може и при тебе да е така.... Иначе преди гълтах какво ли не, дори комбинация между седалгин и лексотан....

Трябва да се поразровя аз из записките си да видя какво ми е говорела баба ми за мигрената. Забелязал съм, че нейните съвети понякога много ми помагат. Например ние на малките деца кога дигнат температура я смъкваме като намазваме цялото телце с белтък от яйце. На петата минута два градуса вече ги няма.

Аааа... Наде бе, ама не разбрах сега тоя слух дето се носи тука, че на следващата среща щели сте да готвите арабски ястия верен ли е последно или не е.

Иначе някой питаше за розмарин в боб. Ние розмарина много го не приемаме у нас, обаче аз пък веднъж в боб яхния вместо джоджен изпуснах босилек и стана нещо страхотно.

А за пухкавото тесто и аз чакам да чуя съвети въпреки, че нямам никакви проблеми с него.

# 271
  • Мнения: 216
Съветите за пухкавото тесто-много месене на една смес от брашно ,прясно мляко(топло),мая,захар и сол-може и други работи да се сложат-но много е важно месенето-трябва бая да се меси -докато стане едно такова меко и топличко Heart Eyes-освен това добавям повечко захар и сол(на мой си вкус) Wink
Дядо ти си по-специалист-ти ще кажеш-нали нещо му говореше на тестото пък го залъгваше Laughing-някъде това бях чела-май с хляба на Пина Wink

Ди-трябва веднага да се консултираш с офталмолог-такива просветвания и болки са знак за очен проблем-без да те плаша при отлепване на ретината се получават просветвания,а пък коано ме боли глава вдигам диоптера Sad(дано не е това)

за уреда за комари-уверих се в неговата незаменимост в Ливан-а ако няма ток с едни горящи като ароматни свещи спирали-иначе,въпреки мрежата на дограмата,мазилата дето уж действат -няма спасение Tired
а локвичката ви-още повече ще привлича комари TiredДано оправите това неприятно нещо Peace

# 272
  • Мнения: 3 215
Лиле, поназнайвам за бедуините, да. Знам и на каква дискриминация са подложени...мога и с факти да говоря,но може да не е интересно. Така,че е нормално да не са от най-любезните  Tired

# 273
  • Мнения: 4
 smile3502....ц..само за манджи ли ще се говори?..4овек ще помисли 4е сме някакви слоници и само ядеме tooth.
сложих малко снимки на който му е интересно да гледа  love001  love001

# 274
  • Мнения: 914
Дала-ми то аз и изпуснах края на темата,ама...как е Раян?А ти знаеш ли от къде идва името Раян,ударението е на ,,я,,нали?



   това  е  името  да  една  от вратите  на  Рая  ,откъдето  ще влизат  саимин,постещите  Peace


# 275
  • Мнения: 689
Дала-ми то аз и изпуснах края на темата,ама...как е Раян?А ти знаеш ли от къде идва името Раян,ударението е на ,,я,,нали?
  това  е  името  да  една  от вратите  на  Рая  ,откъдето  ще влизат  саимин,постещите  Peace


Абе хей Naughty не питам тебе како красива Laughing

Лиле, поназнайвам за бедуините, да. Знам и на каква дискриминация са подложени...мога и с факти да говоря,но може да не е интересно. Така,че е нормално да не са от най-любезните  Tired

И с две думи какво искат?Държава?Къде?

Мона-поуспокоих се за тебе  Crazy Много ми е интересно какво разправя твоя нет-инструктор.Във всеки случай не му се доверявай сляпо,защото вероятно мама го е учила....не,че е лошо де...надявам се,че разбираш.
От кой град е,ако не е лично?
Идва Рамадана,знаеш ли ,,как се пости Рамадан''както каза една гостенка и за специалната групова молитва тогава?

малко билколечение:

Nigella sativa -хаббатул барака



в Уики: http://en.wikipedia.org/wiki/Nigella_sativa

рецепти на английски и още нещо:   http://www.islamicbulletin.org/newsletters/issue_10/blackseed.aspx

общо взето: семенцата са естествен антибиотик,за бебета не се предпоръчват.
Мислех,че ,нашта леля,комшийска ще даде инфо,но я няма:сигурно се възтановява след ,,Султан Масаж,, Grinning

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 16:21 от Water Lily

# 276
  • Мнения: 3 215
Лили, да съм споменала някъде държава  newsm78 С две думи тези неща трудно се обясняват, нали знаеш..ще се опитам все пак малко по-късно от къщи.

# 277
  • Мнения: 1
Дуа, Наде, още от пуберските години фигурирам при куп доктори като 'класически случай на мигрена'. Добре поне, че пристъпите ми не са чак толкова чести, а по време на бременността ми и известно време след раждането бяха изчезнали.

диоптрите ми постоянно се увеличават, но последния път бях направила едно рязко намаление, което го отдадох на напредването на възрастта....започвам да вървя по обратния път към далекогледството явно...

Дядо Хаджия, ако са ти под ръка бабините рецепти, дай някоя, че не обичам да вземам силни лекарства, но не се рови сопециално за мен, само ако са ти под ръка. Един индиец ми беше дал тяхна рецепта, резенчета лимон се загряват в железен съд и се налагат там където боли главата...много важно било съдът да е от желязо, а не от някакъв друг метал.

Свеар, Лили, може и на лични, какви са имената на другите порти на рая, знаех само Раян.

Мона, покрай твоята история за приятелството мъже/жени сетих се една весела историйка.

В Пакистан сегрегацията на половете не е наложена по закон както в някои други държави, но масово се спазва по инерция от огромното мнозинство. Ако момиче говори свободно с момче това означава че тя е готова да се омъжи за него...Та мъжа ми има един познат шофьор на рикша. Веднъж цял ден разкарвал по забележителности една пътешественичка англичанка. Тя си говорела с него много приятелски, че и телефон му оставила, и той естествено си въобразил че му е навита за съпруга. И понеже нямал набелязана девойка за булка, пък и английската мома му се сторила с много благ характер един ден се обажда на мъжа ми и му казва 'английският ми не е достатъчно добър, хайде и се обади и и предложи да се омъжи за мен. Много се хилихме още повече, че въпросния ден беше приключил с пътно-транспортно произшествие, нашият човек точно на финала забил рикшата в някакво друго превозно средство и настанала голяма олелия.

# 278
Момичета, той прекрасно знае, че съм омъжена. някяк си въпросът трябва да се измести от типа на - въпреки това ъ?! Нещо ей такова е.....наистиа е сложно и се чудя как да го постна това....Преди известно време ме пита ни в клин, ни в ръкав - какво мислиш да живееш и да работиш в КСА? АЗ  newsm78 Нищо не казах. Завъртях го на майтап. Ама айде пък сетете се бг майтап с арабин. Ухххх  ooooh! Както и да е - мълча си. Аз доколкото знам е харам да се влюбваш в чужда жена и камо ли пък да я сваляш. И така сме се вкарали в едното нищо двамата....и като каза това - ела тука със семейството си. Той го каза преди 4-5 дена, аз се чудя. Това доброжелателност ли е или начин да ме дръпне за себе си...Не се смейте, аз си се шашкам

# 279
  • Мнения: 689
Олди-ами това ми хрумна,за държава,че тъкмо гледах как част от муританците искат да си правят държава Thinking

Рейн-не знам,искам и аз лични!!!Само един достоверен х-с знам,по-интересното е какво пише на гейта ..

Мона-ми ние тука случаи на приятелство не сме имали,та малко нямаме опит в даването на съвети май...Аз разбирам,че брата не ти вярва за приятелството,с времето ще разбереш,иншаАлла!
От ислямска гледна точка ще е хубаво за твоето семейство да идете там.
Там е по-добре от другите в Гълфа и от финансова гледна точка,така съм чувала.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 18:01 от Water Lily

# 280
  • Мнения: 3 804
Допълзях и аз най накрая-след голямо митлосване-първо по ранни зори по моя часовник в 11 посланника да е жив и здрав ни събра в култ.център-да ни види пак и да поговорим за бъдещето на центъра -аз пък попитах за изборите ,как ще гласуваме.
Понеже обаче каките утре имат последен изпит -а,ако ги оставя в къщи-познайте колко ще у1ат,ги помъкнах с мен,там има и класни стаи та ги паркирах да учат докато аз свърша със срещата.След това отидохме в един парк-и май само ние бяхме лудите в 12.30 да са : там  Mr. Green,целият парк беше празен  освен 2 двойки които обаче ързо се изнесоха,и понеже много печеше дребната се намести под една гъба и игра в пясъка наволя.През  това време аз оба1е хванах девойките и ги изпитах -майка терорист съм си ,какво да се прави  Crazy
После се занесохме на сука и там обиколиме сдобиме се с чехли и хайде в къщи.
нсе вече има и автобуси директно до Йордания-ако искаш да ти взема номерата в София  newsm78

монна защо ли те мислих за по малка  newsm78,и един въпрос ,ако не искаш не отговаряй-каква ти е била религията преди да започнеш да изучаваш исляма  newsm78

Довечера ща кача снимки-че сега съм гроги .

Кой ще пуска новата тема-аз пак мога,но ако изпишете тази ,може и друга да я пусне  Peace

# 281
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
монна, мъжо знае ли за приятел4ето ти? ина4е, отивайте в кса, там не е зле! колко му е 4исто подсъзнаниетона саудито, може да си фантазираме,нали не работи телепатията по арабско!само  на бг  вълна ба4ка ,при това проверено!
лили, историята познава  такива авер4ета! Laughing
 аз не разбах само мюслим семейство ли сте, монна? тогава лесно ще свикнете там ,ако ви подсигури виза и работа!имаме и бг там, няма да останеш без компания!  bouquet

# 282
Марси, естестмвено, че знае...Затова казвам, че е сложно. Никога не лъжа за нищо. Никога.

# 283
Вижте, на ясно съм , че много девойки гаснат ей така по някой арабски младеж, но....мойто е друго. И не знам къде му е началото и къде му края......Знам, че ви е любопитно, но отъкъде да подхвана...Може би - питайте, така.-..м? Просто питайте

# 284
Така..писах поне 4-5 пъти и то все изчезва, не знам защо така....Айде да не ме обвинява никой за нищо. Исламът ми е влязъл под кожата и работя в тая насока....Сега, ако на някой му е терсене......не знам, но аз съм ок. Имате въпроси към мен и вярвайте ми пробвах да отговоря, обаче някак си изчезна поста....пфуууу ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт