Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 15

  • 96 337
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Не се заяждах за заглавието на темата - просто питах, кое според вас ще е по-удобно за родителите. И оставих възможност да прецените.
Поздравления за включването. Аз също мисля, че предишната и вече настояща тема е по-подходяща и насочваща към проблемите, като апелирам и занапред да не се промяня.

# 76
  • Мнения: 796
Не се заяждах за заглавието на темата - просто питах, кое според вас ще е по-удобно за родителите. И оставих възможност да прецените.
Поздравления за включването. Аз също мисля, че предишната и вече настояща тема е по-подходяща и насочваща към проблемите, като апелирам и занапред да не се промяня.
На същото мнение съм Peace

# 77
  • Мнения: 5 531
И аз съм за старото име на темата - по-лесно е за ориентир на новите посетители, а и на нас самите.
Мария вчера пишка много често, сутринта пак беше вир вода опикана до ушите. Днес си пишка нормално, така че ще изчакам още малко да видя на къде тръгват пак нещата.

# 78
  • Мнения: 1 914
Здравейте на всички ние вчера ходихме в Пирогов на контролен преглес за 1г. след операцията и засега нещата при нас са добре и успешни. HugНа преглед сме пак след още 1г.Лошото е че се изчакахме вчера около 4-5 часа,беше ужас.Момчилов чакаха всичките 20 деца отвън пред 101 кабинет. Crazy
Искам също да кажа че вчера там видях и д-р Чаначев,което значи че още работи там. Peace

# 79
  • Мнения: 137
Ели, много се радвам за вас  Hug
Дано всичко лошо да е зад гърба ви  Praynig

# 80
  • София
  • Мнения: 201
:)elica_2007 Честито! Дано е все така!

И на нас ни предстои в края ня годината да минем 1годишния контролен преглед, засега на 6тия месец- всичко беше ОК след операцията на вродена хидронефроза!

В тази връзка, знаете ли кога др Момчилов ще излиза в летен отпуск и дали изобщо ще го прави?

И още нещо - предстои ни МЦГ, искам да ви попитам, тези, които са правили скоро при Анадолийска или в Пирогов, как стоят нещата? Иска ли се направление, има ли престой, антибиотик след това?
Ние първата я правихме при Анадолийска, и понеже беше с ВУР2 сега ни е необходима контрола.Надяваме се да е бил рефлукса вследствие на хидронефрозата.

И последен въпрос - можете ли да ми кажете за 'прекъсването на струйката при уриниране', в крайна сметка за какво говори това, и въобще говори ли?


Радвам се завърнатото старо заглавие, бях ви изгубила за кратко!

Дона, познавам те, вие с Христиан, заехте леглото в 1стая след нас, ноември в Пирогов:)Поздрави!

КрасиМа, къде се загуби?

Поздрави на всички, здраве и радост!

# 81
  • Мнения: 796
MaLe, много се радвам, че се разпознахме! Опасявам се, че тогава бях доста притеснена и не знам какво съм казала като сме се запознали Embarassed
Това за струйката ме притеснява и мен. При Христиан не е всеки път, но също много често забелязвам еднократно прекъсване на струйката при пишкане.
Относно хидронефрозата, питам се след като бъде отстранен оперативно проблема, който я поражда - било то ВУР или стеснение на уретер, та, след като причината вече я няма, в легенчето задържа ли се още урина и защо? Самото легенче си остава разширено поради това, че дълго време е било така и доста дълго време ще отнеме да си възвърне нормалния вид, ако изобщо това стане. Но задържа ли се все още урина?
В понеделник пуснах урина на малкия и излезе 10^3 Klebsiella oxytoca. Направо се побърках. Това, че пишеше несигнификантна стойност въобще не ме успокоява. Преди операцията му се изолираше Klebsiella pneumoniae. Вчера пуснахме пак, урината е стерилна. В понеделник пак ще направим тест.

# 82
  • Мнения: 4 215
Според моята логика ако прекъсва струйката при уриниране има проблем с мехура. Или да няма сила изтласкващия мускул или да  има стеснение на изхода Thinking

# 83
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Относно прекъсването при уриниране на мен ми беше обяснено, че в този момент се получава връщане на урина по пик. пътища, което май няма връзка със задръжката на урина, защото моето дете пишкаше известно време след операцията накъсано, но бързо спря да го прави, доката задръжка на урина имаше до скоро, 2,5 г. след операцията. Това е просто мое мнение по въпроса, но аз не съм специалист все пак.

# 84
  • Мнения: 796
Bory_V, а питала ли си защо толкова време след операцията е имало задръжка на урина?
Преди операцията Христиан много се напъваше докато пишкаше. След операцията спря да се напъва. Още докато бяхме в Пирогов разбрах, че по принцип при стеснение на уретрата се получава такова напъване и естествено попитах какво е положението при нас. Д-р Панчев, който асистира на д-р Момчилов при нашата операция ме увери, че са "погледнали всичко, и пикочния мехур" по време на операцията и че всичко било наред. Дано. Praynig

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 00:26 от Дона

# 85
  • Мнения: 5 531
Дона вярвам че е така. Панчев следи Мария години наред вече, аз много му вярвам. Независимо къде я водя, винаги всичко обсъждам след това с него. Момчилов също е много добър специалист, вярвам че са си свършили добре работата Peace

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 23:45 от marychery

# 86
  • София
  • Мнения: 201
MaLe, много се радвам, че се разпознахме! Опасявам се, че тогава бях доста притеснена и не знам какво съм казала като сме се запознали Embarassed
Дона, не се притеснявай , нищо не си казала, нито даже сме се запознавали съвсем официално, важното е, че сме били там за добро и оттук на сетне все по-добро да е...!

Относно прекъсването на струйката...би ли могло тогава да има връзка с ВУР-а? Аз лично нямам обяснение от доктор, който да казва, че това е проблем, дори мисля, че  и при нас -възрастните и хората без пикочни и бъбречни проблеми също може да имаме такова прекъсване...

Поздрави на всички!

# 87
# 88
  • Мнения: 796
Пак относно прекъсването на струйката при пишкане - и аз мисля, че е нормално да прекъсва, но, с извинение, например при мен това понякога това става по-скоро накрая, а при Христиан някак по средата newsm78

# 89
  • Мнения: 7
здравеите.по принцип съм нова тук.бих искала да участвам специално в този форум т.като съ с моето момченце претеглихме много и не нам как ще бъдем за напред.но далбоко в себе си се надявам всичко да е било лош спомен с хубав краи.т.като отдавна живея в чужбина някои термини не са ми ясни например вур,за да мога да кажа за нашите патила и да дам съвет може би.благодая предварително.

Общи условия

Активация на акаунт