Рим - трета тема

  • 85 720
  • 803
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 491
Мацки, довечера ще си поиграя и ще сканирам карти, чертежи и схеми, защото хич няма да мога да ви обясня, пък там забравете някой да успее на английски освен ако  не владеете италиански  Laughing
Котрал има в 00.30ч; 1.15ч; 2.30ч; 3.45; 9.00 и няколко дневни. Това е началният час на тръгване от гара Тибуртина и след не повече от 10-тина минути е на гара Термини и от там директно спира на летището. Този котрал, който взехме беше от 3.45, но пък ако човек не иска да се бърка за шатъли и таксита е много добра алтернатива. Такситата може и да са 40 евро до летището, но това е дневната тарифа. Във времето, в което се тръгва, за да се хване полета на Уиз, се води нощна тарифа и начисляват 30-40% върху тези 40 евро. Та както вече писах, целият ми трансфер от летището до хотела (все пак моят хотел беше на 3 мин нормален ход от Термини) и обратно до летището излезна точно 35,50 евро!
На Фиумичино спирката е една и е точно пред терминал В  Mr. Green (както моя мъж рече "паднахме си на ... със спирката")

Тюх, Lana, да беше казала  hahaha  Ама, аз стигнах до шопинг-центъра, защото ми казаха, че евентуално там ще има магазин за джаджи за хобито ми, но уви ... Рим посещавам за втори път и като си тръгвахме детето искаше още да останем, та се договорихме да учи, да изкарва добри оценки, пък след три-четири години ще видим ....  Mr. Green

Този път посетихме няколко обекта, които миналият път с мъжо просто гледахме от вън, а колко още много останаха ... не е истина  ooooh!  Laughing

В зоологическата градина и тримата бяхме като малки деца на жирафите ... Айде детето иди-дойди, на 7 и половина е, ама ние с мъжо на по 30 и канче, и подскачаме, снимаме, гледай-гледай, ау виж .... луда работа. Тяхната зоолгическа няма нищо общо с нашта както се досещате, но секцията Африка и Австралия беше затворена за реконструкция и не можахме да видим кенгуруто и зебрите ... Терариума е изнесен по встрани и се заплаща допълнително към билета ако искаш да го разгледаш. И там беше много интересно, особено колекцията от отровни жаби ... Но пък е скъпо, за тримата билетите + терариума излезнаха 35,50 евро....

Ох, мога още много да разказвам, но трябва да тръгвам за месечна консултация ... Вие питайте, пък аз довечера ще се включа с километричен пост със обещаните сканирани карти  Mr. Green

# 121
  • София
  • Мнения: 320
violetblue   -супер си. Много ценна информация от първа ръка Hug

# 122
  • У нас
  • Мнения: 304
violetblue,супер си!Огромно  smile3525 !Трансфера до Фиумичино си е голяма въпросителна и твоя пост ми идва много положително!Ще задавам още въпроси ,ама първо да ги систематизирам.  Thinking

# 123
  • Мнения: 1 491
Ха добър вечер  Mr. Green
Просто не знам от къде да започна ....

По съвет на мъжО -
  • В туристическите информационни центрове, които представляват будки наподобяващи вестникарстките владеят английски и могат да дадат изключително ценна и полезна информация! Има и на Термини, след магазин Upim в посока 24-ти перон, вътре в залата!
  • На някои карти има грешка в печата и имената на улици е разменено! Ще ви излъжа, кои точно са, но така обикаляхме около 3 часа да търсим един магазин  Crazy


Обещаните сканирани карти:
- бялото поленце - piazza Cinquecento
- маркираното с Х - piazza Cinquecento срещу Museo Nazionale Romano
- нескопосано обяснение в картинка  Mr. Green

Сега да се помъча да обясня. Официално спирката на Котрал се води така на пиаца Чинкуеченто, срещу музеят. Пилоните за Котрал, чиито табла съдържат разписанието и информацията за билетите са боядисани в тъмно синьо. Самите автобуси на Котрал са от типа туристически с две врати - при шофьора и по-назад. Боядисани са в тъмно синьо и на тях пише Cotral!!! На автобуса на електронното табло не пише номер, а дестинацията - летище Fiumicino На автобусите от градският транспорт пише atac и естествено имат повече врати. Внимавайте - почти всички, с които говорихме и разпитвахме бъркаха Fiumicino със Ciampino! Поради текущ в момента ремонт точно на спирката, видимостта е изключително ограничена. Ние, лудите глави, чакахме два от дневните автобуси, за да говорим със шофьорите, но точно защото не се виждаше добре, а и обясненията, които получихме бяха много повърхностни, не хванахме нито един от тях. Де факто нощният автобуса подхожда от viale E. de Nicola, влиза в Термини, към спирките на автобусите, подминава отделните "перони" и излиза от изхода на автогарата и поема по via Cavour. Автобуса сам не спира ако не му махнеш!!! Знаехме, че трябва да е на Термини около 10 мин след като потегли от Тибуртина, и към 3:55ч мъжО реши да се разтъпче ... и добре, че реши, защото сигурно щяхме да го изпуснем  ooooh!
Ние бяхме си заделили 50-60 евро за такси, просто за всеки случай, след като не можахме да хванем нито един от дневните автобуси..... Та съвета ми, ако ще има такива, които да решат да използват Котрала - застанете така, че да имате видимост във всички посоки на спирката!

hr_ina, ще ти отговоря тука, защото информацията може да представлява интерес и за още някой, пък аз много егоистично от моя страна, хич не ми се пише по два пъти  hahaha
За безплатното при децата - не мога да бъда сигурна. Като купувахме билетите за Леонардо Експрес, му разправям два билета за възрастни и един детски, а той ме пита на колко години е, и като казах 7, той рече "Фрии то тен". За платените обекти ... Ние специално с Roma Pass като отидохме на първият обект ни поискаха паспорта на детето за удостоверяване на възраст, за да й издадат безплатен билет!
Детето изключително много се изкефи на зоологическата градина, хареса й Колизеумът, във всички музеи, в които бяхме, стига някой през цялото време да четеше табелките и да разказва, а и разказите които от обща култура знаеме ... Въобще подуха ни се езиците от говорене, приказки и разкази на мене и на мъжо  ooooh!  От всички фонтани, които обиколихме, я впечатлиха само тези на Треви, с костенурките и Acqua Paola. Никакъв външен монумен не можа да я трогне. В Пантеона през цялото време мрънкаше, че е време да се яде сладолед и трябва да си тръгваме  ooooh! Друго какво бих могла да ти кажа, все пак мойта е едва на 7 и половина, пък твойта ще отива към 11г. Много са различни децата в тези възрасти. Като цяло държанието на Емма в Рим беше перфектно и изключително послушна, но милото последните два дена вече не издържаше вързано за ръката на майка си или баща си  ooooh!  Мен такова шубе ме тресеше относно това да не изчезне, да не я откраднат или да се изгуби, че ... Само дето не я бях вързала с белезници за мене  ooooh!

Иначе и по-напред съм писала, бяхме отседнали в хотел Scott House. Хотелът е две звезди, резервирах си го през Posoka.com и цената която платих тука в лева, няма нищо общо с тази която се иска по принцип в евро! Предишният път бяхме в хотел с три звезди, и аз едва ли не очаквах този поне малко да се доближава до предишният... Но за това, за което го използвахме - спане, е добра оферта. Единствено климатика беше на последни издихания, но пък там не знам защо са решили, че ще работи най-добре на широко отворен прозорец  newsm78 Климатика беше без дистанционно, пускат го като си вземеш ключа от рецепцията и го спират като дадеш ключа при излизане. Локацията му е просто перфектна - на 3 мин бавен ход от Термини (мъжът ми се шегува, че той едва ли не лазейки взимал разстоянието от Термини до хотела за 3 минути  hahaha )

Говорих за сладоледа.... Ето ТОВА е сладоледаджийницата, от която всеки ден ядяхме сладолед, а нашият татко кремчета. Всичко е собствено производство. Пробвали сме на много места сладоледи с мъжът ми като бяхме преди две години, но това си остава фаворитният ни магазин за сладолед и кремчета  Mr. Green

Roma Pass - Ако някой реши да се възползва от тази оферта, а и има възможност да разбере кои са скъпите обекти, да отиде на първите два най-скъпи, защото с тази карта те са безплатни! Едно от скъпите според нас е Mercati di Traiano, защото с намалението на картата платихме по 9 евро на човек.

За момента това се сещам, и наистина питайте докато ми е свежо в главата и не съм забравила. Стига да знам ще ви кажа  Peace

Обещах ви километричен пост  Mr. Green

Аааааа, да ЕТО ви мааааалко снимки

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 423
violetblue, разгледах ти снимките (много са хубави), сравних с моите и се замислих колко различен поглед имаме хората за едни и същи неща  Simple Smile

# 125
  • у дома
  • Мнения: 258
violetblue, страхотни снимки и много добри обяснения! Много благодаря! Като осъзная инфото, ще питам, ако се сетя нещо коетоо да ме притеснява!!!
Мерси и за сканираните карти и скици!!! Супер си!

# 126
  • Мнения: 330
Това е следващата ни екскурзия, ще следя темата. Момичета много полезна информация давате.  bouquet

# 127
  • Мнения: 1 491
Извинете момичета, малко встрани от темата ....


Miglena18, моля те изчисти си пощата, ако искаш да получиш ЛС!!!

# 128
  • Мнения: 409
Violetblue, страхотни снимки! Много благодарим и за сканираните карти!   bouquet

# 129
  • Мнения: 2 577
Привет момичета  Hug
Страхотна тема  Peace

Предстои ни полет в края на месеца, но само билетите съм осигурила. Ще бъдем с баткото, който е на 12 и едно приятелско семейство. Колебаем се още хотел или апартамент да наемем. Тия дни вече трябва да резервирам и да планирам престоя.

Връщам се да изчета темите  Hug

# 130
  • Мнения: 1 491
Момичета, след като беше отправен към мен въпрос за обществените тоалетни и тука да кажа:

Съветвам ви да си закупите ето
ТАЗИ карта, която съдържа маршрута на автобусите от градската мрежа и има карта с обществените тоалетни.
Много е полезна, ние предимно по нея се ориентирахме за автобусите.

# 131
  • София
  • Мнения: 320
Момичета вижте тук  http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2

Не е ли безплатен COTRAL  с  ROMA PASS  от 25 EUR? или се бъркам ?

# 132
  • Мнения: 1 491
Момичета вижте тук  http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2

Не е ли безплатен COTRAL  с  ROMA PASS  от 25 EUR? или се бъркам ?

Да, но ... Във времето, в което се каца на Фиумичино с Wizz air, гишето от където може да бъде закупен Roma Pass е затворено. Отваря чак в 9.00 часа! Самата карта Roma Pass е валидна 3 дни от дата на валидиране на билета (когато го пуснеш в машината на метрото/автобуса/трамвая)
При условие, че пристигнеш примерно в понеделник сутринта, стоиш на летището до 09.00ч, за да отворят гишето, купуваш си картата, обикаляш в остатъкът от деня без почивка; вторник по същият начин и в сряда сутринта ти е самолета, ЕДИНСТВЕНО тогава тази карта ще ти важи за безплатно, защото тя ще е валидна до сряда вечерта около полунощ.
Ако си по друг сценарии от описаният горе (защото нашият самолет кацна в 06.35ч, Wizz air) то тогава ще трябва да помислиш за платен вариант на транспорт до града и обратно до летището!

# 133
  • Мнения: 2 031
Най-накрая и аз да се запиша в темата.Преди седмица се завърнахме от Рим и благодарение на всички момичета писали по темата си изкарахме много хубаво.Искам да ви кажа,че за първи път си организирахме самостоятелно пътуване и бях много притеснена,но се убедих лично в предимствата на такова пътуване и вече само така ще си организираме.Самолетните билети вече е ясно,че са от Wizz air,хотел резервирахме презhttp://www.booking.com/city/it/rome.html?sid=c571fc35bd17ace674a … 65d5;city=-126693.Хотелчето беше много симпатично,на една крачка от площад Навона и Кампо де Фиоре и на пешеходно разтояние от всички забележителности.Поради ранните полети си организирахме транфер оттук-на отиване ни чакаха на летището,а на връщане пред хотела в уречения час.Когато пристигнахме оставихме куфарите в хотела и хукнахме да разглеждаме.Първото нещо,което направихме е да си вземемhttp://www.romapass.it/?l=en.Това е една много полезна карта и съветвам всички да си я вземат.Цената е 23 евро,но си ги избивате още със втория музей.Със нея ние минахме безплатно Колизеума,Палатино и Форума и Галерия Боргезе.От тук нататък имате намаления на музеите.Не важи само за Ватикана и Ватиканските музеи.Първите три дни обикаляхме пеша,а после си активирахме картата за транспорта и обикаляхме целия град с всички видове транспорт който се сетите.Излишно е да казвам колко ме впечатли този град,но най съм очарована от Ватикана,Сикстинската капела,Колизеума,Фонтана Треви и Испанските стълби.Някой питаше в темата за МОЛ-ходихме на един Porta di Roma с автобус 38 от Термини и се слиза на последната спирка.Пътува се около 50 мин.Много е хубав.Поста ми стана доста дълъг затова ако се сетя нещо ще пиша пак.Ако някой има въпроси да пита и снимките по-късно ще кача.

# 134
  • София
  • Мнения: 320
roxy_68  хич не ти е голям поста , особено за такива на които им предстои скорошно пътуване като мен на 18-ти.

Хубаво сте изкарали, личи от поста ти. Ние май ще улучим циклона и поройните валежи Confused

Ползвахте ли туристическия автобус 110?Нашият хотел е на Виа Национале близо до Термини и замислям първият ден дали да не го ползваме ,хем ще набележим местата ,които ще харесат.

violetblue  -  Благодаря за разяснението. Естествено , че пропуснах малката подробност за 3-те дни , в които важи ROMA PASS. Няма да можем да я ползваме за Котрал, но той не е и толкова скъп .

Поздрави на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт