Как уЧите вашите бебета да си мият зъбките

  • 2 354
  • 38
  •   1
Отговори
  • Австрия
  • Мнения: 143
Ние сме веЧе на 1г. и 5м.Имаме 12 зъбЧета,но все оште не сме ги поЧиствали
разкажете как го правите вие и кога запоЧнахте.благодаря предварително  Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 541
 Започнах,когато беше на 7 м. и имаше един зъб.

# 2
  • Мнения: 2 090
Започнах около една годинка да мия зъбките,6 имаше тогава бебето.Начина е един-има специални силиконови накрайници за пръста,и специална бебешка паста без флуор,и с тях става почистването.Как го правех-като при възрастните,с доста по-нежни движения обаче,сутрин и вечер, Wink

# 3
  • Мнения: 11 017
Първите 2 зъба на дъщеря ми се появиха почти едновременно, когато беше на 11 м. Започнах да й ги мия с паста Ненедент и силиконовия накрайник към нея. По-късно го сменихме с малка четка за зъби.

# 4
  • Мнения: 1 341
Започнах да й ги мия с паста Ненедент и силиконовия накрайник към нея. По-късно го сменихме с малка четка за зъби.
Дъщеря ми беше на 8м. и действах по горе описания начин.

# 5
  • Мнения: 1 740
Все още сме само с 2 зъба , но мисля вече да почвам да му ги мия с паста Ненедент и силиконовия накрайник към нея.

# 6
  • Мнения: 288
След навършване на една годинка започнах да правя опити да мия зъбите на детето , но то непрекъснато ревеше и не даваше . Голям зор видях . Сега няма проблеми , свикна да ги мие сутрин и вече , но измислих една игра - докато четкам зъбите му пея песнички на английски или броя , пак на английски. На Диди му е забавно и вече не протестира Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
На около 7-8 месеца започнах с Ненедент и силиконовия накрайник по време на банята вечер. На него явно му харесва, защото когато види накрайника на пръста ми отваря уста  Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Започнах доста късно, около годинката, а малката има зъби от 6 месечна. Започнах да и ги мия аз, с "Ненедент" (паста без флуор и става за гълтане). И до днес и ги мия аз,когато приключа и давам четката да се самообучава  Laughing

# 9
  • Мнения: 991
На дъщеря ми зъбките се показаха чак след като навърши 10 месеца. Не съм я мъчила да я уча да си мие зъбите. Имаше си четка и паста, давахме й четката да си играе с нея. И много често сме си миели зъбите пред нея. Сега това й е любимо занимание. Сутрин и вечер идва с мен или баща си в банята, качваме я на плота, слагаме паста (от нейната) и тя започва да си търка зъбките. Просто сега е на вълна да ни подражава във всичкоSimple Smile Мине се не мине и почва да вика "тети" и да сочи четката. И не мирясва докато не си потърка малко зъбкитеSimple Smile)))

# 10
  • Мнения: 8 999
До три години ги почиствах аз, с тензухена пелена, намотана на пръста ми. Като тръгнаха на детска градина, започнах да ги приучвам да се мият с четка и паста. Все още не могат добре да се четкат. Дори аз самата едвам покривам критериите на моя стоматолог за добре и качествено измити зъби. Затова често помагам на децата, като им придържам ръцете и движа вместо тях четката. Явно ни делят години от самостоятелната грижа за чистота на зъбите.

# 11
  • Мнения: 693
Започнахме на 9 м.,  имаше 4 зъбчета. Четкаме ги със силиконов напръсник и паста Ненадент всяка вечер след хранене.
Умира от кеф по време на процедурата. Mr. Green

Мисля, че сте позакъсняли мъничко Rolling Eyes

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Започнахме на 9м., тогава вече имаше 2 големи зъба.
Вече сам си ги "мие" давам му четката и той търка Crazy, после аз повтарям след него.

# 13
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Мием си зъбите групово, дребният е особено усърден. Бяхме със силиконовия накрайник, но скоро купих 2 малки четчици- с едната аз му търкам зъбките, другата той я размахва и я завира в устата си.  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 763
Започнах да му мия зъбите на 7 месеца с паста "Ненедент". Вече имаше два големи зъба. До годинката миех със силиконов накрайник, после купих детска четка. Още не го уча да си ги мие сам, не знам кога ще започна.

Общи условия

Активация на акаунт