Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 352
 Eднократната помощ за живородено дете включва ли се към сумата на доходите при подаване на молба за детски?
  Също детските получавани през предходната година?
Помощите получени по Закона за семейните помощи за деца - еднократна за раждане, детските, еднократна за бременност, месечните за гледане на дете до 1 година не се включват в брутния доход.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 229
  Благодаря ти много  Simple Smile
 
Цитат
месечните за гледане на дете до 1 година
, това деветдесетте процента от заплатата до навършване на една година на детето ли е? Тук включват ли се и парите получени за болничния 45 дни преди термин?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 352
  Благодаря ти много  Simple Smile
 
Цитат
месечните за гледане на дете до 1 година
, това деветдесетте процента от заплатата до навършване на една година на детето ли е? Тук включват ли се и парите получени за болничния 45 дни преди термин?
Това не са 90% те процента от заплатата, а месечна помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца /тази помощ е за неосигурени майки и за майки който нямат 12 мес. осигурителен стаж./. Двете неща за съвсем различни, първото е обезщетение за бременност и раждане по КСО /целия период т.е 410 дни, вкл. и 45 дни преди термин се включват в брутния доход/, а второто месечна помощ по ЗСПД.

# 63
  • Мнения: 6 274
Това не са 90% те процента от заплатата, а месечна помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца /тази помощ е за неосигурени майки и за майки който нямат 12 мес. осигурителен стаж./. 

И е в размер на минималната работна заплата.  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 352
Това не са 90% те процента от заплатата, а месечна помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца /тази помощ е за неосигурени майки и за майки който нямат 12 мес. осигурителен стаж./. 

И е в размер на минималната работна заплата.  Peace
Месечната помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца е 100 лв. Размерът на еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка е 12 месеца по 240 лв. - 2880 лв., а еднократна помощ за отглеждане на близнаци до навършване на една година е 12 месеца по 100 лв - 1200 лв..

# 65
  • Мнения: 6 274
Това не са 90% те процента от заплатата, а месечна помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца /тази помощ е за неосигурени майки и за майки който нямат 12 мес. осигурителен стаж./. 

И е в размер на минималната работна заплата.  Peace
Месечната помощ за гледане на дете до 1 година по Закона за семейните помощи за деца е 100 лв. Размерът на еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка е 12 месеца по 240 лв. - 2880 лв., а еднократна помощ за отглеждане на близнаци до навършване на една година е 12 месеца по 100 лв - 1200 лв..

Извинявам се, грешката е моя.  Embarassed ooooh!
Не знам защо реших, че говориш за тези, които се осигуряват на минимална работна заплата, и направо си пляснах отговора.  Embarassed
Извинявам се още веднъж - имах предвид тези, които са на минималната заплата.

# 66
  • София
  • Мнения: 12 229
  Благодаря ви за отговроите, днес успях да подам документите за детски, дано правилно съм сметнала нещата и ме одобрят, че съм на границата  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 18
Ех ,само да пиша какво се случи днес в социалните. Трябва да подавам наново молба-декларация за детски, когато ноември подадох за двете деца било да приравня бебо с батко му, а молбата на батко била до април месец, на мен ми беше ясно, че молбата на големия ми син старата е до април, но след като писах доходи до ноември помислих ,че на големия старата молба не важи в смисъл, че приравнявам баткото с бебето, но не не съм разбрала, приравнявала съм бебето с баткото. Ами така да са им честити моите детски този месец(в смисъл на държавата). А да аз не съм от София:).

# 68
  • Мнения: 6 274

Правила и политика на Форумите



8. Забранено е пускането на теми и мнения, съдържащи краен агресивен национализъм, ксенофобия и антисемитизъм, теми с расистка насоченост, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, етническа и всякакъв друг вид дискриминация, омраза и нетолерантност, теми и мнения, целящи създаване на смут и предизвикване на страх, подклаждане на масова паника, както и теми и мнения с линкове към сайтове, съдържащи подобни елементи.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 15:53 от Double with Cream

# 69
  • Мнения: 1 479
Моля за компетентен сьвет! PraynigПреди малко се вьрнах от ДСП "Младост" и сьм бясна #Cussing outОт 2004-та до днес не сьм имала никакви проблеми с подаването на документи за детските.За последните 12 месеца назад сьм била:майчинство с 2-ро дете,използван платен год.отпуск/натрупан по време на майчинство и с 2-те ми деца/,напускане на работа /по мое желание/,регистрация в БТ и сьм взела четири м-но обезщетение от НОИ.Представих им документ-УДОСТОВЕРЕНИЕ ,с входящ номер и т н. от бившата ми работа,за доходите ми от там.В УДОСТОВЕРЕНИЕТО ПИШЕ ВСИЧКО,което сьм получила преди напускане.Заядоха се за следното:Да им представя заповед,че сьм с прекратен ТД и,че не сьм взела обезщетение и от ф-та при напускане Crazy Rolling Eyes Shocked Twisted Evil CloseЕстественое,че имам такава заповед,но тя или е в НОИ,или в БТ.И компютри нямат в момента #2gunfire :crazyeyes Веднага,ако влезнат в нета ще научат статуса ми в момента.Сьс ново Свидетелство За Сьдимост,като си от София-никакви проблеми,за някакви минути ми свьршиха работа.От кьде да им измисля заповед за прекратяване на договорьт ми по мое желание?Не знам какво да правя!? newsm78

# 70
  • Мнения: 88
Привет на всички!
Обръщам се с голяма молба към вас-дано с въпросите си не повтарям вече коментирани теми.Питанките са ми следните:
-студентка съм редовно обучениеи получавам 70лв помощ (стипендия)като майка на дете под 6год-трябва ли да ги оповестявам в декларацията като доход
-и ако да какъв документ от университета трябва да представя
-другият ми въпрос е :прави ми впечатление че сумата в картата по която ми превеждат детските не се променя вече два месеца-към кого трябва да се обърна според вас?
Благодаря предварително!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 352
Моля за компетентен сьвет! PraynigПреди малко се вьрнах от ДСП "Младост" и сьм бясна #Cussing outОт 2004-та до днес не сьм имала никакви проблеми с подаването на документи за детските.За последните 12 месеца назад сьм била:майчинство с 2-ро дете,използван платен год.отпуск/натрупан по време на майчинство и с 2-те ми деца/,напускане на работа /по мое желание/,регистрация в БТ и сьм взела четири м-но обезщетение от НОИ.Представих им документ-УДОСТОВЕРЕНИЕ ,с входящ номер и т н. от бившата ми работа,за доходите ми от там.В УДОСТОВЕРЕНИЕТО ПИШЕ ВСИЧКО,което сьм получила преди напускане.Заядоха се за следното:Да им представя заповед,че сьм с прекратен ТД и,че не сьм взела обезщетение и от ф-та при напускане Crazy Rolling Eyes Shocked Twisted Evil CloseЕстественое,че имам такава заповед,но тя или е в НОИ,или в БТ.И компютри нямат в момента #2gunfire :crazyeyes Веднага,ако влезнат в нета ще научат статуса ми в момента.Сьс ново Свидетелство За Сьдимост,като си от София-никакви проблеми,за някакви минути ми свьршиха работа.От кьде да им измисля заповед за прекратяване на договорьт ми по мое желание?Не знам какво да правя!? newsm78
В някой ДСП та вместо заповед за прекратяване може да се представи и трудова книжка, там е описано кога е прекратен договора и на последните страници на книжката се вписва дали има изплатени обезщетения. Така че от там може да се види. Попитай ги.
Другия вариант е да вземеш от бившата си работа копие от заповедта заверено с вярно с оригинала.

# 72
  • Мнения: 1 479
Моля за компетентен сьвет! PraynigПреди малко се вьрнах от ДСП "Младост" и сьм бясна #Cussing outОт 2004-та до днес не сьм имала никакви проблеми с подаването на документи за детските.За последните 12 месеца назад сьм била:майчинство с 2-ро дете,използван платен год.отпуск/натрупан по време на майчинство и с 2-те ми деца/,напускане на работа /по мое желание/,регистрация в БТ и сьм взела четири м-но обезщетение от НОИ.Представих им документ-УДОСТОВЕРЕНИЕ ,с входящ номер и т н. от бившата ми работа,за доходите ми от там.В УДОСТОВЕРЕНИЕТО ПИШЕ ВСИЧКО,което сьм получила преди напускане.Заядоха се за следното:Да им представя заповед,че сьм с прекратен ТД и,че не сьм взела обезщетение и от ф-та при напускане Crazy Rolling Eyes Shocked Twisted Evil CloseЕстественое,че имам такава заповед,но тя или е в НОИ,или в БТ.И компютри нямат в момента #2gunfire :crazyeyes Веднага,ако влезнат в нета ще научат статуса ми в момента.Сьс ново Свидетелство За Сьдимост,като си от София-никакви проблеми,за някакви минути ми свьршиха работа.От кьде да им измисля заповед за прекратяване на договорьт ми по мое желание?Не знам какво да правя!? newsm78
В някой ДСП та вместо заповед за прекратяване може да се представи и трудова книжка, там е описано кога е прекратен договора и на последните страници на книжката се вписва дали има изплатени обезщетения. Така че от там може да се види. Попитай ги.
Другия вариант е да вземеш от бившата си работа копие от заповедта заверено с вярно с оригинала.
PeaceНяма как да взема на ново такава заповед,защото ф-та нещо фалира.......Всеки може да прочете и в нета за фалита.Но оригинальт ми е в НОИ и утре ще ходя при тях.Там са любезни и се надявам да не ми образуват нерви Praynig

# 73
# 74
  • София
  • Мнения: 12 229
  Да попитам нещо. Нали когато таткото е в 15-дневния отпуск за раждане на дете се изплащат за тези дни парите от НОИ, а от работодателя се получава другата половина от месеца. Защото моят мъж си е получил половината заплата от НОИ и цялата от работодателя...

Общи условия

Активация на акаунт