Германска нова медицина - 4 част

  • 75 642
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 652
И  аз имам един въпрос-не6то не мога да се ориентирам Thinking
Какъв конфликт е уринарната инфекция ,тип цистит' с болка_
Става дума за малко дете, болката е еднократно, до изпи6ккване на огромно колиЧество урина, и не продължава.
Изследването на урината ,както и посявката е ОК.

Циститът на биологичен език е свързан с невъзможност да маркираш (припикаеш) територията. Знам, че имаш близнаци и може би нещо не са могли да поделят - играчка например или друго, което смятат за своя територия.

# 481
  • Мнения: 936
Ако е цистит, но може и да не е... Тя пише `тип циститна болка`.
(ако не бъркам, мисля, че при цистита трябва да има бактерии, а тук няма)

# 482
  • Мнения: 2 652
Ако е цистит, но може и да не е... Тя пише `тип циститна болка`.
(ако не бъркам, мисля, че при цистита трябва да има бактерии, а тук няма)

Ами болката при уриниране е точно тип циститна. Пак е свързано с пикочния мехур.

И преди съм казвала - при такива проблеми сокът от червена боровинка действа уникално бързо. Понеже сега няма пресни (освен ако няма замразени), може да се направи нещо като ушаф от сушени боровинки.

# 483
  • Португалия
  • Мнения: 4 383
Казвам'тип циститна болка' ,за6тото аз го определям така, според собственият ми опит с цистит.
Но,ако е териториален конфликт-това ознаЧава ли,Че докато се науЧи  да си дели не6тата със сестра си, все 6те рецидивира?
За втори път се слуЧва, но предният път бе6е  заради друго детенце newsm78

# 484
  • Мнения: 936

И преди съм казвала - при такива проблеми сокът от червена боровинка действа уникално бързо.


Пропускаш нещо важно - сокът от АМЕРИКАНСКАТА червена боровинка ...   Joy(нали така рекламират онези баламурници).

# 485
  • Мнения: 2 652
Казвам'тип циститна болка' ,за6тото аз го определям така, според собственият ми опит с цистит.
Но,ако е териториален конфликт-това ознаЧава ли,Че докато се науЧи  да си дели не6тата със сестра си, все 6те рецидивира?
За втори път се слуЧва, но предният път бе6е  заради друго детенце newsm78

Не знам какво да ти кажа. Ако зачестят тези състояния значи се попада на следа. Т.е. конфликтът рецидивира ("хронифицира"). Може би трябва да вложиш много усилия в тази насока, явно това му е "слабо" място, въпреки че с толкова малки деца никак не е лесно. Изобщо, с близнаци си е доста трудничко.



И преди съм казвала - при такива проблеми сокът от червена боровинка действа уникално бързо.


Пропускаш нещо важно - сокът от АМЕРИКАНСКАТА червена боровинка ...   Joy(нали така рекламират онези баламурници).

О, не. Имаме си прекрасна българска червена боровинка - за справка тук. Аз лично съм пазарувала по няколко щайгички в сезона и сега имам замразени във фризера.

# 486
  • Мнения: 2 176
Според мен би трябвало да е решен конфликта - обилно уриниране.  Или греша?Rolling Eyes

# 487
  • Мнения: 440
Моят син е на 14 години и има много пъпки - по лицето,ръцете и гърбът.Водих го на кожен лекар,мазахме се ,пихме рязни хапчета,но ефект нямаше.Няколко пъти е посещавал и козметик,но пъпките си стоят.Вече съм се видяла в чудо.Според вас какъв е проблемът?

# 488
  • Мнения: 3 869
Светли, преди доста време беше коментирано, че това е проблем със самочувствието. Не знам едно 14-годишно момче как може само да се справи с конфликта, а ходенето на психотерапевт на тази възраст може още повече да го обърка. Аз бих се обърнала за помощ към класически хомеопат.

# 489
  • Мнения: 440
Като се замисля - до преди година беше в училище с много богати деца,а аз съм разведена,сама го гледам и доходите ни са доста скромни.Ходеше с нежелание на училище,не е излизал,нямаше приятели.Сега е в ново училище,с нормални деца,доволен е.Да се надявам че няма да има предишните проблеми и тези пъпки ще изчезнат.Явно трябва много да му говоря,да действам като псохолог.
Благодаря!

# 490
  • Мнения: 139
Момичета  Hug
Може ли да ни помогнете?
Синът ми на 2.6г. прави трета гнойна ангина без темпooooh! за 2 месеца... а между тях вирусни инфекции ...
За първата мисля че конфликтът е ясен - оставихме го при баба му за 3 седмици - аз се върнах на работа. Явно е страдал за мен, но с бабата конфликт има защото преди 3 седм. се наложи тя да го гледа 1 ден, аз вечерта му обясних че баба ще е вкъщи а мама няма да има 1 ден - още преди да тръгна висока темп., повръщане, болки в ушето... когато се върнах го нагуших и нещата се пооправиха но изникна 2-рата ангина... Между болестите той започна детска градина - но го спрях много бързо. От месец аз го гледам и ето нов вирус и гнойна ангина... провокатора си мисля аз, е факта че ходихме до моята работа двамата. Дали конфликта е факта че трябва да работя т.е липсата ми, ангината разрешението му??? Или се лъжа??? А бабата? И как да работим за потушаването му?
Благодаря предварително

# 491
  • Мнения: 417
Конфликтът при ангина е "някой те кара да "глътнеш" някоя помия или дума в преносен смисъл - затваряне на "пътя". Ако са сливиците - е било нещо забранено, което не е получило детето.
Колкото по-висока температура, толкова по-интензивно и бързо се решава конфликтът и толкова по-силен е бил той.
При ниска температура, обикновено има малък конфликт (но има и изключения).
Много от конфликтите се решават без никаква температура. Много от заболяванията нямат температура.

За облекчаване на болка в гърлото може да ползваш всякакви компреси (например с извара), топли билкови чайчета с лимон, клеева тинктура и т.н.
Питай детето дали му се яде, дали му се пие... не го насилвай за нищо!
Много благодаря. Тя днес е на училище и е добре. Два дни не беше яла почти нищо, но днес не я боли гърлото и се храни. Сливицата, особено дясната продължава да в подута, но няма налепи и  общото състояние от вчера е добро. Продължи два дни. Явно конфликта не е бил сериозен.

# 492
  • Мнения: 139
Благодаря и аз  Hug Днес детето е по-добре и се храни нормално.

# 493
  • Мнения: 405
Christian, знаеш ли дали този хомеопат Dr.-Ing. Joachim-F. Grätz има нещо общо с ГНМ?

Тук http://www.initiative.cc/Artikel/2006_10_06_Sanft%20ins%20Leben.htm про4етох едно много интересно писание относно бременността и манипулациите покрай нея от него, в което нито ГНМ нито Хамер се споменава, оба4е според мен е 100% съобразено с ГНМ.  Thinking

# 494
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Christian, знаеш ли дали този хомеопат Dr.-Ing. Joachim-F. Grätz има нещо общо с ГНМ?

Тук http://www.initiative.cc/Artikel/2006_10_06_Sanft%20ins%20Leben.htm про4етох едно много интересно писание относно бременността и манипулациите покрай нея от него, в което нито ГНМ нито Хамер се споменава, оба4е според мен е 100% съобразено с ГНМ.  Thinking

А може ли (ако не превод то поне) кратък преразказ за неразбиращите немски? Темата ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт