Перник-18

  • 28 038
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22

 







Полезно и приятно
Перник
Община Перник
Перник Днес

Перник инфо...
За жената
За децата
За децата 2





Поръчки на храна
Топла храна
Ресторант-градина Казабланка








Детска кухня - Необходимо и достатъчно условие да запишете децата си на кухня е да имате под ръка 3 буркана от конфитюр. Занасяте ги и на другия ден можете да отидете да си вземете храната. Има три типа храна: млечна кухня за най-малките, преходна храна за по-големите и обща кухня за най-големите дечица. Има супичка, второ и десерт. Аз така и не можех да различавам кое е супа и кое основно, защото на консистенция са еднакви.
В кв. Изток има две места - Буч. път, до магазин Блян и зад кметството в  кафе-сладкарничка. Идват около 12.20 при кметството, на Буч. път преди това минават.
В центъра има също две места - Моста на влюбените,намиращ се в парка и покрай профилираната гимназия за облекло и хранене.
На моста на влюбените може да си получите храната от 11:20 до 12:30 всеки ден,а часът при гимназията не ми е известен.



Логопедична група в ДГ- 11ОДЗ ул. Лом кв. Изток












Старата тема
Перник-17

# 1
  • Мнения: 10
АМИ АЗ ПЪК КУПИХ СУДОКРЕМА  за 9.18лв от аптеката срещу младежа.ами на нас ни го изписаха зумафлуора още миналия месец и приема му е по 4 капки на ден в малко вода.мами дайте съвет за запек че бебо от АМ се позапичаа това с термометъра ми се струва гадно

# 2
  • Мнения: 379
гадно,гадно ама като няма друг начин... и аз се дърпах няколко дни,но като го видех как се напъва милото и не става и го мушнах  Embarassed
иначе - пюре от сливи,ябълки , тиква, отвара от овесени ядки /ама там май има глутен и ако си по-страхлива не давай - аз давах,защото нямаше начин/ - или просто смени АМ. има таки ва за регулиране на стомаха - ние така стигнахме до Аптамил-а. Peace

# 3
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ooo, Боби Hug Как си? Рядко ни навестяваш...
Значи съм уцелила обувки  Simple Smile За формите - не държа чак толкова да са силиконови, може и метални да си взема. Абе ще се разходя тия дни по магазините и ще се похваля  Simple Smile
Зимафлуор не са ни изписвали, но аз и не бих давала - доста мнения против съм чела  Peace

Аничка, пробвай с масаж на коремчето, сгъванр на крачетата към тялото  newsm78

# 4
  • Перник
  • Мнения: 4 863
гадно,гадно ама като няма друг начин... и аз се дърпах няколко дни,но като го видех как се напъва милото и не става и го мушнах  Embarassed
иначе - пюре от сливи,ябълки , тиква, отвара от овесени ядки /ама там май има глутен и ако си по-страхлива не давай - аз давах,защото нямаше начин/ - или просто смени АМ. има таки ва за регулиране на стомаха - ние така стигнахме до Аптамил-а. Peace

Бебчето на Аничка е малко за пюрета и т.н., иначе при по-големички бебета, помагат наистина  Peace

# 5
  • Мнения: 379
 Embarassed Embarassed Embarassed
леле извинявам се - изобщо не погледнах възрастта на бебо  Embarassed Embarassed Embarassed
значи само смяна на АМ  и термометърче Peace

# 6
  • Перник
  • Мнения: 277
Ей,момичета,не ви ли писна от това дъждовно време?Нали уж от днес щеше вече да е слънчево - как са посрещали изгрева тази сутрин, не знам?
Аз едва чакам да дойде събота и да потегляме за морето,ама ако и там времето е като тука,егати късмета.

# 7
  • Мнения: 3 372
Честно да ви кажа нямам нерви да чета статии за каквото и да било и съответно няма да го правя, баба ми все статии е чела че си е кърмила децата Mr. Green
Боби,  Hug Къде се губиш, навестявай темата по-често  bouquet
Аз сега отивам на откриването на магазин Явор, че щяло да има много промоции пък ние трябвя да си купуваме спалня и може да ударя кьоравото Mr. Green

# 8
  • Мнения: 379
хайде пък пиши - може и ние да отскочим Peace

# 9
  • Мнения: 162
Ani4ka, много сте малки за всякакви пюренца. Но за бебета от 0 до 6 месеца има Aptamil comfort, това е новото име на Omneo, лечебна храна с пребиотици, опитай, би трябвало да помогне.Иначе масажите на коремчето и термометъра дават временен резултат, трябва да смениш храната за известно време.

# 10
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Билка, надявам се да имате късмет с време на морето и да си прекарате стахотно! После ще споделиш къде сте били и ще показваш снимки  Peace

Ооо, Милена, чакам да разкажеш за откриването на "Явор". Ние не планираме покупки скоро, нито пък имаме пари за такива неща, но мисля да идем да разгледаме след няколко дни, като се зивърви навалицата  Mr. Green

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Светле, за силиконовите прочетох, че не били хубави. Виж в домашните потреби до ДЕТ МАГ или по левчетата. А също и в Евроленд и под пожарната пак има дом.потреби.
Мими, когато баба ти е кърмила е било друго. Вземи прочети нещо. Аз също имах огромно желание да кърмя защото освен, че това е най-доброто за детето и от финансова гледна точка е идеално не успях Confused. Нищо, че съм бая надарена кърма нямаше и се мъчехме и аз и детето.  Та не е само до желание. Имам доста познати, които не успяха да кърмят

Ани на какво АМ сте. Аз давахФризолак и го смесвах с Фризовом заради запека и коликите и съм доволна. А можеш да му дадеш водичката от накиснати сини сливи, това с търмометъра го прилагай само в краен случай. Не за друго, а защото тия малки гадинки са много хитри и ако се прави често свикват и после си чакат търмометъра.
А Явора няма да ме огрее днес, че май ще вали Sad

# 12
  • Мнения: 115
Ани, ние имахме същия проблем, преминах на Аптамил Комфорт - много съм доволна. Трябва известно време за да има ефект. Мисля, че след около 2 седмици започна да ака всеки ден, след това по два пъти на ден, почти по едно и също време. Малко по-скъпо излиза, но поне детето ми се чуства добре. Най-евтин е в Детски рай на Руския битак - 16.20лв. - 400гр.
В началото на този месец го смених с обикновен Аптамил, но вече мога да му давам разхлабващи пюренца ако се запече.

Зимафлуор не са ни изписвали, но аз и не бих давала - доста мнения против съм чела  Peace
На нас ни изписаха и аз давам,  newsm78 ще разкажеш ли какво си чела, че нещо не ми достига време да се ровя  Praynig

# 13
  • Мнения: 222
Ей мацки, привет  Hug
Вие сигурно ме забравихте, ама обещавам вече да се включвам по-често  Peace
Малкия расте, вече даваме пюренце по-малко, демек се захранихме Laughing Лапка си ги, като определено предпочита плодовите  Mr. Green ама аз упорито давам зеленчукови предимно.  Mr. Green
За акане, гледам си говорите  Crazy ние имахме такъв проблем преди известно време, ама сме на кърма и като хапнах круши и сливи и детето си се изходи. Помага много и като му свиваме крачката към телцето да си пръцне, та да облекчи душицата  Peace Чувала съм и метод за пъхане на листо от мушкато в гъзеца, ама не съм го пробвала.
Ето малко снимки от нас, да ни видите колко е пораснал http://www.snimka.bg/album.php?album_id=391483&pid=13040973

# 14
  • Мнения: 379
в Явор е лудница  #Crazy- не се доредих да вляза. 20мин чаках пред външната врата и се отказах,защото се чакаше и пред вътрешната после.

Общи условия

Активация на акаунт