За нас, Земята и Вселената

  • 34 545
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
"Не забравяйте, че тази планета не е модел за рационална мисъл и онова, което се счита за здрав разум тук, кара останалата част от Вселената да настръхва."


Време е да се отърсим от т.нар. “здрав разум” и да предприемем пътешествие. Някои го наричат “пътешествие към себе си”. Аз ще го нарека “пътешествие към Живота”.

Човешката еволюция за кратък период от време покори планетата, на която живеем и части от Космоса. Любопитството и желанието за знания са проправяли пътя до деня Днес. Днес – когато ние Сме и решаваме своето право на избор – какви да бъдем, доколко и кога.

Кога – ако не Сега? (Никой не ни гарантира денят Утре).
Доколко – ако не всичко? Останалото е нищо, останалото е гарнитура, прибавка, допълнение към всичкото…
Какви да бъдем – ако не себе си – такива, каквито можем да бъдем, а още не сме… по различни причини.
Искаме ли да се впуснем в пътешествието към Живота? Той е в нас, както и ние сме в Него. Трябва само да го изживеем. А за да го изживеем, трябва да го поискаме.

Искаме да спасим природата и планетата Земя от алчността, желанието за власт и печалби. Това няма как да стане, ако първо не променим себе си. Сто организации за защита на природата не могат да променят десет властимащи, докато не се пристъпи към Цялото, към човешкото съзнание и осъзнаване.

Вселената ни дава от всичко. Животът ни дава всичко. От нас зависи какво взимаме и какво виждаме в Него. Дали сме склонни да видим внушените и самовнушените ни вина, страх, себеотричане, инвалидност – физическа и духовна, оръжия, болести … или цветя… Дали ще сме като фабрикувани капсули от клипа на Pink Floyd или индивидуалности със свое лице… Дали ще успеем да видим и усетим, че ние можем, че ние сме част от божественото, че в нас е силата и желанието, и възможността – да бъдем! Да бъдем такива, каквито искаме да бъдем, а не каквото ни е внушавано, че сме. Да бъдем това, което все още не вярваме, че можем да бъдем. Защото ние можем да бъдем всичко, което поискаме. Нужен е инат в постоянството и желанието за Живот. Нужно е да повярваме, че сме магьосниците на нашия Живот.

Щастието няма да ни сполети отвън, докато не го докоснем и открием в себе си. Докато не го поискаме. Понякога това изисква усилия. Понякога изисква падения. А понякога идва от само себе си.
Между Щастието и Живота има едно чувство, изразено в една-единствена дума – Любов. Любовта е единствената по-силна дума от Бог. Единствено Любовта може да ни доведе до Щастието и усещането за живот! Единствено Любовта може да ни даде чувството за божественост. Ако заедно достигнем Любовта, Любовта до нейните предели - значи заедно сме изминали пътешествието към Живота!
Нека започнем от себе си; от Любовта към себе си. Защото ако тя липсва  - няма друг път!

Мястото е Тук.
Времето – Сега.




линк към 1-вата тема
линк към 2-рата тема
линк към 3-тата тема
линк към 4-тата тема
линк към 5-тата тема





Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 06:24 от tonimar

# 1
  • Мнения: 957
dodyniki, когато в някоя от темите правих списък на книги, които е полезно според мен да се прочетат, доста се колебах относно художествената литература. Сега искам да добавя нещо от нея към списъка, защото понякога тя - художествената - е по-възприемчива и въздействаща от духовната. Ето някои книги, които поне на мен са дали размисъл, въпроси и удоволствие:

"Полет над кукувиче гнездо", "Майстора и Маргарита", "На изток от рая", "Джон Ливингстън - Чайката", "Животинската ферма", четирилогията на Камю, "Престъпление и наказание" и "Идиоти още няколко  Wink

# 2
  • Мнения: 753
Тонимар,  bouquet
Интересно начало.Благодаря за помощта ви в търсенето на отговорите! Hug

# 3
  • Мнения: 10 687
Да не ви изпускам от погледа си   Wink

# 4
  • Мнения: 730
Нека започнем от себе си; от Любовта към себе си. Защото ако тя липсва  - няма друг път!

 Подкрепям те , tonimar   bouquet

# 5
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 wavey

# 6
  • България
  • Мнения: 3 621
Благодаря за новата тема   bouquet   bouquet   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 394
Тонимар, благодаря за новата тема!Ще я следя с интерес!  Hug

# 8
  • Мнения: 3 098
Тони и аз благодаря за новата тема!   bouquet
Mного ми хареса как е озаглавена!  Hug
Аз си ви 4ета редовно,да знаете. Wink

# 9
  • Мнения: 541
Чудесна нова тема, благодаря!

С вас съм и ви чета редовно.

# 10
  • Мнения: 3 069
Да не ви изпусна - редовно ви чета
Тонката Hug

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
И аз благодаря за новата тема и свежото заглавие.

# 12
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
  bouquet и аз тук,че инъче изпускам темата от поглед .

# 13
  • Мнения: 858
Тони   Hug
Много хубави неща си написала в началото на тази  нова тема.Изчерва всичко онова ,което си мисля напоследък.Само бих добавила,че може би между Бог и Любов може да се постави знак за равенство едното е другото и обратно  Heart Eyes
А всички книжки който си изброила са ми любими и в тях действително има мнооого което да бъде осмислено  Laughing
Вела ,много е интересно това откриетие за 2рия Перпирикон.Какви ли още изненади се крият по земите ни.Всеки път като се открие нещо ново и се сещам за някакви думи от баба Ванга,че земята ще се отвори и разкрие....

# 14
  • Мнения: 957
Благодаря ти Тонимар  Hug Наистина е вярно това което казваш,но аз си мислех че може да има друга причина да усещаме тъгата по-силно.Възможно е самото чувство тъга да е по-силно от чувството на щастие,или смяташ че всички чувства са еднакво силни,а зависи от това как ние реагираме на тях!?

И да нашата народо психология е странна Rolling Eyes най-красноречивата поговорка е тази"Много хубаво не е на хубаво" 

Общи условия

Активация на акаунт