София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (6)

  • 63 910
  • 750
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте момичета.
 Не мога да намеря точно темата, за да ви копирам това, за което искам да  питам, но ще пиша със свои  думи за какво става дума.
С мъжът ми сме почитатели на морската храна. В една тема в подфорум ,,на път море и почивка'' прочетох за ресторант Фуего в Надежда.Търсихме го, но така и не го намерихме. Бихте ли ми помогнали с по-точни ориентири, или ако го знаете направо да ми дадете адрес и телефон, много ще сме благодарни.
Това, което съм си записала от темата е :,, от надлез Надежда се свива на  втория светофар, където са новите трамвайни релси,( не беше ясно на  ляво или дясно)  върви се направо, подминава се поликлиника, следващата пряка в дясно има реклама за за фитнес, минава се покрай едни нови блокчета и в дъното на улицата, където започва парка е ресторанта.
Повече от час се мотахме с колата в Надежда 5 и 6 част, никъде не го видяхме и никой не беше чувал за този ресторант.
Можете ли да ми помогнете?
Следващата седмица имаме специален повод и ни се ще да го отпразнуваме във Фуего
Благодаря ви предварително.


Аз разбрах къде е Wink)

А сега за теб:
От надлеза караш по "Ломско шосе". МИнаваш 3 светофара - на самия надлез, един пешеходен, един до бенз. ШЕЛ и на следващия, при БИЛЛА - 4ти по ред - завиваш надясно по "Бели Дунав". Булевардът прави един голям завой и след него вече следиш за отбивка вляво. Отбивката е точно преди едно ново блокче - въпросното БРИЗ /пак вляво/.
Ако я пропуснете ще видиш пак вляво 24та поликлиника - стара сграда в дворче.. всъщност се вижда оградата...
А ако и нея подминеш, след един светофар ще видиш пак вляво CBA магазин  Peace

Пиши после ства ли ресторанта Simple Smile)

А ходили ли сте в "Рибката" в Студентски град? НАЙ-ВКУСНАТА РИБА, която съм яла Simple Smile) и е относително евтино  Peace

# 391
  • Мнения: 1 065
siseto1974, carbo, благодаря ви  bouquet
Информацията ви е много по- ясна от предишната. Мисля, че ще се справим, особено ако  отидем по светло.
През един от почивните дни смятаме да посетим Фуего и задължително ще пиша как е.
Хубав ден на всички!

# 392
  • Мнения: 190
Здравейте момичета! Пиша с молба за помощ. Скоро очакваме нашето бебче и живеем в кв Триъгълника, а съм изключително неориентирана за добър педиатър в района. Личния лекар не може да препоръча защото няма наблюдения и ще съм ви много благодарна ако споделите за вашите педиатри  Hug

# 393
  • София
  • Мнения: 39 765
В Надежда може да изберете педиатър от 8мо и 24то ДКЦ. И 7мо ДКЦ на Мария Луиза.
Разбира се ако искате да е от квартала Simple Smile
Мисля, че няколко поста по нагоре се обсъждаха педиатрите.

# 394
  • Мнения: 1 875
Здравейте момичета! Пиша с молба за помощ. Скоро очакваме нашето бебче и живеем в кв Триъгълника, а съм изключително неориентирана за добър педиатър в района. Личния лекар не може да препоръча защото няма наблюдения и ще съм ви много благодарна ако споделите за вашите педиатри  Hug
И аз съм в Триъгълника и до миналия месец педиатърката ни беше от 8 ДКЦ.

В Надежда може да изберете педиатър от 8мо и 24то ДКЦ. И 7мо ДКЦ на Мария Луиза
А ние сме вече обелски контингент Joy

# 395
  • Мнения: 190
Орелия , а при кой педиатър бяхте и защо вече не сте при него?
Моя личния лекар каза че имало добър арабин или незнам там какъв по народност ама къде точно работел? Мои приятелки са в други квартали и могат да препоръчат, но близо до нас??? въпреки, че ние от Триъгълника така или иначе като си водим децата на лекар ще ги качваме в колата та колко ще ги возим знам ли де още само си ги мисля неща newsm78

# 396
  • Мнения: 1 875
Бяхме при Шамановска - липса на диалог, липса на желание за такъв. За методите й - добрата стара педиатрична школа Tired
Сложно е с педиатрите - ако за мен един не е добър, не значи, че за друг ще е такъв.. Зависи от критериите, моето дете е недоносено и съм много предпазлива и подозрителна към всички..
Та не бива да съм ти коректив.

А близо до нас са поликлиниките, които АнМари е изброила. До 8 ДКЦ ходех с количката като беше топло и докато още искаше да се вози в нея.
Сега го записах при педиатър в 30 ДКЦ, това е в Обеля. 

# 397
  • Мнения: 190
а къде е 8 ма на нас личните лекари са ни в други квартали на София и въобще не знаем поликлиниките около нас. Аз си мисля че до всички с кола ще трябва да се ходи, щото 24 нали е до парка на Свобода

# 398
  • Мнения: 1 875
8-ма е на ул. "Хр. Силянов", бившия Бородински бой.
 Като мина през горичката и мостчето /малкото, зеленото/ , пресичам и все направо по отсрещната улица стигам точно отстрани на поликлинката.

# 399
  • Мнения: 60
Tasty0703 ,детето ми е при Ангелова от 8-ма П-ка(по Ломско след Шел в ляво,точно на сфетофара),но както съм писала по-напред в темата не съм особенно очарована и мислех да я сменям декември,от тук разбрах за Беремлииска и Борисова,говорих и с двете и отказаха да ни вземат,тъй като имали много пациенти!И аз реших да си седя при нея,все пак талон не ми е отказала,преглежда го криво-ляво,а ако нещо го закъсаме го водя при мойта Джипка и така......че в 24П-ка май са още по-зле нещата.Имам позната дето е там,незнам при коя лекарка,но ме шокира факта че нямало стая за консултации,болни-здрави все са на едно място!А от Ангелова много познати са мнооооо доволни,то и аз затова записах дребния при нея........,но явно съм прекалено взискателна или моята лекарка ме е разглезила newsm78Например иска ми се като се налага да може да доиде тя до в къщи,като е нещо по-леко да лекува с хомеопатия,като сме били много зле да се обади,да се поинтересува как сме........,но такава практика при нея няма иначе добре се държи,обяснява(нейните си),помни на всеки името,талони не ми е отказвала....,общо взето всеки си има негови критерии,иди и си поговори с тези дето си набелязала и после ще решиш сама.Успех и леко раждане!

# 400
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета,

Копирам тук тема от фейсбук, защото става дума за изчезнал дядо в нашия район. Знам,че на този студ едва ли излизате много-много, но не се знае кога може да го засечете. Има информация кога е изчезнал, с какво е бил облечен и телефон за връзка с роднините му. Предполагам, че всякаква информация ще е полезна за близките. Ето и линка - http://www.facebook.com/group.php?gid=262218212206&ref=nf

# 401
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета,

Копирам тук тема от фейсбук, защото става дума за изчезнал дядо в нашия район. Знам,че на този студ едва ли излизате много-много, но не се знае кога може да го засечете. Има информация кога е изчезнал, с какво е бил облечен и телефон за връзка с роднините му. Предполагам, че всякаква информация ще е полезна за близките. Ето и линка - http://www.facebook.com/group.php?gid=262218212206&ref=nf

Аз още снощи го получих от приятел във фейсбук и се присъединих. Дано се намери скоро човека  Praynig

# 402
  • Мнения: 75
привет,
имам два въпроса
 1. някой празнувал ли е рд на детето в сладкарнина кериан? и подробности ако може
 2. посещавате ли детски център юго? днес докато се разхождахме в парка го открих. нямаше работно време на вратата, а прозорците бяха облепени в раклами на китайски, но пък името на клуба е изписано на бг newsm78 люпопитно ми е как е? цени, персонал, посещаемост?   

# 403
  • София
  • Мнения: 39 765
Къде в квартала мога да намеря поправка на колани. Днес ми се счупи езика на катарамата. Коланът е кожен и много стар, но ми е най-удобният за дънки.

# 404
  • Мнения: 123
Здравейте, мами  Simple Smile

AnMary, не се сещам  Thinking

Искам да помоля за съвет - започва подреждането на ОДЗ-та за нашия набор (2009), в Надежда са 7 ОДЗ-та, как да разбера кое ОДЗ какво е, каква е обстановката, условия, отношение на персонала (тук е относително, всеки има различно мнение)? В сайтовете може да пише едно, а действителността да е доста по-различна. Как да постъпя?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт