подсъзнанието може всичко 12

  • 117 858
  • 493
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
22 Юли 2009, сряда, 05:35, новолуние.

Преди бях чела в една книга, че най-възрастният човек на Земята е починал на 347 години. Бил е англичанин и починал, след като се разболял от пневмония. Пишеше, че за него е доказано, че е живял толкова години, за разлика от други случаи, при които не било сигурно колко точно са живели хората.

Би ли могла, моля те да се сетиш заглавието на книгата? Много ми е интересно!

# 76
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 Hug

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
nanana66, преди около 10 години подготвях материали по темата. Проверих си преди малко библиографската справка. Информацията трябва да е била в една от следните две книги:

Стареене, старост и дълголетие; С. Визев; София; Изд. Медицина и физкултура 1985 год. /по-вероятно е да съм го чела тук/

или

Границите на живота; Иванов. Ив., Миланов Ас.;София; Изд. Медицина и физкултура 1962 год.

Сега, като гледам годините, в които са публикувани книгите си мисля, че може да има и по-нова информация по въпроса.

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 11:01 от Вела

# 78
  • Мнения: 917
347 години, са си доста  Shocked 
Бях чела/слушала някъде, че учени, са намерили начин,
да удължят живота. Някой сеща ли се колко години казаха?

# 79
  • Мнения: 10 690
347 години, са си доста  Shocked  

Доста-доста...колкото пък "доста"?? Laughing

Сещам се за ченълингите на Крийон. Там доста се говореше за ограничителните импланти на хората. Например това, че считаме за "нормално" и "прието" човешкият живот да има продължителност 80-100 години е просто един от тези импланти, които ни поставят някакви ограничения,  които иначе не съществуват. Ако мислим с тези импланти, ще получим това, за което мислим  Wink

Затова и Крийон казва - "Не мисли като човек, защото ти си безгранично същество"  Peace

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
347 - тази цифра ми е останала в главата. Сега като взехте да разисквате възрастта, започнах да се съмнявам дали си спомням правилно. В края на другия месец ще бъда отново на работа и ако не забравя до тогава, ще се опитам да проверя в книгата точно колко пише, че да не се окаже, че съм ви подвела несъзнателно.  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 10 690
Продължавам с откъси за Вселенската Банка

Общото правило, което трябва да следвате, когато теглите пари от сметката си във Вселенската банка е да се ръководите от необходимост, а не от алчност. При това тази необходимост може да бъде продиктувана от потребност да подобрите например ежедневния си бит. Тук изобщо не става въпрос за супер важни неща, за неща на живот и смърт. Можете да попълните чек, за да си платете сметките или да заплатите обучението си, или за да можете да заплатите пътуване и т.н. И парите ще се материализират.
Когато става въпрос за решаване на жизненоважни проблеми, трябва да включваме в процеса на мислене и двете полукълба на мозъка. Лявото /логическото/ полукълбо на мозъка използваме при търсенето на конкретни знания, докато чрез дясното /интуитивното/ полукълбо се свързваме с тази мъдрост, която пронизва целия Космос. Когато отговор търси дясната половина на мозъка, задействайки въображението, то този отговор идва. Това, което визуализирате, в което вярвате и което очаквате, по-късно се материализира.

КАК ДА СЕ СДОБИЕМ С ПОСТОЯНЕН ПРИТОК НА ПАРИ?

Имате ли вие някакви способности или таланти, които се ваш безценен дар? А помагали ли сте някога на другите да развият и те такъв талант?
Или напротив - имате вътрешното усещане, че помагайки на другите и давайки своите познания в дадена област, в която сте добри, то увеличавате и без това жестоката конкуренция и създавате потенциално опасна за вас ситуация?  

Ако започнете да споделяте своите знания с другите, да ги учите на това, в което вие самите сте добри, при това безкористно, без да искате заплащане за труда си, ще установите с удивление, че вашите доходи ще започнат да нарастват.
Вие се занимавате с експорт? Научете ме и мен как да го правя.
Или преуспявате в рекламния бизнес? Покажете и на мен как става това.

Логиката е следната – доколкото аз не ви заплащам за вашите услуги, то на вас трябва да ви заплати Вселената. Това е закон. Не може човек да бъде полезен за другите, да им помага и да ги учи, без да получи справедливо възнаграждение.

Ако не притежавате особен талант или способност има и други възможности, като благотворителност, да четеш на глас на незрящи хора, да помагаш на чужденец да научи езика, да оставаш на работа по-дълго и да правиш повече отколкото се очаква от теб и много още други неща.

Пробвайте и вижте после с какви сюрпризи и неочаквани подаръци ще ви изненада Вселената като отплата  Hug

И помнете – всеки път, когато помагате безкористно на някой с нещо, вие получавате компенсация от Вселената.   bouquet

# 82
# 83
  • Мнения: 957
Докато смогна да изчета, се появила нова тема!
И аз така. TiredБЛАГОДАРНА СЪМ ЧЕ ВИ ИМА И ВИ ОТКРИХ Hug

# 84
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, не съм ви забравила, но ми е кът времето. Непременно ще пиша за книгата като преспя малките довечера.
Сега съм много щастлива, защото синът ми получи амер. си паспорт. След осиноваването от българин, бълг. власти отказаха да му дадат документи с новото име и горкия си висеше без никакво гражданство. Сега поне има някакви документи...

# 85
  • Мнения: 625
      Подтиснато ми е , и цяла сутрин попадам само на такива теми.Затова ,нарочно ,влизам при вас, искам да разкарам тези лоши мисли, а ми е трудно, помощ!!!!

# 86
  • Мнения: 10 690
     Подтиснато ми е , и цяла сутрин попадам само на такива теми.Затова ,нарочно ,влизам при вас, искам да разкарам тези лоши мисли, а ми е трудно, помощ!!!!
Това дали се чувстваш подтисната или не, зависи единствено от теб самата  Grinning
Ти си избрала да се чувстваш така. Избери друго чувство. Не е трудно.
Ако попадаш на новини, които те подтискат, просто ги филтрирай или игнорирай от съзнанието си  Peace

Хубав ден на всички      bouquet

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 10:05 от mijjjka

# 87
  • Мнения: 1 652
      Подтиснато ми е , и цяла сутрин попадам само на такива теми.Затова ,нарочно ,влизам при вас, искам да разкарам тези лоши мисли, а ми е трудно, помощ!!!!

Дива-не, влизай по-често при нас.  Hug Да се научиш да разкарваш лошите мисли изисква време . тази тема може много да ти помогне.  Grinning

Ето нещо, с което един приятел ми каза добро утро  днес. А аз на вас.  Hug

http://smile-bg.com/snimki/serious/633-razchuvstvat.html

# 88
  • Мнения: 1 652
Влизам, когато имам време тук и за колкото  време мога.
Често ме прекъсват, затова и възможността ми да чета и пиша тук е накъсана.
С този си пост искам специално да благодаря на мишка и светлина за последните им постове   bouquet, както и на момичетата, които с опита си , знанията си и уменията придобити с много постоянство и труд помагат тук в тази тема на всички нас.

понякога ми е мъчно, че нямам достатъчно време за да чета поне последователно. Но съм благодарна, че съм тук и знам,че един ден ще имам повече време за любимата ми тема, съвсем скоро ще е това и аз ще си го осигуря. Grinning

Въпросче- 25- те желания, след като са написани- какво се прави с листа- пази ли се или просто се оставя някъде и се забравя?  Защото аз писах веднъж , когато за първи път мишка сподели за 25-те желания, и къде съм сложила листа сега не знам- не го намирам. Сега искам да ги напиша пак на 22 юли, след няколко дни.  Praynig

# 89
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Един чудесен поздрав за всички от темата. Дива-не, надявам се, че ще ти повлияе добре на настроението.

Стани един от нас...

Общи условия

Активация на акаунт