подсъзнанието може всичко 12

  • 117 849
  • 493
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 468
Списъка е отделно.
Там се използва примерно " Искам да имам финансовата възможност, да отида на почивка в Москва".
Пишеш ги на обикновен лист. Когато си готова, го прибираш някъде и това е. Бях чела, че е препоръчително, да не мислиш за него.

Картата е от 9 квадрата.
Под изображенията, които си сложила, се пишат утвържденията.
Пишат се желанията в сегашно време.  
Доколкото се сещам, имаше 2 версии.
Един пример беше - "Искам да имам възможност да... си купя лаптоп с еди-какви си параметри" ,
а друг беше " Благодарна съм, че имам красива къща до морето".
И аз не съм сигурна, кое от двете трябва да е  Rolling Eyes
Ако може, някой по-опитен, да хвърли светлина върху дилемата  Rolling Eyes

п.п. Според мен, би трябвало да е "Благодарна съм, че имам "  Rolling Eyes

Кой иска? Този който няма.
Да утвърждаваш ИСКАМ = утвърждавам НЯМАМ.


с БЛАГОДАРЕН СЪМ нещата стоят по друг начин.  Grinning

Не е важна думата, важна е мисълта и чувството зад словото. Човек може да изпише 675472357 пъти Благодарен съм че имам къща на морето, ако няма чувство зад това слово - тогава няма нищо.  Grinning

Интересно е къде отива фокусът на човек - в това да ПРИТЕЖАВА.......иска да има къща, да има кола, да има жена, да има пари, да има здраве.......все ИСКА ДА ИМА  Grinning  И какво като има къща? Това ще го направи ли по-щастлив?

Нещата добиват друг вид, когато съм БЛАГОДАРЕН за красивите изживени мигове в къщата ми до морето.


просто мисля на глас.... Grinning

# 106
  • Мнения: 10 687

Интересно е къде отива фокусът на човек - в това да ПРИТЕЖАВА.......иска да има къща, да има кола, да има жена, да има пари, да има здраве.......все ИСКА ДА ИМА  Grinning  И какво като има къща? Това ще го направи ли по-щастлив?

Човек иска да има различни неща, за да приживее различни чувства и емоции.  Grinning
Ако имам нещо, което до сега не съм имала, това ще ми даде нови мисли, ще ме постави в нова ситуация, ще мога да експериментирам със себе си, поставяйки себе си в нови условия.
Поне аз така ги усещам нещата. Изобщо не ги свеждам до просто "притежаване" - това е доста елементарно виждане  Wink

Важното е да откриваме границите на самите себе си. Всъщност да открием, че нямаме такива   bouquet

# 107
  • Мнения: 258
Mijjjka и при мен е така... искам да имам прахосмукачка робот, за да се грижи за подовете вместо мен, а аз да си водя детето на разходка през това време Joy, искам готварска печка с пиролитично почистване, за да използвам минимум химически препарати за почистване и други подобни благини, които облекчават домашните задължения, а времето, което се освобождава да инвестирам в четене на книги, работа над себе си и внимание към семейството си. И това не противоречи на Благодарността ми към Бог и всички Светли сили за прекрасния живот, който имам, че намерих половинката си, за слънчевата ми дъщеря, за верните ми приятели и за всички вълшебни чудеса, които ми се случват всеки ден... Grinning

# 108
  • Мнения: 10 687
Да, точно това имам пред вид mimina  Grinning

И аз не спирам да съм благодарна всеки ден на Вселената за всички прекрасни условия, които ми е предоставила и които ми дават възможността да се развивам в желаната от мен насока Heart Eyes

# 109
  • Мнения: 624
Здравейте и от мен! Радвам се, че открих темата.
Вярвате ли действително, че подсъзнанието може всичко?
Elizabeth, аз съм от хората, които вярват, че подсъзнанието не е способно на абсолютно всичко. Един пример:
не можеш да накараш с подсъзнанието си който и да е човек да те обикне, ако той не пожелае това.   Laughing  Има и други неща, но не ми се обсъждат.


Момичета  Hug, липсвахте ми, но за съжаление все още не намирам достатъчно време за форума  Sad.

# 110
  • софия
  • Мнения: 163
Не спирам да ви чета. И докато чета съм сигурна, че ще успея да приложа на практика всичко това, за което говорите... А когато се сблъскам с трудност... просто не успявам, не мога да се надскоча и се отчайвам... А как ми се иска да успея. Вероятно вярата ми не е достатъчно силна... Но ще продължавам да чета и дано един ден да имам с какво да се похваля и аз Simple Smile

# 111
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Bube03, може би не прилагаш метода и начина, които са най-подходящите за теб. От всичко прочетено трябва да подбереш за себе си това, което най- много ти подхожда.

Вчера бях настинала, болеше ме едното ухо и се наложи да слагам капки. Освен това се чувствах отпаднала и т.н. Помислих си обаче, че това ще е само за вчера и, че днес всичко ще бъде наред.  Бях убедена вътрешно, че ще  е така. Предварително почувствах нещата. И днес естествено всичко е наред.

# 112
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Elizabeth, аз съм от хората, които вярват, че подсъзнанието не е способно на абсолютно всичко. Един пример:
не можеш да накараш с подсъзнанието си който и да е човек да те обикне, ако той не пожелае това.   Laughing  Има и други неща, но не ми се обсъждат.

Passiflora, защото това противоречи на закона на Вселената - да не е във вреда другиму. Когато искаш нещо, то трябва да се отнася до теб, а в случая намесваш и друг човек- може би кармично не сте подходящи, може да е семеен и това да донесе вреда на половинката му,децата му и.т.н.
Но, ако той е подходящият за теб, дори да не го посочиш поименно -  Вселената непременно ще ти го поднесе /дори това да донесе разочарования на други хора / Peace

Atalanta, благодаря   bouquet /често цитират думите на Микеланджело за освобождането на ангела от камъка/

"Представете си каква вибрация трябва да е отработила ръката в милионите години, та когато държи длетото и чука, мисълта да извае съвършенство! Когато великият Микеланджело завършва статуята на Моисей, я удря с чука и извиква:”Говори!” - дотолкова живителна е била! И когато видим тази скулптура, как няма да изживеем неговото чувство, как няма да вибрираме! Ето великото изкуство - ръката да вибрира с мисълта! Жестът трябва да бъде жест на душата. Това е ръката - тя направи прашката, с която Давид победи Голиат; тя рисува икони, пред които коленичим, защото са наша вътрешна вибрация; тя пише писмото и издига пирамиди; тя прави компютъра и строи ракети, за да отлетим до далечни светове"

Това го копирах в потвърждение на писаното от Atalanta   и Nial

Не е важна думата, важна е мисълта и чувството зад словото. Човек може да изпише 675472357 пъти Благодарен съм че имам къща на морето, ако няма чувство зад това слово - тогава няма нищо.  Grinning

# 113
  • Мнения: 624
lenny_pld  Hug Благодаря ти за невероятния отговор!  Heart Eyes

# 114
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
Здравейте  Hug Имам въпрос относно списъка с 25те желания ..и аз съм се навила на 22ри да го изпълнявам ,но...в какъв час ?
От приложения линк в началото разбрах само,че часовете са в някакво американско време!Това означава ли ,че трябва да го пресметна за часовата зона по Гринуич, и дали се взима предвид лятното часово време ,което е в момента  newsm78

# 115
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Докато се ровех в руския сайт за 25-те желания попаднах на това - как да се поръчаме мъж / любим, приятел, съпруг/ - прави се на новолуние, но може и по всяко време/ и го преведох:

В благоприятния ден /новолуние/ вземаш лист хартия /най-добре е да бъде в розов цвят, но не е задължително/, делиш го на четири квадранта и започваш да поръчваш любимия. Първи квадрант „Моят мъж /любим, съпруг/  е....”- тук се пишат всички качества, които искаш да видиш у бъдещия си съпруг; втори квадрант – „Готова съм да се примиря с” – изброяваш всички недостатъци, с които си съгласна да се примириш;  трети квадрант – „Категорично отхвърлям”- чертите, които не искаш да притежава; четвърти - „Готова съм да дам " – описваш какво се готова да дадеш за това съкровище, което си поръчала.
Може да се описва всичко, което е важно за теб: ръст, коса, очи, цвят, маниери, възраст, материално и семейно положение, интереси, хобита...
После сгъваш листа и го поставяш в специален плик за сбъдване на мечти /от магазините за фън шуй/ или в кутийка – сребрист или червен цвят , което също не е задължително /може да го сложиш в обикновен бял плик – аз така го направих и работи/. След това прибираш плика / кутията на югозапад или в своето благоприятно направление и чакаш срещата с НЕГО.
Някои написаха само 2 колони – искам / не искам  - може и така, но по-добре е по-детайлно да се опише всичко, за да се избегнат сюрпризите.
И най-важното – избягвайте в заявката частичката НЕ./ непиещ се възприема като пиещ – за това пишете трезвеник/
Името на мъжа не се пише – ще се изпълни заявката за получаване на мъже с само с такива имена /но качествата им  остават на заден план/ т.е. някакви леваци



Успех   bouquet
                               П.П.  Wink И да почерпите, като ГО откриете  Hug

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 21:24 от lenny_pld

# 116
  • Мнения: 2 590
Ох някои сме го открили, но...Явно се е поддал да го завладеят негативни мисли  ooooh!
Старая се да го зареждам само с положителни мисли и енергия, до колкото ми е възможно, за да види светлината и , че не всичко е черно Simple Smile Heart Eyes

# 117
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Как да активирате списъка с желанията?
За да "разбере"  списъкът, че трябва да работи, може в началото да напишете някакво просто желание: "С благодарност приемам от Вселената пиене на чай с шоколадова торта" Идете и си купете точно тази торта, пийте чай - желанието е изпълнено, не забравяйте да благодарите, и да напишете две нови Peace
Съставянето и активирането на списъка се препоръчва на растяща луна, желанията могат да се пишат във всички дни, независимо от луната


Погледни снимката, намисли си желание, докосни  рибата с длан - предай й желанието си. Да се изпълни! Така да бъде!

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 21:36 от lenny_pld

# 118
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
lenny_pld, благодаря! Намислих си...

# 119
  • Мнения: 2 475
Явно наистина само си открила темата,без да прочетеш нищо от нея или предишните... Hug Не се обиждай,не искам да те засегна..разбира се,че вярваме,прочети малко поне и съм сигурна,че дори да се съмняваш, бързо ще повярваш и ти!  Попаднала си на страхотно място,което може да промени живота ти...намери време и прочети темите,и книжки страхотни има ...чака те едно ново начало!
Ами... newsm78
Напротив, прочетох достатъчно - в общи линии считам темата за невероятна!
Бързам да уточня обаче, че за  мене пътя не минава през грижливо изписани листчета с желания, които непременно започват с "искам" - това, което всъщност искам е дзен -оксиморон  - искам да не искам  bouquet
Искам да контролирам вездесъщото ми его, а не то мене. Искам да изчистя от себе си негативни емоции, таени с години. Не ми трябват 25 желания, простете, ама Господ (или подсъзнанието, Шунята, Пустотата, или както там се нарича), просто не е келнер.
За мене е важно да има хармония, чиято отправна точка не е в Новолунието, а в работата върху себе си.
Поздрави на всички, които се развивате Hug

Общи условия

Активация на акаунт