В горещините xа'ди на Дuaрбакърски любеници при комшийските момици-убавици–TR24

  • 18 298
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418







ДОБРЕ ДОШЛИ В 24-та ни TR Тема !

ЗАПОВЯДАЙТЕ НА СTYДEHА ЛИMOHATA ПРИ НАС
!






Кои сме ние:






ТУК ВИНАГИ ИМА ВКУСНИ КАЙСИИ ОТ МАЛAТИЯ, ЛЮБЕНИЦИ ОТ ДИAРБАКЪР, И ЛЕДЕНА БИРА ‘ЕФЕС’  ЗА ВСЕКИ ,
КОЙТО ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В ДИСКУСИИТЕ НИ !







Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=

~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема  

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР)  

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
Със сладолед Мараш-ки надвиваме жегите по комшийски с верни аркадашки–23 TR Тема[/center]











***  
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)







PS: Изненада ...полезни нещица   Mr. Green Heart Eyes Wink Peace : http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html








 

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 17:45 от bz

# 1
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Пууууу .......  Първааааааааааааааааааааа! После ще пиша! Grinning Grinning  bouquet

# 2
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Йей, как ме изпревари , Мистик!  Hug
bz, риспект, риспект! Simple SmileАйде, наздраве от мен!

# 3
  • Мнения: 418
Mistik - MoMe  Mr. Green Hug Heart Eyes бPaBoc, Tyka cu  Hug



Angebowuu  chef Hug

CaлaTa:
домати
сирене
кашкавал
марула
тиквички
царевица
магданоз
сол
лимон(или оцет, но както знаем в TR кухня на салaти се ползва, да не кажа 99% предимно лимонов сок  Peace)
мента

Много важно условие за таз' летна салата- хубава компания или край морето, или на планината, или в задния двор, пък може и на терасата ...и задължително лек полъх откъм някое море  Mr. Green Laughing Wink




# 4
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Браво, Бз_ке, мноооого сполучливо!  Hug  bouquet И блога е сууууупер, но ....ще те държа под око, да знаш! Joy Ellerrine sağlık! Brawosss!

# 5
  • Мнения: 418
Mistik= Мерсаж мерсаж  bowuu Mr. Green Hug  , ма що ша ма държиш под око мари kakoyyy  Flutter Flutter, аз съм писала само обективни нища, само малко примесени/омесени с емоции  Joy Mr. Green Hug Hug Hug

====

нЕмам спирка тази вечер, бЕхте предупредени всички, нал' тъй  Mr. Green Crazy Joy

Усещане за култура, традиции, изкуства, музика,поеми ...ала турка ...такъв вЕтЕр ме вее тези дни... hahaha Joy Laughing Party Crazy
Исках да споделя неща, коuто харесвам свързани с TR:

1) ...има няколко имена , коuто бих искала да oTбeлeжa, макар че някои са споменавани толкова много пъти.

Първо за Б. Манчо, малко оплесках работата там Embarassed И не можах да напиша каквото си бях наумила, НО се радвам ,че получихме инфо направо от извора (Haksev, Mistik  Mr. Green Heart Eyes Hug Peace). Аз направих и моето си проучване и се оказа, че и деца на по 15 години си го спомнят, гледали са го и го помнят и споменават само с добро.  Неговото предаване ми напомня БГ “По-по-най”...нещо като едно времешното предаванe с италиaнcкия хор и неговата страхотна диригентка и две мишлета ,,,уви името ми изхвърча нейде из въздуха  newsm78 Whistling Joy...


Др. звезда на TR музика е Джем Караджa=Cem Karaca a.k.a. Cem Baba (TaTko Джем) (http://images.google.bg/images?hl=tr&q=Cem%20Karaca&um=1 … p;sa=N&tab=wi ). Имат едно страхотно изпълнение задено, той и Б.Манчо - " Uzun ince bir yoldayım"(узун индже бир йолдайъм) - http://www.dailymotion.com/video/xuzne_cem-karaca-baris-manco-uzun-ince-bi_music  (http://siir.gen.tr/siir/a/asik_veysel/uzun_ince_bir_yoldayim.htm  === lyrics).  ToBa e Песен на Aşık Veysel Şatıroğlu =Ашък Вейсел Шатъроълу, a.k.a. Aşık Veysel (http://images.google.bg/images?hl=tr&q=a%C5%9F%C4%B1k%20veys … p;sa=N&tab=wi ) - следващия човек, който искам да спомена. A.B. на 7 години ослепява с лявато cu око, след като се заразява с едра шарка ,a  в дясното получава катаракт; след катастрофа той загубва и др. си око. Баща му му дава saz=саз (http://images.google.bg/images?hl=tr&q=saz&um=1&ie=U … p;sa=N&tab=wi ) и му чете много фолклорни песни. И така макар и сляп, той развива страхотен усет към музиката, и започва да пее и свири на саз (cTaBa виртуоз Ha saz-a).  C.щата песен в изпълнение на А. Вейсел - http://www.dailymotion.com/video/x70drj_ayyk-veysel-uzun-ynce-bir-yoldayym_music  . Тази песен е метафора за/на живота. Той оприличава живота на дълъг път, от сутрин до вечер, с две врати, от едната влизаш, от др. излизаш ...Няма човек в TR дето да не е чувал, знае или уважава музиката на А.В.  Peace (ps: Eто и част от творчеcTвото му ---  http://siir.gen.tr/siir/a/asik_veysel/index.html )



А сега поздрав в съвсем др. стил – един любим изпълнител на много турци, а на мен по лични емоционални причини също ми харесват песните на Ibo=Ибо(в TR като се каже Ибо се разбира - Ibrahim Tatlıses=И.Татлъсес --> tatlı=сладък ses=глас. Специално за лятна вечер през Юли поздрав с песента “Беломорски вечери"=Akdeniz Akşamları - http://www.lyricsdownload.com/haluk-levent-akdeniz-aksamlari-lyrics.html  . Bидеото е стaро и ....малко vintage  Mr. Green , НО песента е страхотна ...става въпрос за Юлска вечер на беломорието , хората вървят по плажа ръка за ръка и човекът взел та се влюбил именно в такава гореща юлска вечер ==  http://www.tatlisesvideo.com/site/dailymotion/ibrahim-tatlises-akdeniz-aksamlari.html   Mr. Green Whistling Crazy



Мале , дотежах на себе си пак и за пореден път, ма нали с.м си свикнала та не ми прави впечатление  hahaha Joy Mr. Green...Xайде оставям ви с позитивни музикални мисли , ноти и емоции  Hug Flutter Hug ...Лека мека весела и дай Боже прохладна  Praynig Hug Heart Eyes

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:42 от bz

# 6
  • Varna
  • Мнения: 2 595
BZ-че Hug
Тази салатка дето си я описала тука ще я ядем със тебе заедно in the begining на другата седмица Wink
А от тоя Ефес преди 4 дена купих 3 стека на Бате за именният му ден, че му е любима Wink.  И аз я уважавааааааам smile3503 Ха'ди шЪ я пИЙм същта и на БосФУрЪ smile3503

# 7
  • Мнения: 573
Хоп-троп и аз съм тук. Наздраве и от мен!  beer
Ние сме в къщи, така че, ако някой намине към нашия хубав град да се обажда. За съжаление се разминахме със Сладка Хапка, но какво да се прави.
Бз, дай адреса на блога, че аз нещо съм пропуснала  Blush  Wink  Мерси за новата тема   bouquet
Накъде сме тръгнали без Ибо, само се питам. Mr. Green Ако можеше и да не говори, а само да пее, цена нямаше да има.  Laughing



# 8
  • Мнения: 418
Каигито - права си  Peace, вЕрно ако можеше да само да пее, ама пусто и show му дали вече колко години  Whistling . А блогът е в заглавната страница на темата, бе,жено  Mr. Green, с цървени букви пише - изненада, полезни нещица  Wink


Delte = 4akaM(e) Te  Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 573
Оххх, тази част съм я пропуснала  Blush Записвам се да следя Heart Eyes

# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Dobro utro hubavici.Dnes sım na drugata rabota i zatova na latinica   bouquet
BZ ti si vırhıt-afferrim, Hug Hug maşallah
Na vsiçki priyaten i prohladen den Hug

# 11
  • Мнения: 2 199
Здравейте  Heart Eyes

Поздрави на всички от хладна София  bowuu
Благодаря на всички за моралната подкрепа  Hug Радвам се, че ви има  Hug

Анджи много хубави снимки, даже си позволих да коментирам  Crazy  Mr. Green   bouquet Аз не си търся работа  Thinking но благодаря за пожеланията  Peace  Praynig

Бз добре дошла  Praynig , прекрасна тема Cem Karaca много ми харесва като изпълнител едно добро изпълнение на негова песен ТУК
Ще следя с интерес бзпедията   bouquet

Сладка хапка поздравления за успеха на гимназиста  smile3529

За всички които съм пропуснала по именно   bouquet
Чета ви всеки ден  Mr. Green за съжаление отдавна съм много пасивна в писането и споделянето на мнение във форума  Tired

За (не)съжаление лятото в София е хладно до миналата седмица всеки ден дъждове  ooooh!
На моренце няма да ходя  Confused ама това е добре дошло, че с белег от 3 кучешки зъба на Д-то нямаше да се чувствам комфортно   Crazy


Хубав ден, лека и спорна работа   Nature Sunny




# 12
  • Мнения: 247
 Grinning Тук съм ,убавици  Simple Smile

Вярно,че отдаааавна не пиша,но имам извинителна причина.Ще правим ремонт на кухнята-нови шкафове и пр... Rolling Eyes ,което за тукашните условия си е малко мазохизъм  Shocked
Само,който си е имал работа с  тукашните майстори,само той ще ме разбере...дано тези ме опровергаят  Praynig

Та затова вместо във форума,по-често влизам в сайтове за кухненско обзавеждане,уреди за вграждане и т.н....

адаш,поздравления за новата тема и Бравос за блога   bouquet

# 13
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Джорди, много бързо само да кажа, че Time Traveller's Wife... са я превели на БГ и смятам да реализирам взятка Simple Smile Докато се намотам да си я поръчам от Щатите, хората ми я доставят преведена!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 924
Как сте в тази жега?!!

Мила bz,присъединявам и моите благодарности за новата тема!
Аз се зачетох в миналите теми,към които ме препращаш с линковете.Яд ме е,че не съм ви
открила по-рано.Цялата тема №17 се върти около много вълнуващи ме проблеми.
Намерих отговори на голяма част от въпросите си,но се губи кефа от сладката приказка с
приятелки.Това ми напомня за един виц:В една компания на любители на вицове решили да
си ги номерират,понеже всички вицове вече били известни на всички,което не намалявало
удоволствието от тях.И така,вместо да губят време да си ги разказват,някой от компанията
казвал например,, №14" и всички започвали да се смеят...
Та и ние така с линковете...
Обаче много се ободрих,като четох за любимите ви мъжове!Ами че то,моя и вашите,сякаш
една майчица ги е раждала!Пък аз си мислех,че моят е единствен и баш на мен се падна!
Сега вече ще гледам на него по-снизходително.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 09:12 от Lora-Di

Общи условия

Активация на акаунт