ПОМОЩ!!!Гонят ни децата от яслите!!! Велико Търново

  • 6 394
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля за съвет!Гонят ми детето от яслата заради неплатени такси смет и данък сгради на имот на бащата,с който нямам взаимоотношения и брак.Законно ли е това, и моля  някой да сподели имал ли е такъв случай и той!
  Става въпрос за гр.Велико Търново.

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 13:36 от .Ели.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 350
В кой град е това?

# 2
  • Мнения: 2 478
Не знам до колко е законно, но е меко казано странно! А бащата защо все пак не си плати задълженията към държавата?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 360
За Бургас ли става въпрос?Защото и ние вадихме бележки за яслата, че нямаме задължения за плащане иначе отписват детето.
Не знам от кога е решено това, но детето на родители които не си плащат данъците няма право да ползва ясла и детска градина.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и в Търново е такова положението

# 5
  • Мнения: 1 485
Щом  нямате  брак   мисля  че  не  е  законно.Поразпитай  из  общината  как  стоят  нещата.

# 6
  • Мнения: 5 178
Щом  нямате  брак   мисля  че  не  е  законно.Поразпитай  из  общината  как  стоят  нещата.

Има-няма брак, ако в акта за раждане на детето е вписан баща, то се подават документи и за него...
Още само пред социалните ( по непонятни за мен причини) самотни майки се водят дамите без сключен брак с бащата на детето

А иначе поведението на общината си е съвсем в реда на нещата, все пак общинския бюджет се пълни точно от тези данъци

# 7
  • Мнения: 1 485
Не  знам  до  сега  не  бях  чувала  подобно  нещо.Ще  питам  една  позната  тя  е  директорка  на  детска  градина  как  стоят  нещата.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз не съм чувала за такова нещо. Съжелявам.

# 9
  • Мнения: 16
Знам, че в Бургас за ползване на детска ясла и детска градина не се заплаща такса. Вероятно затова Общинския съвет е приел някакво изискване по отношение на плащането на данъците и ползването на безплатната услуга. Как точно седят нещата може да се провери в приемната на Общинския съвет или службата отговаряща за детските ясли в Общинска администрация.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 5 470
В сайтовете на почти всички общини обикновено се публикуват решенията на общинския съвет. Можете да потърсите там повече информация. Нашата градина  в момента почива, но до сега в Добрич не съм чула подобно нещо.

Ако е гласувано от общинския съвет е законно.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 5 470
Ето - намерих го:

Цитат
Препис-извлечение от Протокол № 50

от заседание на Общинския съвет,

проведено на 23.07.2009 година.

 


ОТНОСНО: Повишаване събираемостта на собствените приходи по раздел ІІІ Такси за детски ясли, детски градини, домове за социални грижи и други общински социални услуги


 

РЕШЕНИЕ № 637



 

На основание чл. 21, ал. 1 и т. 7 от ЗМСМА, Великотърновски Общински съвет реши


Чл. 31, раздел ІІІ Такси за детски ясли, детски градини, домове за социални грижи и други общински социални услуги от Наредбата за определяне и администриране на местните такси и цени на услуги на територията на Община Велико Търново се изменя и допълва както следва:


БИЛО:

Чл. 31. Таксите по този раздел се начисляват и събират от длъжностните лица в домашен социален патронаж Велико Търново и се внасят в общинския бюджет до 25 - то число на месеца, следващ месеца за който се дължат


СТАВА:

Чл. 31. Таксите по този раздел се начисляват и събират от определените за това длъжностни лица и се внасят в общинския бюджет до 10-то число на месеца, следващ месеца за който се дължат.

/1/ нова : Не се предоставя услуга по реда на раздел ІІІ на тези ползватели, които имат просрочени задължения по местни данъци и такси към Община Велико Търново

/2/ нова: Обстоятелствата по предходната алинея се удостоверяват с протокол за извършена проверка за просрочени задължения по местни данъци и такси или удостоверение по чл. 61 а, ал. 4 на настоящата наредба.

/3/ нова: Срокът за издължаване на просрочените задължения е до 14 дни от установяване на просрочието.


 

 

ВЯРНО:

            /Р. Грънчаров/

ЗАМ. ПРЕДСЕДАТЕЛ

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ

            /ГЕОРГИ СТЕФАНОВ/

# 12
  • Мнения: 16
Интересно решение е това във Велико Търново Thinking Ползватели на детските ясли са децата, таксата се начислява на името на детето, не на родителите. Те се явяват негови законни представители, но правата  за ползване на услугата са на детето. Какви местни данъци и такси може да дължи едно толкова малко дете?! Някой струва ми се чете и тълкува неправилно материята /защото тук е дадаена малка извадка и не става много ясно кое как/. Консултирайте се с юрист. В интернет има много подобни безплатни сайтове за правни тълкувания.
А какъв е размера на таксите за ползване на детска ясла?

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 5 470
Не зная как е във Велико Търново, но в Добрич молбата за приемане в детската ясла или градина се подава от името на родителя. Т.е. услугата е за родителя - приемат детето му.

# 14
  • Мнения: 5 178
jekovamariana, какъв ползвател е детето, самата услуга я ползва родителя... по твоята логика и такса не трябва да се плаща, защото децата са малолетни и нямат доходи Crazy

Общи условия

Активация на акаунт