подсъзнанието може всичко 13

  • 77 236
  • 456
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 674
Лени, много се радвам за хубавите новини за дъщеря ти!  Hug

wild flower
...това за приятелите  е много интересно? newsm78 Ти  иначе добре ли се чувстваш с тях и как ги усещаш? Може би имаш нужда да останеш сама, за да се свържеш с себе си? Thinking

Мише..интересно, на мен Лазарев също не ми понася... Laughing Пробвах няколко пъти да го чета, от Спиралата,но  някак си насила...Разбрах, че негови книги няма да си купя  Crazy
Мише ...може да поискаш от водачите си, да ти покажат как контактуват с теб.  Помоли / направи го  на глас/ и след това само очаквай. Това дори може да стане в съня ти...и ти ще го помниш Wink , а може да се прояви като специфичен мирис, или някакво друго усещане , но каквото и да е....ти ще разбереш, че това са те.  Grinning


...Духовен водач е всяко същество с облик на дух, което служи като наш водач и пазител. Често се използва като общ термин за всеки дух, който оказва помощ. Духовните водачи изпълняват множество функции, затова можем да имаме различни водачи, които ни помагат на различни етапи от нашия живот. Един духовен водач може да приема разнообразни форми. Може да е любим човек, който е починал, но все още се грижи за нас, може да приеме формата на животно-пазител, което носи определени качества и характеристики, да се яви в геометрични форми или в смесица от цветове. Когато даден духовен водач се появи във форма или с външен вид, различни от човешкия, трябва да изследваме и разгадаем неговата символика, за да разберем каква роля изпълнява в живота ни. Водачите често общуват с нас чрез най-силно развитото ни сетиво или чрез сетивото, което ще ни помогне да ги приемем по-лесно....


николекса...много интересен пост.  Hug И да, ти си имаш персонално ангелче ..даже няколко Grinning


От известно време следя темичките, но рядко пиша. Много ми е интересно всичко, за което се пише тук. Но имам един въпрос във връзка с ангелите:
Когато ангелите се отзоват на молбите ви, за да ви помогнат или да сбъднат желанията ви, как сте сигурни, че това са служещи на Бога същности/същества, а не дошли да ви изкушават паднали ангели?

Ще го усетиш по чувтсвото нарадоста, тихото спокойствие,  и хармонията  вътре в себе си! Heart Eyes С тъмните същества едва ли ще имаш тези усещания...


Елизабет..това за охлюва е много хубава притча!  Hug Така е и при хората, когато искаме да помогнем без да са ни поискали помощ,  всъщност може да навредим, защото ще отклоним човека от "посоката , която сам той си е избрал.  Laughing

Писка Лиска, страхотно е това за камъните в мола!  Grinning Много обичам такива малки, сладки чудеса. Hug

И  при мене стана такова чудо, защото когато търсех къща, казах /заявих на глас/, че желая краен срок октомври. Днес мъжа ми подписа договора,  с брокера..и каза, че там пишело , че къщата ще е свободна от 1-ви октомври!  Grinning  Точно както аз си поисках  Sunglasses

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 18:07 от ЧервеноВинце

# 61
  • Мнения: 3 674
Ето една техника  на тези, които искат да "се срещнат" с духовните си водачи! Heart Eyes


Малко е по дългичко, затова съм извадила от книгата най-важната част...

                               Сътворяване на вътрешно светилище за среща с духовни водачи

Един ефективен начин за засилване на вашето възприемане на духовните ви водачи е чрез сътворяването на специално светилище в ума и съзнанието ви - място, където можете да отидете и да започнете да общувате с тях.За сътворяването на това светилище използвайте въображението си. Това трябва да бъде място, което можете да визуализирате и в което да се чувствате удобно и защитени. Това може да бъде представата за вътрешността на някакъв храм, за някое кътче от природата или пък дори за един замък в облаците. Това е едно
място на пресичане, където физическият и духовният свят могат да се срещнат. Това е една точка в сърцето и ума, в която преградите между двата свята изтъняват. Това е едно място, в което съществата от духовния свят могат да дойдат при вас. Колкото повече го изграждате в ума си, толкова по-силен ще бъде контактът ви с тях, постигнат с негова помощ.
Това светилище ще бъде единствено ваше. В процеса на дейността си вие можете да го дооформяте и променяте. В началото бихте могли да използвате следната примерна схема, но не се затваряйте в нея. Нейната цел е да ви послужи единствено като отправна точка и да ви помогне да започнете да изграждате ваше собствено вътрешно светилище.

1. Цреди да пристъпите към упражнението, уверете се,
че няма да бъдете прекъсвани. Изключете телефона и т. н.
2. Създайте атмосфера чрез свещи и благовония.
Изберете един от изброените в Глава 2 аромати.
3. Затворете очи и се отпуснете. Осъществете продължителна релаксация или някакъв тип ритмично дишане. Колкото сте по-релаксирани, толкова по-лесно ще проникнете в подсъзнанието си и ще го стимулирате за постигане на духовен контакт.
4. Изпълнете упражнението Мистичният брак. То е една чудесна прелюдия към това упражнение. То стимулира способността за представа и пробужда интуицията.
5. Сега визуализирайте следното. Представете си го.
Направете го истинско с помощта на съзидателната сила на ума:

Докато релаксирате, привлечете всички свои енергии към себе си, сякаш някой ви завива с мек и удобен халат. Вие сте отпуснати и успокоени. Изпитвате чувство на очакване, тъй като сте на път да бъдете представени на един от духовните си водачи.

В тъмните дълбини на ума започва да се оформя една сцена. Долавяте как някъде бълбука поток - един мек и нежен звук, който не идва от много далеч. Чувате птичите песни и започвате да усещате върху себе си топлината на слънцето. Долавяте лекия аромат на пролетни цветя и окосено сено. Галещ ветрец милва лицето ви.
Оглеждате се наоколо и виждате, че се намирате в една малка кръгла градина. Багрите на цветята се открояват сред зеленината на тревите и дърветата. Градината е заобиколена от величествени дъбове, чиито клони се извисяват над вас, сякаш ви предпазват и закрилят.
Вдишвате дълбоко ароматния въздух. Вие сте отпус¬нати и спокойни. Познавате това място. Виждали сте го и преди. Може би насън или пък в някой отминал живот - няма значение кога и къде. Вие просто знаете, че това е вашето убежище, вашият пристан. Това е мястото, където можете да дойдете, за да се излекувате и възстановите. Това е едно кътче на жизненост и покой.
Забелязвате, че сте седнали върху някакъв камък. Струва ви се, че той нарочно е бил оформен по такъв начин, че да ви служи като стол в тази градина. Той ви кара да се чувствате уверени и свързани със земята.

Докато седите върху вашия каменен стол, вие съзирате по спускащата се от планината пътека една малка златиста светлинка. Изглежда, че тя се приближава все по-близо и все по-близо към вас. Тя леко се носи по пътеката към вашето малко светилище.
Светлината е мека и ефирна и въпреки това излъчва невиждан досега от вас блясък. Достигайки до началото на светилището ви, тя спира - една голяма и пулсираща кристалноясна светлина.
Вие я гледатсочакващо, но тя не помръдва. Тя просто стои отвън пред вашата градина. В началото това ви учудва. После си спомняте. Това е вашата градина. Нищо и никой не може да пристъпи в нея без вашето разрешение. Намирате тази мисъл за доста приятна.
Вие бавно ставате и пристъпвате напред. Кимате с глава, поздравявайки светлината и разрешавайки й да влезе. Светлината се устремява напред и увисва във въздуха точно пред вас.
Светлината затрептява. От нея започват да излизат меки златисти ивици. Изглежда така, сякаш светлината се разтваря като едно разцъфващо цвете. И докато всяко листче от светлината се разтваря, вие виждате, че вътре има нещо или някой, а след това съзирате пред себе си едно чудно същество. Вижте го. Представете си го. Знайте, че то е истинско.
Докато наблюдавате това същество, обърнете внимание на онова, което усещате. Има ли някакви определени цветове? Аромати? Усещате ли изтръпване или докосване в някоя част от тялото си? От мъжки или от женски пол е съществото? Дори и ако разтварянето открива само някакъв символ, този символ може да отразява мъжка или женска енергия. Доверете се на впечатленията си.

Започнете мислено да водите диалог с това същество. Попитайте го за името му. Каква е целта му? Защо то е близо до вас? Как бихте могли за в бъдеще по-уверено да го разпознавате?

Не насилвайте отговорите. Нека да идват естестве¬но. Оставете това същество да ви говори за себе си, да ви каже защо взаимодейства с вас, как и какво в бъдеще ще ви помогне да осъществите. Попитайте водача си как да го призовавате яай-добре за в бъдеще.
Не се безпокойте, че може би си въобразявате всичко това и че то вероятно е плод на ума ви, а не е реалност. Вие не бихте могли да си представите всичко това, ако в него нямаше нещо реално.
А сега насочете разговора към приключване. Изискайте от водача си нещо, което можете да използвате като доказателство и потвърждение за неговата истинност и достоверност. Има ли нещо предстоящо в живота ви, за което трябва да узнаете? Има ли нещо важно, което е необходимо да научите? Помолете го за докосване, изтръпване или за някакъв вид физическо усещане в определено време през следващите няколко дни. Нека изискването ви бъде разумно - нещо, което лесно може да бъде изпълнено и потвърдено.
Сега благодарете на водача си за възможността да се срещнете и да работите с него. Докато златната светлина се затваря около вашия водач, изпратете към него най-добрите си помисли и любов.
След като тя започне да се отдалечава от градината ви, движейки се обратно по пътеката, вие отново сядате на своя камък. Разбирате, че в това ваше светилище можете да поканите в съзнанието си всички ваши водачи. Това е вълнуващо и вие сте развълнувани от възможността да разширите своите хоризонти.
Дишате дълбоко, отпуснати сте и отново изживявате разговора в ума си. Докато правите това, градината започва да изчезва. Откривате се седнали удобно и спокойно в дома си, спомняйки си всичко преживяно. Бавно и внимателно отворете очи, съзнаващи може би за първи път, че сред всички измерения, които ви заобикалят, съществува живот и енергия.

6. На този етап е добре да запишете вашите преживявания с водача си. Отбележете всичко, което видяхте, почувствахте или научихте. Това ще ви помогне да "заземите" енергиите си във физическото измерение, както и да запомните всеки от личните си водачи.
Запишете и всяко ново впечатление относно този духовен водач. Понякога прозренията за енергията на духовния ни водач идват, докато сме ангажирани с процеса на писане. Тогава ние разбираме.по-цялостно и пълно някои аспекти от информацията, предадена ни по време на срещата.

7. Центрирайте се напълно и се "заземете" обратно във физическото. Както бе подчертано по-рано в книгата, това може да бъде постигнато чрез хапване на нещо или чрез някакъв вид физическа дейност.
. То спомага да успеем да се нагодим към нея по начин, който ще ни позволи да останем балансирани и да засилим способността си да общуваме с духовния свят.


техниката е от книгатс "Как да срещнем и общуваме с духовни водачи" на Тед Андрюс


Това е само даден пример, така че вие може да си създадете вашето любимо кътче, по ваш си начин, с ваши картини и усещания Hug




  

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Един въпрос ,с който да се запиша  Wink

Защо мислите ,че има тъмни същества или сили ? Според мен няма ,просто са изуствено измисленени  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 4 546
Един въпрос ,с който да се запиша  Wink

Защо мислите ,че има тъмни същества или сили ? Според мен няма ,просто са изуствено измисленени  Rolling Eyes

ин и ян  Simple Smile

щом има тъмни мисли  значи има отрицателна енергия, от там тъмни сили, същества и т.н. поне така си го обяснявам за себе си.

# 64
  • Мнения: 2 677
Май само две от вас са обърнали внимание на думите ми Simple Smile Благодаря. А как правите разликата - Общуването с ангели и духовни водачи по какво се различава от общуването с тъмни сили? Сигурни ли сте, че демоните са грозни, страшни и предизвикват отрицателни емоции? Не е ли възможно точно в това да се състои изкушението - да ги приемаме като божествени същности...
Пиша това не се цел да споря с някого, предварително се извинявам, ако засегна някой с това, което ще напиша. Говоря(пиша:)) от гледната точка на човек минал през неща, с които не се гордея, но са част от миналото ми и съм научила за себе си своя урок. Преди години се интересувах от много... странни неща, точно тогава с демокрацията навлизаха и книгите с магии, призоваване на демони(което с нищо не се различава от общуването с ангелите, които описвате). Интересувах се и от Кабала, от заклинанията за различни случаи и ангелите-помощници в различни ситуации. Открих имената им в предишната тема - познайте - това са същите онези имена на ангели от древните писания на евреите, за които бях чела в "онези" книги. Които от своя страна по нищо не се различават от арабските джинове, които са длъжни да изпълняват желанията на призовалият ги. Научиш ли името му, (а има много начини да ги накараш да ти го кажат), духът е длъжен да се отзовава на всяко повикване и да изпълнява желания... Това са основите на древната магия, не е нещо новооткрито.

# 65
  • Мнения: 2 677
Един въпрос ,с който да се запиша  Wink

Защо мислите ,че има тъмни същества или сили ? Според мен няма ,просто са изуствено измисленени  Rolling Eyes

А кой според теб ги е "насадил" изкуствено?

# 66
  • Мнения: 4 546
Май само две от вас са обърнали внимание на думите ми Simple Smile Благодаря. А как правите разликата - Общуването с ангели и духовни водачи по какво се различава от общуването с тъмни сили? Сигурни ли сте, че демоните са грозни, страшни и предизвикват отрицателни емоции? Не е ли възможно точно в това да се състои изкушението - да ги приемаме като божествени същности...

на тези въпроси и аз търся отговор  Grinning

а мисля и доброто и лошото може да се въплатят под всякаква форма. просто може би за хората е по-лесно да си представят хубавите неща красиви, а лошите с грозни  Simple Smile

# 67
  • Семейството е винаги с мен:)
  • Мнения: 200

Хм, за мен, скъпи дами отправната точка е просто погрешна. Оставам далеч от това да искам от Висшите сили пари...или пък здраве...или онези неща, които вие наричате възвишени от рода на любов, да идете на почивка, да срещнете партньор  и пр. Идеята за мене е на първо място да не бъда зависима от желанията си и по-точно от техните резултати.
Мислех, че искате самотрансформация Embarassed 




Не мисля, че е трябва да се противопоставя дух и тяло....А и често, дори и Буда, точно от материалното презадоволяване е тръгнало търсенето на духовното....Дори четенето и интересът към  езотеричната и духовна информация  е вид/ стъпка към личностната трансформация за много от нас в тази темичка...

fata_morgana, да, наистина е интересно, че се препокриват....Но може би самата дума "демони" да е била неправилно изполвана от авторите newsm78  А може би джиновете да са добри духове за арабите, а кабала знам, че е  "светло"  учение....Хубавото е, че нещата се препокриват Heart Eyes

Аз писах писмо до ангелите ( техника от "Ангелска терапия"), но явно трябва да им говоря на глас за по- бърз резултат....

Сега почнах да чета Крион, и точно ми направи впечатление, че той казва, че ние сме "боговете" за духовните водачи и същества, защото изпълняват нашите желания Heart Eyes

# 68
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
А според мен интуицията винаги подсказва с какви сили си имаме работа. Трябва само да се вслушаме в нея.

# 69
  • Семейството е винаги с мен:)
  • Мнения: 200
"Вашите учители са най-близките ви същества на служене и ви обичат иск¬рено. Те изпълняват служене с любов и ще бъдат изклю¬чително възприемчиви и развълнувани да общуват за пръв път с "останалата ви част". Представете си техните чувства при мисълта, че ги уважавате достатъчно, за да ги потърсите, защото за тях вие сте високопоставените и те ви служат."

# 70
  • Мнения: 2 677
А чели ли сте Библията?

# 71
  • Мнения: 3 674
fata_morgana ..много интересни въпроси имаш и темата която те интересува е  интересна за обсъждане

Бих искала да споделя своето гледище по тези въпроси. Разликата между демоните/тъмните сили/ и светлите  е в намерението!

Питаш, как да знаем дали не общуваме с тъмни сили, които може да са приели форма на светли същества и да ни изкушават... Wink
Има ритуали за обграждане със светлина, която се явява като защита точно срещу такива сили. Демоните не обичат светлината и бягат от нея... Laughing

Например една силна молитва, извираща от сърцето с молба , да бъдем пазени  от тъмните сили работи безотказно. С тази молитва ние привличаме светлите сили и те ни пазят, тоест дават ни своята  защита.

Другото  което е, че обикновено тъмните сили "атакуват" личност ти със слаба или разстроена психика. Аурите на такива хора е различна, в тъмни окраски, сива...и е ако мога да кажа така"разпокъсана"...Такива хора , нямат вяра в светлото бъдеще, отпаднали са духом, чувстват се зле от всичко заобикалящо ги...и точно те са податливи на тъмните сили. Такива хора са изгубили себе си...
И обратното...
Лъчезарния,позитивен, хармоничен, оптимистичен, пълен с вяра и пращящ от енергия  човек излъчва сила и светлина.  Аурата му е в светли цветове и няма пробиви.
Тези неща се забелязват на астрално ниво....и става така, светлината ще  отблъсква тъмнината.

Дано съм ти помогнала поне малко, да си отговориш на въпросите... Hug

.Аз съм чела Библията и все още я чета, бавно... но я чета.  Laughing


# 72
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
В студентските ми години беше много актуално да се разговаря с извънземни и прочие. Една близка на съквартирантката ми осъществяваше контакти. Интуицията ми подсказа, че нещо не е наред. Допитах се до Библията и тя потвърди опасенията ми. От тогава, ако имам съмнения, редовно се допитвам до нея.

# 73
  • Мнения: 3 674
Забравих да допълня...

Вела много хубаво го е казала....Интуицията винаги ще ни води в правилната посока. А тя е гласа на сърцето. А там в сърцето е Бог..а където е Бог, няма тъмни сили!  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 2 677
Да, ЧервеноВинце, съгласна съм, че Бог е в сърцето, но все пак неведоми са пътищата Му Simple Smile. Но не мога да се съглася, че тъмните "налитат" само на хора със слаба психика, те просто са по-лесна плячка.
"Вашите учители са най-близките ви същества на служене и ви обичат иск¬рено. Те изпълняват служене с любов и ще бъдат изклю¬чително възприемчиви и развълнувани да общуват за пръв път с "останалата ви част". Представете си техните чувства при мисълта, че ги уважавате достатъчно, за да ги потърсите, защото за тях вие сте високопоставените и те ви служат."
Не знам от къде е цитата, може би от Крион :
 

Сега почнах да чета Крион, и точно ми направи впечатление, че той казва, че ние сме "боговете" за духовните водачи и същества, защото изпълняват нашите желания Heart Eyes


Хм... не мога да се съглася, че няма конфликт с християнската религия и не само с нея, а и с всички известни монотеистични религии Simple Smile Нали не сте забравили, че гордостта е грях? Според Библията сме божии творения, а не нечии богове...


А  контактуването с извънземни и духове наистина  се беше превърнало в нещо като мода, наред с ходенето по врачки...

Общи условия

Активация на акаунт