Всякакви украси с подръчни средства

  • 50 459
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Има няколко теми за  скрап-мейкинг и какви ли не неща, които майсторите, но ми се иска да отворим:
Тема, за всякакви неща, които могат да се измайсторят от всеки, без кой знае, какви средства, умения или художествени заложби.
Просто лесни и хитри начини, да направим нещо ефектно, съвсем набързо с неща, които се намират във всеки дом, счупени или ненужни вещи, или можем да ги съчетаем, с евтини  дреболии от магазин за един лев, например...



Моля, давайте конкретни идеи , придружени с ясни обяснения и снимки!
Давайте идеи за всичко, което се сетите:

* как да си направим  украса за маса
* картичка
* подаръчна кутия
* коледна или Великденска украса
* украси за стена
* украси за врата или прозорец
* всякакви неща, които се правят лесно, с подръчни материали


* За ваше улеснение, ще дам адрес на сайт за качачане на снимки:
http://tinypic.com
След като качите снимката, копирайте връката, която ще видите в прозорчето под надписа:
Direct Link for Layouts
Моля, за да не пречите на бързото зареждане на форума, не слагайте огромни снимки, а  ясни, но все пак  малки до средни.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 15:45 от © Анка

# 1
  • Мнения: 41
Страхотна тема! Ще я следя и ще се включа малко по-късно.

# 2
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз също ще я следя, винаги като украсявам нещо, се оказва, че нямам нищо около себеси и експериментирам - най-често при опоковане на подаръци имам само опаковачна хартия и нищо друго - обикновено отрязвам ленти от нея, сменям посоката на шарката, така да се каже, и правя панделка - изглежда стилно, обаче Flutter

# 3
  • Мнения: 155
И аз запис,
© Анка, поздравления за темата   bouquet , аз правя много неща, но не винаги намирам тема за тях  newsm78 . За съжаление в момента имам технически проблем и не мога да качвам снимки, но се надявам скоро да го реша.

# 4
  • Мнения: 686
Ето ти моя блог.Има доста неща правени в стил "от нищо-нищо" Mr. Green
http://domoshar.net/bg/blogs/14

# 5
  • Мнения: 957
И тук запис.Интересна тема. Hug

# 6
  • Мнения: 1 181
записвам се в темата. По-късно ще покажа една картичка, защото май само нея съм запазила  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 405
И аз да се запиша.

# 8
  • Мнения: 23
записче и аз! Понеже нямам снимки исках да пробвам да ви обясня една много лесна и ефектна семейна картичка за празник или като покана за рожден ден.Изкопирате крачето на детето ви върху картон (по - ефектно става с цветен,но може и бял),изрежете го и залепете отгоре семейна снимка.Украсете както искате (може с брокати,фулмастери,може да лепнете разни стикери или пък цветни хартийки изрязани от списания с различни форми  -  цвете, елха,яийце и т.н. според повода), а отзад напишете с подходящо забавен стил текста на кратичката / поканата  и може всички да се подпишете.Дано да съм обяснила добре защото става ултра сладко!

# 9
  • Мнения: 275
Ще ви следя и аз Wink

# 10
  • Мнения: 0
Лесна и бърза  украса за коледна елха, която ще разведри скуката:
1. Трябва ви дебел ленен или друг , приятен на цвят дебел конец, може и кълбенце прежда. Бежави, доста дебели конци, като шнурчета се продават във всяко магазинче за конци и копчета. Може да си купите и лентичка на метър, най-добре вземете към 4 м., зелена , тънка лента.
2. Бонбони, най-добре, красиви и шарени, в шумящи опаковки, завити - отгоре, като чувалчета. Поне 30 бр.
3. Пуканки , може и да са старички, най-добре е да не са мазни...

*******************
1. Хващаме всяка бонбона и завръзваме около единият й край конец, отразваме го така, че да остане от него за да завържем двата му края, с цел - да можем да го нанижем на някоя клонка.
2. След като украсим елхата с грилянди, нанизваме всички бонбони, като ги разпределяме развномерно.
3. С пуканките можем да си поиграем , като ги лакираме със златист или сребрист лак за нокти, ако ви се намира. Взимаме много дълъг конец (по-добре, обикновен и тънък и нанизваме с игла, като пробождаме всяка пуканка.
4. Същото можем да направим и с макарони в най-различни форми, като също можем да ги лакираме, слепваме с обикновено лепило и т.н.
5. Няколко шишарки също могат да се подредят долу, до елхата, като по желание, можете да купите, златист, сребрист или зеленикаво-метален лак за нокти и поне два-три дена по-рано да ги лакирате, за по-весело...
6. За външната врата набързо можете да спретнете украса, като извадите фолиото за готвене. Отрежете, колкото един лист хартия, сложете го върху старо списание или дебел вестник, вземете първо един молив и изпишете с издути букви, по весел начин , например: ВЕСЕЛА и отделно, на разстояние поне два пръста отдолу КОЛЕДА. Направете буквите , така че да се застъпват , за да да не се наложи да лепите буква по буква, а цяла дума.
Изрежете двете думи и ги злепете с отмиващо се лепило на входната врата, под някакъв наклон. Изрежете от фолиото: звездички, фигурки и ги разхвърляйте около надписа, ще стане перфектно и много красиво, гарантирам ви.
Същото , спокойно можете да направите от фолио от шоколад, от опаковка  на букет, от весела хартия, дори от тарелка от месо или сладки, ако е от стиропор.

7. Красива украса за елхата или кухнята става и от глави чесън. Вземате няколко глави чесън и ги замразявате, трябва да са добре замръзнали , поне ден-два, след това ги оставяте в съд да се размръзнат и премествате в друг - сух, за да не мухлясат, след това ги оставяте така, за няколко дена ще станат кухи и съвсем сухички, можете да ги лакирате , отново с лак за нокти или друго в златист или бронзов цвят , да им прибавите лентички, панделки, или просто нанижете на елхата с конец, стават и за красива украса на маса.
8. Със златист или бронзов лак, можете да боядисате орехчета, лешници и всякакви ядки, отново - за украса.

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 184
От солено тесто и
от глина
и хартия и
от стари вестници и
от стиропор
Така обичам да украсявам  Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Записвам се  Mr. Green

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 958
 Simple Smile

# 14
  • Мнения: 112
   Здравейте Hug

  Ето нещо, кото направих много набързо тия дни за рождени дни на колежки.Да не е катричка, нито подаръчна чантичка/за паричките, които им събираме/, а нещо усреднено и закачливо.Нарича се Хартиен тунел.Можш да  направиш  каквото ти дойде на ума и според човека, за когото се прави.
  В албума Хартиени тунели са bowuu   http://elorah.multiply.com/

Общи условия

Активация на акаунт