Секцио за трети път

  • 41 608
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте, аз съм на 32 год., имам две момчета - на 6 и на почти 4 г. Бременна съм в 5-ти месец. Проблема ми е, че двете ми деца са родени със секцио. Първото беше, защото бебето по време на раждане се задуши, аз припаднах от болките, стана една каша и ме одрязаха, второто секцио беше заради първото. Сега естествено пак трябва да е секцио. Третата ми бременност не беше планирана, не съм си и помисляла да имам три деца, но когато разбрах, че съм бременна, много се обърках, някак не можах да го махна, две поредни нощи сънувам, че ще е момиче - МОЙТА ГОЛЯМА МЕЧТА! А и съпруга ми го искаше това дете и ме гледаше така жално, когато говорех за аборт. Не можах да го махна, знаех че после цял живот ще си мисля, че съм убила мойто дете. Голямото ми притеснение беше третото секцио и многото ми кила, който така и не свалих след ражданията /липса на воля!/. Консултирах се с доста лекари, всички казаха че може, но някак си малко неуверено.  Накрая отидох при доктора, който ми прави второто секцио /трудно го открих/, той се сети за мен и каза, че може. За сега всичко е наред, ама мен все си ме е страх какво ще стане накрая, а и една докторка ме наплаши  с руптура на матката...... Бях многословна, извинете..... Просто исках да питам има ли някоя от вас с трето секцио. Знам, че връщане назад няма, по скоро въпроса ми е за кураж.......

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Нещо не можах да разбера ,от къде идват притесненията. Многото килограми не
пречат на секцио, още по малко водят до руптура на матката. До нея евентуално
може да се стигне при нормално раждане след секцио.  Ако е това виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333859.0

# 2
  • Мнения: 1 249
Здравейте, аз съм на 32 год., имам две момчета - на 6 и на почти 4 г. Бременна съм в 5-ти месец. Проблема ми е, че двете ми деца са родени със секцио. Първото беше, защото бебето по време на раждане се задуши, аз припаднах от болките, стана една каша и ме одрязаха, второто секцио беше заради първото. Сега естествено пак трябва да е секцио. Третата ми бременност не беше планирана, не съм си и помисляла да имам три деца, но когато разбрах, че съм бременна, много се обърках, някак не можах да го махна, две поредни нощи сънувам, че ще е момиче - МОЙТА ГОЛЯМА МЕЧТА! А и съпруга ми го искаше това дете и ме гледаше така жално, когато говорех за аборт. Не можах да го махна, знаех че после цял живот ще си мисля, че съм убила мойто дете. Голямото ми притеснение беше третото секцио и многото ми кила, който така и не свалих след ражданията /липса на воля!/. Консултирах се с доста лекари, всички казаха че може, но някак си малко неуверено.  Накрая отидох при доктора, който ми прави второто секцио /трудно го открих/, той се сети за мен и каза, че може. За сега всичко е наред, ама мен все си ме е страх какво ще стане накрая, а и една докторка ме наплаши  с руптура на матката...... Бях многословна, извинете..... Просто исках да питам има ли някоя от вас с трето секцио. Знам, че връщане назад няма, по скоро въпроса ми е за кураж.......

Споко.

И през това се минава.
Оцелях.
Имаше трудности, но не бяха последица от многото на брой операции, които масово наричаме секцио.
Следи се, контролирай храната и гледай да хапваш по малко, но често.
Особено накрая бъди "винаги готов", т.е. храни се здравословно, не преяждай, че в случай на спешна операция леко да приемеш упойката, че на пълен стомах е по-неприятна операция в коремната област.
Пази си краката от отичане. То и сега жегите доприняасят за това. Душ хладен само за прасците/ краката като много ти дотежи. На мен това много ми помагаше. Ако забележиш отекли крака, се провери за албумин своевременно.

По въпроса за руптура на матката не съм наясно.
 Hug
Всичко ще мине и замине, споко.
Намери си добър лекар.
 Peace

# 3
  • Мнения: 160
мила,не се притеснявай.другата седмица ми предстои трето секцио.първото си дете родих със секцио по спешност, заради високо кръвно.в осмия месец бебето беше едва 800 грама и не оцеля.след година и девет месеца и една безпроблемна бременност родих сина си пак със секцио заради първото такова.сина ми е на две и половина и другата седмица ми предстои трето секцио.чакам дъщеричка и вярвам,че всичко ще е наред.качих 15 килограма.не съм усещала дискомфорт,заради предишните операции.и мен ми се е случвало някои лекари да ме гледат странно,но това е заради липсата на опит.а няма да ти казвам как цялата бременност не спрях да пътувам насам-натам,как разнасях малкия,как вчера мих колата,как ходихме осмия месец на море.желая ти и на теб такава безпроблемна бременност.ако е от значение,аз съм на 27 години.

# 4
  • Мнения: 2
Здравей, на мен също са ми правили три пъти секцио.Третото беше в 22 седмица и се водеше много рисково.Аз също бях на 32,а децата ми тогава бяха на 6 и 4.Лекарката, която ми го прави през цялото време обясняваше как ще остана без матка,а след операцията твърдеше,че всичко е наред и ако искам може още едно.И през двете предишни бременности качих по 12кг. и нямах много сраствания.Пожелавам ти лека бременност и здраво момиченце накрая

# 5
  • Мнения: 4 615
Дори и само след едно секцио при следваща бременност (при разстягането на матката) винаги има риск от руптура. Така че не намирам повод за притеснение. Т.е. поредността не играе съществена роля. Когато аз раждах в отделението лежаха още 3 мами с трето секцио. На нито една не се случи нищо лошо. Ако това ще ти е успокоение той самия живот  си е един риск. Така че бременей спокойно пък каквото сабя покаже. Игнорирай темите с възможните рискове и не се напрягай излишно.

# 6
  • София
  • Мнения: 537
Виктория Бекъм е с 3 секцио, т.е. има успешни истински случки.

Аз съм "само" с 2 (като теб - първото по спешност, второто защото беше едва 1г 4м след първото). Само че аз бях вече на почти 32г при първото раждане. И на мен лекарите ми казаха това - до 2г след секцио, рискът от руптура на матката е по-голям при нормално раждане, заради силните родилни контракции. След 2г вече рискът намалява и ако няма специални медицински показания, е въпрос на избор какво да е родоразрешението. На мен след второто секцио ми казаха, че ако искам, може още веднъж, но да изчакам поне 2г.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Зълва ми наскоро роди третото си детенце - дългоочаквано момиченце след две момченца  Heart Eyes и трите със секцио. Не са за пренебрегване рисковите фактори, но пък не ги превръщай в идея-фикс - пожелавам ти една спокойна и лека бременност и най-усмихнатото бебче!

# 8
  • Мнения: 148
Моя позната на 40 год. роди  преди два месеца третото си дете (трето секцио). Възстанови се бързо. Но и трите са с повече от 2 години разлика.

# 9
  • Мнения: 899
Аааа, В.Бекъм изостава  Simple Smile. Познавам 28-годишно момиче с 4 секцио, след които е жизнена за 4-ма и сама се справя с 4 прекрасни палави деца.

# 10
  • Мнения: 229
Благодаря на всички за куража newsm51

# 11
  • Мнения: 4 156
Хей, не се притеснявай. Дано да имате късмета и да е момиче.

Аз съм с 3 пъти секцио. Имаме 2 момчета и сега бебе  момиченце.
Даже твоята разлика между 2-то и 3-то раждане е по-голяма, което е по-добре.

Всичко ще е наред. Ако те заболи нещо, попитай лекаря си. Иначе няма от какво да се притесняваш. Даже аз се възстанових от 2-то и 3-то раждане много по-лесно и бързо отколкото при първото.

Много лесно се гледа 3-то дете. А и баткото ще помага.

# 12
  • Мнения: 137
Да се включа и аз в темата имам дъщеря на 8г. която родих секцио заради еклампсия(високо кръвно налягане)роди се с много проблеми, но те вече са зад гърба ни;))))), след 4г и 9 месеца родих втората си дъщеря със секцио заради първото раждане(бременноста беше нормална само с чести конкракции през цялата бременност) сега след  втората си дъщеря 3г. и 3м съм бременна за трети път и ако всичко е наред ще се подлагам на трето секцио май месец;)запозната съм с всички рискове, но въпреки всички се наех с тази трудна задача............а преди всичките тези бремености имах още две което завършиха със спонтанен аборт през втория и третия месец;(((((

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Само да кажа, че мернах случайно - авторката очаква трето момченце  Wink

# 14
  • Мнения: 4 156
Само да кажа, че мернах случайно - авторката очаква трето момченце  Wink

Да им е живо и здраво!

Общи условия

Активация на акаунт