Секцио за трети път

  • 41 660
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте, аз съм на 32 год., имам две момчета - на 6 и на почти 4 г. Бременна съм в 5-ти месец. Проблема ми е, че двете ми деца са родени със секцио. Първото беше, защото бебето по време на раждане се задуши, аз припаднах от болките, стана една каша и ме одрязаха, второто секцио беше заради първото. Сега естествено пак трябва да е секцио. Третата ми бременност не беше планирана, не съм си и помисляла да имам три деца, но когато разбрах, че съм бременна, много се обърках, някак не можах да го махна, две поредни нощи сънувам, че ще е момиче - МОЙТА ГОЛЯМА МЕЧТА! А и съпруга ми го искаше това дете и ме гледаше така жално, когато говорех за аборт. Не можах да го махна, знаех че после цял живот ще си мисля, че съм убила мойто дете. Голямото ми притеснение беше третото секцио и многото ми кила, който така и не свалих след ражданията /липса на воля!/. Консултирах се с доста лекари, всички казаха че може, но някак си малко неуверено.  Накрая отидох при доктора, който ми прави второто секцио /трудно го открих/, той се сети за мен и каза, че може. За сега всичко е наред, ама мен все си ме е страх какво ще стане накрая, а и една докторка ме наплаши  с руптура на матката...... Бях многословна, извинете..... Просто исках да питам има ли някоя от вас с трето секцио. Знам, че връщане назад няма, по скоро въпроса ми е за кураж.......

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Нещо не можах да разбера ,от къде идват притесненията. Многото килограми не
пречат на секцио, още по малко водят до руптура на матката. До нея евентуално
може да се стигне при нормално раждане след секцио.  Ако е това виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333859.0

# 2
  • Мнения: 1 249
Здравейте, аз съм на 32 год., имам две момчета - на 6 и на почти 4 г. Бременна съм в 5-ти месец. Проблема ми е, че двете ми деца са родени със секцио. Първото беше, защото бебето по време на раждане се задуши, аз припаднах от болките, стана една каша и ме одрязаха, второто секцио беше заради първото. Сега естествено пак трябва да е секцио. Третата ми бременност не беше планирана, не съм си и помисляла да имам три деца, но когато разбрах, че съм бременна, много се обърках, някак не можах да го махна, две поредни нощи сънувам, че ще е момиче - МОЙТА ГОЛЯМА МЕЧТА! А и съпруга ми го искаше това дете и ме гледаше така жално, когато говорех за аборт. Не можах да го махна, знаех че после цял живот ще си мисля, че съм убила мойто дете. Голямото ми притеснение беше третото секцио и многото ми кила, който така и не свалих след ражданията /липса на воля!/. Консултирах се с доста лекари, всички казаха че може, но някак си малко неуверено.  Накрая отидох при доктора, който ми прави второто секцио /трудно го открих/, той се сети за мен и каза, че може. За сега всичко е наред, ама мен все си ме е страх какво ще стане накрая, а и една докторка ме наплаши  с руптура на матката...... Бях многословна, извинете..... Просто исках да питам има ли някоя от вас с трето секцио. Знам, че връщане назад няма, по скоро въпроса ми е за кураж.......

Споко.

И през това се минава.
Оцелях.
Имаше трудности, но не бяха последица от многото на брой операции, които масово наричаме секцио.
Следи се, контролирай храната и гледай да хапваш по малко, но често.
Особено накрая бъди "винаги готов", т.е. храни се здравословно, не преяждай, че в случай на спешна операция леко да приемеш упойката, че на пълен стомах е по-неприятна операция в коремната област.
Пази си краката от отичане. То и сега жегите доприняасят за това. Душ хладен само за прасците/ краката като много ти дотежи. На мен това много ми помагаше. Ако забележиш отекли крака, се провери за албумин своевременно.

По въпроса за руптура на матката не съм наясно.
 Hug
Всичко ще мине и замине, споко.
Намери си добър лекар.
 Peace

# 3
  • Мнения: 160
мила,не се притеснявай.другата седмица ми предстои трето секцио.първото си дете родих със секцио по спешност, заради високо кръвно.в осмия месец бебето беше едва 800 грама и не оцеля.след година и девет месеца и една безпроблемна бременност родих сина си пак със секцио заради първото такова.сина ми е на две и половина и другата седмица ми предстои трето секцио.чакам дъщеричка и вярвам,че всичко ще е наред.качих 15 килограма.не съм усещала дискомфорт,заради предишните операции.и мен ми се е случвало някои лекари да ме гледат странно,но това е заради липсата на опит.а няма да ти казвам как цялата бременност не спрях да пътувам насам-натам,как разнасях малкия,как вчера мих колата,как ходихме осмия месец на море.желая ти и на теб такава безпроблемна бременност.ако е от значение,аз съм на 27 години.

# 4
  • Мнения: 2
Здравей, на мен също са ми правили три пъти секцио.Третото беше в 22 седмица и се водеше много рисково.Аз също бях на 32,а децата ми тогава бяха на 6 и 4.Лекарката, която ми го прави през цялото време обясняваше как ще остана без матка,а след операцията твърдеше,че всичко е наред и ако искам може още едно.И през двете предишни бременности качих по 12кг. и нямах много сраствания.Пожелавам ти лека бременност и здраво момиченце накрая

# 5
  • Мнения: 4 615
Дори и само след едно секцио при следваща бременност (при разстягането на матката) винаги има риск от руптура. Така че не намирам повод за притеснение. Т.е. поредността не играе съществена роля. Когато аз раждах в отделението лежаха още 3 мами с трето секцио. На нито една не се случи нищо лошо. Ако това ще ти е успокоение той самия живот  си е един риск. Така че бременей спокойно пък каквото сабя покаже. Игнорирай темите с възможните рискове и не се напрягай излишно.

# 6
  • София
  • Мнения: 537
Виктория Бекъм е с 3 секцио, т.е. има успешни истински случки.

Аз съм "само" с 2 (като теб - първото по спешност, второто защото беше едва 1г 4м след първото). Само че аз бях вече на почти 32г при първото раждане. И на мен лекарите ми казаха това - до 2г след секцио, рискът от руптура на матката е по-голям при нормално раждане, заради силните родилни контракции. След 2г вече рискът намалява и ако няма специални медицински показания, е въпрос на избор какво да е родоразрешението. На мен след второто секцио ми казаха, че ако искам, може още веднъж, но да изчакам поне 2г.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Зълва ми наскоро роди третото си детенце - дългоочаквано момиченце след две момченца  Heart Eyes и трите със секцио. Не са за пренебрегване рисковите фактори, но пък не ги превръщай в идея-фикс - пожелавам ти една спокойна и лека бременност и най-усмихнатото бебче!

# 8
  • Мнения: 148
Моя позната на 40 год. роди  преди два месеца третото си дете (трето секцио). Възстанови се бързо. Но и трите са с повече от 2 години разлика.

# 9
  • Мнения: 899
Аааа, В.Бекъм изостава  Simple Smile. Познавам 28-годишно момиче с 4 секцио, след които е жизнена за 4-ма и сама се справя с 4 прекрасни палави деца.

# 10
  • Мнения: 229
Благодаря на всички за куража newsm51

# 11
  • Мнения: 4 188
Хей, не се притеснявай. Дано да имате късмета и да е момиче.

Аз съм с 3 пъти секцио. Имаме 2 момчета и сега бебе  момиченце.
Даже твоята разлика между 2-то и 3-то раждане е по-голяма, което е по-добре.

Всичко ще е наред. Ако те заболи нещо, попитай лекаря си. Иначе няма от какво да се притесняваш. Даже аз се възстанових от 2-то и 3-то раждане много по-лесно и бързо отколкото при първото.

Много лесно се гледа 3-то дете. А и баткото ще помага.

# 12
  • Мнения: 137
Да се включа и аз в темата имам дъщеря на 8г. която родих секцио заради еклампсия(високо кръвно налягане)роди се с много проблеми, но те вече са зад гърба ни;))))), след 4г и 9 месеца родих втората си дъщеря със секцио заради първото раждане(бременноста беше нормална само с чести конкракции през цялата бременност) сега след  втората си дъщеря 3г. и 3м съм бременна за трети път и ако всичко е наред ще се подлагам на трето секцио май месец;)запозната съм с всички рискове, но въпреки всички се наех с тази трудна задача............а преди всичките тези бремености имах още две което завършиха със спонтанен аборт през втория и третия месец;(((((

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Само да кажа, че мернах случайно - авторката очаква трето момченце  Wink

# 14
  • Мнения: 4 188
Само да кажа, че мернах случайно - авторката очаква трето момченце  Wink

Да им е живо и здраво!

# 15
  • Мнения: 173
Здравейте момичета,

аз също съм от мамите раждали секцио,но веднъж.Бебо беше седалищно и затова се наложи.Това беше преди 4 години.Сега съм бременна в 4-ти месец и ми казаха че пак ще съм секцио,заради първото.УЖААсно ме е страх!Има ли някаква опасност и от какво,говоря ако бременността протича нормално?При мен първата беше идеално,а и лесно се бъзстанових,НО сега като ще е второ  Sad

Някой може ли да каже имаше ли разлика м/у 1-то и 2-то секцио,по леко ли минава или напротив?

Момичета,направо ще лудна,мн съм страхлива.

Успех на всички!  Hug

# 16
  • Мнения: 4 188
Индивидуално е. При мен 2-то и 3-то бяха по-леки от първото. А и знаеш какво те очаква и какво да направиш. Но никой не може да ти гарантира, че и при теб ще е така.
За лекарите това е рутинна операция. Не се притеснявай. Те знаят какво правят.

# 17
  • Мнения: 229
Благодаря на всички, който ми отговориха и ми вдъхнаха кураж. Аз родих на 17.12. 2009  и всичко мина успешно, даже бих казала, че това беше най-лекото и от трите секции.
Успех на всички, който са поели или мислят да поемат по моя път!!! Няма страшно !

# 18
  • Мнения: 4 188
Честит син!

Да е жив и здрав и да ви носи много радост!

# 19
  • Мнения: 4 615
Честита трета рожба. Да е жив и здрав той и цялото ви семейство. Весели празници.

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Честит трети син! Ти си една горда мама с много юнаци покрай себе си   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 262
Честито на авторката   bouquet
Благодарности на всички за хубавата тема  Hug След 2 броя секцио през точно 2 години, допускам идеята за трето след известно време  Wink и вие ми вдъхвате кураж  Hug

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Честито,мила!Да са живи и здрави юнаците!И аз съм мераклийка за трето детенце,каквото се роди,да ни е живо и здраво!

# 23
  • Мнения: 94
Моя приятелка е с две поредни секцио през 2 години, в момента е страшно жизнена, но не се наемам да предполагам дали би предприела и трето. Аз като цяло не разбирам напъните на всички за секцио на всяка цена. Ако е абсолютно наложително за здравето на детето, добре. Но ми си струва, че жените напоследък доста често преиграват с тази необходимост от първия път, а след това вече влизат в  релси и нямат избор. Аз например съм родена за почти 48 часа без секцио като първо дете, а второто беше родено по-малко от година по-късно, пак по естествен път, макар че е имало настояване за секцио от част от лекарския екип. Но при успешно нормално раждане по-малко от 12 месеца по-рано секциото е било преценено като излишно.

# 24
  • Мнения: 175
  bouquet chestito za sladkoto bebche i shte pomolia avtorkata da ni razkaje kak e  s 3 dechica Simple Smile

# 25
  • Мнения: 175
Хей, не се притеснявай. Дано да имате късмета и да е момиче.

Аз съм с 3 пъти секцио. Имаме 2 момчета и сега бебе  момиченце.
Даже твоята разлика между 2-то и 3-то раждане е по-голяма, което е по-добре.

Всичко ще е наред. Ако те заболи нещо, попитай лекаря си. Иначе няма от какво да се притесняваш. Даже аз се възстанових от 2-то и 3-то раждане много по-лесно и бързо отколкото при първото.

Много лесно се гледа 3-то дете. А и баткото ще помага.





 Simple Smile Zdravei ,bi li mi poiasnila kakvo po-tocho imash v predivt s  tova "Много лесно се гледа 3-то дете. А и баткото ще помага."
I az mai na tam sam tragnala,no mnogo neuvereno Embarassed

# 26
  • Мнения: 229
Здравейте момичета,
някак си още не мога хубаво да осъзная какво е да имаш три деца, все още ми е едно такова странно, но определено се чувствам добре и никак не съжалявам, че не послушах майка ми и някой други близки да го махна. Искрено казвам ДОБРЕ ЧЕ ГО РОДИХ! Засега всичко върви добре и спокойно, бебето е изключително спокойно и кротко, плаче само като е гладно /а той е като швейцарски часовник - точно на три часа се събужда и е гладен, ама много гладен/. Големият ми син беше ужасно ревлив, не млъкваше, денонощно пищеше и спеше само на ръце, щом го допреш до леглото и веднага се ококорваше и то с писъци. Майка ми го държеше по 16 часа, през нощта аз го поемах. Отгледах ме го много трудно. Затова когато забременях за втори път /Дани беше на 1,7 г./, майка ми направо изпадна в истерия, само като си представеше горката какво е преживяла и се побъркваше.... Аз обаче смело тръгнах напред /е нали си имах мама зад гърба Wink/. Явор беше горе-долу добро бебе, не плачеше много, беше малко по-лесно. И сега Мишето, то е направо злато, едно такова дебеличко, кротичко, добричко и много умничко. Следи още от 20 -ти ден, знам че е странно, знам, че бебетата следят от 40 -ти ден, но мойто сигурно е вундеркинд или най-малкото професор ще става Joy Като казах на баща ми, че следи толкова малко, той се хилеше и викаше "глупости", ама като дойде и му дадох една червена кърпа да покаже на Мишето, тогава вече аз самодоволно се хилех hahaha Големия батко много го обича и се грижи за него, сутрин като тръгва за детската, отива до креватчето му и го гали така нежно, седи си и си мълчи и го гледа с такъв поглед, че аз тихичко се просълзявам и си обръщам на другата страна.
 За съжаление обаче Мишето се роди с криви ходила и сега е в гипс и така ще бъде 3 месеца, а после операция на сухожилие /ако се наложи/, но лекарите дават гаранция, че ще се оправи, а и аз доста изчетох и навсякъде пише, че е лечимо. Той се роди в осмия месец, заради мойто кръвно - 200/100 и температура вдигнах /заразих се от Дани с ангина/, трябваше да се роди до 22.І , а той се роди на 17.12 и беше 12 дни в кувиоз с антибиотик, че на всичкото отгоре беше с някаква инфекция. Корумпираните доктори ужасно много преувеличаваха състоянието му, аз си мислех че едва ли не живота му е на косъм и съответно "подкупвах" /признавам си го честно/, за да се грижат за детето и да се борят за живота му, а то било нещо съвсем обикновено и лечимо. После личния лекар ми разчете диагнозите и ми каза че не е имало нищо страшно, просто лека инфекция, лек недостиг на кислород, а не животозастрашаващи неща.... Ако знаете само какви страшни неща ми наговориха.... На 17.12 в 14.00 извадиха бебето, казаха че е с криви ходила, обясниха ми че е чисто ортопедична деформация и че ще се оправи, казаха че бебето е добре, показаха ми го за малко и това беше. На сутринта рехабилитаторка ми помогна да стана, настаниха ме в стая и аз отидох да видя къде е бебето и от там се почна... Оказа се че незнаят къде точно е и почнах да обикалям по етажите, едва вървяща и с нощница цялата в кръв, предишния ден постъпих по спешност и нямах никакъв багаж, чаках майка ми да ми донесе. Най-накрая си открих бебето в слединтензивно отделение, не ми дадоха да го видя, една лекарка взе някаква папка и като почна да чете... Съмнения за незнам си какви синдроми, раздут корем, къси крака, уголемен черен дроб, съмнения за диабет, незнам си какво страдание, липса на кислород и още и още и още..По едно време само ме погледна и каза "Ау, ама на Вас ще ви стане лошо, седнете." А аз цялата треперех и не знаех на кой свят се намирам. Защо по-добре директно не ми каза - плати си. Аз обаче имам много близка роднина, която работи там, но в друга клиника и благодарение на нея, към обяд вече знаех, че всички "съмнения за тежкото състояние на детето са отхвърлени от изследванията, който му се направиха и огромните грижи, койте се положиха за много болното дете". А си и платих де #2gunfire
Сега вълшебното ми Мишенце си е в къщи и си е много добре, а майка ми която не го искаше, сега не се отделя от него и само вика "дай ми детенцето, на баба златото". Ама то пък е едно кротичко, нежничко и като го гушнеш толкова ти става приятно, а как мирише... на СЛАДКО БЕБЕ.
Бях много дълга, благодаря ви че ме изчетох и накрая само ще кажа, че да имаш три деца е голяма радост и не е чак толкова трудно, той Господ сякаш си знае работата и третите ги праща кротки Joy
Който е решил да има три деца, да не се отказва, много е приятно.
Хубав ден

# 27
  • Мнения: 94
Дани Hug Hug Hug
без да те познавам лично, само ще ти кажа: ГОРДЕЯ СЕ, че има жени като теб в България bowuu
Жени, които създават живот с воля и душа, а не просто ей така, защото трябва. Нека Божията благодат бъде с Михаил...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 939
Дани току що прочетох разказа ти - нямам думи....
Да си жива и здрава майчице и дечицата ти също  Hug Hug Hug.
Да си ги отгледате в мир и любов, и с възможно най-малко трудности.
А малкото човече да се възстанови бързо и леко  Hug
Аз също съм с 2 пъти секцио и имам своите страхове и притеснения свързани с много желана бъдеща трета бременност.
Твоите думи обаче ме окуражават много - Благодаря за споделеното   bouquet

# 29
  • Мнения: 753
Честито на всички мами с по три и повече дечица!
Честито на авторката!

Аз съм в отбора или искам да бъда!
И мен до скоро ме плашеше трета операция..........Малчо за сега тежи много. Надявам се след някоя и друга година да имаме трето! Само да сме живи и здрави!

Пък и трима мъже да станат Simple Smile Няма лошо, аз просто искам трето.

# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дани, 4естито за куража! и аз съм с три секцио, третото беше  животоспасяващо за бебето 23 дни преди термин! нещо е било навлязло в таза, а там имам проблем ,заради  някакви детски падания!забавиха операцията ,заради 4акането на доктора, аз с кава синдром, кръвното падна на  0/20! но пък следоперативният период мина пове4е от леко, на 46 -я 4ас след операцията даже на бегом ка4их стълбите  и си бях в къщи! във франция правят до 7 ,поне толкова бяха стигнали по форумите там, като се двуумях за 4 дете и 4 секцио!
дано се орпави успешно детенцето ти! пове4е кураж за вси4ки останали с надежди за трето, пък било то и секцио! Hug Peace  bouquet

# 31
  • Мнения: 107
Айде привет и от мен!

Избрах тази тема от любопитство - аз съм мама на двама - синът ми е на седем и половина, а девойчицата - на почти два месеца. И двамата са родени оперативно, планово и преди термините си, защото бяха седалищно и нямаха място да се обърнат (имам двурога матка, два аборта - спонтанен и по медицински причини и хистероскопия в допълнение  Crazy).

Голям страх брах първия път, но за второто секцио изобщо не се притесних. Проблемът е, че точно второто секцио неочаквано и за самия операционен екип, много ги озори (много сраствания, нерезорбирани конци от преди 7 години, отстраняване на мъртва тъкан и прочее).  В края на операцията, докторът който водеше екипа, чистосърдено ми каза да обещая, че трето секцио няма да има (вероятно под влиянието на още пресните впечатления  Grinning). Сега, аз не че съм се засилила в момента за трето, но тази мисъл никога не ми е била чужда...

Та въпросът ми е към мамите с проблемно второ секцио - имаше ли то значение за третата операция или не и дали след второто секцио срастванията са били в повече?

# 32
  • Мнения: 229
Здравей,
поздравления за мислите ти за трето HugТо се гледа най-лесно, спокойно и приятно! Не ти пука от много неща, не се вманиачаваш в нищо, щото немаш нерви, хубаво е с три деца Heart Eyes
А за секциото, задължително се консултирай с лекар и то хирург. Горещото ти препоръчвам Д-р Дяволов. Страхотен специалист!!! И моето второ секцио беше тежко, консултирах се с доктора за третото, той каза че може и всичко беше наред. Третото секцио беше най-лекото от всички. Но мисля, че трябва да минат поне 2-3 г. между двете newsm78 По принцип Д-р Дяволов ми каза, че е правил осмо секцио Rolling Eyes Shocked Така че страшно няма Peace Но аз лично категорично спирам със секциите до тук Naughty Три ми стигат Simple Smile
Успех на всички!

# 33
  • Мнения: 107
Уф! Много мерси!

И за куража и за препоръката за доктора също. Ще изчакаме колкото е нужно .... пък тогава, както се казва - Това, което не ни убива, ни прави по-силни, нали!!!  Sunglasses  Peace

# 34
  • Мнения: 87
Много се развълнувах, поздравления за авторката и нейния съпруг. Такива жени са нужни на България! Съжалявам само, че не ти се сбъдна мечтата за момиченце, но не се притеснявай - млада си, имаш всеме Peace

# 35
  • Мнения: 7 161
Изобщо не се тревожи!
Имам едно нормално раждане и два пъти секцио.
Отделно и гинекологична операция заради киста.
Четвърти път, пак бих родила чрез секцио.
Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 11 607
Лелееее......колко многодетни мами в тази тема видях.......Заповядайте  в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459408.0 - въпреки, че тук откривам мами, които са писали в нея, но по една или друга причина са спрели......

Дани, извинявай,че използвам така темата ти...... Hug

# 37
  • Мнения: 87
Айде привет и от мен!

Избрах тази тема от любопитство - аз съм мама на двама - синът ми е на седем и половина, а девойчицата - на почти два месеца. И двамата са родени оперативно, планово и преди термините си, защото бяха седалищно и нямаха място да се обърнат (имам двурога матка, два аборта - спонтанен и по медицински причини и хистероскопия в допълнение  Crazy).

Голям страх брах първия път, но за второто секцио изобщо не се притесних. Проблемът е, че точно второто секцио неочаквано и за самия операционен екип, много ги озори (много сраствания, нерезорбирани конци от преди 7 години, отстраняване на мъртва тъкан и прочее).  В края на операцията, докторът който водеше екипа, чистосърдено ми каза да обещая, че трето секцио няма да има (вероятно под влиянието на още пресните впечатления  Grinning). Сега, аз не че съм се засилила в момента за трето, но тази мисъл никога не ми е била чужда...

Та въпросът ми е към мамите с проблемно второ секцио - имаше ли то значение за третата операция или не и дали след второто секцио срастванията са били в повече?

Здравей!
С моя опит от три секцио, кое от кое с повече усложнения, мога да ти кажа - да не те е страх от срастванията! Те, докторите, си ги очакват и се справят с тях. Може да отнеме повече време, но се справят

Първия път 40 дни бях на легло с чужда помощ. От това едни сраствания... Докторите бяха на мнение, че не мога да забременея, най-много извънматочна да стане, защото едната ми тръба била запушена напълно, пък другата - с проводимост, но оплодена яйцеклетка не може да мине. Като отидох и казах "Бременна съм" голям смях падна. Нали не може!?! Пък аз - 42дни бременност.
Като ме отрязаха - доктора  направо полудял. Държа го три дни след това. Каза, че е чудо, че съм можела до тоалет да ходя. Чистил, чистил - 3 часа. Бързо се възстанових. Макар, че единия ми яйчник си бе сменил трайно местоположението, както и много други "карантии". Предвид това, което гледах по Дискавъри за процедурата по време на секцио - направо си е нормално.
Третия път от 8.20 до 12.30 са чистили и шили.Сраствания, убеделявания... Ама поне от "бод зад игла"- 15 външни шева пак съм с един шев.

Така че -те си го знаят и го очакват. Но е важно да не качваш много, че тогава и на тях по-лесно, и на теб.
Късмет!
ПС Проблемите ми бяха свързени с упойките, та се оказа, че срастванията ми са най-малкия проблем.

# 38
  • Мнения: 31 294
Не се притеснявай, всичко ще мине успешно.

# 39
  • Мнения: 173
От какво се получават тези сраствания,при всички ли ги има след първото секцио? Gonzolina,а при теб какви проблеми имаше с упойките...?

# 40
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
гонзо ,като каза упойки и се сетих, 4е при мене още на второто раждане секцио, стана панаир, от 20 упойки само последната не даде реакция! голям съм карък! така и за антибиотиците! та за третото, тъй като беше в страна с доста ограни4ена система за тестване  и лиспват доста от упойките, с бг анестезиоложка се разбрахме да  пия антихистамин 10 дни преди раждането  и да ме остави само на райския газ! 4е голям страх ни беше да не направя беля!
не знам от какво се  полу4ават, досега не успях да разбера то4но какво предизвиква такива усложнения! но май не при всеки има! имам близка ,на която правеха някакви инжекции за да ограни4ат срастванията, но ми е бегъл споменът за какво иде ре4! тя е  4 операции!

# 41
  • Мнения: 173
Някой ще каже ли какви са тези проблеми с упойките,при второ секцио ли се получават,за какви анаири говорите  Shocked Моля ви някой да каже - предстои ми 2-ро секцио след няколко дни и направо се треса,а като ви чета и....
А за срастванията...

Благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 87
За това от какво са срастванията, би следвало лекар да отговори.
Аз мисля, че при всеки, който е с операция /независимо от вида й/ са налице сраствания. Според тежестта на операцията са и срастванията.
При секциото /поне от това, което гледах по ТВ/, като срежат коремната стена, вадят част от вътрешностите. После режат матката и вадят плода. Следва шев, връщане на вътрешностите и външен шев. ТА видяното на мен ми обясни две неща: 1. Поради това, че вадят част от вътрешностите, няма как да ги върнат ТОЧНО на предишното им място. Което означава, че така или иначе е налице разместване под външна намеса на позицията на карантията /на която тя си е от раждането и по време на бременността само се е вдигнала нагоре/. После, след ставането на родилката, тази цялата вътрешност се "изсипва" надолу, т.е. размества се пак, като червата се нагъват по нов начин. Именно това кара анестезиологът още на 2-3ден да задава въпроси за работата на червата. и 2. Преди 18 години в интензивно идваше рехабилитатор, който почваше да тормози с упражнения за раздвижване секциото. Те си бяха специални, не от тези общите поради факта, че се правеха в легнало положение и с катетър. И тормозеше до изписването, което ставаше най-рано на 14ден от раждането. Още 1993 тази екстра е прекратена - нямало е кой да го прави. Поради което рискът от сраствания се увеличава многократно. От факта, че не се раздвижваме. А вече веднъж сраствания - те ги изрязват /доколкото могат/, ама проклетиите пак стават! само че, ако си правиш упражненията още от идването на себе си, ако не си качила доста кг през бременността и  ако се движиш много-  много по-малко са. И не ти пречат да живееш.
За упойките- да си кажа право и аз точно не знам, защото написаното в листта ми не се разчиташе /докторски почерк   Sad/, а ми отказаха да си копирам досието. Анестезиологът от последното ми секцио ми се накара и каза, че съм му скъсила живота с 10години и за това 10години не ще да ме види. И вярно, че още като ме види из АГ-то или някъде на улицата - бяга на другия тротоар. От водещия секциото разбрах, че съм направила всичко като усложнения, което им го пишело в учебниците и според които никога не би могло да се случи едновременно. А е почнало от слагането на упойката, за която бях минала само кожни тестове и бях на антихистамин. И трите пъти все проблеми, които започват от упойката /първия път ме дебнаха 3 дни дали ще оживея и не ми даваха да заспя, че ще ме изтърват поради спешно секцио и превишена доза упойка/, пък после-не ти трябва да знаеш, че да живееш спокойно.

# 43
  • Мнения: 87
Не се притеснявай, всичко ще мине успешно.

Тя вече роди жената, и всичко е наред слава Богу!

# 44
  • Мнения: 173
Mомичета,аз да се похваля и моето 2-ро секцио мина успешно!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Имам прекрасна дъщеричка,която се роди на 02.04. и тежи 3 кг. здрава е и много красива PartyБлагодаря на господ и целия екип присъствали на операцията че всичко с нас е наред!

Успех на всички,които чакат все още големото събитие и целувки!

# 45
  • Мнения: 87
Mомичета,аз да се похваля и моето 2-ро секцио мина успешно!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Имам прекрасна дъщеричка,която се роди на 02.04. и тежи 3 кг. здрава е и много красива PartyБлагодаря на господ и целия екип присъствали на операцията че всичко с нас е наред!

Успех на всички,които чакат все още големото събитие и целувки!

Hug Да и е жива и здрава, много да радва мама! Ако нямаш притеснения, може да споделиш снимки с нас...

# 46
  • Мнения: 175
Mомичета,аз да се похваля и моето 2-ро секцио мина успешно!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Имам прекрасна дъщеричка,която се роди на 02.04. и тежи 3 кг. здрава е и много красива PartyБлагодаря на господ и целия екип присъствали на операцията че всичко с нас е наред!

Успех на всички,които чакат все още големото събитие и целувки!


  bouquet Da  ti e jivo i zdravo sakrovi6teto,samo radost da vi nosi Simple Smile
Spodeli,ima6e li razliki m/u parvoto i vtoroto sekcio?
Priten den ot nas Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 939
dan4eto84 честито радост и добре завърнали се у дома   bouquet
Да ви е жива и здрава малката буболечка и много да ви радва  Hug

Когато имаш време разкажи как сте, как върви възстановяването ти, как мина самата операция и какви са разликите от първото секцио. Ти беше много притеснена - да разбираме, че не са ти били оправдани притесненията, нали  Wink

Дани_77 а твоето мъниче как е, махнахте ли вече гипса  Hug. Какво казват медицинските лица - как върви оправянето на крачетата.

# 48
  • Мнения: 229
Здравейте,
добре е Мишето.  гипса ще го сваля ме след 10 дни. Минах ме и операцията. За сега всичко е ОК. Ама докато не проходи, няма да се успокоя.....

# 49
  • Мнения: 11 607
Здравейте,
добре е Мишето.  гипса ще го сваля ме след 10 дни. Минах ме и операцията. За сега всичко е ОК. Ама докато не проходи, няма да се успокоя.....

Много хубава новина!!!!!!  bouquet Дано нямате никакви проблеми с прохождането!!!!!

# 50
  • Мнения: 173
Здравейте момичета,

2-то секцио мина мн по леко от първото.На другия ден вече бях на крака и се разхождах по коридорите,на 5-ти ден ни изписаха и почти всичко си правя сама.При първото ми трябваше доста повече време за възстановяване,имах нужда от помощ..... а сега е като песен  Laughing Аз имах такъв страх,но се оказа напразно.

Успех на всички ви!  Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 939
Здравейте,
добре е Мишето.  гипса ще го сваля ме след 10 дни. Минах ме и операцията. За сега всичко е ОК. Ама докато не проходи, няма да се успокоя.....
Страхотна новина   bouquet Ще стискам и аз палци да проходи лесно човече и да има най-здравите крачета на света  Hug. Да бяга много бързо и мама да поддържа форма гонейки го  Simple Smile

dan4eto84 много се радвам, че и твоите страхове се оказаха напразни  Hug
И при мен нещата се развиха по подобен начин. С първото едва стоях на краката си и не знаех къде се намирам. След второто на другия ден още сутринта станах сама - е вярно с триста зора, но сама и ходих да си видя човечето в бебешкия бокс. Е, мама пак беше за малко на помощ у дома, но сега като се замисля живот и здраве за третото ще си се оправям самичка, че май така е по-добра организацията  Wink

# 52
  • Мнения: 1 192
Изобщо не се тревожи!
Имам едно нормално раждане и два пъти секцио.
Отделно и гинекологична операция заради киста.
Четвърти път, пак бих родила чрез секцио.
Успех! Hug
Операцията преди цезаровите ли ти беше?

# 53
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Браво,момичета,истински героини сте! Simple SmileДа родиш три пъти със секцио се иска смелост.Аз имам две секциота-2момчета,много искам да имаме трето дете,но моя мъж неще и да чува. SadВеднъж докато ме гледаше докторката на ехографа и каза,че същия ден е правила на една жена трето поред секцио,без проблем.Тогава я попитах може ли така и тя каза,че да. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 343
Привет, момичета! Simple Smile
Чак сега видях тази хубава темичка и веднага се записвам. Ние също чакаме 3-то детенце. Първите 2 са със секцио, по медицински причини. Първото ми беше по спешност и поради усложнения матката ми е рязана на кръст. Тогава ми казаха, че повече не мога да родя нормално. Сега притеснението ми е, че не са минали 2 год. от последното ми раждане, но вчера бях при лекаря, който ми прави 2-рото секцио и той ме успокои. Каза, че няма проблеми и няма от какво да се притеснявам. Огледа матката и каза, че не вижда никъде изтъняване и не вижда проблем.
За протокола - вчера ми съобщиха, че отново чакаме момченце. Simple Smile
Успех на всички мами, които са решили да създадат още един живот. Няма по-прекрасно нещо от това! Имам позната, която след третото каза, че толкова им е харесало, че с мъжа си обсъждат идеята и за 4-то  Laughing
Хубав ден от мен!

# 55
  • Мнения: 11 607
Имам позната, която след третото каза, че толкова им е харесало, че с мъжа си обсъждат идеята и за 4-то  Laughing

Апетитът идвал с яденето, казват някои.......

# 56
  • Мнения: 636
=

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 22:45 от Люлякова

# 57
  • Мнения: 7 161
Операцията преди цезаровите ли ти беше?
Операцията беше след първото секцио.
Наредени са така:
Секцио, операция, нормално раждане, секцио.

# 58
  • Мнения: 1 192
Щото моите са операция, операция, секцио, секцио...та се замислям за следващо, а много искам друго дете...

# 59
  • Мнения: 7 161
Пумукъл , ако попаднеш на правилният лекар, мисля, че няма да имаш проблеми.
Ако искаш да те свържа с моята гинеколожка, ми пиши на ЛС. Hug

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Момичета,познавате ли жени,коита са ражадали 4път със секцио?

# 61
  • Мнения: 343
Лично аз не познавам и не съм и чувала да ти кажа.
Когато раждах 1-вото си дете имаше жена, която беше с трето - секцио. Вързаха й тръбите. Казаха, че е много опасно вече за 4-ти път. Сега и аз се замислям живот и здраве като родя третото, дали да не поискам и на мен да ми вържат тръбите... но ще се консултирам с лекаря си по въпроса.

# 62
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да,има цял форум за мами във франция, 4е там няколко моми4ета  са с много бременности и деца, вси4ки със секцио! едната има 7 децаи доста млада при това - малко над 30 години ! горе-долу прес 2 г са й децата!

# 63
  • Мнения: 1 192
Лично аз не познавам и не съм и чувала да ти кажа.
Когато раждах 1-вото си дете имаше жена, която беше с трето - секцио. Вързаха й тръбите. Казаха, че е много опасно вече за 4-ти път. Сега и аз се замислям живот и здраве като родя третото, дали да не поискам и на мен да ми вържат тръбите... но ще се консултирам с лекаря си по въпроса.
А за това уведомили ли са я? Искали ли са разрешение, че ти сега ми вкара муха в главата  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 343
Да, разбира се. Жената си беше дала съгласието. Тя освен секциото имаше и 2 бъбречни операции до колкото си спомням. Беше си решила, че смята да приключва с ражданията след 3-тото Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 192
Че аз си имам само една тръба, ама като нищо може да са ми я вързали...

# 66
  • Мнения: 343
Лекарите не вързват тръби ако пациента не е изявил желание за това! Какви са тези мисли от теб? Извинявай, но ми звучи параноично последното ти изказване.

# 67
  • Мнения: 656
Irina boneva,тук във форума съм срещала жена с 4 операции,писали сме си даже,защото и аз преди време се интересувах от трето секцио.Операциите и са минали без проблем,както и бременностите.

Аз също вече съм с 3 бр. секцио,но за четвърто не знам дали бих събрала кураж.

На авторката на темата-Дани-да ти е живо и здраво синчето! Hug Hug Hug

# 68
  • Мнения: 45
Записвам се да следя темичката  Peace Аз засега съм само с едно секцио, но определено искам да имам 3 деца  Praynig Та и аз много се чудих дали мога да родя 3 пъти секцио или втория път да се натискам да родя нормално, за да мога да имам трето дете, но вие ме обнадеждихте.
За Дани - да ти са живи и здрави момченцата. Мъжът ми също е роден с проблеми на крачетата и е бил с гипсчета. Операцията са му я направили на 6м и е проходил на 1г и 6м, а сега като го гледаш изобщо не му личи. Споделям го, за да те успокоя, че всичко ще е ок и ще се проходи детенцето и искам да ти кажа, че ти си една много смела и силна жена  Hug  bouquet

# 69
  • Мнения: 11 607
Момичета,познавате ли жени,коита са ражадали 4път със секцио?

Не, не познавам и аз, скоро този въпрос бе зададен и в друга тема......

За връзването на тръбите......Аз смятах да го направя....Не се навиха на секцио при мен заради килограмите. Това първо. И второ - гинеколожката ми каза,че за тази процедура трябва да има нотариално заверена декларация,че искаш да ти се направи. И трето - каза,че до сега такава интервенция в родилното в Благоевград не е правена въобще......

Познавам мама с вързани тръби, процедурата е правена в София.......

# 70
  • Мнения: 229
Здравейте,
Radost, мерри, благодаря ви за милите думи  Hug Да са живи и здрави и вашите деца, и всички дечица Hug

Ирина Бонева, 2-3 м. преди третото ми секцио, доктора който ми следеше бременността по Здравна каса, ми каза да кажа ако искам на лекаря, който ще прави секциото да ми върже тръбите. Аз веднага отидох и му казах, но той категорично ми отказа, защото в България това било забранено и отнемали лекарските права на нарушителя. Можело само ако се мине на комисия. Аз поисках да мина на тази комисия, но той ми каза, че няма да ми дадат разрешение за връзване на тръбите, защото съм можела още да раждам. Той каза, че е правил 8 поредно секцио и нямало никакви проблеми  Shocked. Значи четвърто може. Честно казано аз от третото най бързо се възстанових...... Но категорично повече няма да раждам, така че не мога да разбере след четвъртото дали няма направо от операционната да скокна и да хукна по магазините да купувам бебешки дрешки hahaha. Щото като родих Мишо така мислех да направя, ама беше страшна зима и ме достраша да бягам от болницата  Blush.......

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
...Но категорично повече няма да раждам, така че не мога да разбере след четвъртото дали няма направо от операционната да скокна и да хукна по магазините да купувам бебешки дрешки hahaha. Щото като родих Мишо така мислех да направя, ама беше страшна зима и ме достраша да бягам от болницата  Blush.......

 Joy

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ирина Бонева, 2-3 м. преди третото ми секцио, доктора който ми следеше бременността по Здравна каса, ми каза да кажа ако искам на лекаря, който ще прави секциото да ми върже тръбите. Аз веднага отидох и му казах, но той категорично ми отказа, защото в България това било забранено и отнемали лекарските права на нарушителя. Можело само ако се мине на комисия. Аз поисках да мина на тази комисия, но той ми каза, че няма да ми дадат разрешение за връзване на тръбите, защото съм можела още да раждам.

С последното секцио ми вързаха тръбите. Коментирах го с моята
гинеколожка докато още бременеех , тя каза, "Само ми напомни
 преди да почна операцията".Подписах декларация, че доброволно
се подлагам на тази процедура преди самото секцио.Комисия и пр.
не съм минавала. Доплатих 100 лв. за манипулацията.

# 73
  • Мнения: 43
а искам да попитам, с вързани тръби, понеже не съм наясно, не трябва ли да пиеш до края на живота си хормонални?, не спира ли месечния цикъл?

# 74
  • Мнения: 131
Аз познавам, приятелката ми роди 4 деца със секцио. Много бързо се възстанови, чак не ми се вярваШе.

# 75
  • Мнения: 190
Ами две операций + 1 секцио  дали може  още едно секцио Thinking,не 4е съм  бременна  ,ама ми се иска по-нататък  да имам още едно ,ама така ще стане 4-та операция

# 76
  • Мнения: 1 192
Ами две операций + 1 секцио  дали може  още едно секцио Thinking,не 4е съм  бременна  ,ама ми се иска по-нататък  да имам още едно ,ама така ще стане 4-та операция
Аз имам 2 операции и 2 цезарови сечения...Замислям се понякога за още едно  Rolling Eyes , макар че нямам много време (с цели 10 години съм по-голяма от теб Wink )

# 77
  • Мнения: 190
Има време Peace,какво като си със десет год. по-голяма.

# 78
  • Мнения: 32
Стара тема, но важна за желаещите трето секцио. Позволявам си да я избутам нагоре...
Виктория Бекъм има 4 деца, всичките май са със секцио родени. Това показва,че е възможно.
Желая късмет на смелите   bouquet (аз съм с две, засега, но пък и като мина 40г, та не съм много смела ...  ooooh!)

# 79
  • Търговище
  • Мнения: 18
Дани да са ти живи и здрави момченцата  Hug
milestone благодаря, че си преместила темата  Party
Сега да споделя моята история
През 2007г след преносване от 11дни и на системи в неделя ooooh! ми направиха първото секцио по спешност. Възстанових се много бързо и си мислех, че няма по-лесно раждане от секциото ooooh!
Пак юли но 2010 влезнах за второто секцио-планирано с такава усмивка на уста, че единият отлекарите каза че не е виждал толкова ухилена родилка Laughing но още неизленала от упойка доки ми каза да немисля за следваща бременност, защото цитирам "матката бешекато пергамент" и едва са ме зашили  Tiredпървия ден беше кошмарен , но на втория всичко си тръгна по реда  Grinning, но възстановяването беше много по-дълго. Никой не ми е помагал, защото аз неисках Whistling а Иван беше просто бебе мечта  Laughing
несъм се отказала от трето детенце, за ужас на мъжа ми  Whistling чета насам-натам и има и други мами, на които са им казали да немислят за трето, но си имат живи и здрави дечица  Peace

Искам да отида на преглед, но в Търговище гинеколозите се броят на пръстите на едната ръка, хайде може и на двете Rolling Eyes ако си запазя час примерно във Варна незнам точно към кого да се обърна Rolling Eyes и какъв точно трябва да е прегледа  Rolling Eyesдали ще ме гледа на видеозон, ще се види ли дебелината на маткака, и всичко останало  Rolling Eyesчетох, че е хубаво да се пие вит Е за подобряване на кръвообръщението, не несмея преди даговоря с някого, пък и още се кърмим с Вани Heart Eyes

П.С. много исках второто да е момиченце, пък и до деветия месец беше  Winkтъкмо бях накупила дрешки  и на другия ден ми снимаха "инструмента" да го видя колко е голям  Laughing та сега за трето пак искам момче, че ме е страх ако е момиче да не си пренебрегна момчетата  PartyСега съм на 32г. така,че май не ми е късно за трето секцио  Party
Усмихнат ден на всички  

# 80
  • Мнения: 56
Във Варна има доста добри специалисти,например в "Майчин дом"Имат сайт може да си изберете някой.Накои работят със здравната каса,други не.А изследванията са доста скъпи,платените.Аз лично съм оперирана от доц.Янева.Дъщеря ми роди 2 пъти секцио при д-р Атанасова,но май имало две с тази фамилия.

# 81
  • Мнения: 8
Усмивка,и моето второ секцио се казва Иван и се появи юли 2010  Grinning.Първия ми син е роден 2005,секцио,и както е тръгнало на 5 години да раждам 2015 може да се решим на трето.Както по-горе четох Виктория Бекъм има 4 секцио,но е и много важно как са те зашили.


Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 15:50 от sonka5

# 82
  • Мнения: 27
Здравейте мили мами!
Аз съм майка на три прекрасни дечица всичките родени със секцио през три календарни години(2003,2006 и 2009).Сега отново съм бременна в 10г.седмица,но съм доста притеснена за разлика от предишните бременности.
Моля,ако има мами родили четири пъти със секцио да ми пишат!

# 83
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Сериозно ме интересува тази тема.Раждала съм два пъти със секцио.Обмислям и трети път,но след второто секцио докторката каза,че матката ми е била толкова изтъняла при цикатрикса,че е била пред руптура.Скоро ме гледа една докторка на видеозон и каза,че белега на матката е бил с голям ръб и не ме съветва да забременявам отново.Четох за тоя доктор Горчев в Плевен,че е много добър.Дали да не направя един консулт с него?! Thinking ......  Rolling EyesИли ми препоръчвате друг специалист?

# 84
  • Мнения: 27
На мен също ми препоръчаха неговата клиника и доц.Стойков.Другата седмица ще звънна за да си взема час за морфология и консултация въпреки,че вече окончателно съм решила да износя тази бременност стига да няма някакви сериозни причини и да се наложи прекъсване ooooh!

# 85
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
На мен също ми препоръчаха неговата клиника и доц.Стойков.Другата седмица ще звънна за да си взема час за морфология и консултация въпреки,че вече окончателно съм решила да износя тази бременност стига да няма някакви сериозни причини и да се наложи прекъсване ooooh!
Пожелавам ти всичко да е наред! Hug Няма нищо по-прекрасно да дариш живот!  bouquet

Получих информация,че Горчев не работел с направление и прегледа струвал 60лв.

# 86
  • Мнения: 27
Много благодаря!
Надявам се скоро да  посетя клиниката,ще разбера подробности  и пак ще пиша.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 262
Успех  Hug  bouquet

# 88
  • Мнения: 229
И аз пожелавам успех! И ако мога да си позволя да те посъветвам, според мен ако имаш възможност защо не дойдеш до София за преглед. Велико Търново /любимият ми град/ не е много далече. Аз бих ти препоръчала Д-р Дяволов. Не защото в другите населени места извън София няма специалисти, а просто защото си мисля, че тук в София имат повече работа и съответно повече опит...... Лично мое мнение.....
 Hug

# 89
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
И аз пожелавам успех! И ако мога да си позволя да те посъветвам, според мен ако имаш възможност защо не дойдеш до София за преглед. Велико Търново /любимият ми град/ не е много далече. Аз бих ти препоръчала Д-р Дяволов. Не защото в другите населени места извън София няма специалисти, а просто защото си мисля, че тук в София имат повече работа и съответно повече опит...... Лично мое мнение.....
 Hug
Този доктор в коя клиника или болница преглежда?

# 90
  • Варна
  • Мнения: 709
Усмивка, много ти се зарадвах. И аз съм родена в Търговище, макар от много отдавна да не живея там. На 33г. съм. Първото си дете родих секцио след преносване на 11 ден, защото започнаха да му падат тоновете. Второто ми дете Иван е родено в началото на 2009г. През лятото на 2010 отново бях бременна, но в третия месец бебето умря и го махнаха с абразио. Изключително много ме е страх за следваща бременност. Освен това имам отрицателен резус фактор и Ванко стоя една седмица в кувьоз, с голяма жълтеница заради кръвно групова несъвместимост. Когато разбра, че съм бременна трети път моята лекарка, спомена, че ще ми вържат тръбите, след третото раждане, което не се състоя. Когато отидох на абразиото уведомих лекарите, че искам трето дете, да са внимателни. Тогава ми казаха, че мога да започна опити след 6 м. Никой не ми каза нищо лошо за матката ми, но с минаването на времето... все повече ме е страх.

# 91
  • Мнения: 27
И аз пожелавам успех! И ако мога да си позволя да те посъветвам, според мен ако имаш възможност защо не дойдеш до София за преглед. Велико Търново /любимият ми град/ не е много далече. Аз бих ти препоръчала Д-р Дяволов. Не защото в другите населени места извън София няма специалисти, а просто защото си мисля, че тук в София имат повече работа и съответно повече опит...... Лично мое мнение.....
 Hug
Благодаря Ви от сърце момичета! Hug
Дани 77,Д-р Дяволов го познавам той трябваше да ми прави третото секцио.Аз родих в Майчин дом - София всичко беше планувано от мен и Д-р Марков,който работи в екип с Д-р Дяволов.Отидох две седмици по- рано за да чакам да ми се назначи дата за секцио,но стана така че един ден след като уговорихме датата и часа се наложи спешно да се направи операцията и вместо да ме опериарат двамата ме оперира Д-р Марков!
Д-р Дяволов е наистина човекът, на който може да се разчита той е един от най-добрите хирурзи в София!

# 92
  • Мнения: 229
Д-р Дяволов работи в "Майчин дом".

# 93
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Д-р Дяволов работи в "Майчин дом".
Благодаря!   bouquet
На мен ми трябва един обстоен преглед на матката и да се изкаже доктора дали е готова да износи още една бременност,защото предните две бяха трудни,втората с две процапвания,постоянна болка в областта на цикатриса,постоянни болезнени контракции-имам чувствителна матка и при най-малкото тръсване или напрягане се втвърдяваше корема.Аз дори не можех да се возя и в кола.Беше ужасно.И за това ми трябва едно компетентно мнение.

# 94
# 95
  • Мнения: 309
Здравейте момичета,
аз също съм с две секциота първото беше по спешност,след като започна раждането и имах силен родилен процес(контракции на минута) а бях без никакво разкритие и синът ми Михаил взе да губи тонове ми направиха секцио.Това беше преди почити три години,забременях втори път и през април тази година родих пак по спешност в 30 г.с.,заради отлепена плацента синът ми  Иван живя 45 дни,но не успя да се пребори.След прегледи от двама лекари ми позволиха да започна с опитите най рано след 6 месеца,е минаха почити 8месеца и аз вече съм бременна.Много ми е притеснено,не знам дали като нямам оплаквания нещата са добре.Разбира се че ще се наложи да ме следят по начесто и да раждам пак секцио,което не ме притеснява,но след ужаса който изживяхме не знам дали някога щях да бъда готова за нова бременност,а е много желана в същото време.Моля ви ако някоя от вас знае за какви симптоми трябва да се наблюдавам,кое може да ми подскаже че нещо не е наред с цикатриса,моля да ми пише!Аз засега отложих прегледа поне докато не вляза в 7 г.с.Благодаря предварително!
P.S.Само да вметна че проблеми с възстановяването и след двете операции нямах.Раздвижих се много бързо,а при вливането на окситоцина почити нямаше болки,матката се прибра бързо и никога не съм имала придърпвания или болки в областта на белега след като свалиха конците.

# 96
  • Мнения: 27
Здравейте мили мами :hug!!
Четвърто ми секцио мина успешно и сега се гушкаме с една малка принцеска.
Пожелавам успех и късмет на всички смели майчета,които се решават да раждат повечко деца и то със секцио!  bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 1 262
Честито, mon4i-bonbon4i, живи и здрави бъдете цялото семейство  Peace Hug  bouquet

# 98
  • Мнения: 27
Много благодаря kremito Hug
Бъдете здрави и вие и се обичайте!

# 99
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 561
момичета на мен ми предстои второ секцио, но заради коремна операция ,анестезиолозите казаха ,че все едно е 3-та .....предполагат много сраствания.... за жалост не може да ползват спинална упойка че имам проблеми с гръбнак,а и е рисково много ,та ще е отново с пълна .....
та въпроса ми е - вие с каква упойка бяхте има ли мами с 3-то секцио и 3-та пълна упойка ?

# 100
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
има, аз съм с три и трите с пълна! успех ,тикви4ке!

# 101
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 561
пфуууу  благодаря ти вече си мислех ,че само аз съм ку-ку  Crazy Crazy Crazy

# 102
  • Варна
  • Мнения: 709
На мен ми предстои третото секцио другия месец, но имам и други три пълни упойки. Това какъв проблем е?

# 103
  • Мнения: 806
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?

# 104
  • Мнения: 3 279
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?
Аз от второто секцио се възстанових много по бързо от първото.Относно коремчето и стриите според мен си е до ген.И след двете не личи се съм раждала. Laughing

# 105
  • Мнения: 87
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?
Аз от второто секцио се възстанових много по бързо от първото.Относно коремчето и стриите според мен си е до ген.И след двете не личи се съм раждала. Laughing
А мажеше ли се с нещо против стриите?

# 106
  • Варна
  • Мнения: 709
Мами, само да споделя, че преживях своето трето секцио, но операцията беше тежка. Плацентата беше закрепена върху част от разреза и трябваше да минат през нея. Доктора ме информира, че може да се наложи да изрежат част или цялата матка, ако не могат да отлепят плацентата. За щастие това не се наложи, но в никакъв случай не трябва да забременявам повече. Матката доста е позакърпена и контракциите бяха ужасни! След втория ден вече бях добре и се възстанових бързо.

# 107
  • Мнения: 254
хора, нямам интерес към тази тема, минах по тоя път достатъчно пъти и не искам да мисля повече за това, може ли някой да ми каже как да не получавам информация за темата повече ooooh!

# 108
  • Мнения: 9
Момичета и аз да споделя своята болка. Имам син на 14 години роден със секции .Тогава секциите мина ок, но след това изпаднах в тежка следродилна депресия която лекувам и до днес .По точно от там за първи път ми се отключиха тези проблеми ,сега без да очаквам и не планувано се оказах бремена ,но пред мен стои дилемата да родя това дете или не страхувам се ужасно много .Не съм човек който е страхлив но като че ли нещо се пречупи като разбрах за тази бременност вместо радост ме обзе страшна тъга и паника, в главата ми отново изплува кошмара който изживях преди 14 години .Съпруга ми страшно ми помага за всичко и иска да имаме бебе ,но как да обясня страховете си пред него ?Освен това не се чувствам достатъчно готова за мама още веднъж
Ако някой има съвет ще го чакам с нетърпение

# 109
  • Мнения: 9
Извинявам се за правописа но явно нещо съм объркала при проверката  Simple Smile

# 110
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че следродилната депресия има нещо общо с начина на раждане - и нормално да беше родила сигурно пак щеше да минеш през това. Между другото, следродилната депресия си е един доста голям проблем и може да се консултираш със специалист по въпроса. Успех и не се самонавивай предварително - всичко ще мине добре, всяка бременост и раждане са различни.

И да съм в тон в темата - края на април ми предстои третото ми секцио, малко ме е шубе ама гледам да не го мисля много.  Praynig

# 111
  • Мнения: 9
Поздравявам те за смелостта за трето секцио  Peace

# 112
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тарикмом,  Peace! ану6ка 77, говори с мъжа си, ако не се панира много, трябва да знае за притесненията ти! мисли за радостта после, е , трудностите са си и те в ко6ницата, но пък си е 4удо, като си помислим за всяко ново на4ало на живота, който износваме и даваме! говори с позитивни хора, които не те пла6ат изли6но! и със специалист пси ,ако се налага!

# 113
  • Мнения: 12
Мили дами,искам да ви питам кой лекар ви е правил третото секцио защото на мен ми казаха че не всеки лекар може да направи трето секцио трябва да е добър специалист.

# 114
  • Мнения: 18 715
Vera, според мен най-добре е да ти го направи лекарят, който е правил второто секцио  Peace

# 115
  • Smolian
  • Мнения: 40
Майка съм на три прекрасни дечица,всички родени със секцио ( 2006;2010;2012). И на мен бяха казали,че едвам са ме зашили,но ето пет години по- късно правя опити за четвърто дете. Минах предварителен преглед,казаха че всичко е ок и съм се възстановила много добре. Лекарят ми е един и същ и мисля ,че не е нужно да се търси друг специалист,все пак като си доволна от резултатите при един,защо да търсиш друг.  newsm78 Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 409
Третото секцио ми го прави др. Дяволов в Майчин дом. По принцип още в началото ме предупредиха да внимавам в избора за лекар.

Общи условия

Активация на акаунт