Секцио за трети път

  • 41 661
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 87
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?
Аз от второто секцио се възстанових много по бързо от първото.Относно коремчето и стриите според мен си е до ген.И след двете не личи се съм раждала. Laughing
А мажеше ли се с нещо против стриите?

# 106
  • Варна
  • Мнения: 709
Мами, само да споделя, че преживях своето трето секцио, но операцията беше тежка. Плацентата беше закрепена върху част от разреза и трябваше да минат през нея. Доктора ме информира, че може да се наложи да изрежат част или цялата матка, ако не могат да отлепят плацентата. За щастие това не се наложи, но в никакъв случай не трябва да забременявам повече. Матката доста е позакърпена и контракциите бяха ужасни! След втория ден вече бях добре и се възстанових бързо.

# 107
  • Мнения: 254
хора, нямам интерес към тази тема, минах по тоя път достатъчно пъти и не искам да мисля повече за това, може ли някой да ми каже как да не получавам информация за темата повече ooooh!

# 108
  • Мнения: 9
Момичета и аз да споделя своята болка. Имам син на 14 години роден със секции .Тогава секциите мина ок, но след това изпаднах в тежка следродилна депресия която лекувам и до днес .По точно от там за първи път ми се отключиха тези проблеми ,сега без да очаквам и не планувано се оказах бремена ,но пред мен стои дилемата да родя това дете или не страхувам се ужасно много .Не съм човек който е страхлив но като че ли нещо се пречупи като разбрах за тази бременност вместо радост ме обзе страшна тъга и паника, в главата ми отново изплува кошмара който изживях преди 14 години .Съпруга ми страшно ми помага за всичко и иска да имаме бебе ,но как да обясня страховете си пред него ?Освен това не се чувствам достатъчно готова за мама още веднъж
Ако някой има съвет ще го чакам с нетърпение

# 109
  • Мнения: 9
Извинявам се за правописа но явно нещо съм объркала при проверката  Simple Smile

# 110
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че следродилната депресия има нещо общо с начина на раждане - и нормално да беше родила сигурно пак щеше да минеш през това. Между другото, следродилната депресия си е един доста голям проблем и може да се консултираш със специалист по въпроса. Успех и не се самонавивай предварително - всичко ще мине добре, всяка бременост и раждане са различни.

И да съм в тон в темата - края на април ми предстои третото ми секцио, малко ме е шубе ама гледам да не го мисля много.  Praynig

# 111
  • Мнения: 9
Поздравявам те за смелостта за трето секцио  Peace

# 112
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тарикмом,  Peace! ану6ка 77, говори с мъжа си, ако не се панира много, трябва да знае за притесненията ти! мисли за радостта после, е , трудностите са си и те в ко6ницата, но пък си е 4удо, като си помислим за всяко ново на4ало на живота, който износваме и даваме! говори с позитивни хора, които не те пла6ат изли6но! и със специалист пси ,ако се налага!

# 113
  • Мнения: 12
Мили дами,искам да ви питам кой лекар ви е правил третото секцио защото на мен ми казаха че не всеки лекар може да направи трето секцио трябва да е добър специалист.

# 114
  • Мнения: 18 715
Vera, според мен най-добре е да ти го направи лекарят, който е правил второто секцио  Peace

# 115
  • Smolian
  • Мнения: 40
Майка съм на три прекрасни дечица,всички родени със секцио ( 2006;2010;2012). И на мен бяха казали,че едвам са ме зашили,но ето пет години по- късно правя опити за четвърто дете. Минах предварителен преглед,казаха че всичко е ок и съм се възстановила много добре. Лекарят ми е един и същ и мисля ,че не е нужно да се търси друг специалист,все пак като си доволна от резултатите при един,защо да търсиш друг.  newsm78 Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 409
Третото секцио ми го прави др. Дяволов в Майчин дом. По принцип още в началото ме предупредиха да внимавам в избора за лекар.

Общи условия

Активация на акаунт