Секцио за трети път

  • 41 765
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Момичета,познавате ли жени,коита са ражадали 4път със секцио?

# 61
  • Мнения: 343
Лично аз не познавам и не съм и чувала да ти кажа.
Когато раждах 1-вото си дете имаше жена, която беше с трето - секцио. Вързаха й тръбите. Казаха, че е много опасно вече за 4-ти път. Сега и аз се замислям живот и здраве като родя третото, дали да не поискам и на мен да ми вържат тръбите... но ще се консултирам с лекаря си по въпроса.

# 62
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да,има цял форум за мами във франция, 4е там няколко моми4ета  са с много бременности и деца, вси4ки със секцио! едната има 7 децаи доста млада при това - малко над 30 години ! горе-долу прес 2 г са й децата!

# 63
  • Мнения: 1 192
Лично аз не познавам и не съм и чувала да ти кажа.
Когато раждах 1-вото си дете имаше жена, която беше с трето - секцио. Вързаха й тръбите. Казаха, че е много опасно вече за 4-ти път. Сега и аз се замислям живот и здраве като родя третото, дали да не поискам и на мен да ми вържат тръбите... но ще се консултирам с лекаря си по въпроса.
А за това уведомили ли са я? Искали ли са разрешение, че ти сега ми вкара муха в главата  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 343
Да, разбира се. Жената си беше дала съгласието. Тя освен секциото имаше и 2 бъбречни операции до колкото си спомням. Беше си решила, че смята да приключва с ражданията след 3-тото Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 192
Че аз си имам само една тръба, ама като нищо може да са ми я вързали...

# 66
  • Мнения: 343
Лекарите не вързват тръби ако пациента не е изявил желание за това! Какви са тези мисли от теб? Извинявай, но ми звучи параноично последното ти изказване.

# 67
  • Мнения: 656
Irina boneva,тук във форума съм срещала жена с 4 операции,писали сме си даже,защото и аз преди време се интересувах от трето секцио.Операциите и са минали без проблем,както и бременностите.

Аз също вече съм с 3 бр. секцио,но за четвърто не знам дали бих събрала кураж.

На авторката на темата-Дани-да ти е живо и здраво синчето! Hug Hug Hug

# 68
  • Мнения: 45
Записвам се да следя темичката  Peace Аз засега съм само с едно секцио, но определено искам да имам 3 деца  Praynig Та и аз много се чудих дали мога да родя 3 пъти секцио или втория път да се натискам да родя нормално, за да мога да имам трето дете, но вие ме обнадеждихте.
За Дани - да ти са живи и здрави момченцата. Мъжът ми също е роден с проблеми на крачетата и е бил с гипсчета. Операцията са му я направили на 6м и е проходил на 1г и 6м, а сега като го гледаш изобщо не му личи. Споделям го, за да те успокоя, че всичко ще е ок и ще се проходи детенцето и искам да ти кажа, че ти си една много смела и силна жена  Hug  bouquet

# 69
  • Мнения: 11 607
Момичета,познавате ли жени,коита са ражадали 4път със секцио?

Не, не познавам и аз, скоро този въпрос бе зададен и в друга тема......

За връзването на тръбите......Аз смятах да го направя....Не се навиха на секцио при мен заради килограмите. Това първо. И второ - гинеколожката ми каза,че за тази процедура трябва да има нотариално заверена декларация,че искаш да ти се направи. И трето - каза,че до сега такава интервенция в родилното в Благоевград не е правена въобще......

Познавам мама с вързани тръби, процедурата е правена в София.......

# 70
  • Мнения: 229
Здравейте,
Radost, мерри, благодаря ви за милите думи  Hug Да са живи и здрави и вашите деца, и всички дечица Hug

Ирина Бонева, 2-3 м. преди третото ми секцио, доктора който ми следеше бременността по Здравна каса, ми каза да кажа ако искам на лекаря, който ще прави секциото да ми върже тръбите. Аз веднага отидох и му казах, но той категорично ми отказа, защото в България това било забранено и отнемали лекарските права на нарушителя. Можело само ако се мине на комисия. Аз поисках да мина на тази комисия, но той ми каза, че няма да ми дадат разрешение за връзване на тръбите, защото съм можела още да раждам. Той каза, че е правил 8 поредно секцио и нямало никакви проблеми  Shocked. Значи четвърто може. Честно казано аз от третото най бързо се възстанових...... Но категорично повече няма да раждам, така че не мога да разбере след четвъртото дали няма направо от операционната да скокна и да хукна по магазините да купувам бебешки дрешки hahaha. Щото като родих Мишо така мислех да направя, ама беше страшна зима и ме достраша да бягам от болницата  Blush.......

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
...Но категорично повече няма да раждам, така че не мога да разбере след четвъртото дали няма направо от операционната да скокна и да хукна по магазините да купувам бебешки дрешки hahaha. Щото като родих Мишо така мислех да направя, ама беше страшна зима и ме достраша да бягам от болницата  Blush.......

 Joy

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ирина Бонева, 2-3 м. преди третото ми секцио, доктора който ми следеше бременността по Здравна каса, ми каза да кажа ако искам на лекаря, който ще прави секциото да ми върже тръбите. Аз веднага отидох и му казах, но той категорично ми отказа, защото в България това било забранено и отнемали лекарските права на нарушителя. Можело само ако се мине на комисия. Аз поисках да мина на тази комисия, но той ми каза, че няма да ми дадат разрешение за връзване на тръбите, защото съм можела още да раждам.

С последното секцио ми вързаха тръбите. Коментирах го с моята
гинеколожка докато още бременеех , тя каза, "Само ми напомни
 преди да почна операцията".Подписах декларация, че доброволно
се подлагам на тази процедура преди самото секцио.Комисия и пр.
не съм минавала. Доплатих 100 лв. за манипулацията.

# 73
  • Мнения: 43
а искам да попитам, с вързани тръби, понеже не съм наясно, не трябва ли да пиеш до края на живота си хормонални?, не спира ли месечния цикъл?

# 74
  • Мнения: 131
Аз познавам, приятелката ми роди 4 деца със секцио. Много бързо се възстанови, чак не ми се вярваШе.

Общи условия

Активация на акаунт